Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

Forumlar

 1. Gündem

  1. 249.698
   ileti
  2. 65.507
   ileti
  3. 382.432
   ileti
 2. Bilim ve Teknoloji

  1. 13.487
   ileti
  2. 26.346
   ileti
  3. 676
   ileti
 3. Yaşam

  1. 3.777
   ileti
  2. 5.090
   ileti
  3. 80.002
   ileti
  4. 24.870
   ileti
  5. Kariyer - İnsan Kaynakları

   Nasıl İş Bulabilirim? - Nasıl İşçi veya Eleman Bulabilirim? - Nasıl Özgeçmiş (CV) yazabilirim? - İş ve Eleman bulmada ip uçları ve diğer konular...

   320
   ileti
  6. 5.924
   ileti
  7. 4.910
   ileti
 4. Forumdan Haberler - Öneri ve Eleştiriler

  1. Editör

   Editör'den aylık yazılar, yorumlar ve değerlendirmeler. Ayrıca editör'ün yazısında eksiklik görüyorsanız veya yorum eklemek istiyorsanız burası sizin için...

   436
   ileti
  2. Forumdan ve Siteden En Son Haberler

   Size sitede ve forumdaki değişiklikleri ve yenilikleri anında haber vereceğimiz ve açıklayacağımız yer...

   316
   ileti
  3. Öneri ve Eleştirileriniz

   Site hakkında öneri ve eleştirileriniz buraya. Lütfen yazdığınız konuları detaylı olarak yazınız. Tek cümlelik iletiler bize hiç de yardımcı olmayacaktır....

   2.888
   ileti
  4. 51.969
   ileti
  5. Yardım - Yardım Edin - Yardım Edeyim

   Yukarıdaki dizinlere uymayan bir yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bu bölümü kullanarak yardım alınız. Unutmayın burası: Forumda bulunmay şeyler için oluşturulmuştur. Öncelikle şu bölümlere bakmanız gerekiyor: Diğer yardım bölümleri

   519
   ileti
 • Seçtiklerimiz

  • Tesla’nın Model 3 Modeli Amerika’nın En Çok Satan Otomobili Olma Yolunda Hızla İlerliyor
   Tesla’nın Model 3 Modeli Amerika’nın En Çok Satan Otomobili Olma Yolunda Hızla İlerliyor


   İlk kez bir elektrikli araç genel otomobil satışında, bir avuç Toyota ve Honda otomobilinin dışında diğer markaların önüne geçti.
   • 1 cevap
  • Avustralya'da Bilinen En Eski Hayvan Fosili Bulundu - 558 Milyon Yaşında
   Avustralya'da  Bilinen En Eski Hayvan Fosili Bulundu - 558 Milyon Yaşında


   Bilim insanları, bugüne dek kayıtlara geçen en eski hayvan fosilini keşfetti. Araştırmacılar 558 milyon yıllık canlı fosilinde yağ molekülleri tespit etti.

   Avustralya Ulusal Üniversitesinden (ANU) araştırmacılar, Rusya'nın kuzeybatısında, Rusya ile Finlandiya arasındaki Beyazdeniz kıyılarında Ediakara dönemine ait 558 milyon yıllık bir canlı fosili buldu.

   Dickinsonia soyağacına mensup çok hücreli canlının fosilinde yağ molekülleri tespit edildi. Bilim insanları bunun canlının hayvan türü

   olarak sınıflandırılması için yeterli kanıt sağladığını belirtti.   Görünüş olarak kaburga benzeri ayrımlara sahip dev bir deniz anasını andıran 1,4 metre uzunluğundaki fosil kayıtlara geçen en eski hayvan fosili oldu.

   Bilim insanları, yeryüzününde ilk çok hücreli kompleks organizmaların ortaya çıktığı Ediakara dönemine ait canlıları karakterize etmekte zorlanıyor. Bugüne dek farklı araştırmacılar, bu canlıları amip, yosun, mantar veya parazit olarak sınıflandırırken, bunların bitkiler ile hayvanlar arasında bir geçiş formu olduğu ileri sürüldü.

   Bugün bilinen hayvan türleri, 540 milyon önce başlayan ve "Kambriyen Patlama" olarak adlandırılan biyolojik canlanma döneminde ortaya çıkmıştı. Kayıtlardaki en eski hayvan fosilleri bu döneme aitti.   Ediakara dönemine ait bir fosilde yağ molekülleri bulunmasıyla paleontolojinin en büyük gizemlerinden biri çözülmüş oldu. Kambriyen patlamayı önceleyen bu döneme ait canlılarının bazılarının hayvan türleri içinde sınıflandırılması gerektiği ortaya çıktı.   Araştırmanın sonuçları "Science" dergisinde yayımlandı.
   • 0 cevap
  • Yiyeceklerimiz Gittikçe Daha Az Besleyici mi Oluyor?
   Yiyeceklerimiz Gittikçe Daha Az Besleyici mi Oluyor?

    

   Birçok araştırmacıya göre yiyeceklerimiz 100 yıl öncesine göre daha az besleyici. Evet uyarıyı duyduk fakat bu doğru mu veya endişelenmemize gerek var mı?

   2004'te yayınlanan bir araştırmaya göre: 43 Bahçe bitkisine göz atmış. Araştırma 1949 ila 1999 yılları arasında bitkilerin beslenme değerlerini karşılaştırmış. 

   Ne bulmuşlar bu araştırma da: Averaj olarak bitkilerin beslenme değere Yüzde Altı daha düşük çıkmış ve değer yüzden altı azalmış diyebiliriz. C vitamininde yüzden 15 azalma görülmüş. En başı B2 vitamini çekmiş yüzde 36 azalma görülmüş. Ayrıca minerallerde de azalma görülmüş örneğin demir ve kalsiyum. Ama şunu da aklımızda tutmalıyız azalma değerleri üstünde çok ateşli tartışmalar devam ediyor. 

   Ama bildiğimiz çok net bir şey var şu anda yediğimiz besinler 1950'ye göre daha az besleyici diyebiliriz...

    

    
   • 0 cevap
 • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye , 0 Gizli , 126 Misafir (Tam Listeye Göz at)

  Şu anda çevrimiçi kayıtlı hiç kullanıcı yok×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.