Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türkiyenin en önemli sorunu nedir?

BlackCADY

Önerilen İletiler

• Cevaplar 130
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Yurdun hemen her tarafında "muasır medeniyetlerden" uzak, iç paralayan bu tablolar hep aynı...

Sosyal devlet anlayışıyla taban tabana zıt bir sistem.

Yoksul, çaresiz insanları iktidara muhtaç etme siyaseti.

Onlara refah yerine iane dağıtarak "Allah razı olsun" dedirtme yöntemi.

İşte AKP'nin ve Tayyip Bey'in yaratmak istediği Türkiye.

İslam gömleği giydirilmiş, kadınları örtülü, sosyal yaşamda din kurallarının geçerli olduğu "ılımlı İslam" düzeni.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Tek adam" olmak için Prof. Ergun Özbudun'a hazırlattığı anayasa taslağı tamamlanmak üzere.

"Topluma danışma şovu" da tamamlandıktan sonra taslak Meclis'e gelecek ve kabul edilecek.

Gerekirse halk oylamasına gidilecek ve "Tayyip Bey Anayasası" Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasası olarak yürürlüğe girecek.

Sonra mı ne olacak?

İşte onu ne siz sorun, ne de ben söyleyeyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yurdun hemen her tarafında "muasır medeniyetlerden" uzak, iç paralayan bu tablolar hep aynı...

Sosyal devlet anlayışıyla taban tabana zıt bir sistem.

Yoksul, çaresiz insanları iktidara muhtaç etme siyaseti.

Onlara refah yerine iane dağıtarak "Allah razı olsun" dedirtme yöntemi.

İşte AKP'nin ve Tayyip Bey'in yaratmak istediği Türkiye.

İslam gömleği giydirilmiş, kadınları örtülü, sosyal yaşamda din kurallarının geçerli olduğu "ılımlı İslam" düzeni.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Tek adam" olmak için Prof. Ergun Özbudun'a hazırlattığı anayasa taslağı tamamlanmak üzere.

"Topluma danışma şovu" da tamamlandıktan sonra taslak Meclis'e gelecek ve kabul edilecek.

Gerekirse halk oylamasına gidilecek ve "Tayyip Bey Anayasası" Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasası olarak yürürlüğe girecek.

Sonra mı ne olacak?

İşte onu ne siz sorun, ne de ben söyleyeyim.

Çok doğru düşünceler...

Aslında sadece Akp'nin değil de ,başka bir partinin de oy için para çeki dağıtması....

Ya nedir bu oy için rüşvet mi dağıtılıyor!

Sen Türkiye'yi geliştirmek, refaha ulaştırmak için neler yapabileceğini anlatırsın halk ona göre seçer.

Ama seçim çalışmalarında gündem Erdoğan'ın saati vs. oldu hep. Neyse.... O kömür dağıtılan insanlara başka yardımları dokunacak mı merak ediyorum!

Şimdi o muhtaç insanlar demez mi:

Hiç haber göndermedin o günden beri

Yoksa bana küstün mü unuttun mu beni

Dün yine seni andım gözlerim doldu

O tatlı günlerimiz bir anı oldu

Ayrılık geldi başa katlanmak gerek

Seni çok çok özledim ..... :blush:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

5 yilda hayat standartlarimiz o kadar arttiki,ekonomi o kadar büyüdüki,artik her isteyen kredi karti ile araba,domates,beyaz siyah esya,mobilya alabilecek seviyeye ulasti.Dini bütünlerin katkisi ile Ramazan cadirlari artik adim basi kurulmaya baslandi,fakir fukara artik yiyecek sıkıntısı cekmeden o cadirlara gidip karinlarini doyurabilmektedirler,malum bir ülkenin müslüman olusu ramazanlarda fakir fukaranin düsünülmesini gerektirdiginden özellikle AKP döneminde ramazan cadirlarinin sayisi alabildigince artmistir.Kalkinmis ve insanlarinin hayat standartlari yüksek olan ülkelerde görülmeyen bu yardimlasma Türkiyeyi yönetenlerin halki ne kadar düsündüklerini ortaya koymasi bakimindan cok önemlidir.Türkiye tabiiki ekonomísini büyütürken saglam raylara oturturken ramazan cadirlarinida düsünmek durumundadir.Gidin kalkinmis ülkelere ve bakinki dini günlerde hic Türkiyede ramazanlarda oldugu< kadar fakir cadiri varmidir.Iste 5 yilda kalkinan Türkiyenin geldigi nokta budur.

Televizyonlarda,meclis köselerinde,sagda solda Türkiye kalkiniyor,yillik gelir bilmem bukadar dolar oldu diyeceginize insanlara insan haysiyetine< yakisir bir hayat standarti getirin,o ramazaN cadirlarina gidipte demagoji yapmak ve siyasetiniz icin yatirim yapmak yerine halk icin calisin.Bir yönetici olarak yüzünüz kizarmadan o cadirlara gidipte kameralar karsisinda biz halkin yaninsayiz demeniz gercekten cok komik oluyor,halkin yaninda olan o cadirlari en aza indirgeyendir,cogaltan degil.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Aslında sadece Akp'nin değil de ,başka bir partinin de oy için para çeki dağıtması....

Ya nedir bu oy için rüşvet mi dağıtılıyor!

Sen Türkiye'yi geliştirmek, refaha ulaştırmak için neler yapabileceğini anlatırsın halk ona göre seçer.

Ama seçim çalışmalarında gündem Erdoğan'ın saati vs. oldu hep. Neyse.... O kömür dağıtılan insanlara başka yardımları dokunacak mı merak ediyorum!

:

ülkenin yönetimine gelmek için altın,para,çek vb dağıtmayı neden bu kadar yadırgıyorsun?

onları verecekki ülkenin yönetimini alarak ülkesine hizmet edebilsin.hizmet aşkıyla her türlü fedakarlığı yapıyor siyasetçilerimiz. siz takdir edeceğinize yadırgıyorsunuz.adam elindekini avucundakini dağıtıyorki.gelince memleketi dümdüz etsin.düzlüğe çıkaracak daha ne istiyorsun?(fakir fukaranın üç beşinede engel olma!) :D

bence türkiyenin sorunu:ÖNEMLİ İNSAN OLMAK YERİNE ÖNEMLİ YERLERE GELMEYE ÇALIŞAN SİYASİLERİDİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin şuan ki en önemli sorunu Akp hükümetidir... Ve onlardan kaynaklanan çözümsüzlüklerin çözüm diye vatandaşa yutturulmasıdır... Onların yalanlarını görmeyen vatandaşın jetonunun geç düşmeside bu ülkenin bir sorunudur...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, suça karışmamış terör örgütü mensuplarına " eve dönüş " çağrısı yapması, başkentin gündemine oturdu. Muhalefet, çağrıyı 'af sinyali' olarak yorumlarken, Erdoğan'ın "Asker ile işbirliği halindeyiz" sözleri kulisleri hareketlendirdi. Türkiye, hükümetin açıklayacağı, teröristleri dağdan indireceği ve örgüte katılımların önüne geçeceği iddia edilen yeni plana odaklandı.

Hükümetin önceliği, 2005 yılında çıkarılan Eve Dönüş Yasası'nı tekrar gündeme getirmek yönünde. Düzenleme üzerinde yapılacak rötuşlarla, dağdan inişin hızlandırılmaya çalışılacağı kaydediliyor. Bu çerçevede, özellikle suça karışmamış teröristlerin teslim olmaları halinde itiraf zorunluluğu öngören maddenin de kaldırılması öngörülüyor.

Ekonomik yönden bölgeye özel ayrıcalıklar tanınacak. Doğu ve Güneydoğu'ya özel bölgesel teşviğin yanında, bazı sektörlere yönelik de özel teşviklerin verilmesi hedefleniyor. Bölgenin geçim kaynağı olan tarım, hayvancılık ve ulaşım alanlarında yeni imkanlar göz önünde tutularak GAP'ı hızla tamamlamaya yönelik adımlar atılacak.

Tüm bu çalışmaların koordineli yürütülmesi bekleniyor. Askerlerle sivillerin aynı masa etrafında buluştuğu Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nda (TMYK) periyodik olarak planların masaya yatırılması öngörülüyor. Ayrıca, Başbakan Erdoğan ve Başbakan Yardımcıları ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ve kuvvet komutanlarının karşılıklı görüşmeleriyle de detayların gözden geçirilmesi hedefleniyor. Ajanslar.

Yukarıda yer alan haber geçtiğimiz bir kaç gün içerisinde tüm gazetelerde geniş olarak yer aldı.

Kimse yalanlamadı ya da tezkip etmedi, demek ki doğru. O zaman bize de bu haberi yorumlamak düşüyor. Değerli Türk Milleti, t erör örgütüne katılmak suça bulaşmak değilmidir ? Suçun hukuki tarifi mi değiştirilmek istenmektedir. dağa çıkarak terör örgütüne katılmak suça katılmak değil midir? Suçlu olmak sadece katil olmakmı gerekiyor? Dağda askerimize kurşun sıkanların tek tek kimlikleri bellimidir ki kim suçlu, kim suçsuz ayırt edebileceksiniz. Atılan kurşunların, roketlerin üzerinde, patlayan mayınlarda atan kişilerin künyeleri mi asılıdır ki bu kurşunları, bombaları atanları, mayınları döşeyenleri suçlu olarak tanıtsın. Yoksa suçlu tanımına sadece Irak'a listesi verilen komutan sıfatlı 100 küsür kişi mi alınacaktır. Kalan PKK militanları suçsuz mudur? Bu karar alınırken tek tek şehit ailelerinin onayı ve vakaleti alınmış mıdır? Bu kararı da referandum a götürün isterseniz, ya da değerli YÖK başkanına bir anket yaptırın. Alacağınız sonucu biliyorsunuz değil mi?

Diğer yandan bölgeye tanınacak özel ayrıcalıklar nelerdir. Bu ayrıcalıklar için gereken kaynaklar yine Türk milletinin vergilerinden mi karşılanacaktır. Bölge çalışanlarının vergi olarak Türkiye Cumhuriyetine hiçbir katkılarının olmadığı, buna karşın elektirik, su, sağlık gibi giderlerinin sürekli bütçeden finanse edildiği bilinmektedir. Şimdiye kadar Türk Milletinin sırtından yapılan kıyakçılık yetmedi mi? Yoksa bu kıyakçılığın finansmanını AB-D mi yapacak?

Son sözümüz de TSK'ne. Herhalde sayın Büyükanıt Türk Milletini olup bitenler yada sayın Erdoğan ile buldukları çözüm hakkında karşısında aydınlatacaktır.

Ama sayın Erdoğan ve sayın Büyükanıt'ın şunu bilmesi gerekiyor. Türk Milleti sizden yeni kıyakçılıklar istemiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güneydogunun kalkindirilmasi icin halktan özel vergiler alinmak istenmesi veya halkin zaten ihtiyaclarini karsilamakta yeterli olmayan gelirini degisik adlarla elinden almaya kalkismak bile bir ayricaliktir,yani Kürt ayrilikcilara taviz vermektir.Türkiyenin dört biryaninin kalkinmaya ihtiyaci var iken sirf teröristlere iyi ve hos görünmek icin düsünülebilecek böyle bir gelismeye karsi Tüm Türk ulusu karsi koymalidir.

Madem ki ayrilikci Kürtler Kürt halkinin geri birakildigini savunuyorlar,o zaman Türkiyede ne kadar zengin Kürt kökenli var ise onlar Güneydogunun kalkinmasi icin kollarini sivasinlar.Türk ulusu Güneydogu icin yeteri kadar kurban vermistir,fazlasini isteyenler cözümü halki soymadan bulsunlar.Secim icin altin dagitanlar Güneydogu icinde altin bulabilirler.Tarikatlar ne güne duruyor.Acsinlar kesinin agzini nasil olsa seriat geliyor.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tartismalarin sanal olmasi,hayallerin canlandirilmasi ile olur,Amerika sanal filimleri sirasi geldiginde gercege dönüstürüyor,her sanal bir gercegi cagristirir,Irak isgalinden cok yillar öce Amerikada sanal Irak isgali canlandiriliyordu DVD lerle.

Türkiyede yasananlar sanal olmaktan cikmis artik gercegin ta kendisi olmustur.O cocuga bir dünya veremedigimiz dogrudur ama sanal sandigimiz sürece bizim dünyamizda elimizden alinacaktir.

Bunada sanalmi diyorsunuz?Bence degil!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tartismalarin sanal olmasi,hayallerin canlandirilmasi ile olur,Amerika sanal filimleri sirasi geldiginde gercege dönüstürüyor,her sanal bir gercegi cagristirir,Irak isgalinden cok yillar öce Amerikada sanal Irak isgali canlandiriliyordu DVD lerle.

Türkiyede yasananlar sanal olmaktan cikmis artik gercegin ta kendisi olmustur.O cocuga bir dünya veremedigimiz dogrudur ama sanal sandigimiz sürece bizim dünyamizda elimizden alinacaktir.

Bunada sanalmi diyorsunuz?Bence degil!

saygilarla

Evet gayet sanal buluyorum sayın politika. Birileri bizim birşeyleri konuşmamızı istiyor. Bazı şeyleri konuşmamızı istemiyor. Asıl gerçekliğe sıra asla gelmiyor.

Amerika önce senaryoyu yazıp sonra uyguluyorsa dünyadaki zenginliklerin hepsine sahip çıkmaya çalışıyorsa, çıkıyorsa ve bu anlayışını hepimize empoze ediyorsa bu çocuğun sokakta dilenmesinin nedenlerinden biri de budur.

Neden bu kadar korkuyorsunuz dünyanızın eliniden alınmasından. Bu çocuğun dünyası elinden alınmış onun yerine düşmekten mi korkuyorsunuz. Evet hepimizde benzer korkular var. Ya aç işsiz kalırsak diye diye başkalarının aç ve işsiz kalması bizi ilgilendirmiyor.

Önemli olan kendi pozisyonumuza birşey olmasın hım. Asıl sorun bu sayın politika siz de biliyorsunuz. İçimizde acaba ben de birgün bu duruma düşer miyim? sorusu uyandıran, bizi korkutan bir sorun. Ama tiyatrolara katılmak bize daha eğlenceli geliyor. Fikrim bu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görüslerinize tabiiki saygim olacaktir.

84 yil önce de Türkiyede olanlar icin bazi cevreler,özellikle Babiali basini ve saray kadrosu ayni seyi söylüyorlar ve Türkiyenin isgaline karsi cikanlara eskiya diyordular.Neden olarakta hem padisaha karsi gelinmis olmasi hemde Isgalcilerin niyetlerinin kötü olmamasi görüsüydü.Yani onlar icin Türkiyenin isgaline karsi koymak, Türkiyenin tehlikede oldugunu savunmak SANALdi

Bugünde o cocugun sirtindan SANAL iddialari yapiliyor.O cocugu o duruma Sanalcilar getirmedi.O cocugu o duruma getiren zihniyet bizim sanal dedigimiz gercekleri her alanda oldugu gibi ekonomik ve kültürel alandada uygulayamaya koymus olanlar ve onlarin yandaslaridir.O cocugu ben o duruma getirmedim, o cocugun o duruma gelmesinden benim ülkem adina sakincali olan herseye karsi olusum sorumlu degildir.

Tabiiki o cocugun durumuna düsmekten korkuyoruz bundan daha dogal ne olabilir ki.Bizim mücadelesini verdigimiz ve sizin sanal olarak gördügünüz tehlikeler maalesef gercektir,siz belki o tehlikeleri sanal görerek kendinizi bir parca olsun avutabilmenin kolayligini bulmussunuz veya onlar sizin icin bir tehlike degildir.Benim boynuma tasma takildikdan sonra önüme tencere dolusu pirzola konsada degeri yok ben ciplak ayaklada gezmeye raziyim ama tasmasiz.,ben o tehlikeler var iken kendimi avutacak birseyler aramiyorum.O cocuga ve onun gibi milyonlarca cocuga bir dünya verebilmek tehlikeleri sanal görmekle degil tehlikelerle mücadele etmekle mümkündür. :)

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tahminler dogru cikti ve Af kapsami aciklandi,buna göre dagdan inip teslim olanlara ne olursa olsun ceza yok,eger asker öldürmemisse!! birde ona maddi yardim yapilacak,dükkan filan acilacak veya is bulunacak.Bu demektirki artik dagdaki terörist evlatlarini katlettigi insanlarin birde paralariyla desteklenecek ve görün bakin fazla sürmez bunlar ilerde basimevleriyle anlasip dagdaki anilarini asker avlamalarini kitap haline getirip piyasaya sürecekler.Eminim Erdoganda alir bu kitaplari okuyarak ne büyük bir is yapmis oldugunun gururu ile avunur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Darbelerin arkasinda hep ümmetciler vardir? her darbe onlarin hanesine yazilan bir artidir!!!

simdiye kadar hangi darbe sola yazilmistir! hangi darbe milliyetci duygulari sahlandirmistir!!bakin her darbenin arkasinda yeni ümraniyeler dogmustur..

bundan sonra dogarmi,, dogmaz!!!

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Darbelerin arkasinda hep ümmetciler vardir? her darbe onlarin hanesine yazilan bir artidir!!!

simdiye kadar hangi darbe sola yazilmistir! hangi darbe milliyetci duygulari sahlandirmistir!!bakin her darbenin arkasinda yeni ümraniyeler dogmustur..

bundan sonra dogarmi,, dogmaz!!!

:shuriken:

Aslinda darbeciler diye baskalarini itham edenlerin kendileri darbecidirler,dediginiz gibi darbeler hep seriatcilere,bagnazlara,gericilere yarar.Hic okul kapatan solcu gördünüzmü?Hayir göremezsiniz,ama sagcilar köylü bilinclenmesin diye KÖY ENSTITÜLERINI kapattilar,hemde ahlaksizca bir iftirayla.Ayni ahlaksiz iftirayi bundan bir süre önce bilmem hangi dinci vakfin baskani *Imam hatip okullari disindaki bütün okullar fuhus yuvasidir*diyerek yapti.Sagcilar hicbir ülkede o ülkenin insanini efendi yapamadilar,yapamazdilar cünkü onlarin bagli olduklari gücler efendi insan istemiyorlar.Iste Türkiye 50 yildir bu nedenle yerinde saymistir,iste bugünkü iktidar yine ayni nedenle bu ülkeyi sömürgelestirmistir,ayni iktidar bu ülkeyi AB kapisinda dilenci yapmistir.Simdide teröristlerle isbirligi yapmayi hedeflemistir.Dün bagimsizlik savasimizda düsmanlarimizla elele verenlerle bugünkülerin hangi farki var dersiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslarin bu konuda ne dusunduklerini merak ettim. Basta basa okudum ve buraya ne dediklerini ozetledim:

- geri kalmışlık, eğitimsizlik, siyasal ve ahlaki erozyon, toplumsal kaos, kutuplaşma,

- D E M O K R A S İ

- Tahammülsüzlük

- Kemalizm düşmanları (teröristler ve yeşil devrimciler) teslimiyetçi, Ab'ci, antilaik, anticumhuriyetçi, takiyeci *********

- kürt sorunu

- ekonomi

- hür düşünememe yeteneği

- temel sorun insan malzemesidir.

- Takiyeciler

- en temel sorunu ''SORUNLARIN'' sorunudur

- en onemlı sorunumuz emperyalızmın golgesınden kurtulup tam bagımsız olabılmek

- önemli sorunu "Eğitim" ve "Ekonomi"dir

- en büyük sorunu vazifeli kesimleridir.

- Türkiye'nin sorunu ne din ne dil ne de ırktır bana göre. Türkiye'nin sorunu hazırcılıktır. Elin Japon'u Çin'i üretsin ülkem insanı sadece yesin.

- en önemli sorunu bireylerin iyi eğitilememesi ve halkın dağınıklığıdır.

- tek milletten oluşmayan bi topluluk olmamız

- Türkiye'nin en büyük sorunu yeni anayasa olacak gibi görünüyor !

- türkiyenin sıkınısı jakoben anlayışlardır

- en önemli sorun diye birşey yok, sorun sorundur

- türkiyenin sorunu yükselen faşizmdir,bütün diğer sorunlar onunla bağlantılıdır.

- Türkiyenin sorunu PKK dir,Tüm milliyetcilerin birlik olma günüdür.PKK ile savasmak Kürtlere karsi savasmak degildir.PKK bir terör örgütü ve dis güclerin cinayet makinesidir.***********

- her anlamda..ne kadarda iyi bir savaşçı olması değil..ne için savaşacağını bilememesi..bence sorunu bu...

- biricik sorunu OKUMAMAK ve OKUDUĞUNU ANLAYAMAMAKTIR.

- Sorun; Darbecilerdir.

Enterasan !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslarin bu konuda ne dusunduklerini merak ettim. Basta basa okudum ve buraya ne dediklerini ozetledim:

............

Enterasan !

:) Belki de sorun bu işte...

Daha içinde bulunduğu durumu anlayamamak, her kafadan bir ses çıkması...

Herkesin sorunu tabii ki farklı olacaktır. Ama herkesin sorunu başka bir şey, Türkiye'nin sorunu başka bir şey...

Acaba o iletilerden kaç tanesi gerçekten Türkiye'nin sorunuydu?

Yoksa, aslında, içlerinde kişisel görüşlerin sorunları mı vardı?

Bana kalırsa öyle...

Türkiye daha sorununun ne olduğunu bilmiyor...

Ne iyi ettinde özetledin bunu Suheyla... Baöbaşka bir manzara çıktı karşımıza...

Şurada topu topu 10 larla sayılacak kadar az insandan yine o kadar sayıda sorun çıkması. Bunun bir de Türkiye çapında yapıldığını düşünün. Tabii ki ortak cevap sayısı o oranda artacaktır ama...

Yine de ortak sorunlar bulunmasını beklerdim. Ama ortak sorun bulmak bile bir sorunmuş bu ülkede....

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin en büyük sorunu cehalettir. Kitabın öcü, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın ise populer olmasıdır.

:clover:Çok doğru bilgi sahibi olmadığımız konularda fikir yürütmeye bayılırız.

yürüttüğümüz fikir çürütülünce bilgisizliğimiz anlaşılmasın diye konuyu başka yönlere çekerek durumu kurtarmaya çalışırız. halbuki durumu kurtarma çabasına girmeden karşı tarafın söylediği mantıklı geliyorsa

kolay yolu seçsek!nedir o! şudur:hakikatten doğru söylüyorsun galiba arkadaşım bak ben işin o yönünü bilmiyordum(yada düşünmemiştim)desek,tartışmanın boyutu kısır çekişmeye dönüşmeden neticeye doğru yönlenirki;buda neticeye ulaşmaya gidebilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:Çok doğru bilgi sahibi olmadığımız konularda fikir yürütmeye bayılırız.

yürüttüğümüz fikir çürütülünce bilgisizliğimiz anlaşılmasın diye konuyu başka yönlere çekerek durumu kurtarmaya çalışırız. halbuki durumu kurtarma çabasına girmeden karşı tarafın söylediği mantıklı geliyorsa

kolay yolu seçsek!nedir o! şudur:hakikatten doğru söylüyorsun galiba arkadaşım bak ben işin o yönünü bilmiyordum(yada düşünmemiştim)desek,tartışmanın boyutu kısır çekişmeye dönüşmeden neticeye doğru yönlenirki;buda neticeye ulaşmaya gidebilir.

:clover:

altına imzamı atarım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.