Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKVARYUM BALIKLARI

LeylaM

Önerilen İletiler

Diloşum,daha güvercinlerin parende atmasında koptum

şu zavallı Ahmetle Hatice'nin hazin firarları da çok etkiledi su kaplumbağası anımız bizim de vardı,bir taneydi adını vermiyim ama çok hoş bir ismi vardı sonu çok acıklı oldu,kardeşim temizliğini yaparken klozete düşürüp,sifonu da yanlışlıkla çekti.. o tazyikli su ile döne döne kanalizasyon borularından geçerken ne hissetti bilemiyorum ama,kardeşim uzunca bir süre bunu unutamadı,kendini affetmedi

aslında akvaryumdaki balıklar için aynını düşünüyorum ben de..özel hayatları yok.. 24 saat biri bizi gözetliyor vaziyetindeler..özellikle bu balığımızın düşünceli ve depresif olmasına,şimdi sen anlatınca aklı ettim,biraz daha hem yaşça büyük,hem de olgun olması hasebiyle bu durumun farkında olup,ağırına gitmesi sebep olmuş olabilir,evet evet kesin böyledir..

Leylam klozet kurbanı o kaplumbağanın ismini öğrenmezsem deliririm biliyosun..açıkça yazamıycağın bişeyse öm'den yaz.. :w00t:

tabi canım..senin dipresyondaki balığın hazmedemediği şey de bu işte..24 saat canlı yayın yapıyorlar..kolay mı.. :grin::hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diloşum,daha güvercinlerin parende atmasında koptum

şu zavallı Ahmetle Hatice'nin hazin firarları da çok etkiledi su kaplumbağası anımız bizim de vardı,bir taneydi adını vermiyim ama çok hoş bir ismi vardı :lol: sonu çok acıklı oldu,kardeşim temizliğini yaparken klozete düşürüp,sifonu da yanlışlıkla çekti..:w00t: o tazyikli su ile döne döne kanalizasyon borularından geçerken ne hissetti bilemiyorum ama,kardeşim uzunca bir süre bunu unutamadı,kendini affetmedi

aslında akvaryumdaki balıklar için aynını düşünüyorum ben de..özel hayatları yok.. -_- 24 saat biri bizi gözetliyor vaziyetindeler..özellikle bu balığımızın düşünceli ve depresif olmasına,şimdi sen anlatınca aklı ettim,biraz daha hem yaşça büyük,hem de olgun olması hasebiyle bu durumun farkında olup,ağırına gitmesi sebep olmuş olabilir,evet evet kesin böyledir..

:lol::lol:

muahahahahahaha :P:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

leyla ben bu balıklardan şüpelendim kıs.... :lol: bir amaçları var sanırsam..kaan belki anlar dillerinden......

ben de şüpheleniyorum kleo,bugün gözüme de bir tuhaf görünüyorlar :unsure::D

NEN varya sizz öf bu balıklardan ne istiyorsunuz yaff benim balıklar akıllı akıllı geziniyorlar ..sizin balıklar deli galibam....doktora götür kışşş -_-

götüreyim di mi :lol: ben de anlamadım,bana baka baka mı böyle oldular,ben de onu istiyorum,akıllı akıllı gezinsinler ama nerdee..yok,var benimkilerde bir anormallik,hayırdır inşaallah.. :unsure::P:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nasıl görünüyorlar kıs...... :unsure:

dünden beri uzamış büyümüş gibi :online2long: nerdeyse korku filmi konusu olacağız :lol:

Leylacım seninkiler iyi kötü..akıllı ya da delü bi şekilde yaşıyorlar.. :lol: benimkiler bir hafta içinde göçtüler şikerim.. :(

sen onları biraz gezmeye götür istersen..tebdili mekanda ferahlık vardır derler..dipresyonlarına iyi gelir hem.. :grin::hug:

Diloşum,sayıları fazlaca da arada mefta olanlar çok dikkat çekmiyor..ama kalanlar da sanırım ölebilseler ölecekler :lol:

tebdili mekana beni götüren olsa ben de onları götürürdüm,biz üzüm üzüme baka baka karardık herhalde :grin: yine de odalarını değiştirebilirim galiba,doğru diyorsun Diloşum :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

akvaryumda balık hiç sevmediğim bişey..aslında hiç bir hayvanı sevmem kafeste görmeyii..kitli ve kafeste olan bir hayvanın sa tek özgürlüğü kendini öldürmek diye düşünüyorum.kafes içindeki olumsuzluklardan yada mutsuzluklarından ölüyor olmaları şaşırtıcı olmamalı..yada kaçmak istemelerii--ki günümüzde insan insandan kaçıyorken.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

İlkokuldan beri akvaryum sevdasına sahip olan bir insanım.

Akvaryum harika bir şeydir. Bir gölün yada bir resifin bir parçasını koparıp evinize getirmek gibidir.

Yavaş gelişmelerine, bu hali almaları için 1,5 yıl beklemenize, ve sanki ölmek için mazeret aramalarına rağmen. Sonunda seyretmesi büyük keyif veren canlılardır tanganika cichlidleri.

92009480sa9.th.jpg

54658864fv5.th.jpg

44303058ow0.th.jpg

Hepsi birbirinden o kadar güzeldir, ama hepsini bir arada yaşatmakta o kadar zordur. İnsan zor seçim yapar. Ana tankımda, frontosa, duboisi, calvus, bricardi ve leleupi gibi populer türleri besliyorum. Aslında beşi tanganikanın en güzel görünümlü türleri. Duboisilerim hasta olur diye diken üstündeyim ama. 13 cm oldular. O kadar yaşatan dahada yaşatır. Calvuslarım kabuklardan çıkıp arzı endam etmeselerde nihayet büyüdüler.

Akvaryum'un sağlıklı olmasının şartları. Temiz su, iyi ısıtma, uygun yem, kum altı temizliği, mümkün olduğu kadar az kepçe sokmak, Akvaryum oturduktan sonra yeni balık almamak. Ve kesinlikle akvaryum forumlarında yazanların %90 ını ciddiye almamaktır. Oralarda yazanlara göre balık besleyenlerin akvaryumları sağlıklı olmaz. Sürekli değişiklik. Her okuduğunu uygulamaya kalkmak vs. En güzeli gerekli şartları sağlayıp onları kendi haline bırakmaktır. Bir süre sonra balıklar zaten gerisini halleder. Aile kurarlar, hiyerarşi oluştururlar gül gibi yaşayıp giderler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

pictqy.jpg

AKVARYUM BALIKÇILIĞI KRİZLE DİBE VURDU

Türkiye’de akvaryum balığı yetiştiriciliği, krizden derin yara aldı. 1991-1995 arası 1.5 milyon adede ulaşan balık satışı,

krizlerle düşmeye başladı, son krizle 300 binlere geriledi

Akvaryum balığı üretiminde dünyanın en büyük kapasitesine sahip işletmesi olan Bergama’da kurulu

Ortadoğu Akvaryum şirketinin ortaklarından Ceyhun Kayalarlıoğulları, yaptığı açıklamada akvaryum

kültüründe Türkiye’nin 1980’li yıllardaki durumuna geri döndüğünü söyledi.

Bu hobinin özellikle öğrenci, işçi, memur ve emekli grubunun ilgisini çektiğini,

1990’lı yıllarda moda haline gelmesiyle birlikte hem malzeme hem balık satışlarının katlanarak arttığını kaydeden

Kayalarlıoğulları, bir dönem satışların 1.5 milyonu aştığını ifade etti.

Yükselen satışları ve ülke potansiyelini gözeterek yıllık 200 bin balık üretim kapasitesine sahip tesis kurduklarını ifade

eden Kayalarlıoğlu, ithalatın önünü kesebilmek amacıyla 20 ana balık türünde toplam 100 çeşit balık üretmeye

başladıklarını söyledi.

SON KRİZ BÜYÜK DARBE OLDU

Akvaryuma olan ilginin her ekonomik krizde azaldığını, satışların önemli miktarda düştüğünü belirten Kayalarlıoğulları,

son krizin sektöre en büyük darbeyi vurduğunu ifade etti.

Bilgisayar da balık talebini azalttı

KayalarlIoĞullarI, son yıllarda özellikle öğrenci kitlesini kaybettiklerini, bunda ekonomik sıkıntıların

yanında bilgisayarın da etkili olduğunu söyledi.

Bilgisayarın çocukların hayatının önemli bir bölümünü kapsadığını, eğlence faaliyetlerinin de

sanal ortama kaydığını dile getiren Kayalarlıoğulları,

"Bundan sonraki dönemde en büyük umudumuz, 1990’lı yıllarda akvaryum

alarak bu hobiye başlayan ancak şu anda bırakan tüketici grubu.

35’li yaşlardaki bu grubun akvaryuma olan ilgisinin devam ettiğini biliyoruz." dedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi adıma söylüyorum, akvaryumdan vazgeçmem çok zor. Ama azaltıyorum akvaryum sayısını 6'ya düşürdüm. Akvaryum balıklarına bugüne kadar harcadıklarımla bir ev almış olsaydım daha iyiydi tabi ya :D

Evet, itiraf ediyorum ben bir akvaryumkoliğim, geceleri herkesten gizli akvaryum balıklarımı fenerle kontrol ediyorum ne yapıyorlar diye :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Kendi adıma söylüyorum, akvaryumdan vazgeçmem çok zor. Ama azaltıyorum akvaryum sayısını 6'ya düşürdüm. Akvaryum balıklarına bugüne kadar harcadıklarımla bir ev almış olsaydım daha iyiydi tabi ya :D

Evet, itiraf ediyorum ben bir akvaryumkoliğim, geceleri herkesten gizli akvaryum balıklarımı fenerle kontrol ediyorum ne yapıyorlar diye :lol:

ooo forumda ender rastlanılan bir akvaryum sevdalısı daha. ne besliyorsun dostum ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

ooo forumda ender rastlanılan bir akvaryum sevdalısı daha. ne besliyorsun dostum ?

Sanırım göremedi, sayfayı az yukarıya cıkarayım da görsün, iyi yaptım değil mi sayın CYRANO ? :)

091023124909220744c.jpg

Bayrampaşa’da sekiz bin metrekarelik alan üzerinde kurulan ve yapımı Yeni Zelandalı bir şirket tarafından yaklaşık altı ayda

tamamlanan akvaryumda, tatlı su, tuzlu su, okyanus balıkları ve tropikal balıkların yanı sıra beş farklı köpekbalığı türü

ve nesli tükenen orfoz da yer alıyor.

Akvaryuma ilişkin AA muhabirine bilgi veren Turkuazoo Pazarlama ve İletişim Müdürü Gülnur İnkaya, akvaryumla çocuklarda

denizlerdeki doğal hayatı koruma bilincini geliştirmeyi

ve deniz canlılarına ilişkin bilgilendirmeyi amaçladıklarını, bu çerçevede çocuklara yönelik 35’er dakikalık atölye çalışmaları da

düzenleyeceklerini aktardı.

Dev akvaryuma girişler, tam 25, öğrenci ve 65 yaş üzeri 18 TL.

fft15mf405487.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.