Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Depresyon !

Misafir Marcus

Önerilen İletiler

Tekrar merhaba;

Bana cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Ben tedaviye karşı değilim ama ne zaman tedavi olmaya karar versem kullanmam üzere verilen haplar çok yüksek dozajda veriliyor ve onlarda uyku yapıyor.Haplar beni dış dünyayla ilgilenmeme neden oluyor ve ben çalışıyorum hap kullandığım sürede işim aksar. Bu nedenle kendi kendime yapabileceğim bir yöntem bulamadım bir ara yoktu titremelerim ama şimdi olması tekrar mı dememe neden oldu. Evet kanser hastaları bile beyninde bitiriyor ama sizde hak verirsiniz ki kimse bir anda depresyona girmiyor birşeylerin sonunda çıkıyor ortaya kırılmanın son noktası gibi birşey bana göre.

Bana tavsiye edebilceğiniz bir yöntem var mı ?Tİtremelerin olmasını istemiyorum bu elimde olmuyor küçük bir gerilmemde titrer buluyorum kendimi bağırmıyorum ,öfkelenmiyorum, gayet sakin dururken ufak bir gerilmede bilmiyorum ama açıkcası korkuyorum kendimi bu kadar toplamışken tekrar dağılmak istemiyorum şimdiden teşekkür ederim ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birçok insanın yaşadığı duygular bunlar..bazen hayatın acımasızlığı,bazen bizim dayanacak gücmüzün azlığı hayattan koparıyor..

bazen hayata sımsıkı sarıldığınız anda hayatının birparçası bir insanın sizi ezıp geçmesi çok şeyi yıkıyor yüreklerde.. -_-

ama önemli olan insanın kendini sevmesi,yaşayan milyonlarca insan gibi kendisinin de çok değerli olduğunu bilmesi bence..

insan asla kendisine acımamalı,kendimize acıdığımız anda başlıyor tüm sıkıntılar -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sıkıldığınız anda burnunuzdan derın nefes alın ve bu oksıjenı 8 yada 10 sanıye içinizde tutun hücrelerın oksıjen alması hem rahatlatır hem hucrelere gençlık verır..sonra bu nefesi 8 sanıye gıbı surede yavaş yavaş bırakın..sık sık yapın bunu gün içinde çok iyi geldiğini göreceksiniz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birçok insanın yaşadığı duygular bunlar..bazen hayatın acımasızlığı,bazen bizim dayanacak gücmüzün azlığı hayattan koparıyor..

bazen hayata sımsıkı sarıldığınız anda hayatının birparçası bir insanın sizi ezıp geçmesi çok şeyi yıkıyor yüreklerde.. -_-

ama önemli olan insanın kendini sevmesi,yaşayan milyonlarca insan gibi kendisinin de çok değerli olduğunu bilmesi bence..

insan asla kendisine acımamalı,kendimize acıdığımız anda başlıyor tüm sıkıntılar -_-

sedelina ya hak verıyorum. ama benım baska aklıma bırsey gelmıyor.elımden bırsey gelmıyor. uzgunum.daha fazla yardımcı olmak ısterdım. :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunları yazmanız bile yeterli teşekkür ederim. İstesekte istemesek de yaşanıyor bazı şeyler ama her seferinde depresyona girip kendi kabuğuma sığınmak istemiyorum.Kabullenmenip susmak bana göre değil.Zaten kimsede kabuğuna çekilip kabullenmemeli. Herkesin yaşadığı kendine zor geliyor önemli olan üstesinden gelebilmek için zamanı beklemek çözüm olmamalı.Zamanında bu hataya düştüm ve buda 2,5 yıl kaybıma sebep oldu.Buna kayıp diyorum çünkü kabullenmek sadece başkalarını mutlu ediyor. Kendimi toparladığımı düşündüğüm anda geri dönüp baktığımda boşa gitmiş zamanın yanı sıra aldığım nefesin bile önemli olduğunu unutmuşum .Neden benim gibi olsun diğer insanlarda ?Depresyon insanı yaşamdan uzaklaştırıyor.Kendimi toparladığımı düşünürken deprosyonun kalıntılarını görüyorum.Tabii bunları oturupta düşünmüyorum.Günlük yaşantımda beliyor.Evet ilaçsız olmuyor depresyon ilaçlarla ve zamanla düzeltilebiliyor.Ben tedaviyede karşı değilim ama verilen haplar oldukça ağır bu nedenle sormak istedim sizlere.Haplar ilk günlerde fark yaratmıyor yan etkileri alışana kadar etki ediyor ; uyku gibi, yemek yeme isteği gibi, sakin olma ,söyleneni geç algılama gibi.Sağolun sizlerin yorumlarınız bile mutlu etti.Teşekkür ederim.İyi günler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

:excl: bnmde durumum parlak deıl su son gunlerde dısarı bıle cıkmıom hatta gun yuzu gormedıgım ıcın ten rengım acıldı :(

2 kez ıntıhar etmeye kalkmıstım camdan atlarken kankam tutmustu cnm bnm yha bıde hap ıcmıstım ama bısı olmamıstı heralde allah acıdı allahın sevdıgı bı kuluyum heralde B) yada anneme falan acıdı :unsure: bu gıbı durumlarda arkadaslala vakıt gecırın cok ıı gelıo :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.