Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türkiyenin en önemli sorunu nedir?

BlackCADY

Önerilen İletiler

Türkiye'nin sorunu hür düşünememe yeteneğidir. Bu millet hep birilerinin önderliği altında yoluna devam edecektir. Ama elbette her önder bu ülkenin iyiliği için çaba sarf ediyor anlamına gelmez. Bu durumda umarız ki başa gelenler -bu hangi konuda, hangi alanda olursa olsun- aklı başında, ne yaptığını bilen, ülkemizi sözde değil, özde refah seviyesine çıkaran önderler olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 130
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

temel sorun insan malzemesidir.

bir diger sorun da, insan malzemesinin içinde bulundugu kap'dır. suyun girdigi kabın şeklini alması gibi bişi..

biri digerini tetikler mahiyetde işlemektedir, gücünü dayanışmadan almaktadır.

bunlar politika degil ama siyasetle direk alakalıdır.

siyasete rengini veren ise düşüncedir.

o zaman bir yerde bir sorun varsa, bu, o yerin düşüncesinden kaynaklanıyor diye biliriz.

geliştirmeye muhtaçdır..

cümleten selametler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence aslında hepsi birbirine bağlı iyi bir ekonomi insanlara iyi koşullar sağlar bununla beraber sağlanacak iyi eğitim koşulları ve uygulama alanları ile birlikte bakıldığında özgür düşünen insanların yücelttiği toplumlar ortaya çıkar.Özgür düşünen bireylerin seçtiği idareciler toplumun da aynı zamanda aynasıdır.Çünkü her toplum layık olduğu yönetim biçimleri ve yöneticilerle yönetilir.

Bu anlamda Türkiye ye bakıldığında benim açımdan görünen şudur:A' dan Z'ye her şey sorun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel bir yazı, alıntılamadan edemedim...

........

Türban yalnızca kadının saçını örtmüyor.

Hepimizin ayıbını da örtüyor.

Altı üstü, ötesi berisi olmayan kültürümüzün, kültürsüzlüğümüzün ayıbını örtüyor.

Batı'da fakir yok mu? Çok. Batı da fakirine çok şeyi çok görmüş ama GURURU çok görmemiş. Bırakmış isteyen kendi kültürünü yaratsın. Altkültür yaratsın. Kendilerine merkezin dışında bir GURUR yaratsın. Onlar da yaratmış. Müzik yaratmış, kılık kıyafet, edebiyat, hayat tarzı, değer sistemi, dil yaratmış. Üstelik bunu o kadar iyi yapmışlar ki zaman zaman, yukarısı aşağının kuyruğuna takılmış.

Ve/fakat siz ne yapmışsınız? Merkezde kültür diye bir nokta yaratmışsınız.

Buna Atatürkçülük adını vermişsiniz. Bu bir nokta. Bir 'espas', bir mekân değil, yalnızca bir nokta.

Ve sonra, o noktanın dışında hiçbir şeye tahammül edememişsiniz.

....

Altınızda kimin aklına ne çıkış yolu geldiyse, tahammül edememişsiniz.

Kim sizin gururunuzu ödünç almadan kendine bir GURUR SİSTEMİ kurmaya çalışsa, tahammül edememişsiniz.

Dünyanın en büyük şairlerinden birine, Nobel ödülü alan bir yazara, tahammül edememişsiniz.

Altınız, üstünüz, sağınız solunuz bomboş kalmış.

Ordunun üfürüğüyle kendinizi yerden yukarıda hissetmişsiniz. Ordunun üfürüğü yetmeyince kıçüstü oturmuşsunuz. Buna da şaşırıyorsunuz.

Hiçbir kültür yok altınızda. Lise müdürü, albay, subay hanımı tiplemesinden başka. Altınız bomboş.

Evet, türban siyasi bir simge, ama anlamadığınız, yalnızca İslami bir simge değil. Sizin bütün tahammülsüzlüklerinizin simgesi.

Sizin zorla boş bıraktırdığınız alanları sessizce doldurma çabası.

Evet bizler AKP'yi destekledik. AKP'nin altı üstü olduğu için destekledik. Önünde bir yol olduğu için destekledik. AKP, Türkiye'yi arzuladığımız demokrasiye götürür mü? Bunu kestirmek zor.

Ama kesin olan bir şey var.

Sizin Türkiye'yi götüreceğiniz hiçbir yer yok. Çünkü altınızda hiçbir şey yok. Kibrinizden üstünüzde de bir şey yok. Yani hareket özürlüsünüz. Ayaklarınız ve kafanız yok.

Sizin siyasi sonunuzu hazırlayan, benimle kapıcımı size karşı ortak eden şeyi en insani haliyle söyleyeyim. 'İnsanların GURURUYLA oynamak'. İnsanların gururunu düzenlemek, denetlemek, merkezden karneyle gurur dağıtmak.

İşin özeti çok yıllar önce bir minibüsün arkasında gördüğüm bir cümlede gizli.

'BİZE HAYAT YOK BU YAŞAMDA'

Yaşam sizin olsun, ama artık hayat da bizim.

Gerilmeyin canlarım, bu böyle olsun siz istediniz.

Örevizyon+Kuğu Gölü+Dede Efendi+bir-iki tangoyla yine iyi yol yaptınız.

H. Gökhan Özgün

RADİKAL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin en birinci sorunu ve sorunluları takiyeciler... onlar olmasa bu ülkede ekonomiden tutun, hayatın her alanında herşey güzelleşir... yeterki içi dışı bir insanlar olsun...

ama tek başına ekonomi yetmez bazı şeyleri düzeltmeye... ekonomik durumu iyi olup hayatın neresinde durduğu belli olmayan insanları gördükçe böyle düşünüyorum...

sanata nereden baktığı belli bir yazı... buna ne söylenebilir ki, aman ayıplarınızı sanatın içine tükürerek örtünüz... <_<

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet Türkiye'nin birincil sorunlarından biri takıyyecilikdir.

yıllardır askeri bir vesayet rejimini demokrasi diye, cumhuriyet diye yutturanların takıyyeciligi...

hala iş bu demokrasi oyununu devam ettirmek isteyen takıyyeciler...

klasik demokrasi anlayışını aşamamış, her kişiyi kendisi gibi düşünüp yaşaması için olmadık taklalar atan takıyyeciler...

kendi dar çevrelerinin dışına çıkmayıp, çıkamayıp, tüm ülkeyi senfoni dinler zanneden takıyyeciler...

(kendi dar çevrelerinin dışına çıktıkları an karşılaşacakları manzara, üçüncü dünya görünümlü bir ülke)

bu görümümleri, çagdaşlık, gelişmişlik, medeni olma diye yutturmaya çalışan takıyyeciler...

koskoca bir ülkenin tek merkezden yönetilebileci yanılsamasını kakalamaya çalışan takıyyeciler...

en büyük takıyyeleri ise, ülkenin bundan evvel -son yıllara nazaran- çok iyi bir durumda oldugunu iddia etmeleri, yutturmaya çalışmaları.

kısacası bu ülkenin takıyyecilik noktasında attıgı taklaları saymakla bitiremeyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin en birinci sorunu ve sorunluları takiyeciler... onlar olmasa bu ülkede ekonomiden tutun, hayatın her alanında herşey güzelleşir... yeterki içi dışı bir insanlar olsun...

ama tek başına ekonomi yetmez bazı şeyleri düzeltmeye... ekonomik durumu iyi olup hayatın neresinde durduğu belli olmayan insanları gördükçe böyle düşünüyorum...

sanata nereden baktığı belli bir yazı... buna ne söylenebilir ki, aman ayıplarınızı sanatın içine tükürerek örtünüz... <_<

Malesef ne yazikki öyle bizleri yönetmeye aday insanlari gördükce midem bulaniyor , Abd,nin bizlere postaladigi marifetli insanlar.. hayatinda bir bisiklet dahi binememis ,, bisiklet yolundan ne anlasin simdi birileri gene cikar bisiklet yapmak bisiklet yolu yapmalari demokrasiden gecer veyahutta bu kadar sermayemiz varmi ama ben suna inaniyorum cocuguna aldigi bir gemiyle bütün istanbula bisiklet yoluyla dösenebilirdi .. olurmu canim önce demokrasi ne ilac degilmi onu aldinmi hersey ayaklarin dibine geliyor.. bu ülkeyi böyle insanlarin kaplamasi...

cocuklarida ilerde bu ülkenin degerlerini el atacagini düsndükce mide bulantim gidiyor kusmam geliyor..

ülkemizin sorunu nerde yatiyor tabi buralarda yatiyor örnegin avrupa degerleri diyoruz .. bizde avrupa degerleri haric hersey mevcut..

bir avrupali isletmeci isinin basinda olur eksik yanlarina kendisi kosar , eksik cöplerdeyse eliyle hepsini ayiklar düzene sokar sirf cöp bidonlarin vegisinden tasaruf yapmak icin.. tabi tasaruflari yemek icin degil yatirimini genisletmek ve mevcut sartlardan daha güzeline yakalamak icin kullanir..

gecenlerde bir benzin istasyonu sahibiyle görüsüyorduk yeterli yatirimlari olan kisi.! arabalara yag koyduklari bidonlari bir litrelik bes litrelik herneyse onlarin icinde kalanlari ters cevirip bir bidonlarin üstünde istifliyordu cünkü yag tamemen bitinceye kadar kullanilmasi gerekir doga icin .. bu sahis bunlari geri göndermiyorum cocugum calistigi isyeri uzak senede arabasina gerekli yagi burdan cikariyorum dedi .. ne isinde calistigini sordum oglu icin bir firmada isci dedi sordum neden yaninda degil dediki benim yanimda hayata daha iyi tutunamaz..

aklima ne geldi bir yil ülkemizde kaldigim dört yildizli otelde bazi isciler cok uzun calistiklari icin para almadan kactiklarini duydum bazi seyler düzenli gitmiyordu odalarin zamanda temizlenememesi gibi zaten herneyse .. konu oranin sahipleri Aile boyu otellin bistrosunda boy gösteriyorlardi inanin o dört beskisinin is yaptigini görmedim..

belli saatlerde geliyorlar bir nevi pinekleniyorlar aksama kadar.. bunlar bu ülkenin sahipleri olacaklar yarin .! öylemi bunlar böyle kisiler bir ülkenin degerlerini isletmeye hakki varmi.? dersiniz

sonra bu otele hergittigimde degisik tarihlerde hep onlari pineklerken buldum.. zannediyorum onlarda bekliyordu hareketlenmek iciin .. demokrasi ilacini ..

bunlarlami ülkemiz daha yesil olacak ormanlara kavusacak.. soruyorum bir asirdir yesertemedigimiz ormanlari,dami dis sermaye lazimdi.. yoksa onlar icinde demokrasi ilaci bekliyoruz..

arkadaslar bir orman nasil yeserir... tabi bazilari su diyecek.. !

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

geri kalmışlık, eğitimsizlik, siyasal ve ahlaki erozyon, toplumsal kaos, kutuplaşma, diye ard arda sıralayabileceğimiz pek çok mesele var, sizce Türkiye'nin en önemli sorunu nedir ve neden çözülememektedir?

Ülkemizin en temel sorunu ''SORUNLARIN'' sorunudur. Evet işte bir türlü sorunlarımızı anlamıyoruz, çözmek için yeterince çaba harcamıyoruz, sorunların sorun olmaktan çıkaramıyoruz ve bu yolda ilerlerken aynı hatalara düşüyoruz. Sorunlar çözüm beklerken sorunlara sorun katarak yaklaşıyoruz. Sonuç mu; herşey ortada kendimizi sorunlar zincirine vurmuşuz ve bağrıyoruz. İMDAT! İMDAT!!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

takiyeciler, takiyecilikle itham ediyor... e buda bir takiye yöntemi değil mi?

Türkiye'de demokrasiyi gelişitirmenin yolu askeri darbe değil ki hiç kimse bunu iddia etmemiştir... Aksine asker bunun bekçisidir öyle olmalıdır... eğer ki bu ülkede kendileri gibi düşünmeyenleri katleden, ortadan kaldıran, yok sayan bir kesim varsa onların Cumhuriyetçiler olmadığı kesin...

benim gibi düşünmüyor diye, hatta gerçekleri yazıp çiziyor diye öldürülenler gerçek vatanseverlerdi... tarikatlerin taleplerini demokrasi diye yutturmaya çalışan ancak kendisini kandırır... tıpkı teröristlerin daha fazla demokrasi diye dağlara çıkıp Türk askerine kurşun sıkmaları gibi... ve siz böyle bir ortamda demokrasi ararken askeri ayrı tutacaksınız öylemi?

din ve etnik ayrımcılık siyasi istismar olarak kullanıldıkça TSK demokrasinin bekçisi olacak ve öylede kalacaktır... işine gelmeyene iyi günler dilerim...

yok öyle yağma, Türk milliyetçiliğini yani Atatürk milliyetçiliği yapanlara bölücü diyeceksiniz Kürtçülüğü demokratik hak göreceksiniz...

....... daha fazla din özgürlüğü diyeceksiniz, kendi inanç tarzınızı diğerlerine dayatmaya demokratik hak diyeceksiniz...

ve asker olaya dahil olduğunda (ki asker cumhuriyetten yana taraftır) bundan rahatsız olacaksınız...

ne kadar çok isterdiniz değil mi, TSK'yı saf dışı bırakmayı... çok beklersiniz... :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kendi talepleri demokratik talepler olacak, tarikatlerin talepleri uydurma olacak...

bir sürü ıvır zıvır...

elinde silah olup başkaldıranla tarikatleri aynı kulvarda göreceksin...

işine gelmedin mi vatandaşa kapıyı göstereceksin...

hangi sıfatla, cuntacılıkla...

askerin siyaset yapmasını, hatta belirleyici olmasını gayet demokratik bulacaksınız.

neden?. çünkü ülke tehlide ya ondan!!..

ondan sonra demokrasi, cumhuriyet şarkılarını agzından düşürmeyeceksin...oldu..

her cümlelerinin içinde mutlaka 'bölücü', 'vatan haini' bolca geçecek, ama bu kelimeleri kullanmayanlar bölücü olacak...

yemezler.

zerre İslam hakkında bilgi sahibi olmayacaksın ama herkese 'en iyi müslüman' tarifi yapmakdan geride durmayacaksın...

hoş alim olsan ne yazar, kimi neye zorlamaya hakkın olabilir ki..

cumhuriyetden yana olan milletin kendisidir ama askeri vesayet rejimini cumhuriyet diye kakalamaya çalışanlarıda iyi biliyor...

bir tane saltanatçı göster bana desem ?.

hemen kıvırmaya başlarlar...

en ilgincide, kişi olan cuntacılarla, kurum olanın ayırdına varamamalarıdır.. işlerine gelmiyor olabilir..

cumhuriyet fikri ile en radikal dincinin bile bir sorunu olamaz..

ama otoriter kişi ve rejimler demokrasi fikrinden nefret ederler..tarih buna şahit...

dedim ya, bi sürü ıvır zıvır işte...

not;

merak etmeyin bu ülkenin itibarı her geçen gün artmaktadır. bölgesinde başvurulan bir ülke oluyor. yavaş yavaş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sardunyam artık sizden korkmaya başladım..............

benden neden korkuyorsun ki marcus, :unsure:

korkacaksan bizim gibi içi dışı bir konuşanlardan korkma, söylemek istediğini söyleyemeyip gizli mesaj ve ima yoluyla sözüm ona "demokrasi+cumhuriyet" diyenlerden kork... -_-

yani takiyecilerden kork...

Kemalizmle, ilkelerle, cumhuriyetle, TSK ile alıp veremediğin nedir?

var ki bir sorunun dönüyor dolaşıyor aynı nakaratı söylüyorsun... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kemalizmle, ilkelerle, cumhuriyetle, TSK ile alıp veremediğin nedir?

var ki bir sorunun dönüyor dolaşıyor aynı nakaratı söylüyorsun... :) [/b]

benim tsk ile bir derdim yok.

meseleyi her zaman ki gibi çarpıtmayın. sizin gibi düşünenlerdir milletle ordusunu karşı karşıya getirmek isteyenler.

kemalizme inanmak zorunda degilim. hele mevcut kemalistlerin anlayışını kabul etmem söz konusu olmaz.

sizin gibilerin cumhuriyet anlayışını kabul etmek gibi bir zorunlulugum da yok.

başkasının inancına saygı duymak ve onların ibadetlerini özgürce yapmaları için laik olmamı gerektirecek bir durumda yok.

bu saygı benim kültürümde çok daha ileri seviyede zaten mevcuttur.

sistemlerin insanlar için olduguna inanırım, insanların sistemler için olduguna degil, aramızdaki fark burada yatıyor.

devletinde millet için olduguna inanırım, milletin devlet için degil.

ırka dayalı kimlik anlayışını sakat bulurum, takva, liyakat ve ahlak daha genel bir ilkedir.

ülkeyi baştan başa babamın çiftligi olarak görmem, her insanın özgür ve adilce sahiplenecegi bir toprak parçası olarak düşünür.

mülk Allah'ındır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet bizim gibiler... bizim gibileri tarif edin birde... nasıl şeyler bu sizin gibiler?

kaç kişiyi kestik, doğradık, yaktık, yıktık, kaç ocak söndürdü bizim gibiler...

biz ağaç dikmeyi biliriz, biz çocukları severiz onlar dünyanın çocukları olsunlar, biz insanları ayırmayız birbirinden, dindarmış değilmiş hiç ilgilenmeyiz, hiç kimseyi sözlerinden, yazdıklarından sebep öldürmeyiz... öldürenleride hoş görmeyiz... biz Mumcuyuz, Hablemitoğluyuz, Kışlalıyız ve bizim kan döktüğümüz görülmemiştir... tek karnımız doysun demeyiz, karınlar doysun deriz... insanlar onurlarıyla yaşasın, kul, köle olmasın birbirine deriz... tarikatleri sevmeyiz, şeyhleri sevmeyiz, eli kanlıları sevmeyiz... bizi anlamak zordur... sevense az bulunur...

ya siz kimsiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet bizim gibiler... bizim gibileri tarif edin birde... nasıl şeyler bu sizin gibiler?

kaç kişiyi kestik, doğradık, yaktık, yıktık, kaç ocak söndürdü bizim gibiler...

biz ağaç dikmeyi biliriz, biz çocukları severiz onlar dünyanın çocukları olsunlar, biz insanları ayırmayız birbirinden, dindarmış değilmiş hiç ilgilenmeyiz, hiç kimseyi sözlerinden, yazdıklarından sebep öldürmeyiz... öldürenleride hoş görmeyiz... biz Mumcuyuz, Hablemitoğluyuz, Kışlalıyız ve bizim kan döktüğümüz görülmemiştir... tek karnımız doysun demeyiz, karınlar doysun deriz... insanlar onurlarıyla yaşasın, kul, köle olmasın birbirine deriz... tarikatleri sevmeyiz, şeyhleri sevmeyiz, eli kanlıları sevmeyiz... bizi anlamak zordur... sevense az bulunur...

ya siz kimsiniz?

:clover::clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende mukinin imzasına veriyorum bu çiçekleri... :clover::clover:

Yalnızca kültürlü insanlar öğrenmeyi sever, cahiller ders vermeyi tercih eder.

Edouard Le Berquier

Bir insanı, ancak gerçekten uyuyorsa uyandırmak mümkündür.

Ama, eğer uyumuyor, uyku taklidi yapıyorsa, dünyanın bütün gayretlerini sarf etseniz, nafiledir.

Mahatma Gandhi

Adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir.

Fakat itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı!

Elie Wisel

Kendini ulusuna hizmet etmeye adayan siyasetçiye devlet adamı denir.

Ulusun kendisine hizmet etmesi gerektiğini düşünen devlet adamına ise siyasetçi.

George Pompidou

Türkiyenin en önemli sorunları bu sözlerde yatıyor... :original:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şu dtp hakkında sordugunuz soru;

dtp nin pkk dan ayrışması gerektigini ifade ettim, eger mevcut mantıklarını devam ettirirseler çözüm degil sorun olmaya devam ederler diye belirtim ve gerekli cevaplarını alırlar diye de ilave ettim.

dtp nin iplerinin pkk nın elinde olmadıgını söylemek ham hayaldir, lakin zor bir süreçde olsa zorunlu olarak arasını ayırmak zorundadır dedim.

çatışmacı bir dilden uzaklaşmaları gerektigini belirtim.

bugün mesela Cumhurbaşkanı Van'da nasıl bir ilgiye mazhar oldu.

Abdullah Gül'ün çok iyi bir adam oldugu için falan egil, ama insanlar kendilerine daha yakın buluyorlar. ...gerçek olan bu..

dtp nin şimdi ki zihniyeti ile chp zihniyetinin bu soruna verebilecekleri bir cevapları yokdur.

chp yi bilmem ama dtp nin dönüşüm geçirmesi lazımdır, eger ki gerçekten seçmenlerini düşünüyorlarsa, hem bu şekilde bölgeye dönük sömürgecilerin maskelerini düşürmek bile nasip olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şu dtp hakkında sordugunuz soru;

dtp nin pkk dan ayrışması gerektigini ifade ettim, eger mevcut mantıklarını devam ettirirseler çözüm degil sorun olmaya devam ederler diye belirtim ve gerekli cevaplarını alırlar diye de ilave ettim.

dtp nin iplerinin pkk nın elinde olmadıgını söylemek ham hayaldir, lakin zor bir süreçde olsa zorunlu olarak arasını ayırmak zorundadır dedim.

çatışmacı bir dilden uzaklaşmaları gerektigini belirtim...

arkadaşım dtp hakkında ne düşündüğünü anladık... dtp nin pkk dan ayrışması gerektiğini söylemekte ne demek oluyor ikisi birbirinden ayrımıydı ki, siz onların vekillerinden daha çok inanıyorsunuz buna, adamlar teröristlere kardeşlerimiz diyor TSK'ya dil uzatıyor milletin meclisinde bölücü politikalarına devam

benim merkezim Türkiye Cumhuriyetinin ilkeleri ve toprak bütünlüğüdür... ben bir teröristi ve onu savunanı kardeş görmem ve onların meselesini mesele edinmem...

bugün mesela Cumhurbaşkanı Van'da nasıl bir ilgiye mazhar oldu.

Abdullah Gül'ün çok iyi bir adam oldugu için falan egil, ama insanlar kendilerine daha yakın buluyorlar. ...gerçek olan bu..

dtp nin şimdi ki zihniyeti ile chp zihniyetinin bu soruna verebilecekleri bir cevapları yokdur.

chp yi bilmem ama dtp nin dönüşüm geçirmesi lazımdır, eger ki gerçekten seçmenlerini düşünüyorlarsa, hem bu şekilde bölgeye dönük sömürgecilerin maskelerini düşürmek bile nasip olabilir.

kendilerine yakın buldukları o adamlar güneydoğuda hangi soruna çözüm getirmişler? insanların sıkıntıları üzerinden onların sırtını sıvazlayıp meseleniz bizim meselemizdir diyerek bölge kalkınmaz... hatta Cumhurbaşkanı oraya erzak götürür ve çok daha fazla alaka görür tabi milletin bunada ihtiyacı var...

Chp bölgede sorun olduğunu kabul etmiyor bende etmiyorum... sorun birilerinin kafasında ve siyasetlerinde... dtp ve akp bölgenin sorunlarına çözümmü getiriyor yoksa sorunmu yaratıyor?

dtp dönüşmez çünkü dtp bu yüzden var... sömürgecilerle işbirliği yapanlar neden dönüşsünler Türkiye'de bütün partilerde Kürt asıllı vekiller var ne bir ayrımcılık söz konusu nede başka bişey... ama dtp'nin tek varlık sebebi tahrik ve kışkırtmadır... onlarda bu görevlerini layıkıyla yerine getiriyor... :excl:

Türkiye'yi bölgelerine göre ayırıp, sorunlar yaratılırsa ardından çözüm beklemek hayal olur... maksatı sorun yaratmak olanın çözümde zaten gözü yoktur... Türkiye'nin sorunları var ve bunlar genel... Kalkınma, adalet, eşitlik her yerde hiç bir ırk ayrımı yapmadan olmalı ve böylesi desteklenmeli... bir kesimi ayırıp onlar adına ne koparsam kar diyenlerin bu ülkeye fayda sağlayacağını hayal etmeyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cumhuriyet fikrinin kemalizmle beraber dogdugunu söyleyebilirmisin?

biz laik, sosyal demokratik bir hukuk devletimiyiz?

yoksa sadece kemalist bir devletmiyiz?

söz konusu kemalizmle Atatürk'ün bir alakası yoktur.

en basit örnek, anıtkabir ritüellerini söz konusu etmiş Engin Ardıç, bunları Atatürk'ün kabul etmesi mümkün degil..

maden Türkiye'nin dogusunda bir sorun yok, o zaman tartışmaya da gerek yok. (dtp nin dönüşümünü salt aktörlere indergeme, tabandan gelecek bir baskıyı söz konusu ediniyoruz, halkın baskısını. Akp bu baskıyı bu seçimde net olarak onların önüne attı.)

.......

yok mevcut politikalar sorunu çözecekse bekliyelim o zaman...unutmadan, Osmanlının parçalanma süreci devam ediyor...

birgün apo'nun kirli ilişkileri ortaya çıkarsa kendiliginden, o zaman sorun çözülür belki..

ah Ugur Mumcu ah..

siz kemalizmin tarihin sonunu getirdigine inanıyormusunuz.?

kemalizm bu dünya ile beraber mi var oldu yoksa?

bu düşüncenin donmasını istemek gibi bir şey.

dogmatizmin alfabesi.

biri çıkacak şunlar kemalist ilkelerdir diyecek ve bunların dışında kimse başka düşünceyi söyleyemez, savunamaz, bunun dışında herhangi bir dünya görüşünü dillendirmek yasakdır diyecek.

ondan sonra kalkıp cumhuriyet diyeceksiniz, demokrasi diyeceksiniz, herkes bizim gibi demokrat olacak, herkes bizim gibi anlayacak hatta hatta giyinecek, yiyecek vs. vs. diyeceksiniz.

valla ben bunu anlamak istemiyorum.

herşeyi bir kenara bırakdık, muhataplarımız insan ya insan, beşer şaşar insan söz konusu olan....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bizde ne laiklik, ne hukuk tam uygulanmıyor ve biz kemalizmden çoktan uzaklaştık... değil kemalist bir devlet olmak neredeyse kendi ülke çıkarlarımızı koruyan ilkelere düşmanlar yarattık...

evet Atatürk bugün yaşasaydı bu olanların hiç biri olmazdı... Türban sorunuda dahil...

Türkiye'nin heryerinde sorun var ama onlarla ilgilenmeyenler sorun yaratarak ilgiyi oralara çekiyor... dtp nin bişeye dönüşeceği yok çünkü onlara oy veren kitle aynı zamanda ellerinde terörist başı abdullah öcalan posterleri ve sözde kürdistan bayrakları taşıyan kitle... Kürt halkı dtp ye oy vermedi... Kürtçüler oy verdi...

mevcut politikacılarda politikada sorunu çözmez evet parçalanma devam ediyor ve halk farkına varana kadarda gerçekleşmiş olacak... kirli ilişkilere görüp inanacak ve irade ortaya koyacak halk lazım bize...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Kemalizmin eseridir. kemalizmin üzerinde ve bütünü bütünün içinde tutacak başka bir ideal getirin onu tartışalım. düşüncenin donması söz konusu olamaz yalnız devletlerin halk için olduğunu varsayıyorsanız halkın sizden ibaret olmadığınıda unutmamalısınız. Türkiyede ve dünyada realiteler ve varsayımlar dengesizliği var. misyonerlik faliyetlerini sadece hristiyanlar yapmıyor tarikatlerde buna dahil ve onların şuan elde ettikleri güç devletin kanunlarına kafa tutacak kadar büyük ve bunun adı dayatmadır.

kemalist ilkelerin dışında ve bu ülke yararına ne söyleyebilirsiniz?

kemalist ilkeler içinde ve ülke zararına ne söyleyebilirsiniz?

düşünce üretmek ve bunu dile getirmek en tabi haktır ama Türkiyede olan bu değil en net açıklamayla güç kavgasıdır. şimdiki iktidar çoğunluğun oylarını aldıklarını söyleyip çok şeyi dayatıyor seçimlerden birinci çıkmak Türkiye Cumhuriyetinin temellerini sarsacak icraatler yapmayı öngörmez. Amerikanın bütün dünyaya yaptıklarına bakarsak ve insanların büyük çoğunluğunun düşüncelerinde George Bush'un nasıl biri olduğunu düşünürsek bu onun gücü elinde bulundurmasıyla her istediğini yapmaya hakkı var denemez. George Bush'ta seçimle geldi hemde % 51 ile bu bütün yaptıklarını haklı kılarmı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.