Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Liderler

Popüler İçerikler

Üzerinde en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor: 15-11-2011 bütün bölümler

1. imkansız bir sürükleme yapmaya calısıyorsunuz...böyle bir uyarı aldıgımı hatırlıyorum belkide hayal görmüşümdür.. bilgisayarların uyarılarını hep sevmişimdir..kesin ve net karsılık verirler size.. anladıklarını hic eveleyip gevelemeden direk söylerler.Peki insan hayatını yaşarken hangi imkansızlıkları kendi beraberinde sürüklemek icin ısrar ediyor? bir bilgisayardan aldıgım ilk uyarı mesajı aynen söyleydi..: -bad command or file name kötü komut yada dosya adı.. sanki bir hayat felsefesi gibi bir karşılıktı bu cok sonraları anladım.. yasarken ne cok hata yapıyorduk ve ne cok alıyorduk bu karsılıgı.. bazen baska bir insandan bazen bir maddeden bazen sevgilimizden hatta kendimizden... -şu anda kullanımda olan dosyayı silemezsiniz... belkide insan anılarından bu yüzden kolay kolay kurtulamıyordur.. ne zaman aklımıza gelecegini anımsayacagımızı bilmiyoruz ama sanki biilncaltımzda surekli kullanılıyor anılarımızın kayıtlı oldugu dosyalar.. peki nasıl silebilrdik bunları? -lütfen dosyayı kullanan programlardan cıkıp yeniden deneyiniz.... bu mümkünmüdür? insanlar surekli hatırladıkları anıları unutabilrlermi? sanırım o dosyaları kullanırken silmeye calısmak daha mantıklı bir cözüm olacak gibi görunuyor... -kopyalamak istediginiz klasorde zaten aynı siimde bir dosya var..yeni dosya eskisinin üzerine yazılsın mı? insan aşık olurken böyle bir uyarıyı dikkate alıyormudur diye bazen merak ediyorum? şu anda tutulmaya basladıgınız kişinin ve hissedeceklerinizin benzerleri hedef klasörde yani kalbinizde mevcut...üzerine yazmak istediginize eminmisiniz? bu soruya evet dediğiniz zaman eskisi gider yerine yenisi gelir... ama bilgisayarlarda oldugu gibi bazen farklı yöntemler ve özel programlar kullanarak eski dosyalarınıza yeniden ulasabilrsiniz.. eğer cok gec olmamıssa.. bu geri kurtarma cogu zaman eksik yada basarısıs olabilir..yada premature dogmus bir cocuk gibi yaşama garantisi olmaz... yada işlermi iptal eder kalbinizde yeni bir yer acar yeni dosyaları oraya alırsınız... peki oraya alınacak dosya bundan hosnut olacakmıdır? sanırım bu sorunun cevabıda yetkilendrimeden geciyordur.. - erişmek istedgiiniz bilgiler icin yetkiniz olup olmadıgnızı kontrol edin yada sistemcinize danısınız... hayatımıza giren insanlara ne kadar yetki veriyoruz icimizdeki dosyalara mudahale etmek belkide sadece okumaları icin.. -bu dosya korumalı bir dosyadır lütfen şifrenizi giriniz... bu şifreleri hayatımızda kimlere veririz ve bu kişiler her zaman dogru kişilermidir? bir dosyayı kontrol edip yada uzerinde calısıp cıkmak istedignizde size söyle bir soru sorar: -değişiklikleri kaydetmek istiyormusunuz? oysa birsey değiştirmemiştim ben sadece bakmıstım..sadece hatırlamıstım.. insanı anımsadıkları değiştirebilrmi? eğer oyleyse bile insan bu değişikligi saklamak ister mi? belkide bu durumun en güzel önlemi dosyanın ilk halini bir kopyasını almaktır.. boylece değişiklikler hosunuza gitmese bile ilk halin acıp onu kullanırsınız... peki bir insan gördügünü, duydugunu , hissettgini, mesela öptüğünü nasıl unutupta ilk haline geri dönebilir..? belkide bu yüzden makina olmak daha büyük mutluluktur... -Kopyalamak istedginiz disk dolu yada yazmaya karsı korumalı... eskiden kücük siyah floppy disk dediğimiz diskler vardı.. ve üzerine bir dosya kaydetmek istedignizde korumasını kapatmanız gerekiyordu yoksa yazamazdınız.. bu daha cok viruslere karsı koruma bir yöntemi gibiydi.. haberiniz olmadan virus bulasmasın diske diye korumayı acardınız.. insanların böyle bir koruması varmı bazen merak ediyorum.. mesela yeniriyle tanıstıgmız zaman, mesela dostluklar baslarken yada yeni bir aşka baslarken nasıl bir korumamız var ve ne zaman acılır bu koruma ne zaman kapanır? insan ne zaman zarar görebilecegini yada kimden oalcagını biebilir mi? -düşük sanal bellek uyarısı..lütfen kullanmadıgnız programları kapatın... insan bazen tasıyabileceginden fazla sorumluluk üstleniyor yada farkında olmadan üstlenmiş oluyor... sonra farkına varıyorki cok yorulmuş, nefes alamıyor... geri dönemiyor ileriye gitmekte zorlanıyor.. durmak istese düşecek.. kapatabilecegi programları dusunuyor kendi icinde.. dibe batmamak icin atabilecegi fazlalıkları.. insan nelerden vazgecebilir ilk önce? neyi gözden cıkarabilir? genelde boyle durumlarda en cok pişman olacakların ilk önce feda ediyor... ve bir gün geriye dönüp bakınca belkide düşsseydim daha iyi olsaydı diyor kendine...o bıraktıklarından vazgecmektense... -program kapatılırken bir sorun olustu...görevi sonlandır... ya sorun olan hayatımızın kendisiyse? yeniden baslamak sorunları halledebilirmi? yoksa tamamen kapatıp fişi cekip cıkmak mı gerekir?
    1 puan
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.