Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

2007 ÖSS Soruları

netman

Önerilen İletiler

gerçekten çok güzeldi yazan arkadaşın ellerine sağlık ama üzerinde çok fazla gewyik dönmüş hepsini okuyamadım artık seneye kadar okur anlamaya çalışırım

GEWYİK ne ki :unsure: gewyikler dönerken, okuma hızı yavaşlıyor mu :o seneye kadar okurum demişsin, galiba bu "gewyik dönme nedeniyle okuma hızının yavaşlaması rahatsızlığının" bir tedavisi var burdan anladığım kadarıyla... aman çok şükür sevindim senin adına... Geçmiş olsun arkadaşım, çok geçmiş olsun, :clover: Allah başa vermesin inşallah :rolleyes:

Biz geyik sürüsüyüz ya ondandır..

Okuma hızına da hayran kaldım bu arada..

geyik dememiş ki Tauruscuğum, GEWYİK demiş, bi çeşit rahatsızlık benim anladığım kadarıyla, okuma hızını yavaşlatıyomuş :unsure::wacko:

sorun okuma hızımla alakalı deil ya kadınların bi lafla ne demek istediğini anlamak çok zor da ondan herbir kelime için baya bi düşünmek lazım abaca içinde başka bi hinlik mi var diye

aaa anladım gewyik rahatsızlığının asıl etkisi kadınların ne dediğini anlayamamak... okuma hızının yavaşlaması yan rahatsızlıkmış... Eee bu daha da kötü, hay Allah... Tühhhh... Allah yardımcın olsun vallaaaaa :( üzüldüm haline de .......... falan git, baksana paranoya da yaratmış bu gewyik rahatsızlığı sende... Hem yazılanları yavaş anlıyorsun, hem de içlerinde bi hinlik var diye düşünüyorsun... :ermm: Dikkat et bak, bu yazılar adamı da takip eder, seni öldürmeye falan kalkışır... Vahhh vahhhhh :closedeyes: valla üzüldüm heeee :crying:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 117
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

baksana harf hatalarını bile malzeme yapan siz (kadınlar) adamı böle paranoya yaparsınız işte, hemen de teşhisi koymuşsun bari tedaviden de bahsette yarım bıraktığın işi tamamla ;P

not: GEYİK kelimesini düzeltmeme sebebim sizin gibi ilgili(belki takıntılı) arkadaşların takılması idi :D :D :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

baksana harf hatalarını bile malzeme yapan siz (kadınlar) adamı böle paranoya yaparsınız işte, hemen de teşhisi koymuşsun bari tedaviden de bahsette yarım bıraktığın işi tamamla ;P

not: GEYİK kelimesini düzeltmeme sebebim sizin gibi ilgili(belki takıntılı) arkadaşların takılması idi :D :D :D

Ooo yeni iltifatlar gelmiş..Üstü örtülü ''lapin'' ve ''obsesif''..Ve bunları bir ''Merhaba'' bile demeyen biri demiş..Yeni nick ve tamamlanmamış hesap kokuyor sanki..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10-Bir köprüden bir eşşek dört dakikada geçmektedir. Köprü yıkıldığında aynı eşşek,aşağıdaki çağlayana yedi dakikada düşmektedir.Eşeğin sahibi,öldü sandığı eşeğine iki buçuk yıl sonra bir reklam filminin çekiminde rastlamaktadır. Buna göre, köprünün bağladığı iki belde asağıdakilerden hangisidir.?

a. Gudikköy-Sahbaz Yaylası

b. Gudikköy - Pa ovası

c. Kübikköy - Sahbaz Yaylası

d. Titizköy - Sahmat Vadisi

e. Hepbir

12- Bir tuvalete iki çocuk işiyor. İkisi birlikte tuvaleti 2 günde doldurabiliyorlar. Büyük çocuk tek başına 3 günde doldurursa küçük çocuk kaç günde doldurur?

A- Hesaplanamaz. Çünkü çocuğun pipisinin yarıçapı verilmemiş.

B- Çocuk deliğe düşer. Görev tamamlanamaz.

C- 5 günde doldurur. Ama şike yaptığı ( sidiğine su karıştırdığı) için elenir.

13- Bir kutuda 3 Fatih Ürek , 2 Aydın , 4 Aldo vardır. Mehmet Ali Erbil bu kutudan bir top çekiyor. Bu topun Aydın olma olasılığı nedir?

A- Kesin Aydın'dır. Çünkü Her taşın altından o çıkıyor.

B-Top, Fatih Ürek çıkar ve "-Mehmet Ali'nin canı tarrak istiyor" der.

C- Mehmet Ali'nin eline bir tarrak gelir. "-Bu hangi topun tarrağı?" diye sorar. Fakat kimse cevap vermez. Sonuçta tarrağın kutunun tarrağı olduğu anlaşılır.

14-Ahmet bir işi 9 günde bitiriyor. Mehmet ise aynı işi 43 günde bitiriyor, o da yarım yamalak, tam bitmiş de sayılamaz yani. Mehmet kadar sorumsuz, lakayıt adam olamaz. Haa, eğlence olsun, Mehmet hemen devreye girer. Ama iş deyince kaçar. Bu durumda Ahmet’le Mehmet beraber çalışırlarsa, o işin akıbeti ne olur?

a) Ahmet, Mehmet’i daha ilk gün kalasla döver!

B) Ahmet işi bırakır, yük gemisine kalfa olarak binip Nikaragua’ya gider!

c) Mehmet hepimizi şaşırtıp işi 5 saatte bitirir! (Asla olmaz boyle bişey abi!)

d) Mehmet, Ahmet’i de kendine benzetir, o iş yıllar yılı bitmez!

e) Hepbiri

18- Bir bitkinin, güneş ışığını engelleyen bir başka bitkiyi budamaya çalışmasına ne denir?

a) Fotosentez

B) Fotomontaj

c) Foto Namık (Yanıltma şıkkı)

d) Eşeyli takılma

e) Eşeysiz takılma (Eşey şakası)

19- Aşagıdaki cümlelerin hangisinde bariz bir şive görülmektedir?

a-Gurt gapan da, amanın furdu ki ne furdu!

b- Ne ki olam ombudsman, niye ki hep?!

c- Uyy, ne bakiysunuz ha buzaği çibu ula daa?!

d- Ben vapora bineceğim! (İstanbul Türkçesi)

e- Gel la gel, metroya binek! (Türkçe İstanbul’u)

20- "İtalya-İtalyan" ilişkisi aşağıdakilerden hangisinde vardır?

a-Antalya-Antalyan

b- Almanya-İspanyol (Turist)

c- Korsika-Kosta Rika

d- Porto-Porto Riko

e- Muğla-Muğlak

ya çok komikti hepsı,ama bunlar ayrı komik...bu başlıkta ben ciddi öss soruları var sanıyordum :blushing: ,meğer ne geyıkler yapılmış haberim yok :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya çok komikti hepsı,ama bunlar ayrı komik...bu başlıkta ben ciddi öss soruları var sanıyordum :blushing: ,meğer ne geyıkler yapılmış haberim yok :w00t:

ciddi olamazsın sen yaaa :unsure: kızım gelseydin ya zamanında biz burda deli gibi eglendik ama sonra büyücünün adamları mı desek artık, yoksa ev sahibimiz mi bilemiyoruz işte sonunda burayı bize terkettirdiler, şimci oyle garip garip bekliyo bu topiccik napsınn işteee.... benim de içim kan aglıyo ama :crying: yapcak bişi yok, komploya kurban gettik işte :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geyikler bitti annem geç kaldın..Şimdi dana yapıyoz (Izgara)..:w00t::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ciddi olamazsın sen yaaa :unsure: kızım gelseydin ya zamanında biz burda deli gibi eglendik ama sonra büyücünün adamları mı desek artık, yoksa ev sahibimiz mi bilemiyoruz işte sonunda burayı bize terkettirdiler, şimci oyle garip garip bekliyo bu topiccik napsınn işteee.... benim de içim kan aglıyo ama :crying: yapcak bişi yok, komploya kurban gettik işte :(

Geyikler bitti annem geç kaldın..Şimdi dana yapıyoz (Izgara).. :w00t::D

insan bi haber verır abe,ben ne bileyım.ilk daha bugun baktım bu başlığa.ben öss soruları çözuyosunuz sanıyodum vallahi :online2long:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan bi haber verır abe,ben ne bileyım.ilk daha bugun baktım bu başlığa.ben öss soruları çözuyosunuz sanıyodum vallahi :online2long:

İnsan olsa haber verecek te,görmedin mi hepimiz geyikmişiz..:w00t: Yavaşlıyorsun hayatım,yaşlandın mı ne..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ooo yeni iltifatlar gelmiş..Üstü örtülü ''lapin'' ve ''obsesif''..Ve bunları bir ''Merhaba'' bile demeyen biri demiş..Yeni nick ve tamamlanmamış hesap kokuyor sanki..;)

ya takıntılısınız işte, diyince alınırsınız daha hayatımda ilk defa bu foruma girdim ve mesaj yazdım yani öle birileriyle hesabım yada takıntı yapcak bişeyim yok ayrıca tamamlanmamış hesap da çok saçma bi olay nerden aklına geldi böle bi şey, bi de zaten bu topicler geyik olsu diye açılıyo siz de sanki buralara cevap yazmak çok ayıp bi şeymiş gibi bi tavır alıyosunuz anlamadım nedenini(!)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya takıntılısınız işte, diyince alınırsınız daha hayatımda ilk defa bu foruma girdim ve mesaj yazdım yani öle birileriyle hesabım yada takıntı yapcak bişeyim yok ayrıca tamamlanmamış hesap da çok saçma bi olay nerden aklına geldi böle bi şey, bi de zaten bu topicler geyik olsu diye açılıyo siz de sanki buralara cevap yazmak çok ayıp bi şeymiş gibi bi tavır alıyosunuz anlamadım nedenini(!)

Sen bizi tanıyabilir,hakkımızda bilgi edinebilirsin.Bir ileti geçmişimiz var.Zorunda değilsin,ama merak edersen bakıp nerde ne şekilde davrandığımızı görürsün sanırım.

Ama biz seni tanıyamayız,çünkü kendin ifade ettiğin gibi yenisin.Bize ilk lafın Geyikler oldu..Takıntı konusuna değinmiyorum bile..Merhaba ile gelseydin,hoşgeldinle karşılanırdın.Ha tavrımdan rahatsızsan bilki sana hep espiri ile yaklaştım.Ciddileşsem şu anda bu şekilde yazışıyor olmazdık..

Oysa yazacağın;''Yanlış anladınız,ben öyle demek istemedim arkadaşlar'' sözü bile,durumun bu hale gelmesini engellerdi.Sen üstüne yenilerini ekleyerek gelmeyi tercih ettin..

Senin tercihin..:closedeyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya burası bu tarz olaylar için açılmış bi topic deil mi ben hiç bi yerine "dur yeni gelen önce hoşbulduk de yazdığını görmedim! neden bu kadar havalı davrandığınızı da anlamış deilim ben kimsenin mesaj geçmişiyle özel özel ilgilenmiyorum çünkü ben sadece topicde de dediği gibi ilginç bi şey okuduğum için yorum yapma gereği hissettim ama karşımda sanki hadi bunu eleştirelim topiği buldum gerçekten ilginç! ben kimseyi geyiğe benzetmedim günlük hayatta çok da normal olarak kullanmaktan çekinmediğin yalnız sadece bi msajda geçince üzerine alındığın geyik kelimesini burda yazanlara deil yazılanları tarif etmek için söledim ama sen üzerine alındın, ayrıca okuduklarım hoşuma gitti için yorum yaptım sadece ama görüyorum ki yoruma saygı yok benim yazdıklarımı alaya almaya çalışan önce sendin şimdi neyin savunmasını yapıyosun ki anlamadım !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.