Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

2007 ÖSS Soruları

netman

Önerilen İletiler

zaten bana bu öm ler geçici pansiyon gibi gelmişti,rahat edemeyiz orda ,hiç rahat olmaz..başka çözüm bulalım :unsure:

topic sahibini bekliyoz, gelince anlaşcaz aramızda kızlar, bir yerlere kaybolmayın, bugun yarın gelir yine, kirayı istemeye... Satın alalım diyorum ben topici :unsure::devil: versin tapuyu, alsın parayı... siz ne diyonuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 117
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

haklı olabilirsin herhalde galiba sanırsam kiiii :unsure: bana da mantıklı geldi... Koyduk oraya o güzelim elmaları, gözleri kaldı tabiii... Yok öyle yağma, ben onları alabilmek için taaaa amasyalara gittim, bissürü benzin harcadım sihirli süpürgeme... hahayttt virmeyizzzz elmaları sen korkma Kleo, sen git iksirden bi yudum daha iç :w00t:

bunun fazlası zarar değilmi..... ;) neyse ben söz dinlim cici bi kız oluyum...... :P

zaten bana bu öm ler geçici pansiyon gibi gelmişti,rahat edemeyiz orda ,hiç rahat olmaz..başka çözüm bulalım :unsure:

tamam çözüm leylam forum oyunlarına gitmek..dikkat çekmiyelim...sanırım buraların değerini arttırdık....kurtların dikkatini buraya çektik..... :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buradaki tecrübeli üyelerin çoğu başlıkları talan etmekte profosyoneller...Daha önce başka topiclerimde de bunu gördüm.

Buradaki üyelere özel mesaj gönderebileceğinizi biliyor muydunuz?.Hem de ücretsiz :D Lütfen bunu bir düşünün olur mu?

Saygılarımla...

Saygıyla gözdağı pek uymuş birbirine.. <_< Ücretsiz ÖM ile mi yoksa ******** sayın Netman..Buyur bekliyorum cevabını.. :closedeyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

topic sahibini bekliyoz, gelince anlaşcaz aramızda kızlar, bir yerlere kaybolmayın, bugun yarın gelir yine, kirayı istemeye... Satın alalım diyorum ben topici :unsure::devil: versin tapuyu, alsın parayı... siz ne diyonuz...

evet bence de en iyisi bu anlaşabilirsek.. ;)-_-

bunun fazlası zarar değilmi..... ;) neyse ben söz dinlim cici bi kız oluyum...... :P

tamam çözüm leylam forum oyunlarına gitmek..dikkat çekmiyelim...sanırım buraların değerini arttırdık....kurtların dikkatini buraya çektik..... :P

bu da iyi bir çözüm kanımca ama,ayağımız buraya pek alıştı,önce sahabıyla bi konuşalım,razı olmazsa satmaya anlaşmaya o zaman gidelim diyom,siz ne diyorsunuz.. :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

önce sahabıyla bi konuşalım,razı olmazsa satmaya anlaşmaya o zaman gidelim diyom,siz ne diyorsunuz.. :unsure:

evet gelsin bakalım....... :unsure: ne istiyor..........?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria;O gönderdiğin teyze bi garip çıktı haberin olsun..<_<

Kleo ve Leyla;Siz bilmezsiniz,bir zamanlar bir çiftlik topici de açılmıştı da onuda ele geçirmişti Gloria darbeyle..;):w00t:

Bende cevaplıyayım şu soruları bakalım.Neler çıkıcak ortaya..;):D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria;O gönderdiğin teyze bi garip çıktı haberin olsun.. <_<

Kleo ve Leyla;Siz bilmezsiniz,bir zamanlar bir çiftlik topici de açılmıştı da onuda ele geçirmişti Gloria darbeyle.. ;):w00t:

Bende cevaplıyayım şu soruları bakalım.Neler çıkıcak ortaya.. ;):D

sabırsızlıkla beliyoruz...... :D

glorya bu ..ben fazla tanımasamda neler yapabileceğini hayal edebiliyorum......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria;O gönderdiğin teyze bi garip çıktı haberin olsun..

Kleo ve Leyla;Siz bilmezsiniz,bir zamanlar bir çiftlik topici de açılmıştı da onuda ele geçirmişti Gloria darbeyle..

Bende cevaplıyayım şu soruları bakalım.Neler çıkıcak ortaya.

höhhhhh onu nerden hatırladın beeee :o .. harbi dimi orda da anarşik devrim yapmıştık, çiftliği almıştım, hatta sahibisi bohem miydi o bile en sonunda dayanamayıp, iyi ben gidiyom, çiftlik sizin olsun demişti... :w00t: biz de çiftlik partisi yapmıştıkk :P oyy oyy neydi o gunler bee....

Seni gönderdiğim teyzeye gelince hee doğru kulakları biraz zor duyar, gözleri de az görür ama tuhaf degildir, gayet iyi bi insandır kendisi :unsure: intiresaaannnnn :online2long::w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloriacığım Taurus abimiz işi kavrayacak gibi gözüküyor,o zekadan kaçmayabilir,bir B planın var mıydı bu konuda :online2long:

Biz sen başımızda lider olduğun sürece liderim; ne topicleri devrim,darbe,işgal,kuşatma yoluyla ele geçiririz,bizden kurtulmaz,yeter ki sen bizi kendinden eksik etme :rolleyes:-_-:w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloriacığım Taurus abimiz işi kavrayacak gibi gözüküyor,o zekadan kaçmayabilir,bir B planın var mıydı bu konuda :online2long:

Biz sen başımızda lider olduğun sürece liderim; ne topicleri devrim,darbe,işgal,kuşatma yoluyla ele geçiririz,bizden kurtulmaz,yeter ki sen bizi kendinden eksik etme :rolleyes:-_-:w00t:

Taurus'la ilgili mevzuya gelince, onla uğraşmamız zor.. Birleşmeyi teklif ediyorum yok yok güçbirliği teklif ediyorum, varsa onun da bi karargahı kapatsın gelsin, yolumuza hep birlikte devam edelim, bundan sonraki aşamada ... (Bu muhabbete benzer bişi daha once duymuştum sanki daha once ama herneyse :unsure: )

ele geçirilecek diğer topicler mevzusuna gelince:

:w00t: var var bi iki topic daha aklımda... ama once bu topicdeki işimizi bitirelim.. Ondan sonraki topicler sırasıyla şöyle olacak:

1: Birbirleriyle Çelişen Atasözleri

2: 367 Esprileri

3: Zeki Öğrenci ve Profesör

şimdilik 3 yıllık kalkınma planımız bu şekide... daha sonra devamı gelecek :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloriacığım siyasete atılmak ya da asker olup (sen azmedip harbiyeyi bitirirsin istesen biliyorum) genelkurmay başkanlığına yükselmek gibi hedeflerin var mı,bence çok başarılı olabilirsin,o istidatı gördüm ben sende.. :online2long::closedeyes::w00t:

o zaman bu kalkınma planı ve bilimum işgal planlarını hayata geçirmemiz daha kolay olabilirdi,hatta daha daha büyük düşünebilirdik,ne bileyim yanii,mesela.. mesela..osiris..gibi..anladınız siz.. :whistling::w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taurus'la ilgili mevzuya gelince, onla uğraşmamız zor.. Birleşmeyi teklif ediyorum yok yok güçbirliği teklif ediyorum, varsa onun da bi karargahı kapatsın gelsin, yolumuza hep birlikte devam edelim, bundan sonraki aşamada ... (Bu muhabbete benzer bişi daha once duymuştum sanki daha once ama herneyse :unsure: )

evet taarusu da plana dahil edelim..acaba kendileri tamirattan anlıyormu....motor tamirinden..işimize yarayabilir... :P

Gloriacığım siyasete atılmak ya da asker olup (sen azmedip harbiyeyi bitirirsin istesen biliyorum) genelkurmay başkanlığına yükselmek gibi hedeflerin var mı,bence çok başarılı olabilirsin,o istidatı gördüm ben sende.. :online2long::closedeyes::w00t:

o zaman bu kalkınma planı ve bilimum işgal planlarını hayata geçirmemiz daha kolay olabilirdi,hatta daha daha büyük düşünebilirdik,ne bileyim yanii,mesela.. mesela..osiris..gibi..anladınız siz.. :whistling::w00t:

aynen leylaya katılmaktayım..hatta ben olduğundan şüpeliyim...... :lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1-Bir genç kıza günde ortalama 27 kişi evlenme teklif etmektedir.Bunların bir kısmı zaten evli olduğu düşünülürse, amaçlarının gönül eğlendirmek olduğu açıktır.Normal şartlarda bir gönülün eğlenmesi 48 saat sürdüğüne göre,kızın abisinin günde ortalama 10 adam dövmesiyle bir yıl sonunda kaç bekar adam dayak yememiş olur?

a. 42 adam

b. 570 adam

c. Birkaç iyi adam

d. Sadece, dünyayı kurtaran adam

e. Hepsi

Bir kızı 369823 kişi ister,18 kişi paylaşır..Yok öyle değildi yaw..:huh: (Ülen matematiğim zaten kötü,bide bu deyişlerde takılırsam,karizmayı çizdircem iyice ha..) Gönül'ün de 48 saatlik bir performansa ihtiyaç duymasıda ilaç sektöründe bir patlamaya sebep olur bu sayılarla,borsayla ilgilenenlere duyurulur..

2-Matematikte 3.14 sayısına "pi" denir. Bu sayının karesi olan 9,8596'ya ise "pipi" denir. Bu böyle kendiyle çarpıla çarpıla,terbiyesizliğe kadar gider.İlk bakışta vasıfsız gibi görünen 7,98 sayısına ise ne denir.

a. Tül Sayısı

b. Hin sayısı

c. Bön sayısı

d. Hirs sayısı

e. Karekök (Yanıltma Şıkkı)

Soruya soruyla cevap vermek gerekirse;İtalya'da ki ''Po'' nehrinin akış debisi son yağışlarla iki katına çıkınca ''PoPo'' nehri mi oluyor.?PoPo yatağından taşıp Po Ovası'nı basınca Po Ovası PoPo altına mı gidiyor.?PoPo'su büyüyen İtalyan'lar bu duruma ne diyor..?

3-A kentinden yola çıkan bir çift katlı otobüs,B kentine vardığında tek katlı olmustur.Aynı anda Ç kentinin F İlçesine bağlı K nahiyesinden yola çıkan bir midibüs ters yöne girerek hız sınırını geçmiş ve P ülkesine gitmiştir.Her iki aracın saatte 90 kiloamper hızla yol aldığı varsayılırsa,iki aracın T şarampolünde karsılaşmaları ne zaman gerçekleşir?

a. 2001 sonbaharı

b. 2001 ikindi vakti

c. 2013 milenyumu

d. 2008 bir pazar sabahı

e. Hepsi

A kentinden çıkan otobüs,çıkarken B kentinde kaçak katların yıkıldığını bilmiyor muymuş..Yolda aklı başına gelen kaptan şöförümüz,miço muavinine verdiği talimatla Ç kentinin F içesine bağlı K nahiyesindeki dinlenme tesislerinde üst katı kestirerek midübüs haline getirtmiş ve miço muavinini direksiyona geçirmiş.İyi halt etmiş..Miço muavin zaten kendine yediremediği muavinlikten,direksiyon başına lok diye oturunca kendini birden Kaptan pilot sanmış ve alçak uçuşta hız sınırını aşarak ve bilumum radarlarıda atlatarak P ülkesinin sınırlarını ihlal etmiştir..

Sonuçta tencere yuvarlanır kapağını bulur sözünü ispatlarcasına T şarampolünde buluşurlar.Buluşma geceyarısını bi parmak geçe gerçekleşir ve pek romantik olur ..Bir nevi monte işte..

4-Birbirini birkaç kez kesen iki doğrunun arasında mutlak bir gerilim vardır ve bunları barıştırarak üçgen oluşturmak isteyen üçüncü doğrunun çabaları boşunadır.Matematikte bu kurala ne denir?

a. Hakkinen metodu

b. Prenses Stephanie Prensibi

c. Tuğrul Abi Yöntemi

d. Buruşma

e. Hepsinden biraz

Önce ''Biz burada birbirimizi kesmekle uğraşırken senin derdin köşe olmak mı Üleyyn'' deyip 3.doğruyu yamulturlar.Eee buna da matemetikte''kavgada araya giren dayağı yer'' kuralı denir..

5-Bir üçgenin dik köşesi o kadar uzundur ki, bu üçgen zaman zaman prizma, bazen de beşgen gibi görünmektedir. Buna geometride ne denir?

a. Hipoteneffüs

b. Müthiş Yanılsama

c. Yalan

d. Hipopotem

e. Hepsi

Kişilik çatışması denilebilir..Tam ve sağlıklı teşhis için bir semt bakkalı olarak Ortepedik bulguların da görülmesinde fayda görüyorum..

6-A kenti ile E kenti arasinda dört harf vardır.A kentinden yola çıkan bir kamyonet, L kentine vardığında TIR olmaktadır.Her iki kent arasındaki uzaklık dekametrelerle ifade edildiğine göre F kenti neresidir?

a. Bolu

b. Inebolu

c. Safranbolu

d. Bursabolu

e. Kütahya

Kamyonetin tırlatmasından da anlaşılacağı gibi ''A''kıl ile d''E''lilik arasında 3 harf varken 4 harf var denmesi hoşgörülebilir..''A''kıl dan çıkıp de''L''iliğe varmak zaten TIRlatmanın diğer adıdır.Öyleyse mezura ile ölçmeye mahal vermeden ''F''orum kenti bulunur..

7-Mahmut ile Nedim'in yaş toplamı 303'tür.Mahmut henüz ilkokula giden küçük bir çocuk, tosun bir yavrucak olduğuna göre Nedim'in kaplumbağa olma olasılığı kaçtır?

a. 100 hektar

b. Bir miktar

c. Bilinmez

d. Yoktur

e. Hiç yoktan iyidir.

303'ün Mercedes otobüs olma ihtimali daha yüksektir.Mahmut ve Nedim'in embesil öğrenciler olması sadece onları ilgilendirir..

NOT:Kaplumbağaları koruyalım..(Korumayacaksanız bari kabuklarını bana gönderin.Bağa tespihler iyi para ediyor..)

8-Bir duruşma salonuna beş kapıdan tanık girmektedir.Bunlardan bır kısmının bir başka kapıdan çıkıp gittiği ve bir kısmının ise yalancı tanık olduğu düşünülürse kalan iki tanığın,sanığa olan uzaklıkları ne kadardır?

a. 30 dekametre

b. 815 milipipi

c. 40 haramitre

d. 102 hektomirmiç

e. Hepbiri

Sen onu bunu boşver de,hakimin mübaşirle olan ilişkisi dedikodusuyla çalkalanıyor forum.O 5 kapıyı da onun için açtırmış zaten..

9-Eskenar üçgen nedir?

a. Bir üçgenin dörtgen olmaya çalişmasıdır.

b. Kenarların eşitliğine denir.

c. 80 derece limon kolonyası dökülmüş üçgendir.

d. Kenarların kübikliği sözkonusu olur.

e. Hepsi

Kenarlar birbirine aşık olur.Araya hatırı sayılır geometrik şekiller konularak Allah'ın emri peygambein kavliyle istemeye gidilir.Bembeyaz bir sayfa üzerinde yapılan düğünle biraraya gelen kenarlar artık eştir.Bu aileye ''eşkenar üçgen'' denir..

10-Bir köprüden bir eşşek dört dakikada geçmektedir. Köprü yıkıldığında aynı eşşek,aşağıdaki çağlayana yedi dakikada düşmektedir.Eşeğin sahibi,öldü sandığı eşeğine iki buçuk yıl sonra bir reklam filminin çekiminde rastlamaktadır. Buna göre, köprünün bağladığı iki belde asağıdakilerden hangisidir.?

a. Gudikköy-Sahbaz Yaylası

b. Gudikköy - Pa ovası

c. Kübikköy - Sahbaz Yaylası

d. Titizköy - Sahmat Vadisi

e. Hepbir

Bu eşeğin babası da eşşek midir..Eşşe**lu eşşek sahibini bırakıp taaa İstanbul'lara meşhur olma sevdasıyla gelirken,başına gelecekleri bilmiyor mudur..O reklam filmine çıkabilmek adına hangi yönetmenlerin ahırlarından geçmiştir kimbilir..

O iki beldeye gelince;Onlardan biri UZUN diğeri EŞŞEK Beldeleridir.Köprü sayesinde UZUNEŞŞEK Beldesi olmuşlardır...

11- Bir sinavda 18 soru sorulmuştur. Bu sorulardan en az 10'ünün yanıtı "c" şıkkıdır. "c" şıkkına böylesine yüklenmesine trigonometride ne denir?

a. Öklitusomania

b. Soruları Mehmet Ali Hoca hazırlamıştır.

c. Ne var, nesi varmış c şıkkının

d. Hadi ordan

e. Yapmayın beyler, hiçbiri...

Soruyu hazırlayan hoca'nın ''Hoca camide'' sözüne takıntılı olduğunu gösterir bence.Caminin ''C'' sini kullanarak bunu anlatmak istemiş olabilir..

12- Bir tuvalete iki çocuk işiyor. İkisi birlikte tuvaleti 2 günde doldurabiliyorlar. Büyük çocuk tek başına 3 günde doldurursa küçük çocuk kaç günde doldurur?

A- Hesaplanamaz. Çünkü çocuğun pipisinin yarıçapı verilmemiş.

B- Çocuk deliğe düşer. Görev tamamlanamaz.

C- 5 günde doldurur. Ama şike yaptığı ( sidiğine su karıştırdığı) için elenir.

Valla kaçgünde doldurur bilmem ama tuvalete tuvalet kağıdı ve bilumum malzemeyle tıkayıp bu denemeyi gerçekleştirdiklerini öğrenen babaları kafalarına okkalıca eder..

13- Bir kutuda 3 Fatih Ürek , 2 Aydın , 4 Aldo vardır. Mehmet Ali Erbil bu kutudan bir top çekiyor. Bu topun Aydın olma olasılığı nedir?

A- Kesin Aydın'dır. Çünkü Her taşın altından o çıkıyor.

B-Top, Fatih Ürek çıkar ve "-Mehmet Ali'nin canı tarrak istiyor" der.

C- Mehmet Ali'nin eline bir tarrak gelir. "-Bu hangi topun tarrağı?" diye sorar. Fakat kimse cevap vermez. Sonuçta tarrağın kutunun tarrağı olduğu anlaşılır.

Bu soru çok ayıp soru..<_< Ayrıca bu kadar meraklı olunmamalı.Ne demişler;''İnsanın başına ne gelirse,ya meraktan gelir ya taraktan''..

14-Ahmet bir işi 9 günde bitiriyor. Mehmet ise aynı işi 43 günde bitiriyor, o da yarım yamalak, tam bitmiş de sayılamaz yani. Mehmet kadar sorumsuz, lakayıt adam olamaz. Haa, eğlence olsun, Mehmet hemen devreye girer. Ama iş deyince kaçar. Bu durumda Ahmetâle Mehmet beraber çalışırlarsa, o işin akıbeti ne olur?

a) Ahmet, Mehmetâi daha ilk gün kalasla döver!

B) Ahmet işi bırakır, yük gemisine kalfa olarak binip Nikaraguaâya gider!

c) Mehmet hepimizi şaşırtıp işi 5 saatte bitirir! (Asla olmaz boyle bişey abi!)

d) Mehmet, Ahmetâi de kendine benzetir, o iş yıllar yılı bitmez!

e) Hepbiri

En ünlü ve eski Kankaları hatırlayın.Karagöz ve Hacıvat böyle aylaklık ve tembellik ederek adlarını bugünlere taşımamışlar mıdır.?O halde aynı mantıkla ölümüne kanka olurlar..

15-) Bir baba, yaşları 5, 8 ve 33 olan çocuğuna 120 milyon lira harçlık vererek, yaşları ile orantılı olarak bölüşmelerini istemiştir. 33 yaşındaki büyük çocuğun (ismini soracak olursanız Ragıpâtır) paranin büyük kısmını alacağı açıktır. Bu yaşta hiç utanmadan babasindan harçlık isteyen bu kişi, işi daha da azıtıp iki kardeşine toplam 2.500.000 TL. bırakıp, geri kalanı almıştır. Bu problemdeki babaya matematikte ne denir?

a- Etkisiz Eleman

b- Çaresiz Eleman

c- Ragıpsal Eleman

d- İkinci Evliliğini Yapmış Eleman

e- Hayırsız Oğlundan Eleman Dileyen Eleman

Hösst desek..<_< O kadar parayla ne alabilecek garibanlar,insan bir baba olarak düşünmez mi..:angry:

16-Fizikte makara problemleri anlatılırken, konuyla ilgilenmeyip makara yapan öğrencilere ne denir?

a-Silindir yarıçapı

b- İletişim sigası

c- Kaynatma noktası

d- Eriyik arsızı

e- Çıkrık (Çık dışarıânın hızlı söylenişi gibi)

Kolay gelsin denir..Naapsın çocuklar,babadan yok,anneden yok.Hem çalışıp hem okumaya gayret ediyorlar.İşi küçümsemeyin,makara yapmak ta kolay bir iş değil.Günde 100 makara yapsalar,tanesi 50 Ykr dan 50 Ytl yapar,az mı..?

17- Periyodik cetvelle kafasına dokuz kez vurulan bir insanın kimyasında nasıl bir değişim olur?

a-Sodyum fizik azalır, direnyum artar

b- Sülfat anlamını yitirir

c- Fosfor ürker, siner

d- Alkali metaller coşku gösterir (Alkali:Alakalı)

e- Hiçbirisi (Yaşayan bilir anlamında)

Kimyası pek değişmezde,kafada hafif bir fiziksel dğişim olur.Topatan kavununa benzeme olasılığı yüksek ihtimal..

18- Bir bitkinin, güneş ışığını engelleyen bir başka bitkiyi budamaya çalışmasına ne denir?

a) Fotosentez

B) Fotomontaj

c) Foto Namık (Yanıltma şıkkı)

d) Eşeyli takılma

e) Eşeysiz takılma (Eşey şakası)

Ezilmiş halkların başkaldırışı..

19- Aşagıdaki cümlelerin hangisinde bariz bir şive görülmektedir?

a-Gurt gapan da, amanın furdu ki ne furdu!

b- Ne ki olam ombudsman, niye ki hep?!

c- Uyy, ne bakiysunuz ha buzaği çibu ula daa?!

d- Ben vapora bineceğim! (İstanbul Türkçesi)

e- Gel la gel, metroya binek! (Türkçe İstanbulâu)

Sadece soruda görülmektedir.Şıkların hiçbirinde ''Şive'' yazdığını görmedim..

20- "İtalya-İtalyan" ilişkisi aşağıdakilerden hangisinde vardır?

a-Antalya-Antalyan

b- Almanya-İspanyol (Turist)

c- Korsika-Kosta Rika

d- Porto-Porto Riko

e- Muğla-Muğlak

Hiçbirinde yoktur..ama bunlarda vardır: A-Ayan,Be-Beyan,bay-bayan,Derdine-Derdineyan..

21- Tarihte ilk lotarya, hangi isim altında, hangi kavimde oynanmıştır?

a-Sayısal Tablet-Frigyalılar

b- Kızma Abicim-Selçuklular

c- Kavimi Piyango-Etiler

d- Piramitin Sırrını Çöz Kazan-Eski Mısır

e- Olimpik Toto-Eski Yunan

Güzel soru..:thumbsup: İlk lotaryanın Sümerler'in yazıyı bulduğu MÖ 2500 senesinde oynandığını söyliyceğimi sanıyorsunuz yanılıyorsunuz..Tablet kuponların çok yer tutması ve yazı yazarken sık sık yaşanan ''parmağa çekiçle vurma'' kazaları,o dönemde lotaryaların cazibesini gölgelemiştir..Parşömen kağıdının bulunması,papirüsle lotaryayı tekelinde bulunduran Mısırlıları çok kızdırmış,kızan mısırlılar doğal olarak patlayarak patlamış mısırlılar olmuşlardır..Lotaryaya parşömen yetiştiricem derdine bir sürü hayvan kesilmiş,nice develer ailesinin rızkını lotaryaya yatıran develer yüzünden can vermişlerdir..Medenileşme ve devletleşme sürecinde ''Milli Lotarya'' haline dönüşmüş,gelirin bir kısmı ile Bursa işi kılıçlar,kimmerya işi mızraklar ve İskenderiye yaylarıyla ordular donatılmıştır..

Pardon ya..:blushing: İlk lotarya oynayan kavmi sormuştunuz demi..Tabiki Lotaryanlar..:closedeyes: Birde bekleyip önce görelim sonra oynatıp oynatmayacağımıza karar veririz diyen Rötaryan'lar var tabi..

Diğer bölüme geçiniz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim favorim var :w00t: Po ovası mıydı PoPo nehri miydi ne o işte :P... bi de birinci soruda niye o kadar takıldın ki Taurus, söyleseydin ben sana kopya verirdimmmmm :unsure: arkadaşlık öldü mü yawwwww? 3. soruna galince, o otobüs fazlaca aceleciymiş, bi iki ay daha bekleseymiş keşke... seçimler yaklaşıyor ya nasılsa, kat çıkma izni alırdı bee... Paraya yazık paraya, kolay mı bu devirde kat üstünü kat çıkmak... :stuart: ama neyse ki çocuklar makara üstüne makara yapıyolar da allahtan, zarardan kurtuluyo millet :w00t:

cevapların çok hoş Taurus, valla gece gece pek güldüm, kıkırdadım :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soruya soruyla cevap vermek gerekirse;İtalya'da ki ''Po'' nehrinin akış debisi son yağışlarla iki katına çıkınca ''PoPo'' nehri mi oluyor.?PoPo yatağından taşıp Po Ovası'nı basınca Po Ovası PoPo altına mı gidiyor.?PoPo'su büyüyen İtalyan'lar bu duruma ne diyor..?

:w00t:

bencede bu cevap çok hoştu.......çok güldüm..... :D sanırım bütün forumu sınava sokmak gerekiyor kimbilir daha ne cevaplar gelecek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uyarı:

1 . Herhangi bir konu, sorun üzerine ilgi çekme, ikaz, ihtar, tembih:

"Kentin yaşlılarının da düşüncelerini aldılar. Onların uyarılarına uydular."- H. Taner.

2 . biyoloji Organizmada uyarım yaratan güç.

Kaynak: www.tdk.gov.tr

Benimkisi sadece uyarıydı.Neden insanlar...Neyse ya...

En iyisi ''Fıkralar - İlginç Olaylar - Resimler - Videolar'' başlığından da çekilmek.Bu anlaşılamayış bir gün beni forumdan tamamen koparacak..Umarım eksikliğimin foruma katkısı olur..

Saygılarımla... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uyarı:

1 . Herhangi bir konu, sorun üzerine ilgi çekme, ikaz, ihtar, tembih:

"Kentin yaşlılarının da düşüncelerini aldılar. Onların uyarılarına uydular."- H. Taner.

2 . biyoloji Organizmada uyarım yaratan güç.

Kaynak: www.tdk.gov.tr

Benimkisi sadece uyarıydı.Neden insanlar...Neyse ya...

En iyisi ''Fıkralar - İlginç Olaylar - Resimler - Videolar'' başlığından da çekilmek.Bu anlaşılamayış bir gün beni forumdan tamamen koparacak..Umarım eksikliğimin foruma katkısı olur..

Saygılarımla... :clover:

Bak arkadaşım;

Biryere gitmene,çekilmene gerek yok..Sadece üslubun hakkında biraz özeleştiri yaparak,neden devamlı yanlış anlaşıldığını düşünmen yeterli olacaktır..Görülüyor ki;Sözlerinin yanlış anlaşıldığını,kötü birşey söylemediğini kasdetmişsin.Ok,yanlış anladık..Ama TDK'nu kaynak göstererek bizi aydınlatmışsın ya,bende durumumuzu açıklamaya yardım edecek bir söz söyliyeyim:

Etki tepkiyi doğurur..

Sevgili Admin'imizin sevdiğim bir felsefesi var.''Amacımız kişiyi kaybetmek değil,kazanmaktır''Kendi adıma benim istediğim de bu,bu soğuk iletileri bir yana bırakarak,aramıza katılmayı tercih edersen,hakkımızdaki fikirlerinin değişeceğine ve çok eğleneceğine eminim..;)

Saygılar..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak arkadaşım;

Biryere gitmene,çekilmene gerek yok..Sadece üslubun hakkında biraz özeleştiri yaparak,neden devamlı yanlış anlaşıldığını düşünmen yeterli olacaktır..Görülüyor ki;Sözlerinin yanlış anlaşıldığını,kötü birşey söylemediğini kasdetmişsin.Ok,yanlış anladık..Ama TDK'nu kaynak göstererek bizi aydınlatmışsın ya,bende durumumuzu açıklamaya yardım edecek bir söz söyliyeyim:

Etki tepkiyi doğurur..

Sevgili Admin'imizin sevdiğim bir felsefesi var.''Amacımız kişiyi kaybetmek değil,kazanmaktır''Kendi adıma benim istediğim de bu,bu soğuk iletileri bir yana bırakarak,aramıza katılmayı tercih edersen,hakkımızdaki fikirlerinin değişeceğine ve çok eğleneceğine eminim..;)

Saygılar..:clover:

aynen katılıyorum... Anlayamadığım tek şey neden bu gerginlik... Burada amaç eğlenmek değil mi ve eğer amaç buysa biz de eğleniyoruz... Kimse açtığın topice bişi yapmış değil... Gördüğün gibi biz ne kadar sayfada vakit geçirmiş olsak bile, dün yine bir arkadaşımız, sorduğun soruları kendince yanıtladı... Senin amacın eğlenmemize katkıda bulunmaksa, bunu zaten sağladın... Eğlenmek istiyorsan da, bence bu gergin ortama bir ara ver ve eğlenmeye çalış, bu çok zor değil.... tek sorun yaklaşım tarzın, yanlış anlaşılacak bir tarzın var ve doğal olarak yansıttığın şekilde bir cevap aldın... Bu foruma çok fazla insan geldi ve gitti, senin gidiyor olman da bu foruma ne bir artı, ne de bir eksi kazandıracak... Bırak eğlenelim olur mu? Birçoğumuz bütün günün stresini burada çıkarıyor zaten, eğlencemize limon sıkmayalım... Bence biraz sen de rahatla ve Taurus'un dediği gibi aramıza katıl... Burada amacına hizmet etmeyen daha nice başlıklarla karşılaşacaksın, biz de karşılaştık, kendi açtığımız başlıklarla da bunu yaşadık ama her irimiz her şeyi oluruna bıraktık ki ben kendimden örnek vereyim, forumun bir sayfasında gayet ciddiyetle bir "son dakika haberleri" başlığı açmıştım ama açtığımın 2. günü o sayfa olur olmaz bir sürü iletiyle doldu... Ne yapsaydın sence, ben gidip, insanları uyararak, yazmayın sizi uyarıyorum, bir dahakine bu kadar kibar olmayacağım mı" deseydim, yoksa aralarına katılıp eğlenmememi baksaydım... ben ikinciyi seçtim ve bundan asla da pişman olmadım... Ayrıca forumun Öm sayfası olduğu gibi, daha ciddiyetle yazışacağın, konu sayfaları da var... Güncel konular gibi, dini, felsefi, siyasi konular gibi... oralara daha once hiç bakmamışsan oralara da bak bence, çünkü eğlenmek değil de tartışmak için biz genelde oraları tercih ediyoruz... Bu arada yazdıklarımı lütfen :angry: şu ifadeyle dile getirdiğimi sanma... Eğer ki başından beri bu ifadeyle okumuşsan bir de şunu dene olur mu :flowers: sanırım o zaman daha anlaşılır olacağım...

Hoşçakal...

BU ARADA SEVGİLİ ARKADAŞLARIM KLEOM, LEYLACIĞIM, TAURUSCUĞUM, BİR SÜRE ARANIZA DAHA AZ KATILMAM GEREKECEK... EĞLENCEYE BİR SÜRE ARA VERMEK ZORUNDAYIM :( FİNAL DÖNEMİM BAŞLADI VE PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR YETİŞTİRMEK ZORUNDA OLDUĞUM İKİ ÖDEVİM VAR AYRICA İKİ SINAVIM.. SALI AKŞAMI İNGİLİZCE'DEN KUR ATLAMA SINAVIM... VE BİR SONRAKİ PAZARTESİYE YETİŞTİRMEK ÜZERE BİR ÖDEVİM, TEZ BAŞVURUSU VE DANIŞMANLIĞI İÇİN HAZIRLAMAM GEREKEN BİR RAPORUM VAR... ARA ARA UĞRAYACAĞIM, ÇÜNKÜ UĞRAMAZSAM SİZİ GERÇEKTEN ÖZLERİM... SON GÜNLERDE VARLIĞINIZ BENİ İNANILMAZ MUTLU ETTİ... BİR ÇOK SIKINTIMI SAYENİZDE ÜZERİMDEN ATTIM... KENDİNİZE DİKKAT EDİN, DÖNDÜĞÜMDE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM TAMAM MIIIIII? :w00t::kiss::hug::wub: SEVİYORUM SİZİ YAAAAA....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aynen katılıyorum... Anlayamadığım tek şey neden bu gerginlik... Burada amaç eğlenmek değil mi ve eğer amaç buysa biz de eğleniyoruz... Kimse açtığın topice bişi yapmış değil... Gördüğün gibi biz ne kadar sayfada vakit geçirmiş olsak bile, dün yine bir arkadaşımız, sorduğun soruları kendince yanıtladı... Senin amacın eğlenmemize katkıda bulunmaksa, bunu zaten sağladın... Eğlenmek istiyorsan da, bence bu gergin ortama bir ara ver ve eğlenmeye çalış, bu çok zor değil.... tek sorun yaklaşım tarzın, yanlış anlaşılacak bir tarzın var ve doğal olarak yansıttığın şekilde bir cevap aldın... Bu foruma çok fazla insan geldi ve gitti, senin gidiyor olman da bu foruma ne bir artı, ne de bir eksi kazandıracak... Bırak eğlenelim olur mu? Birçoğumuz bütün günün stresini burada çıkarıyor zaten, eğlencemize limon sıkmayalım... Bence biraz sen de rahatla ve Taurus'un dediği gibi aramıza katıl... Burada amacına hizmet etmeyen daha nice başlıklarla karşılaşacaksın, biz de karşılaştık, kendi açtığımız başlıklarla da bunu yaşadık ama her irimiz her şeyi oluruna bıraktık ki ben kendimden örnek vereyim, forumun bir sayfasında gayet ciddiyetle bir "son dakika haberleri" başlığı açmıştım ama açtığımın 2. günü o sayfa olur olmaz bir sürü iletiyle doldu... Ne yapsaydın sence, ben gidip, insanları uyararak, yazmayın sizi uyarıyorum, bir dahakine bu kadar kibar olmayacağım mı" deseydim, yoksa aralarına katılıp eğlenmememi baksaydım... ben ikinciyi seçtim ve bundan asla da pişman olmadım... Ayrıca forumun Öm sayfası olduğu gibi, daha ciddiyetle yazışacağın, konu sayfaları da var... Güncel konular gibi, dini, felsefi, siyasi konular gibi... oralara daha once hiç bakmamışsan oralara da bak bence, çünkü eğlenmek değil de tartışmak için biz genelde oraları tercih ediyoruz... Bu arada yazdıklarımı lütfen :angry: şu ifadeyle dile getirdiğimi sanma... Eğer ki başından beri bu ifadeyle okumuşsan bir de şunu dene olur mu :flowers: sanırım o zaman daha anlaşılır olacağım...

Hoşçakal...

BU ARADA SEVGİLİ ARKADAŞLARIM KLEOM, LEYLACIĞIM, TAURUSCUĞUM, BİR SÜRE ARANIZA DAHA AZ KATILMAM GEREKECEK... EĞLENCEYE BİR SÜRE ARA VERMEK ZORUNDAYIM :( FİNAL DÖNEMİM BAŞLADI VE PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR YETİŞTİRMEK ZORUNDA OLDUĞUM İKİ ÖDEVİM VAR AYRICA İKİ SINAVIM.. SALI AKŞAMI İNGİLİZCE'DEN KUR ATLAMA SINAVIM... VE BİR SONRAKİ PAZARTESİYE YETİŞTİRMEK ÜZERE BİR ÖDEVİM, TEZ BAŞVURUSU VE DANIŞMANLIĞI İÇİN HAZIRLAMAM GEREKEN BİR RAPORUM VAR... ARA ARA UĞRAYACAĞIM, ÇÜNKÜ UĞRAMAZSAM SİZİ GERÇEKTEN ÖZLERİM... SON GÜNLERDE VARLIĞINIZ BENİ İNANILMAZ MUTLU ETTİ... BİR ÇOK SIKINTIMI SAYENİZDE ÜZERİMDEN ATTIM... KENDİNİZE DİKKAT EDİN, DÖNDÜĞÜMDE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM TAMAM MIIIIII? SEVİYORUM SİZİ YAAAAA....

Bizim adımıza ev sahibiyle bu güzel konuşmayı yaptığınız için sana ve Taurus abime teşekkür ederim kendi adıma :flowers:

Allah sana kolaylık versin,okurken yoruldum Gloriacım.. :( Asıl burada olduğun,böyle eğlenceli bir konu açıp, bizi dahil ettiğin için asıl ben teşekkür ederim,o kadar güzel ve eğlenceli dakikalardı ki..sırf bu yüzden geldim son günlerde,sırf buna güldüm,sırf bu dağıttı sıkıntılarımı benim de ,seni gerçekten çok seviyorum,yokluğunda özlüyorum ve tabii ki yine özleyeceğimm :(:crying::wub::hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak arkadaşım;

Etki tepkiyi doğurur..

Sevgili Admin'imizin sevdiğim bir felsefesi var.''Amacımız kişiyi kaybetmek değil,kazanmaktır''Kendi adıma benim istediğim de bu,bu soğuk iletileri bir yana bırakarak,aramıza katılmayı tercih edersen,hakkımızdaki fikirlerinin değişeceğine ve çok eğleneceğine eminim..

Saygılar..

Hoşçakal...

BU ARADA SEVGİLİ ARKADAŞLARIM KLEOM, LEYLACIĞIM, TAURUSCUĞUM, BİR SÜRE ARANIZA DAHA AZ KATILMAM GEREKECEK... EĞLENCEYE BİR SÜRE ARA VERMEK ZORUNDAYIM FİNAL DÖNEMİM BAŞLADI VE PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR YETİŞTİRMEK ZORUNDA OLDUĞUM İKİ ÖDEVİM VAR AYRICA İKİ SINAVIM.. SALI AKŞAMI İNGİLİZCE'DEN KUR ATLAMA SINAVIM... VE BİR SONRAKİ PAZARTESİYE YETİŞTİRMEK ÜZERE BİR ÖDEVİM, TEZ BAŞVURUSU VE DANIŞMANLIĞI İÇİN HAZIRLAMAM GEREKEN BİR RAPORUM VAR... ARA ARA UĞRAYACAĞIM, ÇÜNKÜ UĞRAMAZSAM SİZİ GERÇEKTEN ÖZLERİM... SON GÜNLERDE VARLIĞINIZ BENİ İNANILMAZ MUTLU ETTİ... BİR ÇOK SIKINTIMI SAYENİZDE ÜZERİMDEN ATTIM... KENDİNİZE DİKKAT EDİN, DÖNDÜĞÜMDE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM TAMAM MIIIIII? :w00t::hug::wub: SEVİYORUM SİZİ YAAAAA....

sayın netman arkadaşım;

bu iki arkadaşımın açıklamasını dikkate alman herkes açısından mantıklı olur........

gloria 'cığım çalışman gerekiyorsa tabiki öncelik o olmalı...senin bu saydıklarının altından zorlanmadan kalkabileceğini biliyorum....

başarılar canım........görüşmek üzere :hug::wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gerçekten çok güzeldi yazan arkadaşın ellerine sağlık ama üzerinde çok fazla gewyik dönmüş hepsini okuyamadım artık seneye kadar okur anlamaya çalışırım ;)

Biz geyik sürüsüyüz ya ondandır..<_<

Okuma hızına da hayran kaldım bu arada..:w00t::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.