Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Liderler

Popüler İçerikler

Üzerinde en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor: 10-05-2021 bütün bölümler

1. Dünyanın bütün annelerine: Anneler gününüz kutlu olsun....
    1 puan
  2. Faslı modacı bir kadın 68 yaşındaki annesini Instagram'da bir sokak modası simgesi haline getirdi Meryem Slimani, 68 yaşındaki annesi Najate Leklye'yi Instagram moda duygusu haline getirdi. Leklye'nin kıyafetleri, Slimani'nin Fas mirasından ve hip-hop kültürüne olan sevgisinden ilham almıştır. 55.000 Instagram takipçisi olan anne-kız ikilisi, çeşitli moda kampanyalarında yer aldı. Birçok insan, ebeveynleriyle giydirme oynamanın çocukluk anılarını yaşadı. Rotterdam merkezli 37 yaşındaki Meryem Slimani için, 68 yaşındaki Faslı annesini Instagram'da günün çarpıcı kıyafetleriyle giydirmek, bu ebeveyn-çocuk dinamiğinin eğlenceli bir altüst oluşu. @Meryemsfirst Instagram hesabında aşağı doğru bir kaydırma, fotojenik Najate Leklye'nin, sürekli değişen renk paletleri ve spor başörtülü havalı sokak kıyafetleri giyen Fas'tan ilham alan arka planların önünde oturduğunu ortaya koyuyor. Neonları, hayvan izlerini ve şu anda ASOS arabanızda duran spor ayakkabılarını düşünün. Anne-kız ilişkileri, onlara 55.000 Instagram takipçisi ve Uniqlo, Fila ve Daily Paper gibi iş birliği sağladı. Slimani Insider'a "Herkes içimizde kendisinden bir şeyler görüyor" dedi. "Belki bu anne-kız ilişkisi. Belki üçüncü bir kültür çocuğu. Belki hiçbir yerde kendini evinde hissetmiyor, ama aynı zamanda modayı veya spor ayakkabısını seven biri de olabilir." Görüntüleri, Hollanda-Fas kimliğine sahip göçmen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Ancak Slimani için bu estetik, aşamalı bir yaratıcı seçim değil. "Kültürüm o kadar büyük bir parçam ki, bunu gerçekten düşünmüyorum bile." Dedi ve geleneksel Fas kıyafetlerinin işçiliğinin ve zengin detaylarının modaya ömür boyu süren bir ilgiyi ateşlediğine dikkat çekti. "Bu şekilde bir araya geliyor çünkü kalbimde, ruhumda." Leklye, Slimani'yi çok küçük yaşlardan itibaren giyinmeye ve kendini ifade etmek için modayı kullanmaya teşvik etti. Slimani, "Çılgın görünür ve bunun için zorbalığa maruz kalırdım, ama umursamadım," dedi. Avrupa Komisyonu'nun Ekonomik ve Mali İşler Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bir analizin gösterdiği gibi, Slimani işgücüne girdiğinde, Hollanda'daki 2010 ekonomik krizi yaratıcı endüstrilerdeki istihdam fırsatlarını çoktan azaltmıştı. Bu yüzden Slimani, 2015 yılında elini moda ve yaşam tarzı bloglarına çevirdi ve kıyafetlerini fotoğraflamak için annesine güvendi. Slimani, kendisini yerinde olmadığını hissettiği için kısa süre sonra blog topluluğu tarafından yabancılaştığını hissettiğini söyledi. Slimani, "Bir noktada artık kamera önünde olmak istemiyordum," dedi ve bu alanların aşırı doygun olduğunu ancak çeşitlilikten yoksun olduğunu belirtti. "Instagram'dan çok ilham almıyordum ve sokak giyimi sahnesi ve vücut-pozitif sahnesi gibiydim." "Milyonlarca insan gibiyiz ve hepimiz aynı şeyi yapmaya çalışıyoruz. Annemi kameranın önüne koymama izin verin - bu beni ayıracak," diye ekledi. Slimani, annesinin her zaman onun "en büyük amigo kızı" olduğunu ve fikrini ortaya attığında "tamamen buna hazır" olduğunu, çünkü kızının yaratıcılığını savunmanın başka bir yolu olduğunu söyledi. O zamanlar, Leklye'ye meme kanseri teşhisi konmuştu ve daha geleneksel kadınsı stil seçeneklerinden uzaklaşıp rahat seçeneklere geçerek spor ayakkabılarla topukluları değiştirerek moda anlayışı değişti. Rahat kıyafetler ve daha bol silüetler, Slimani'nin her zaman çok etkilendiğini hissettiği hip-hop kültürü sevgisiyle mükemmel bir uyum içindedir. "O kültürde kendimi evimdeymişim gibi hissettim. Kim olduğum için kabul edildiğimi hissettiğim yer buydu," diyerek, ana akım TV'de siyahi insanları merkez alan tek kültür biçimi olduğunu da sözlerine ekledi. Slimani için, platformunu kullanarak yaşın nasıl giyineceğinizi belirlemek zorunda olmadığı ve başörtüsü takan kadınların kutu içinde var olmak zorunda olmadıkları ve toplum tarafından sıklıkla yerleştirildiği mesajını göndermesi önemli, dedi. "Alabildiğim en büyük iltifat, genç kızların arkadaşlarını etiketleyip 30 yıl sonra 'bu sensin' demesi." Dedi gülerek. "Genç kuşaklara, inandığınız şeylere sahip çıkmalarını göstermek istiyorum ve başörtüsü takmak sizin ondan daha az olduğunuz anlamına gelmez. Bu, bastırıldığınız anlamına gelmez." Hesap başkalarına ilham vermeyi amaçlasa da, Slimani'nin, büyürken görmek isteyeceği kişisel hikayesini anlatmak için bir alan yaratmasının bir yolu. "Küçük Meryem'e bakması için birini vermenin yolu bu" dedi. Kaynak: Insider
    1 puan
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.