Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türkiyenin en önemli sorunu nedir?

BlackCADY

Önerilen İletiler

TÜRKİYE'nin en büyük sorunu kürt sorunudur ortaya bir çözüm konumadığı için her alanda ülkemiz acı çekiyor iç ve dış borç işsizlik demokrasi ayıpları hep KÜRT sorunuyla eştir çünkü enfazla bu olay ülkemize zarar vermiştir bölgedeki çatışmalarda harcanan silah mühimmat askeri diğer giderler olmasa bugün türkiyenin hiçbir dış borcu olmazdı belkide başkalarına borç verirdi sosyal hayattaki olumsuzlukları söylemiyorum bile hergün tv'lerde taraflıda olsalar izliyoruz...

Aslında kürt sorunu değilde buna terör sorunu derseniz daha yerinde olur.

Çünkü türkiyede kürt sorunu yoktur, sorun yapanlar ise, TTK Başkanı Yusuf halaçoğlu'nun dediği kürt diye geçinen ermeni ırçılarıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 130
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

bunu şöyle sormak lazım Kürtlerin Türkiye ile sorunu nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türkiye'nin en büyük sorunu yasama ve yürütmenin ayrı işlemesidir . kendi anayasasının olmamasıdır, evrensel kabul edilmeyen kopya ceza kanununu seçmesidir. cumhuriyetin bu halka fazla gelmesi ise başlı başına bir sorundur zaten.... sorular sorunlar nereye kadar qider bu böyle .......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir memlekette yaşayan kişilere eğitim vermeden, yaşam standartlarını kalkındırmadan, bir çok hakkı kendi çabaları hariç pat diye üzerilerine geçirirsen hazmedemezler. Atatürk'ün başlattığı işin devamını getiremedi siyasetçiler.

Türkiye'deki insanlar bilinçli olarak cahil ve aç bırakılmıştır. Bu insanlar da ***** ve aç olduğundan kendilerini bu cehalete ve açlığa mahkum eden siyasetçilerden hesap soracaklarına, cehalet ve açlıklarını siyasetçilere malzeme yaptırabiliyorlar. Siyasetçiler açısından elbette olumlu karşılanıyor bu cehalet, çünkü ne kadar cok insan ******* o kadar kolay güdülebilir bir toplum oluyor.

Açlık mı? Ver eline bir kilo pirin., 5 kilo kömür. Bu kömürde pirincini pişirsin pişirsin yesin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hımm ilginç bir başlık doğrusu hoşuma gitti.

türkiye'nin bir çok sorunu var tabii en önemlisi diye sorulunca iş ayrı.Ama şu da war ki en önemli olma yolunda hepsi birbiriyle yarışıyor diyebilirim...

Emperyalist kuvvetlere karşı direncimizi yitirdik,özelleştirme aldı başını gidiyor,birarda yaşamanın tadını kaçırdık yaşayamaz olduk, kültürümüzden wazgeçmeyiz dedik diğerlerini savurduk, bir deprem geldi hala deprem vergileri toplanır oldu ama nereye gitti bilemedik, eğitim eğitimsizlik boyutunda yürüyor yeni nesil ne yazık ki daha da duyarsız, babamızın bize öğrettikleriyle yetinir olduk sustuk içe kapandık, annem bana gerçeği anlatır dedik kitaplardan sıyrıldık, Tanrı böyle demiş dedik her şeyi bıraktık secdede işi kapattık, septik yaşam işe yaramaz kafa karıştırıcı dedik kulaklarımızı kapadık gözlerimizi yumduk, adamın biri fersahlarca öteden hüküm sürer oldu biz bana dokunmayan bin yaşasın dedik (dibimize geldi nereye dokunmuyorsa artık), türküm dedik doğruyuzdur heralde dedik dewam ettik, tarihe baktık ne oldu anlamadık, bir adam dindarsa iyidir dedik ona güwendik... :sweatingbullets:

en önemlileri değildir belki ama çözümlenirse ne kadar iyiye gideceğimizi anlayacaksınız...

bunun böyle yürümeyeceğini ne zaman anlayacağız bilemem ki :)

suskunluk çare değil anlatılanlara inanmayalım araştıralım.. her şey kitaplarda gizli... :shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir yanlis anlasilmayi gidermek amaciyla yaziyorum:Bence Tarikatlar Pkk kadar tehlikelidir,cünkü tarikatlarda Türk ulusunun ordusuna,Türkiye Cumhuriyetine,Laiklige ve Atatürkcülüge karsi düsman bir kesim yetistirilmektedir.Türban olayini yillardir bu ülkenin en önemli hatta bagimsizligindan ve üniter yapisindanda önemli gösterenler tarikatlardir.Tarikatlar bu ülkede kendilerinden olmayanlara karsi bir CIHAT hazirligindadirlar,yanlis anlasilmasin bu cihat yazili sözlü bircihat degil kanli bir cihattir.Iste Ankarada ortaya cikarilan Bomba yüklü minibus,kime karsi yüklenmisti bu bomba?Türk halkina karsi.Simdi düsünün,bu kanli eylemi PKK nin veya El-Kaidanin yapmis olmasindaki fark ne olabilirki,birisi ülkeyi bölmek icin calismakta digeride,kendilerince, müslüman olmayan bir TÜRKIYEYE KARSI.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye kendi kaderini kontrol etmek istiyorsa devrimlere sahip çıkacak yoksa bunun bedelini bize ödetecekler...

Atatürke ve görüşlerine kim karşıyda o bu ülkenin geleceğinin hırsızıdır... Dün Mustafa Kemal'e ve onun ordusuna karşı birlik olan kürtçüler ve dinciler memleket düşman tarafından işgal altında olduğu halde halkı oyalamıştı İzmir işgal altındayken İstanbul hükümeti ve zamanın gazeteleri bu işgali yalanlamıştı... Bugünde bundan farklı bişey olmuyor...

Bölünmeye doğru gidiyoruz görselerde görmeselerde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fikir degiştiriyorum.

Türkiye'nin en büyük sorunu vazifeli kesimleridir.

:)

vazifeli yani bildigimiz görev adamı.

toplumu oluşturan geniş kesimlerin degerleri ile sorunludur bu görev adamları..

görevlerini canları pahasına yerine getirirler, getirmeye çalışırlar, çok sadakatlidirler.

mideleride vazifeyi biçenler tarafından doldurulur.

iş bu görev adamlarının kendilerine ait degerleri yokdur, hep başkalarının degerleri için yaşarlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aydin Dogana ait medya,Fetullahci medya ve dinci medya vazifeli medyalardir.Buralarda yazi yazanlar rejim karsiti gücler tarafindan görevlendirilmistir.Görevleri okuyucusunu rejime karsi beyin yikama ameliyesinden gecirmektir.Dinci medyanin diger bir görevi Atatürk düsmanligini körüklemek,milli mücadeleyi karalamaktir.Fetullahci medyanin görevi nasilki emniyet unsurlarini ele gecirip istedikleri gibi kullanabilmekte namuslu insanlari iftralar ve sahte belgelerle zor durumlarda birakiyorlarsa< ayni sekilde TSK icindede örgütlenerek komutanlara kirli oyunlar düzenlemek icin mücadele verenleri yayinlari ile destekleme görevini üslenmislerdir.Atatürkcü yazarlar yerlerinden edilirken Orhan Pamuk gibi Türkiyenin itibarini zedeleyen yazarlar el üstünde tutulmaktadir.Orhan Pamuk'un kökenini ne oldugu bilinmektedir öyle bir kisiden Türkiye icin iyi bir söz zaten beklenemez,onlar vazifeli yazarlardir ve vazifeli olduklari icin AKP yönetimi ve Türkiye< karsiti cevrelerce desteklenmektedirler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fikir degiştiriyorum.

Türkiye'nin en büyük sorunu vazifeli kesimleridir.

:)

vazifeli yani bildigimiz görev adamı.

toplumu oluşturan geniş kesimlerin degerleri ile sorunludur bu görev adamları..

görevlerini canları pahasına yerine getirirler, getirmeye çalışırlar, çok sadakatlidirler.

mideleride vazifeyi biçenler tarafından doldurulur.

iş bu görev adamlarının kendilerine ait degerleri yokdur, hep başkalarının degerleri için yaşarlar.

Yazınızı okuduğum zaman hah helal olsun, şu an hükümetin başında olanların marifetlerini!!! ne de güzel dile getirmiş aslan34 dedim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin sorunu yoktur. Sorun içinde yaşayan insanlarda. Daha doğrusu devamlı sorun yaratan varlıklara insan demek ne kadar doğru? Onu da çok sevgili Zekeriya Beyaz Hocamız (Kendisi Din Profesörüdür fakat girişmediği bir alan olmayan bir zat-ı muhterem) şöyle özetliyor: ''Türkiye, bu zamana kadar kabuğuna çekilmiş ve devamlı din baskısı altında yönetilmiştir. Şimdiki değişime de kaldıramıyor.''

Bu şahısla kesinlikle zıt görüşteyim çünkü Türkiye'nin sorunu ne din ne dil ne de ırktır bana göre. Türkiye'nin sorunu hazırcılıktır. Elin Japon'u Çin'i üretsin ülkem insanı sadece yesin.

Şimdi biri çıkıp üretim yapıyoruz der. Yapıyoruz tabii ki... Yapıyoruz canım yapıyoruz... Yapmaz olur muyuz hiç ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Türkiye'de yaşanan yamukluklar için söylenecek en güzel laf;

Boynun neden eğri? Nerem doğru ki.

Bizim gibi ülkeler olacak ki, Büyük ülkeler hallerine şükredecekler.

Kötü durumda olanlar iyi durumdakilere şükür kaynağıdır derler (Hocalar)...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir yanlis anlasilmayi gidermek amaciyla yaziyorum:Bence Tarikatlar Pkk kadar tehlikelidir,cünkü tarikatlarda Türk ulusunun ordusuna,Türkiye Cumhuriyetine,Laiklige ve Atatürkcülüge karsi düsman bir kesim yetistirilmektedir.Türban olayini yillardir bu ülkenin en önemli hatta bagimsizligindan ve üniter yapisindanda önemli gösterenler tarikatlardir.Tarikatlar bu ülkede kendilerinden olmayanlara karsi bir CIHAT hazirligindadirlar,yanlis anlasilmasin bu cihat yazili sözlü bircihat degil kanli bir cihattir.Iste Ankarada ortaya cikarilan Bomba yüklü minibus,kime karsi yüklenmisti bu bomba?Türk halkina karsi.Simdi düsünün,bu kanli eylemi PKK nin veya El-Kaidanin yapmis olmasindaki fark ne olabilirki,birisi ülkeyi bölmek icin calismakta digeride,kendilerince, müslüman olmayan bir TÜRKIYEYE KARSI.

saygilarla

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; patlayıcı maddeler, cep telefonlarının tipleri ve düzeneğin hazırlanış biçimi terör örgütü PKK’yı işaret ediyor diyor.

Düzeneğin 2005-2006 yıllarında Mersin ve Şırnak Uludere’de PKK’ya karşı yapılan operasyonlarda ele geçirilen malzemelerle örtüştüğünü söylüyor ayrıca

Emniyet yetkililerinin son zamanlarda aldığı istihbaratlarda PKK terör örgütünün büyük eylemler planladığı belirlenirken, Ankara'da yakalanan bombaların bu eylemler için getirilmiş olabileceği belirtiliyor.

Araçta bulunan amonyum nitrat bazlı patlayıcının zaman zaman PKK eylemlerinde de kullanıldığına dikkat çekiyor.

Oysa el kaide olma ihtimali yalnız 11 eylüle bağlanıyor.

Pkk nın yapma ihtimalinin, bu kadar fazla olmsı olasılıkları görmezden gelinip el kaide madide denmesi bana hiç samimi gelmiyor .

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

sizin yazdıklarınızı okurken ülkenin tek tehlikesinin tarikatlar olduğunu düşünmeye başlıyor insan.ama bu yazdıklarınız gerçekten havada kalıyor.şu söylediklerinizin hiçbirini ispatlayamazsınız.mesela bana rejim değiştirmek için adam yetiştiren tek bir tarikat gösterebilirmisiniz türkiyede?ayrıca bu haberler size nerden ulaşıyo?tarikatların içindemisiniz?öyle ya şu forumda sizden başka böyle bir kanlı eylemin yapılacığını söyleyen yok.camur at izi kalsını başarıyla uyguluyorsunuz.tebrikler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tarikatlerin bu ülkeye faydası ne?

ve ayrıca tarikatlerin terör örgütleriyle işbirliği yaptığını bilmeyen yok ama bunu ortaya çıkartacak adam kalmadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tarikatların faydasını ve zararının ne olduğunu farklı bir başlık altında tartışalım isterseniz.

eğer dediğiniz gibi olsa tarikatlar terör örgütleriyle işbirliği yapsa bu ülkenin polisi,askeri,istihbaratı bunu bilir ve müdahale eder.en az sizin kadar biliyorlardır heralde.yoksa siz onlardan da mı iyi biliyorsunuz?

bizim asıl sorunumuz nedir biliyormusunuz?herkesin herşeyi bildiğini iddia etmesi.ne yazık ki hiçbirşey bilmiyoruz.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tarikatlarında terör örgütlerininde işbirliği yaptığı yer türkiye cumhuriyeti hükümeti'dir . cumhuriyet kurulduğu günden bu güne bu böyledir . 1800 lerin devrim planı ile de yıkılmaz bu tabu yapılması gereken şey akp'nin uygulamış olduğu politikayı uygukamaktır en basitinden. diğer yöntemler sürgünlere işkencelere takılır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dünyanın her yerinde sadece Türkiye'de değil Amerika'da da moon tarikati ve benzer tarikatler hükümetlerle ve dünyanın önde gelen firmalarıyla işbirliğindeler. zaten din sömürüye alet edilmiş milyonlarca yıldır. sömürü aracı olarak kullanılıyor. inanç turizmi, inanç geliri diye birşey var ve tarikatler düzenden faydalanmak için var. akp hükümetinin yaptığı nedir? onlar zaten tarikatlerde yetiştiler bugünler için geldiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; patlayıcı maddeler, cep telefonlarının tipleri ve düzeneğin hazırlanış biçimi terör örgütü PKK’yı işaret ediyor diyor.

Düzeneğin 2005-2006 yıllarında Mersin ve Şırnak Uludere’de PKK’ya karşı yapılan operasyonlarda ele geçirilen malzemelerle örtüştüğünü söylüyor ayrıca

Emniyet yetkililerinin son zamanlarda aldığı istihbaratlarda PKK terör örgütünün büyük eylemler planladığı belirlenirken, Ankara'da yakalanan bombaların bu eylemler için getirilmiş olabileceği belirtiliyor.

Araçta bulunan amonyum nitrat bazlı patlayıcının zaman zaman PKK eylemlerinde de kullanıldığına dikkat çekiyor.

Oysa el kaide olma ihtimali yalnız 11 eylüle bağlanıyor.

Pkk nın yapma ihtimalinin, bu kadar fazla olmsı olasılıkları görmezden gelinip el kaide madide denmesi bana hiç samimi gelmiyor .

saygılar..

Sayin,Kaplan200,biliyorum El Kaideye toz kondurmak istemiyorsunuz,sizi anliyabiliyorum,benim icin farketmiyor El kaide veya PKK iki örgütte insanlarin hayatina kastetmektedir,simdi bana diyeceksinizki birisi Amerikaya karsi hayir efendim insanliga karsi.Bu arada Ankara valisinin özel arastirma timi yoktur oda emniyetten istihbarat almaktadir,surasida bir gercektirki Emniyet bugüne kadar cok sahte evraklarla sucsuz insanlari görevinden etmistir bunlarin belgeleri mevcuttut.Emniyet icindeki Fetullahci örgütlenme artik gizli saklida degildir.Fetulahinda ne oldugu artik bilinen bir gercektir.Yani PKK El kAIDE AL BIRINI VUR ÖTEKINE;ortada olan bir gercek var oda bu bomba Türk halkina karsi kullanilacakti.Tabiiki eger emniyetin parmagi yoksa bu iste.Tesadüf degildir heralde bombanin bulunmasi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dünyanın her yerinde sadece Türkiye'de değil Amerika'da da moon tarikati ve benzer tarikatler hükümetlerle ve dünyanın önde gelen firmalarıyla işbirliğindeler. zaten din sömürüye alet edilmiş milyonlarca yıldır. sömürü aracı olarak kullanılıyor. inanç turizmi, inanç geliri diye birşey var ve tarikatler düzenden faydalanmak için var. akp hükümetinin yaptığı nedir? onlar zaten tarikatlerde yetiştiler bugünler için geldiler.

bu yazdıklarınızdan hangisinde tarikatların terör ögütleriyle işbirliği yaptığını çıkartabiliriz?öyle ya siz tarikatların terör örgütlerini beslediğini iddia ediyorsunuz.ü

tarikatların devlette ele geçirmelerine gelince siz daha güçlü olun siz ele geçirin.burdan konuşmakla olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizin yazdıklarınızı okurken ülkenin tek tehlikesinin tarikatlar olduğunu düşünmeye başlıyor insan.ama bu yazdıklarınız gerçekten havada kalıyor.şu söylediklerinizin hiçbirini ispatlayamazsınız.mesela bana rejim değiştirmek için adam yetiştiren tek bir tarikat gösterebilirmisiniz türkiyede?ayrıca bu haberler size nerden ulaşıyo?tarikatların içindemisiniz?öyle ya şu forumda sizden başka böyle bir kanlı eylemin yapılacığını söyleyen yok.camur at izi kalsını başarıyla uyguluyorsunuz.tebrikler.

Sayin Diktas anlayabildigim kadari ile siz sadece tek yönlü okumaktasiniz yani tarikat yönlü,eger Türkiyede neler olup bittigini gercekten anlayabilmis olsaydiniz bana öyle bir yanit vermezdiniz.Ayrica ben sadece tarikatlardan bahsetmedim,öyle iddia etmeniz bile yazdiklarimin sadece tarikat kisimlarini okuduguzu gösteriyor.Ayrica bu ülkeye ve Islamiyetin basina ne geldi ise bu tarikatlar yüzünden gelmistir,hala bunlari es gecmeniz ise sizin tarikatlara olan hayranliginizi gösterir.Sunu kesinlikle iddia ediyorumki bugün Türkiye CUmhuriyetine,TSK ya Atatürk ilke ve inkilablarina yapilan her saldirinin ardinda bir tarikat mevcuttur,sizde bana olmadigini kanitlayin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece okuyacaktım ama duramadım...

devlet elegeçirilecek birşey mi? bu nasıl bir anlayış ki devleti ele geçirmek için uğraşıcaz... Devlet hizmet için seçilen bürokratlar demek tarikatler bu bürokratları ele geçiriyor (yada bizzat kendileri geçiyor) bizim devletten bir çıkar beklentimiz yok olanlar ele geçirmeye çalışıyor... fark burada biz yapıyı muhafaza edelim diyoruz kimse birşeyleri ele geçirmesin... tarikatler haddini bilsin... seçilmişi atanmışı hepsi Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için çalışmalı diyeceğimiz yerde ele geçirelim anlayışı var... bu şartlar altında olan bitene çok şaşırmamak lazım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu yazdıklarınızdan hangisinde tarikatların terör ögütleriyle işbirliği yaptığını çıkartabiliriz?öyle ya siz tarikatların terör örgütlerini beslediğini iddia ediyorsunuz.ü

tarikatların devlette ele geçirmelerine gelince siz daha güçlü olun siz ele geçirin.burdan konuşmakla olmaz.

Tarikatlar terör örgütü ile isbirligi yapmaktadir bu bir gercektir,bunun altinda ülkedeki Laik rejimi yikmak ve din devleti olusturmak yatar,Taze Cumhurbaskanida ayni seyleri söylemis ve Türkiyenin basina oturtulmustur.Bir zamanlar Amerikan uzantilari olan Talibanlarin dizlerinin dibinde ben oturmuyordum.Tarikatlar sizler gibi savunuculari oldugu sürece tabiiki güclü olacak ve ülkeyi avuclarinin icine alacaklardir.Bütün savas devleti ele gecirme savasidir ve bu devletin karsisinda olan bütün ic ve dis gücler elele vermislerdir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.