Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

fiat 126 bis nasıl bi araba?

Misafir taunus

Önerilen İletiler

Ekşi Sözlük alıntılarıdır;

• kaza sonucu yedigi darbeyle pert olan arabam :( bir bayan olarak kullanirken yolda cok sıkıstırıldıgım icin korkmama ragmen kullanmaktan cok keyif aldigim, butun arkadaslarimin denemek icin can attigi, tek elle itilebilen, micirli otoparklarda ince tekerlekleri yuzunden gitmeyen, vites kolu, el freni bazen elimde kalan, 20 metredede bir dusen dikiz aynasini duzeltmek zorunda kaldigim, canim sikkin olsa icine gidip oturdugumda bana mutluluk verecegine inandigim böcek arabam. 3 taksitle almistim, "advantage card'la mi aldin" diye alay konusu olmustum. olsuuunn :)
  • 2 silindirli 25 beygirlik bir motoru vardır depodaki benzini sadece koklar ve onun gazıyla gider. herhalde depo kapağı açık bırakılsa benzin daha çabuk biter ama arıza falan yaparsa yedek parça için çok ağlatabilir bu nedenle suzuki maruti iyi bir alternatiftir.
  • şehirlerarası yola çıkmaması gereken araba zira yanından kamyon gectiğinde araba biraz sallanıyor...
  • 600cc 45 beygir bir motora sahip olup $u ara 91-92 modelleri 1500 - 2500 ytl arasına gitmektedir. yedek parcasi servisi nedir bilmiyorum ama eger makul rakamlara hallediliyorsa arabasiz kalmaya degmez herhalde. (02.06.2007)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ustunu acıncaa guzel oluo :)
.

bunun kışı var yağmuru var çamuru var.makst yağmurda otobüs beklememek.ben alırsam sun roof yaparım ama üstünü açmam.ama para olur da ikinci bi araba alırsa keisn üzerini açarım şık oluyo evet.

100 km de ne kadar yakar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

FİAT BİSMİ AMAN SAKIN BULASMAYIN DERIM BENDE HEVESLENDIM ALDIM ALMAZ OLAYDIM 1500 YTL YE ALDIM

AMMA NE ALIS 1000 YTLDE PARCAYA GITTI ARIZA UZERINE ARIZA PARCA URERINE PARCA BIR BILYALISINI

BULAMADIM KOMPLE SANZUMAN ALDIM ODA YINE BOZULDU BI SANZUMAN DAHA CONTA YAKTI BI CONTA DAHA YAG YAKMAYA BASLADI PISTON SEKMAN DAHA YAZMAYLA BITMEZ TABI OKADAR KOTU OZELLIGI VARDA IYI

TARAFI YOK DEGIL BIS ALINCA MOTOR USTASI OLUP CIKIYORSUNUZ BEN ALDIGIMDA DAHA YAGI NERDEN KONUYOR BILMIYORDUM BISI ALINCA MOTORU TAM 5 KEZ INDIRIP A DAN Z YE KADAR SOKMEYI OGRENDIMSIMDI

ACAYIP DERECEDE BIS USTALIGIM VAR BIS YAPMADA USTUME USDA TANIMIYORUM ÖHÖ DESE NERDEN OLDUGUNU ANLIYORUM ARTIK EGER SIZDE USDA OLMAK VE ARABA PARASI KADAR PARAYI USTAYA VERMEK ISTEMIYORSANIZ BIS ALMANIZI BAK OZAMAN TAVSIYE EDERIM

KALIN SAGLICAKLA AMA TABI BISI OLAMAYANLARA DIYORUM OLANLARDA NE SAGLIK KALIYO NEDE PARA

AMAN SAKIN ARKADASLAR KIM NEDERSE DESIN KAC PARA OLURSA OLSUN SAKIN AMA SAKIN BULASMAYIN NEKADAR TEMIZ OLURSA OLSUN SIZE GIDECEGI EN FAZLA 2 SEN SONRA ELINIZDE PATLAR NOLUR BAKIN BURDA BIS YUZUNDEN BASINA GELMEYEN KALMAMIS BIRI KONUSUYO TECRUBELERIMDEN SOYLUYORUM SAKIN HATTA BIRAKIN ALMAYI BIS GORDUMU ARKANIZA BILE BAKMADAN KACIN UZAKLASIN OLDUMU BENDEN SOLEMESI

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Selam. ben bisin bu kadar yerilmesine üzüldüm. bisi şöyla anlatayım. bis 26 ile 60 beygir arasında değişen bi araba. çok hafif olması nedeniyle 26 beygirlik bi bis yaklaşık 60 beygir bi arabaya eşdeğer oluyo. bis öyle bişey ki araba arkadan çekişli veeeeee motor da arkada. bu da ona güç ve atiklik katıyo. bilirsiniz ki şaft (motorla difransiyel arasındaki hareketi ileten parça) ne kadar kısa olursa araç o kadar atik olur. ve daha güçlenir. bunun yanında bis o kadar hafif ki çalışmadığı zaman iterek çalıştırılması gerektiği zaman vitesi boşa alıp kendiniz itip içine atlayıp vurdurabiliyorsunuz ve çok da kolay oluyo. bu yönden çalışmadığında sahibini başkalarına muhtaç etmiyo. bis evin köpeği gibidir. tatlı yaramaz huysuz mızıkçı olabildiği gibi yeri geldiğinde de ilgi çeken yanları vardır. bis kullanmak demek ilgi çekmeyi göze almak demektir. kimse aaa bir şahin yada doğan gördüm demez. ama herkes bise en az şöyle bi göz ucuyla bakmadan geçemez. çeşitli lakapları da vardır. böcek, böcük, kaldırım biti, pire, bit, yer elması, bücürük, bıcırık, minibis gibi : o ) bisin diğer bir özelliği 2 silindirli bi araba olmasıdır. yaniiiiii minimal bi benzin sarfiyatına sahiptir. üstü açık yağmurda çamurda çekilmez bi motorsiklet alana kadar üstü kapalı içi az da olsa dışardan sıcak olabilen bis almak daha mantıklı en azından üstüne yağmur yağmaz. bi chopper 2 silindirli motorsiklet alana kadar bis almak da daha mantıklı. km de 10 yada 11 kuruş yakıyo sanırım. tam bi bilgim yok. yani yaklaşık 35 tl ye ankaradan düzce akçakocaya gidebilirsiniz. birde bislerin su ve hava soğutmalı olanları var. en ama en önemlisi de bisle tali yoldan ana yola yada kavşaklarda bi yola girerken ön kısmının mini minicik olası sebebiyle sanki bisikletle girer gibi giriyorsunuz ve diğer arabalar gibi bir saat burnunu yola sokmaya çalışmıyorsunuz. maksimum 140 km hız göstergesi var. ben fazla hızı sevmem ama 90 a çıktım 4. viteste ama gazı köklemiyordum. sanırım zorlanırsa 120 civarını belki 125 i görür. arabayı yeni öğrenen birisi için kaçırılmayacak bi araba. araba hafif olduğu için hidrolik direksiyon olmamasına karşın hidrolik direksiyon kadar rahat hatta direksiyonunu bilmeseniz hidrolik sanabilirsiniz. 4 vites bi araba. birinci vites sesini 10 km öteden duysanız bi bis geliyor dersiniz. o da bise özgü bi özellik başka arabada yok. bagajın arkaya ve üstüne rüzgarlık taktırınca çok tatlı oluyo. yapabileceğiniz modifiye fazla olmadığı için sizi fazla masrafa sokmuyo. ses sistemi otomatik cam merkezi kilit ve deri döşeme yaptırsanız bisin güzelliğini koruyarak maksimum modifiye kapasitesine erişebilirsiniz. bide sunroof fena olomuyo. bise bide LPG taktırırsanız artık siz düşünün : o ) neşeli bi araba. sürerken keyif alacağınız sizi kendine bağlayacak minik bi dostunuz olacak bi araba. bunları sadece 6 gün bis kullanarak söyleyebiliyorum. 6 gün kullandım alacağım kişi dolandırdı beni hem param hemde bisim gitti. inşallah birgün benim de bisim olacak : o ( ooooooof of....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • Admin

Bazen internette okuduğumuz düşüncelerin ne kadarı doğru ne kadarı yanlış duygusunu hep içimde taşıyarak okuyoru.

Bu başlıktakı gibi. Tam olarak insanların neden bir eşyadan şikayet ettiklerini tam olarak anlayamıyorsunuz çünkü herşeyi söylemiyorlar yada yazmıyorlar...

Sanıyoruz ki o eşya kesinlikle kulllanılmaz veya bir şeyler doğru gitmiyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.