Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

124.000 Peygamber mi?

yam_yam

Önerilen İletiler

Sen zaten kendini, bir yaratıcı olduğuna ve herşeyi onun yarattığına şartlandırmışsın. Ondan sonra da kalkıp "bak yarattıklarına" diyorsun... Bu işler böyle yürümez... Tarihin hiç bir döneminde bahsettiğiniz gibi bir tanrının dünyaya müdahalesi söz konusu değil iken, bunu nasıl iddia edebiliyorsunuz anlamıyorum... Eskiden insanlar bazı doğa olaylarını tanrıya bağlarlardı. Halbuki bugün hepsinin de neden ve nasıl oluştuğunu biliyoruz... Bunlar doğanın kanunlarıdır, tanrının müdahalesi değil...

Not: Bu arada samimi ifadelerinin beni şaşırttığını belirtmeliyim...

Yamyam öldükten sonra bedenimizin hali belli..

Peki sence ruhumuza neler oluyor..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen zaten kendini, bir yaratıcı olduğuna ve herşeyi onun yarattığına şartlandırmışsın. Ondan sonra da kalkıp "bak yarattıklarına" diyorsun... Bu işler böyle yürümez... Tarihin hiç bir döneminde bahsettiğiniz gibi bir tanrının dünyaya müdahalesi söz konusu değil iken, bunu nasıl iddia edebiliyorsunuz anlamıyorum... Eskiden insanlar bazı doğa olaylarını tanrıya bağlarlardı. Halbuki bugün hepsinin de neden ve nasıl oluştuğunu biliyoruz... Bunlar doğanın kanunlarıdır, tanrının müdahalesi değil...

Not: Bu arada samimi ifadelerinin beni şaşırttığını belirtmeliyim...

SELAM CANIM KARDEŞİM, bu şartlanma değil , o zaman ben de sana sen de şartlanmışsın demem gerekiyor değil mi ! mesela sana soluduğumuz suyun oluşumunu sorsam hemen bana h2o diyeceksin..iki hidrojen 1 oksijen diyeceksin ve ben yine soracağım bu hidrojen ve oksijen nasıl oluşmuş cevabın ne olacak canım kardeşim !!! ve ben soracağım hidrojen ve oksijen nasıl yoktan var olmuş ve kim var etmiş, ne diyeceksin!!! Bir yere kadar cevap verirsin ya sonra sende düşünmeye başlarsın değil mi kardeşim... sen kainatı sadece dünyadan ibaretmi sanıyorsun ya da 9 gezegen 1 güneşten mi ibaret sanıyorsun...tesadüfen böyle muhteşem bir dizayn nasıl oluşabilir...hiç bir aksama olmadan nasıl oluyorda mevsimler arka arkaya oluşuyor, güneş belli bir yörüngede dönüp duruyor.

dağlar her yıl 5 cm hareket ediyor bunu bilim adamları kanıtladılar...1400 yıl önce inen kitapta nasıl oluyorda bu haber veriliyor.. sen biliyormusun ki NASA'nın el kitabı KUR'AN 'I KERİM....CAPTAN CUSTO

iki denizin birbirine karışmadığını gözleriyle gördü ve iman etti...1400 yıl önce nasıl oluyorda bu olay kitapta haber veriliyor... her bir tohuma Allah ne yapacağını programlamış, aynı topraktan nasıl oluyorda renk renk, tadları, kokuları farklı bitkiler vücuda geliyor...insan dna sının nasıl bir program dahilinde dizayn edildiğini bilim adamları açıklıyorlar...hiç bir insanın parmak izi ötekine nasıl oluyorda benzemiyor..bunu tesadüfle açıklayabilirmiyiz...Allah öyle muhteşem bir dizayn kurmuşki herşey aksamadan trilyonlarca yıldır devam etmekte...

canım kardeşim, insanoğlu var olanı keşfediyor... her bulunan şey beraberinde binlerce bilinmeyeni de ortaya çıkarıyor...teoriler aksi ispatlanana geçerlidir...aksi ispatlanan teori geçerliliğini yitirir bilim bunu kabul eder..mesela önceden dünya düzdür, tepsi gibidir deniyordu ama sonra ne oldu dünyanın yuvarlak olduğu ispatlandı..şimdi kim dünya düzdür der...diyene de aptal gözüyle bakılır...yani demek istediğim insanoğlunun keşfini açan Allah'tır... bilim sadece bu baş gözüyle gördüğümüz Zahiri alemin sırrını keşfetmeye gayret gösteriyor...ya diğer alemler... insanlık sesten hızlı uçaklar yaptı..ama daha düşünce hızının formülünü keşfedemedi...Allah diyor ki ; kainatı emrinize verdim...daha insanoğlu bu galaksiden dışarı çıkamadı...kara delikleri geçemediler...Evliyaların kitaplarını okursan bu kara deliklerin nasıl geçildiğini görürsün....gayretini bir de bu yönde harcasan mutlaka doğru olan karşına çıkacaktır....

Doğanın kanunları diyorsun ; peki bu kanunları VAR EDEN KİM ! tanrının müdahalesi değil diyorsun;

peki bu kanunlar NASIL VE KİM TARAFINDAN OLUŞTURULMUŞ diye sana sorarım...ve bana cevap bile veremezsin...cevabın belli ; doğa kanunları....DOĞAYI VAR EDEN KİM ben sana bunu soruyorum..İşin özüne gidersek hep bir sonuca varırırız canım kardeşim KİM ?

senin gayretini takdir ediyorum biliyormusun, bu gayretini doğruya ulaşmak adına kalbine koysan ve İSTESEN mutlaka ama mutlaka O GÜÇ seni doğru olana ulaştırır...

Musa as. ne diyordu biliyormusun candan ve gönülden istiyordu * GÖRMEDİĞİM ALLAH'A İMAN ETMEM * diyordu...Allah onun kalbinden geçene ve isteğine cevap verdi....ALLAH ACİZ DEĞİLDİR canım kardeşim....İnsanın içinden geçen onun bilgisi dahilinde ve hemen cevap verir....

bu nedenle diyorum seni takdir ediyorum diye, araştır, İSTEYEREK ARAŞTIR, DOĞRU OLANA ULAŞMAK İÇİN ARAŞTIR, MUTLAKA SANA DOĞRU VERİLECEKTİR...KALBİNE İLHAM EDEREK ALLAH SENİ MUTLAKA DOĞRU OLANA GÖTÜRECEKTİR....

SENİ SEVİYORUM ÇÜNKÜ İNSANSIN, BEN DE SENİN GİBİ İNSANIM VE BİR GÜN BU DÜNYAYI İSTESEKTE İSTEMESEKTE TERK EDECEĞİZ...MÜHİM OLAN YAŞAMIMIZI DOĞRULAR ÜZERİNE İNŞA EDEREK MUTLU YAŞAMAMIZ... :)

SENİNLE ARAMIZDA BİR FARK VAR, BEN DOĞRU OLANA ULAŞMAK İÇİN KALBEN İSTEDİM VE BULDUM VE ŞU AN TAHMİN DAHİ EDEMEYECEĞİN KADAR MUTLUYUM.. BUNU SAKIN GEÇİCİ SEVİNÇLERLE KARIŞTIRMA, MUTLULUK BAŞKA BİR DİZAYN.... :)

VE BEN SANA BUNUN REÇETESİNİ VERMEK İSTİYORUM...SIRRI SANA ÖĞRETMEK İSTİYORUM...HEPSİ BU.... :)

CANIM KARDEŞİM SELAMETLE KAL.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.