İçeriğe atla


Fotoğraf

Acı vererek öldürme yöntemleri


Bu başlığa 17 cevap verilmiş

#1 zeyynepp

zeyynepp

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 8.302 İleti

Gönderi Tarihi: 22 Nisan 2007 - 13:26

İspanyol eşeği: Mahkum, eşek biçiminde yapılmış bir kütük düzeneğe oturtulur, ayaklarına giderek artan ağırlıklar bağlanırdı. Sonunda mahkum ikiye bölünerek ölürdü.

Toptan atılma: Bazen mahkum, bir topun ağzına bağlanır ve top ateşlendiğinde mermi kişinin bedeninin içinden geçerdi. Bazen de mahkum büyük bir topun içine mermi niyetine yerleştirilir, sıkıştırılmış barut ateşlendiğinde paramparça olurdu.

Tekerlek: Tekerlekler çok değişik biçimlerde kullanıldı. Örneğin, kişi özel yapılmış dev bir tekerliğin dış kenarına bağlanıyor ve sivri kazıkların ya da bir tepenin üzerinden aşağı yuvarlanıyordu.

Demir kadın: Kadın biçiminde, bir insanın ancak sığacağı büyüklükte yapılan tabutların içi sivri demirlerle donatılıyor. Mahkum bu tabutun içine konularak kapağı kapatılıyor.

Sarkaç: Kişi bir masaya sırtüstü yatırılıp bağlanıyor. Çok büyük, ağır ve keskin bir baltanın bağlandığı sarkaç mahkumun üzerinde sallanmaya başlıyor. Sarkacın ipi yavaş yavaş bırakılarak, her salınımda mahkumun bedeninin doğranması sağlanıyor.

Demir kap: İçine fareler doldurulan büyükçe demir bir kap, açık ağzı karın bölgesine gelecek şekilde mahkumun vücuduna yerleştiriliyor. Ardından bu kap ısıtılıyor. Fareler can havliyle mahkumun karnını kemirip kaçacak yer arıyor. Böylece mahkum iç organları fareler tarafından kemirilerek ölüyor.

Germe: Tarih boyunca mahkumların el ve ayakları bağlanarak gerdirmek yöntemiyle ölmesini sağlayan değişik mekanik yöntemler geliştirildi.

Böceklerle öldürme: Kişinin zemine sabitlenmesi, üzerine bal gibi tatlıların sürülmesi ve böcekler tarafından yenilmeye bırakılması gibi pek çok türü var.

Atlarla parçalama: Mahkum kol ve bacaklarından, 4 ayrı yöne koşturulacak olan atlara bağlanırdı. Ardından atlar koşturulurdu.

Kafa kesme: Bu infaz yöntemi 16 ve 17'nci yüzyılda Avrupa'da ölüm cezasının en insancıl yolu olarak kullanılmıştır. 1789 Fransız devriminde ise kafa kesmek için Giyotin adlı özel alet geliştirildi. Giyotin, Fransa'da uzun yıllar kullanıldı.

Öldüresiye dövme: Bu yöntemin son örneği, sahipleri tarafından ölünceye kadar dövülen Amerikalı kölelerdir.

Kaynatma: Ortaçağ'da popüler olan yöntem. İnsanlar bağlanarak, ağır ağır ısıtılan dev kazanlarda haşlandı.

Gömme: Çağlar boyunca tüm dünyada yaygın olarak kullanıldı. Örneğin, Hindistan'da kadınlar boyunlarına kadar kuma gömüldü ve kafası güneşte pişmek üzere terk edildi. Arap ülkelerinde de yaygın biçimde kullanıldı.

Yakma: Avrupa'da inançsızlar, cadılar ve iffetsiz kadınlara engizisyon döneminde sıklıkla uygulanırdı. Mahkum bir kazığa bağlanır ve çevresinde ateş yakılırdı.

Vahşi hayvanlara atılma: İlk Hristiyanlar aslanlara atılıyordu.

Deri yüzme: Keskin bir bıçakla canlı canlı suçlunun tüm derisi yüzülüyordu. Deri solunumu duran mahkumu acılı ve uzun bir ölüm bekliyordu.

Parçalanma: Mahkum henüz canlıyken balta, satır ya da testerelerle parçalara ayrılıyordu. Arap ülkelerinde 20'nci yüzyılda bile biçimde uygulandı. En son Suudi Arabistan yetkilileri, 1987 yılında Kabe'yi basan bir grubu bu şekilde öldürdü.

Kazığa oturma: Bilek kalınlığında bir kazık, mahkumun kuyruk sokumundan başlayarak ensesine kadar sokulurdu. Kazığın omurilik ve iç organlara zarar vermemesine özen gösterilirdi. Ardından kazık mahkumla birlikte dikilir ve mahkumun ölmesi günler sürerdi.

Demir sandalye/Demir yatak: Bu demir eşyalar iyice beslenmiş bir ateşle çevreleniyor ve bunların üzerindeki kişiler ölünceye kadar kızartılıyordu.

Boğma: Çok değişik biçimlerde kullanılmıştır. En yaygın olanı denizdir. Belki de en iyi bilinen varyasyonu cadı testidir. Su eğer kadını reddederse kadın yüzer. Bu da kadının suçlu olduğunu gösterir ve infaz edilirdi. Eğer su kadını kabul ederse kadın boğulur ve bu da kadının suçsuz olduğunu gösterir.

Zehir: İlginçtir ki zehir, infazın yaygın bir biçimi olmamıştır. Zehirin en çok tanınan kurbanı, baldıran zehirini içmeye zorlanan Sokrates'tir.

Ezme: Mahkum zemine yatırılır ve üzerine aşama aşama ağır taşlar yerleştirilirdi. Mahkumun nefessiz kalarak öldüğü bu yöntemde, cellat, ölüm zamanını istediği gibi uzatabilirdi.

Testereyle kesme: Suçlu testere ile ikiye bölünür.

Yüksekten atma: Mahkum yüksek bir uçurum ya da kale burcundan aşağı atılır.

Çuvala koyma: Suçlu yılan, akrep, kedi, köpek gibi hayvanlarla büyük bir çuvalın içine konurdu.

Aç bırakma: Kişi bir hücre ya da kafese konur ve yiyecek verilmez.

İki ağaçla ikiye ayırma: İki ağaç, birbirlerine doğru çekilir, mahkum bir kol ve bacağı bir ağaca, diğer kol ve bacağı da diğer ağaca bağlanırdı. Ağaçlar bırakılınca mahkum gerdirilmiş olur ve acı içinde ölürdü.

Garotte: Askı ve idamın karışımı bir yöntem. Bir ucu duvara tutturalan ipin diğer ucuda mahkumun boynuna dolanır. Mahkum itilerek, çekilerek ya da ayakları kaldırılarak boğulur.

Sürükleme: Kişi bir ata bağlanır ve ölene kadar sürüklenir.

Su veya civa ölümü: Mahkum ölünceye kadar su veya civa içmeye zorlanır.

Okla vurma: Vikingler tarafından uygulanmıştır. Acıyı uzatmak için ölümcül olmayan bölgeleri hedef almışlardır.

Taşlama: Kişi, ölene kadar taşlanır. Taşlamada, kişinin üyesi olduğu topluluk da bu taşlamaya yardımcı olurdu. Arap ülkelerinde yakın zamana kadar kullanıldı.

Yarma: Suçlu kendindeyken gövdesi açılır ve iç organlar tek tek çıkartılıp, kendisine gösterilirdi..

:unsure: :unsure: :unsure:

#2 mge

mge

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 63 İleti

Gönderi Tarihi: 12 Mayıs 2007 - 09:17

ay çok korkunç bunlar ya hele gövdesinin açılması falan daha bir kaçını okuyamadım ürktüm allahım sen koru bizleri yarabbim

#3 mge

mge

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 63 İleti

Gönderi Tarihi: 12 Mayıs 2007 - 09:18

ay çok korkunç bunlar ya hele gövdesinin açılması falan daha bir kaçını okuyamadım ürktüm allahım sen koru bizleri yarabbim

#4 Misafir_FISILTI_*

Misafir_FISILTI_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 12 Mayıs 2007 - 22:43

ja el ve ayak parmaklarini cekicle ezmeyi unutmussun :D

#5 Misafir_FISILTI_*

Misafir_FISILTI_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 12 Mayıs 2007 - 22:46

ja el ve ayak parmaklarini cekicle ezmeyi unutmussun :D

pardon duzeltme yapayim yanlis yazmisim mahkumun el ve ayak parmaklarina cekicle vurma bu suanki gunumuzdede uygulaniyor :)

#6 L_U_C_İ_F_E_R

L_U_C_İ_F_E_R

  Kıdemli Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPipPip
 • 1.821 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Mayıs 2007 - 15:49

BUNLARIN HİÇ BİRİ İNSANA YAPILACAK ŞEYLER DEĞİL ZATEN YAPANLARDA MUHTEMELEN İNSAN DEĞİL!!!

My Name İs Lucifer,Please Take My Hand!


#7 Misafir_ADAMIN_BIRI_*

Misafir_ADAMIN_BIRI_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 11 Ekim 2007 - 14:38

İnsanlığa yakışmayan çağdışı şeyler...
ilkelliğin ve tanrıtanımazlığın sonucu insana reva görülen acı ölüm yöntemleri..!

#8 Misafir_CYRANO_*

Misafir_CYRANO_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 25 Ekim 2007 - 07:30

Gülmece- Güldürmece bölümünün altında işkenceyle adam öldürme teknikleri.

Tarih bölümünde olabilirdi mesela.

Hayır okudum diyorum ne zaman güldürecek :)

#9 emre_s

emre_s

  Deneyimli Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPip
 • 650 İleti

Gönderi Tarihi: 14 Mart 2008 - 15:05

Hepsi çok yaratıcı. Ama bir tane daha vardı ya. Kurbanın tüm dişleri zorla çekilerek acıdan ölmesi gibi bir yöntem. Galiba sonucunda acıdan göz altları o kadar şişiyor ki gözler tamamen kayboluyor. Dileyenler bunu da deneyebilir -_-

ABC'yi onlar öğrettiler, CHE'yi biz öğrendik


#10 mavi olmayan gökyüzü

mavi olmayan gökyüzü

  Uzman Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 5.562 İleti

Gönderi Tarihi: 14 Mart 2008 - 18:55

Ama ben gülmek istemiştim :( Şimdi bağırmak istiyom :angry: Ama cidden korkunç -_- Neyse ki benim gibi büyük adamlar işkenceyeeee karşıııııı(BJKlı olduğumdan mıdır acep?) :D

Düşmanlarım bana ne yapabilir ki?
Ben cennetimi yüreğimde taşıyorum!
Hapsedilmem uzlet,
Sürgün edilmem hicret,
Öldürülmem şehadettir....

İbn-i Teymiyye


#11 Misafir_gelincik_*

Misafir_gelincik_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 15 Mart 2008 - 07:13

Gülmece- Güldürmece bölümünün altında işkenceyle adam öldürme teknikleri.Herkesin espri anlayışı farklı :)

#12 bursercan

bursercan

  Uzman Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 3.745 İleti

Gönderi Tarihi: 15 Mart 2008 - 19:41

bunları okudum veeee sımdı bunları uygulama zamanı :)
kımden baslayayımm :)

zeynep ogrettıgın ızın senden baslıyayım en ıyısı :)

#13 NICLENO

NICLENO

  Genç Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPip
 • 430 İleti

Gönderi Tarihi: 16 Mart 2008 - 00:22

Gülmek isteyenler vardı, ben de hem onlara katkıda bulunayım, hem de bir infaz şekli daha eklemiş olayım.Bu halen uygulanıyormu bilmiyorum ama Çin'de ölüm mahkumlarının tabanlarına tuz sürüp keçilere yalatarak gülmekten katıltarak öldürdüklerini okumuştum. :D Hindistanda boyunlarına kadar toprağa gömülen mahkumların kafaların filleri üzerlerinden geçirtip patlattıklarını, eğer fil ıskalarsa suçsuz saydıklarını;Fransada ölüm mahkumunu ilaçla bayıltıp soyup katrana bulayarak vücutlarına tüyler yapıştırarak büyük bir kuş görünümü sağladıktan sonra ,kafesi kralın safari için beklediği ormanın kenarına taşıyıp ,mahkum kendine gelince kafesin açık bırakılıp kapısından kaçmaya çalışırken kral tarafından tüfekle vurularak infaz edildiğini;yine Çin'de ölüm mahkumunu büyük bir çanın içine sokup ,üstten su damlatarak desibel manyağı yaparak öldürdüklerini;Kraliçe Victoria'nın (Elizabeth'de olabilir ,bunun için şimdi google 'ı rahatsız etmeyeyim) Essex Kontuna verdiği cezanın canlı canlı bağırsaklarının çıkarılıp gittiği yere kadar çekilerek öldürülmesi olduğunu bilgilerinize arzederim...Nedense Camus'nun ''Ceza Makinası'' geldi aklıma gece gece.
Biz bir dala konmuş üç arkadaşız.
Birimizin adı ''Bilgelik'' diğerimiz.''Dürüstlük'', bir diğerimiz de ''Cesaret''.Birimiz uçup gittiği taktirde kalanlarımızın hiç bir işe yaramıyacağının farkındayız.

#14 NICLENO

NICLENO

  Genç Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPip
 • 430 İleti

Gönderi Tarihi: 16 Mart 2008 - 01:12

Hızımı alamadım , iki infaz daha yazacağım.
Nazi Almanya'sında esirler üzerinde tıbbi deneyler yapan doktorlar, çiftleri soyup karın üstünde eksi bilmem kaç derecelerde ölünceye kadar seks yapmaya zorlarlar ve bu arada da bazı testler yapmayı ihmal etmezlermiş.Bunu bir belgeselde izledim.
Bu yazacağımda da Michel Zevago'nun yalancısıyım.Bir Fransa Kraliçesi ,genç erkeklere düşkünlüğüyle tanınırmış.Her akşam saraya genç bir delikanlı çağırır , geceyi birlikte geçirir, sonra da öldürtüp büyük bir taşla birlikte bir çuvala koyarak yatak odasının penceresinden Seine nehrine atarmış.
Biz bir dala konmuş üç arkadaşız.
Birimizin adı ''Bilgelik'' diğerimiz.''Dürüstlük'', bir diğerimiz de ''Cesaret''.Birimiz uçup gittiği taktirde kalanlarımızın hiç bir işe yaramıyacağının farkındayız.

#15 sonrepci

sonrepci

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 1 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Aralık 2008 - 10:32

Nİye O kadar Kötü Gözümüzde kan Elimizde silah var Diye Biz Kotu Oluyoz Biz İnsan Evlatı Degilimiyiz Bizim Yaptıgımız Yemınız Arkasında Durmak Eger Ben Son Nefer Son Nefes Son damla Kanımı Veremene KAdar Kotulerle Mucadele Edecem


 


CcC_Sonrepci_CcC

#16 Misafir_berk_*

Misafir_berk_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 09 Mayıs 2014 - 23:18

Super...#17 Misafir_Cnndereci_*

Misafir_Cnndereci_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 21 Ekim 2015 - 19:37

Ne güzel iste bu yontemleri hakedenler çok :D#18 Misafir_Ebru_*

Misafir_Ebru_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 25 Haziran 2016 - 09:23

Ben bna yanlş yapan arkadaşıma uygulamayı düşnyrmCevap ekle