Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

madde değil sanki

kahin

Önerilen İletiler

• Cevaplar 140
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

sifir versinler o zaman bana :(

ulmas... :) her ne kadar kızsam da sıra arkadaşımsın...0 aldırır mıyım saana... :clover:

Gelelim Sen Estikçe sanaaa... Sana ben 60 mı vermiştim, tamam o zaman Kahin'e verdiğim 80'i ondan alıp sana veriyorum, sana verdiğim 60'ı da senden alıp Fısıltıya veriyorum...

Tamam notlarınızı tekrar okuyorum: ;)

Taurus 100

Bodrumlu 90

Sen Estikçe 80

Leyla 70

Fısıltı 60

Kahin 40

Tamam şimdi ses istemiyorum artık, başım çatladı valla vıdı vıdınızdan, açın hayat bilgisi kitaplarınızın 53. sayfasını sessiz sessiz okuyun, yarın sınav olacaksınız -_-:ermm:

pekii hojamm...susarız..çok bağırmayız....ama sıra arkadaşımda bi çene var... :whistling:

bu orada hojamm seni ben pek çok pek çok severimm .... :wub:

80'de aldım....yaşasınn.... :blush:

sıra arkadaşıma hava atıyım biraz... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:w00t: hojaa şimdii gelirr... :getlost:

bakalım o zaman da konuşabilicek misin... :grin:

hemm ben senii geçtiim..ohh..ohh..80 aldım...çene yapıcağına otur ders çalış biraz... :lol:

hala dır dır...işimiz var seninlee... :ermm: yok yanii disipline verir falan hojaaa...korkuyorum... :whistling:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayyy...ağlamaa yaff... :( ağla diye söylemedim...

uslan diye söyledim.. :)

amannn.....ben senin yerine disipline giderim...konuşş beeea.... :w00t: (bak gözyaşına dayanamıyorum....nasılda ele verdim kendimi..) :blush:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demek oyle haaaa... Yaktım çıranızı, hem nerde bakim bu sınıfın geri kalanı, Nerde kahin, Nerde Taurus, onlar yoktuysa siz neye geldnizi ki gelmeseniz de ben de soyle bi kafamı dinlesem diyodum, ama madem geldiniz cıkarın kağıtları sözlü var :unsure: , yok kağıtları cıkarmayın, kalsın onlar yazılı yapacağım sizi...:blink: Ayy gene delirtti bunlar beni... Ne diyom ben yaaa :wacko: hunimi getirin kafama takcam, yedim yine kafayıı... :chris:

sözlü yapıyorum tamammm... Sen estikçe söyle bakimm,

Keçe, yünün ya da kılın su ve sabunla çiğnenip dövülerek liflerin birbirine kaynaştırılmasıyla elde edilen ve örtü, yaygı, çadır ya da giysi yapmada kullanılan bir tür kaba kumaş olarak tanımlanabilir. Keçenini geçmişi milattan önceki yüzyıllara dayanmaktadır. Koyun ve keçinin olduğu her coğrafyada yapılan kazılarda keçe buluntularına rastlanmıştır. Bulunan eşyalaar bakıldığında, göçerlerde yaşamın her alanında keçenin kullanıldığı görülür. Yündeki keçeleşme, dokuma ve giyim endüstrisinde, liflerin bir kusuru, bir sorun olarak görülmüş ve önlenmesi için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Oysa göçerler, yünün bu özelliğinden yararlanmış, üretimi oldukça zahmetli olan ve beceri gerektiren keçeyi üretirken üzerine yaptıkları motiflerle duygu ve düşüncelerini aktarmışlar ve bu ürünleri birer sanat yapıtına dönüştürmüşlerdir. Bu açıdan bakıldığında, keçenin, insanın elinde varolanı değerlendirmesinin, zor koşullarda bile varolmaya çalışmasının, bu varoluş sürecinde kendini ifade edebilmesinin, dolayısıyla sabrın ve emeğin bir simgesi olduğu söylenebilir. Yerleşik yaşamla birlikte değişen koşullarla kaybolmaya yüz tutan, günümüzde çeşitli etkinliklerle yeniden gündeme gelen keçe, bize bu değerleri hatırlatması açısından da önemlidir. Dokuma ve giyim endüstrisinde seri üretim yaygınlaştıkça, pazarlar birbirini tekrarlayan ürünlerle doldu. Üreticiler bu sorunu el sanatlarının estetiğinden ve geleneksel üretim yöntemlerinden faydalanarak çözmeye çalışıyor. Üreticinin kendi kültüründen yola çıkarak özgün ürünler yaratma çabası içine girmesi açısından keçe iyi bir örnektir. Parçaya göre, keçenin sabrın ve emeğin simgesi olarak görülmesinin nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

A- Zahmetli olan üretim sürecinin yaşam koşullarıyla paralellik göstermesi

B- Üretim biçiminin hemen hemen değişmeden günümüze kadar gelmesi

C- Tarihinin milattan öncelere dayanması

D-Çok geniş bir coğrafyada görülmesi

E-Geçmişte insanın birçok ihtiyacını karşılaması

:devil:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakk sen gördün müü....sözlü oluyoruumm.. :angry:

hojamm şimdii....içimden bir ses...A diyorr....

aslında sonda da diyorum ki...hoca A'ya koymaz cevabı B'mi desem..

yoksa daha başka şeyler mi arasamm... :blink: ne yapıyım ben yaa... :crying: vericem cevabıı ama... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.