Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

adamın tavan arsında ne işi var anlamadım

kahin

Önerilen İletiler

adamın biri yeni taşındığı evin taban arasında 1935 yılına ait bir gazete buluyor ve karıştırınca gazetenin bir sayfasında şöyle bir haber gözüne takılıyor " 1 . dünya savaşı gazilerinden hayrettin karataş dün akşam saat 19:00 sularında malatya ' daki evinde ölü bulundu . ölüm sebebi henüz bilinmiyor." bu metinde ki hatayı bulunuz.

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 68
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

adamın biri yeni taşındığı evin taban arasında 1935 yılına ait bir gazete buluyor ve karıştırınca gazetenin bir sayfasında şöyle bir haber gözüne takılıyor " 1 . dünya savaşı gazilerinden hayrettin karataş dün akşam saat 19:00 sularında malatya ' daki evinde ölü bulundu . ölüm sebebi henüz bilinmiyor." bu metinde ki hatayı bulunuz.

:)

1935 yılında ikinci dünya savaşı henüz başlamamış olduğundan (1939-1945 yılları arasında bütün dünyaya yayılmış ve ikinci dünya savaşı olma özelliğini ancak bu tarihlerde kazanmıştır) 1935 yılındaki bir gazetenin "birinci dünya savaşı" için birinci demesi hatalıdır. Çünkü henüz "ikincisi" olmayan bir savaşa, "birinci" denemez.

(Ee bak diyorum işte calışmıyorsun derslerine sonra da cevabı bulamıyorsun, çalışsaydın sana verdiğim tarih dersine şimdi bu sorunu kendi kendine yanıtlayabilirdin... Bana sorma gereği duymazdın... :unsure::online2long::w00t: )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

önünde saygıyla eğiliyorum

soyadı kanunun yeni çıktığı yıllar .bu cevabın gelemsini ve bilemediniz yazmak istiyordum ama neyse .

birde ben sayısalcıyım.tarihi rakamlara göre öğrenmesini sevmem.

CEVABIN DOĞRU.tebrikler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aaa... :shocked: arkadaşa bak sitem ediyor bide....hıhh.... :getlost:

bişey sorucam... :w00t: yoksam şu gazeteci sen misin..daha 2.si olmayan bir savaş için 1.si demişsin... :lol:

ben senden şüpheleniyorum... :ermm: müneccim sıra arkadaşım benim.. :whistling:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aaa... :shocked: arkadaşa bak sitem ediyor bide....hıhh.... :getlost:

bişey sorucam... :w00t: yoksam şu gazeteci sen misin..daha 2.si olmayan bir savaş için 1.si demişsin... :lol:

ben senden şüpheleniyorum... :ermm: müneccim sıra arkadaşım benim.. :whistling:

hii ben gelecegi gorebiliyorum :D kargalarim benim onlar soyluyolar :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:shocked: aa...neden ama..?? yine bi yerlerde çok mu konuştun kii.. :unsure:

iyi ben konuşurum dedecimle... ( :P ) daha çok rüyana girsin diye... :w00t: ama bişi sölicem..

kardeşler pek anlaşamaz...sence bu ak sakallı dedenin kardeşi...kara sakallı dede olmasın... :getlost:

pek anlaşmazlar ama... :(

bak bana ak sana kara düştü..ee kargalarını paylaşmazsan olucağı buu... !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya nedir benim sizden çektiğim yaaaaa... :online2long: Ben size hayat bilgisi kitabınızın 53. sayfasını acıp okuyun demedim mi bakimmm... ayyy bu kargalar nerden cıktı, alın şunları tepemden beee... hem kimin bu kargalar, kim getirdi bakim bunları sınıfa... Ya şu aksakallı dede kimin dedesi :unsure: utanmıyor musunuz koskoca dedeyi de peşinizden buralara kadar sürüklemeye... Hem bi sandalye bilemm vermemişsiniz adama, öyle ayakta durup duruyorrr... Sen estikçe, dedeye cabuk sandalye getir, otursun adamcazzzz :chris: fısıltı sen de şu kargalara, böcek ilacı sık cabuk, cıkart sunları sınıftannnnnn... ayy bağırmaktan sesim kısıldı artık, tanrım ne biçim sınıf bu yaa.. HAANAM sınıfı :w00t:

Taurus, bak coğrafyayla aran nasıl diye sormuşsun yine, ben sana onu sır vermiştim, ne herkese söylüyorsun coğrafyayla aramın kötü olduğunu, Fas kuzey Afrikada mıydı, güney afrikada mı, tamam tamam hatırladım galiba kuzey afrikada mısırın batısındaydı, doğru mu dedim hııı :unsure: Offf offf allahtan coğrafya dersine ben girmiyorum :(

ya o kargalar hala niye cıkmadı sınıftann cıyyyyaaaaakkkkk :shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakk yaa... işittik azarı senin yüzünden FISILTII beyy.... :getlost: çabuk al şu kargalarıııınıı :w00t: şişkolar zatenn..

dedeciim... :wub: buyrun şöyle sırama oturun...

hojam ya...sandalye kalmamış yerime otursa olur mu... ? ben ayakta da kalabilirim..sorun değil..

yanlız bir şey söylicem...şu sıra arkadaşım dedemin sakallarını falan yolar...neme lazım..söyliiyim yani... :lol:

sora olan dedeme oluyooo...!!

aa...yaa...saçımı yoluyoo bu FISILTI..arkadann...puuf...sıkıldım yaa.. öööööüü...annemi istiyomm benn.... :crying:

banane işte..annee..annee...!!!

hojam yaa....benim yerimi değiştirseniz... :(

bu arada...coğrafya öğretmeni gelmiş yeni...adı taurus soyadı da mutis miş... :unsure:

çok fecii bi hoca..tüm dersleri boş geçiyor... :w00t:

vazgeçtimm.. ben okulda kalıyorum..

hojam fazla olucam ama...şu 53.sayfadaki konuyu pek anlayamadım yaa... :blink: ama benim suçum değil..

fISILTI...fısır fısır çene yapıyodu...o sırada anlayamadım... :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya nedir benim sizden çektiğim yaaaaa... :online2long: Ben size hayat bilgisi kitabınızın 53. sayfasını acıp okuyun demedim mi bakimmm... ayyy bu kargalar nerden cıktı, alın şunları tepemden beee... hem kimin bu kargalar, kim getirdi bakim bunları sınıfa... Ya şu aksakallı dede kimin dedesi :unsure: utanmıyor musunuz koskoca dedeyi de peşinizden buralara kadar sürüklemeye... Hem bi sandalye bilemm vermemişsiniz adama, öyle ayakta durup duruyorrr... Sen estikçe, dedeye cabuk sandalye getir, otursun adamcazzzz :chris: fısıltı sen de şu kargalara, böcek ilacı sık cabuk, cıkart sunları sınıftannnnnn... ayy bağırmaktan sesim kısıldı artık, tanrım ne biçim sınıf bu yaa.. HAANAM sınıfı :w00t:

Taurus, bak coğrafyayla aran nasıl diye sormuşsun yine, ben sana onu sır vermiştim, ne herkese söylüyorsun coğrafyayla aramın kötü olduğunu, Fas kuzey Afrikada mıydı, güney afrikada mı, tamam tamam hatırladım galiba kuzey afrikada mısırın batısındaydı, doğru mu dedim hııı :unsure: Offf offf allahtan coğrafya dersine ben girmiyorum :(

ya o kargalar hala niye cıkmadı sınıftann cıyyyyaaaaakkkkk :shuriken:

dimam ogretmenim hemen cikariyorum kargalari :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.