Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Liderler

Popüler İçerikler

Üzerinde en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor: 10-03-2014 bütün bölümler

1. Elmalı kurabiye Aksiyonu 1. Gün aslına bakarsanız herşey masum bir elmalı kurabiye aşermesi sonucu başladı...hiç aklımda yokken birden bire tv.da gördüğüm muhteşem kurabiyeler sebebiyle yıllardır bu amaçla uğramadığım mutfak bölümüne koşar adım duhul eyledim bakınız bi şey itiraf ediim ben mutfakta yapılabilecek şeyler konusunda pek fikir ve tecrübe sahibi değilim ;kek yapmak için her seferinde annemi arar söylediklerini asla bi yere not etmez hemencecik de unuturm tarifi... tabi 5 yıllık zorunlu antalya ikametimde toplasanız 5 adet kek yaptım ve onları üstüste koyduğumda kalınlıkları 1 normal kek etmez. Ama kimse bana kabartma tozunun icat edildiğini söylemedi ki? misal hep aynı yemeği yaparım ben özel günlerde pilav ve tavuk kombinasyonu ki bu geçenlerde kargo ile gelen banvit plaketini de açıklıyor zannımca. neyse ne işte yarenler daldım mutfaktan içeri hemen yıllar önce bi hezimet anında edindiğim yemek kitabını aldım elime karıştırdım buldum elmalı kurabiye sahifesini koşa koşa bakkla gittim gerekli malzemeyi aldım kitaptan okuya okuya istedim bakkal abiden manava gittim elma aldım ve koşar adım eve döndüm. sonuç olarak elmalı kurabiye mevhumunun aslında ne kadar yorucu bişey olduğunu görüp bu aksiyonun 2 güne yayılmasına karar verdim ve kurabiye yapım aşamasını ertesi güne erteleyip tekrar tv. Karşısında boşalttığım koltuğuma soğumamış olması ümidi ile geri döndüm Elmalı kurabiye Aksiyonu 2. Gün akşam eve geldim harap bitap şekilde ve yorgunluktan mutfağın kapısını es geçtim 3,5 saat süren bütçe görüşmeleri yeryüzünü excel kareleri halinde bölünmüş olarak görmeme sebep olmuştu Elmalı kurabiye Aksiyonu 3. Gün akşam eve geldim alegria aradı sıcak şarap içip dedikodu yapmaya gittik Elmalı kurabiye Aksiyonu 4. Gün artık kaçacak gücüm kalmamıştı. Mutfağa girdim.kitaba sadık kalarak son 1 cümle kalıncaya kadar mektep medrese görmüş okuduğunu anlayan bi kadın olarak her emri harfiyen uyguladımtaa ki son cümleye kadar. bakınız önceden belirteyim bendeniz İktisat okudum ondan sebep banim için rakam,sebep sonuç,istatistik vb. veriler önemlidir. neyse şekillendirdim ben bu kurabiyeleri hatta bi tanesini kalp şeklinde bilem yaptım neyse dizdim tepsiye soonacııma kitaba baktım ve işte can alıcı son cümle: 'önceden orta hararette ısıtılmış fırında üstleri pembeleşinceye kadar pişirin.'' neeee? Ne bu şimdi ? Bi ton soru üşüştü beynime 1- önceden ne kadar öncedendir? 2-15 dak yeterince önceden midir 3-yoksam 2 gün önceden mi öncedir? 4-orta hararet kaç santigrat derecedir? 5-su 100 derecede kaynıyorsa kurabiye 500 derecede pişer şeklindeki orantım doğru mudur,? 6-bu yemek dünyasını allak bullak eden pembeleşme kavramını kim bulmuştur? 7-neden ben ne soğanda ne kurabiyede ne de muhtelif hububatta bu pembe rengi bi türlü kavrayamıyorum 8-şanel pembe bi renk midir yiyecek midir? sadece ilk aklıma gelenleri yazdım sevgili okur, zira seri saçmalama konusunda ne kadar yetenekli olduğumu hepiniz biliyorsunuz attım fırına kurabiyelerimi ve o an verdiğim bi kararla 250 derecede 50 dak benim önceden ısıtılmış orta hararet ve pembe kavramlarımı oluşturdu sonuç mu? fırından gelen yanık kokusu neticesinde 25. dak.da çıkarmak zorunda kaldım fırındaki tepsiyi elmalı kurabiyelerim elmalı kraker olmuştu. Bi tane tattım evet tadı aynı hatta biraz da yanık bi aroma süper, pilavın da dibi tutmuşunu severim ben misal Sonuçta huzuuur içinde görevimi tamamladııma kanaat getirdim...zira türk mutfağına yeni bi tat kazandırmıştım huzurla geri döndüm koltuğuma, LCD televiyon aldım ben,çok güsel oluyo maç seyretmesi
    1 puan
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.