Zıplanacak içerik

Video Yorumları

 1. Burada: Tesla Elektrikli Tır ve Kamyonları

  Gönderen: Admin, 17-11-2017


  Elon Musk 'dünyanın en hızlı arabası' için tarih verdi

  Elektrikli motor teknolojisine yaptığı yatırımlarla bilinen ABD merkezli Tesla motors otomotiv şirketinin sahibi Elon Musk, şirketin piyasaya sürmeye hazırlandığı iki yeni aracı tanıttı.

  1200px-Roadster_2.5_windmills_trimmed.jp


  Elon Musk'ın tanıtımını yaptığı ilk araç, dünyanın ilk elektrikli kamyonuydu. Tesla Semi adı verilen kamyonu Los Angeles'taki bir havalimanında hangardan çıkarak kamuoyuna tanıtıldı. Musk, elektrikli kamyon projesinin dünyadaki fosil yakıt kullanımını azaltmak adına büyük bir adım olduğunu söyledi.

  Tesla Semi'nin elektrik bataryası, şasinin içine monte edilmiş. Kamyonun dört arka tekerleği için ayrı ayrı dört elektrik motoru bulunuyor. Kamyonun sürücü koltuğu da daha iyi görüş alanı için ortaya yerleştirilmiş.

  Direksiyonun sağında ve solunda birer adet dokunmatik ekran bulunuyor. Elon Musk Tesla Semi'nin fiyatı konusundaysa bilgi vermedi. Şirket elektrikli kamyonun seri üretimine 2019'da başlamayı hedefliyor.

  Lansmanı yapılan bir diğer araç ise Tesla'nın spor otomobili oldu. Musk, Tesla Roadster 2.0 adlı aracın sıfırdan saatte 100 kilometre hıza 1,9 saniyede ulaştığını söyledi ve seri üretimi yapılan bugüne kadarki en hızlı araç olacağını da vurguladı.

  Yeni aracın bir kez şarj edildikten sonra 1000 kilometre yol kat edebileceğini söyleyen Elon Musk, "Bu araç benzinli arabaların sırtını yere getirecek" diye konuştu. Dört kapılı otomobilin üretimine 2020'de başlanması hedefleniyor. Musk, bu aracın fiyatı konusunda da bilgi vermedi.

  Şarj edildikten sonra 800 kilometre yol alabilen Tesla Semi, en büyük nakliye kamyonlarının taşıyabildğiği yük kapasitesini kaldırabilecek şekilde imal edildi. Dizel motorlu kamyonlar, tek bir depoyla 1600 kilometre yol kat edebiliyor. Ancak Elon Musk, depo dolum maliyeti gözetildiğinde Tesla Semi'nin dizel kamyonlardan mil başına yüzde 20 daha düşük maliyette olduğunu söylüyor.

  t3-980x620.jpg

 2. Burada: Almudena Katedrali

  Gönderen: gloria, 12-11-2017


   

 3. Burada: Almudena Katedrali

  Gönderen: gloria, 12-11-2017


   

 4. Burada: Akılla Bir Konuşmam Oldu, Ömer Hayyam, Fazıl Say

  Gönderen: pach of neo, 06-11-2017


  merhaba gloria ömer hayyamı bende çok severim saygı duyduğum ender insanlardandır: bu arada nerdesiniz? uzun zaman oldu. 2017 yılında sadece admın ve ben kaldık burda. iyiki geldin:gloria. bir konu açarmısın?  en azından  tartışalım. 

 5. Burada: Fenerbahçe Marşı

  Gönderen: erdogan, 31-10-2017


  Fenerbahçe marşı çok güzel ya... :)

×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.