Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

adamın tavan arsında ne işi var anlamadım

kahin

Önerilen İletiler

• Cevaplar 68
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Fısıltı al bakim bu da senin sorun, ben şimdi gidiyom, sonra gelip bakcam naptınızaaa tamam mı? Bana bakın kopya cekmek yok heee.... yoksa zayıf veririm ikinize de :shuriken: gidiyom şimdi çıt yok haaa... zaten yan sınıftaki hocadan sürekli şikayet alıyorum sizle ilgili, sizin yüzünüzden adım sınıfına söz geciremeyen ogretmene cıktı, 40 yıllık meslek hayatımda görmedim boyle bişi yaaa... Ben öğretmenler odasındayım... Arada gelip kontrol etcem sizi :homestar: ben gidim şimdi örgümü örmeye devam edim... İpimm nerde benim heyyyy? Ya bak şişleri de almışlar yine masamdan... haaa tamam buldum :sorcerer: Ohh beee iyi ki de örgü örüyorum, başka türlü nasıl kurtulcaktım ben bu stresten, alimm elime şişleri şöyleee oohh bak yüzüm nasıl güldüü amaaa :stuart: ŞŞTTTT SUSUN BAKİMMM, ŞİŞ VAR ELİMDE, ŞEYTAN DOLDURUR SONRAAA :devil::whistling:

knitting.jpg

Daire, elips, üçgen gibi geometrik şekiller bize yalnızca çevremizdeki basit biçimleri ifade etmede yeterli oluyor. Bulutlar, kayalar, yaprağın kenar kıvrımları, bir ağacın dalları gibi doğanın düzensiz şekillerini geometrinin bu basit şekilleriyle tarif etmek olmuyor. Doğadaki bu tür düzensiz şekillerin analizini sağlayan bir modelleme geliştiren Mandelbrot, fraktal modeller kavramını ortaya attı. Düzensiz nesnelerle ilgili olan bu kavram, klasik geometrinin doğaya sadeleştirip kolayca algılanabilir hale getirerek sonlu öğelere indirme mantığına aykırıdır. Fraktal geometri anlayışı, birçok yeni fikir gibi ilk başta garipsendi. Ancak bugün biliyoruz ki fraktal modeller her zaman vardı; ama insanoğlu bunları yeni yeni fark ediyor. Fraktal modeller Öklid`in biçimsiz bularak bir kenara bıraktığı nesneler üzerinde çalışma fırsatı veriyor. Bu parçaya dayanarak, aşağıgaki ayrgılardan hangisine ulaşılamaz?

A-Klasik geometri, tüm nesnelerin biçimlerini açıklamada yetrsizdir.

B-Fraktal geometrinin geliştirilmesiyle, klasik geometri önemini yitirmiştir.

C-Matematik, doğadaki olayları açıklarken modeller kullanır.

D-Fraktal geometri anlayışına göre, doğa basite indirgenerek açıklanamaz.

E-Klasik geometride düzenli şekillerden yararlanılır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakk yaa...

Türkçe bölümünden ççakarsın sen ona göre..

ÖSS sınavıı....yanlış bir ikilii... :grin:

öss...kısaltmasındaki son s zaten sınav manasında..

öğrenci seçme sınavının da mı sınavı var.. :w00t::lol:

ee oralara çalışmıştım...

hojamm görüyosunuzdur umarım... B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne demekk ooo, itiraz mı ediyon sen, bana karşı mı cıkıyonnnn? ÖSS, LGS, ALS ne olmuş yani, sorduk işte.... Allaaa alla bu sınıfa bişiler oldu heee... Biri anarşik sözler ediyo, öteki itiraz ediyo, karşı cıkıyo :unsure: komünüsttt müsün sen bakimm... :ninja:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol: hojamız kimm acepa... :w00t: anamm....

dur ben bişi demedim hocam... :wub: hatta öptüm yanaklarından... uyumam gerek artık..

ee sözlüye çalışmaktan gözlerim patlıcana döndü... :):lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yanlış cevap, bilemedin b' ydi doğru cevap kazanamayacaksın ALS'yi gördün mü bakk... Yüksek lisans yapamayacaksın işte... Üniversiteyi bitirince de bitmiyo artık, bi baltaya sahip olamayacaksınız üzülüyorum size ahh ahhhh :crying: emeklerim boşa çıkıyo heppp :pinch: ama hadi fraktal kısmını tutturdun sana da 25 verim barii :sorcerer:

sen estikçe, çok mu belli oluyo kim oldugum :w00t::P gidiyom ben, gerçek yüzüm ortaya çıktı :whistling::grin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyi ki bugun okula gelmemisim :whistling::w00t:

ahhaaa bi kaçak daha, sen nerdeydin bakim bu saate kadar, yarın senin de annenle babanı görmek istiyorum, gelsinler okula, sözlü yapcem onları, ayyy ne sözlüsü yaaa, sözlüyü yarın sana yapcem, annen ve babanla toplantı yapcemmm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sefgili hocam,siz onlari sozlu yapsaniz,toplantiyi ikimiz basbasa yapsak :innocent: babamin tarihi,annemin cografyasi cok iyidir :whistling::grin:

akıllı bıdık seniiii :w00t: hoşuma gitti önerin, söyle annenle babana yarın onları sözlü yapcemm, hazırlıklı gelsinler :stuart: ama babanı coğrafyadan anneni de tarihten :devil: biz de senle bi toplantı yapalım bakalım neler olcek... diisplin komitesinin odasında olcak cocugum toplantımız, saat tam 10:00 da, savunmanı iyi hazırla :devil:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

melek keki yapmışsın coğrafya öğretmenine, gecen de öğretmenler odasında anlata anlata bitiremedi tadını... bilemiyorum artık yani anlatabildim mi ne demek istediğimi ;):whistling: melek gibiyim allammmm yaaaa :innocent:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaf...buu coğrafya dersleriii hep boş geçiyoor... :lol: çok zevklii... :w00t:

taurus hocamızz gelmiyor derslere...... ne güzel hocaamız var yaf.... :stuart: ( :wub: )

bi de tarihçimiz var...oda çok iyidir...ama eline örgüsünü alana kadar... :lol:

az şişlemedi beni... :( ( :wub::hug: )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.