Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

hücre ve deli

GoKYuZu546

Önerilen İletiler

merhabalar uzuuuun zamandır uğrayamıyordum foruma işlerimden dolayı şu sıralar vaktim var ve bir arkadaşım sordu bu soruyu bana ve askere gitti kafama takıldı.yanıtını bulamadım yardımcı olabilirmisiniz bana belki içinizde bilen vardır cevabı, sıyırcam yoksa bir sürü cevap geldi aklıma ama doğru cevap denilmediği için içim rahat değil...

Şimdi bir delimiz var ve bu deliyi tımarhaneye kapatıyorlar... Bu tımarhanenin her tarafı kapalı ve adamı buraya kapatıyorlar. Eline de zaman geçirmesi için demir bir para veriyorlar (Mesela 1 YTL) adam bu parayı havaya atıp tekrar tutuyor ve böylece aradan 30 bilemediniz 35 sene geçiyor ve birgün adam parayı tekrar elinden havaya atıp tutmaya çalıştığı sırada para adamın eline düşmüyor ve adam çıldırıp ölüyor.... ŞİMDİ...

Para adamın eline neden düşmüyor....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar uzuuuun zamandır uğrayamıyordum foruma işlerimden dolayı şu sıralar vaktim var ve bir arkadaşım sordu bu soruyu bana ve askere gitti kafama takıldı.yanıtını bulamadım yardımcı olabilirmisiniz bana belki içinizde bilen vardır cevabı, sıyırcam yoksa bir sürü cevap geldi aklıma ama doğru cevap denilmediği için içim rahat değil...

Şimdi bir delimiz var ve bu deliyi tımarhaneye kapatıyorlar... Bu tımarhanenin her tarafı kapalı ve adamı buraya kapatıyorlar. Eline de zaman geçirmesi için demir bir para veriyorlar (Mesela 1 YTL) adam bu parayı havaya atıp tekrar tutuyor ve böylece aradan 30 bilemediniz 35 sene geçiyor ve birgün adam parayı tekrar elinden havaya atıp tutmaya çalıştığı sırada para adamın eline düşmüyor ve adam çıldırıp ölüyor.... ŞİMDİ...

Olası birkaç cevap geldi aklıma:

*30-35 senede enflasyon karşısında,para değerini yitrip yok olmuştur..(Farazen) ;)

*Aslında bulunduğu hücrenin üstü,yani tavanı yoktur.Ve attığı para duvarın üstünde kalır.Bunu anca farkettiğinden çıldırabilir..:)

*Para kafasına düşer ve aklı başına gelir..:w00t::D

*Ve en mantıklısı en sonda;Başta deli diye bahsedilen,adam değil kadın olabilir..;) Yani para elbette adamın değil,kadının eline düşmüş olur böylece..:)

Benden bukadar..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak bi cevap daha geldi aklıma..:)

*Hani parayı zaman geçirsin diye vermişler ya deliye,para bi sebepten eline düşmeyince,geçen 30-35 senenin ardından düşmeyen parayı zamanın durduğu şeklinde algılayıp çıldırmışta olabilir..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tavana yapıştığı için düşmüyor.(30-35 sene dile kolay adamın elindeki ter ,toprak, toz vs yapışkan bir madde oluşturabilir) :blushing::unsure::unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar bence '' Aradan 30-35 yıl geçmiş ve odadaki sıcaklık , nem , ter v.b. olaylardan dolayı adamın eli asit üretmeye başlamıştır.Parada adamın elinde erimiştir.Havaya atınca eriyip koybolmuştur.

Bide zıttı var : Asit oluşunca adamın eli erimiştir. :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

gükyüzü hadi cevabını versene sorunun.. bak kaç ay olmuş.. hangi cvp doğruuu??? yada doğru cvp nedir???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cevap şu olmasın

ölü bir kimsenin eline para gelmez ok ..... doğruysa lütfen şu msn adresine yaz ok

[email protected]

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 yıl sonra...

merhaba arkadaşlar bu kadar uzun süre uğrayamadığım için sizlerden özür diliyorum, henüz net cevap kimse verememiş içinizde doğru cevaba yaklaşan bir cevap var.

Kahin biraz daha düşünmelisin , birazda hayal gücü arkadaşlar, deli lakin duygularında sorun yok onu öldürecek kadar güçlü duygu nedir? ( aşk demeyin :) )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba arkadaşlar bu kadar uzun süre uğrayamadığım için sizlerden özür diliyorum, henüz net cevap kimse verememiş içinizde doğru cevaba yaklaşan bir cevap var.

Kahin biraz daha düşünmelisin , birazda hayal gücü arkadaşlar, deli lakin duygularında sorun yok onu öldürecek kadar güçlü duygu nedir? ( aşk demeyin :) )

aha bir soru daha, işimiz gücümüz var arkadaşlar, düşünülecek sayısız şey var, yapmayın, etmeyin, ayıptır, kırmızııııı :)

Para yere düşmüştür ve dolayısıyla eline düşmemiştir, 30 sene o parayı atıp tutan adamın çıldırmış olmasıysa ayrı bir hadise, 30 sene parayı atıp tutarkenki hali çıldırmamış hali mi oluyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aha bir soru daha, işimiz gücümüz var arkadaşlar, düşünülecek sayısız şey var, yapmayın, etmeyin, ayıptır, kırmızııııı :)

Para yere düşmüştür ve dolayısıyla eline düşmemiştir, 30 sene o parayı atıp tutan adamın çıldırmış olmasıysa ayrı bir hadise, 30 sene parayı atıp tutarkenki hali çıldırmamış hali mi oluyor :)

malesef arkadaşım devam devam :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende yukardaki bir örümcek ağına takılmış olabilir

Her tarafı kapalı demişsin ama deliye dışarıdan yemek vs. verebilecekler bir açık alan mutlaka vardır değil mi? İşte bu yerden içeriye bir örümcek girdiğini varsayalım ve adamın parayı attığı yere doğru da bir örümcek ağı ördüğünü...

Adamın bulunduğu ortam da muhtemelen karanlıktır, adam parayı her attığında para tekrar geri dönmekte, adamın eline veya yere düşmektedir.

Örümcek gelir, ağı örer, adam parayı havaya atar, para örümcek ağına takılır ve yere düşmez... Bu tabii mantıklı bir ihtimaldir...

Bir ihtimal daha vardır o da içeride adamdan başka cinlerin perilerin hortlakların vs. olduğudur. Adam örümcek ihtimali yerine muhtemelen bu ikinci ihtimali düşünmüştür ve bunu düşününce de çoook korkarak korkudannnnn ölmüştür...

Olay bence aynen bu şekilde gelişmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Araknofobia..Dilimize örümcek korkusu olarak çevrilir, ama fobi korkunun üstünde bir kavramdır..

Kahin'in cevabından hareketle (En çok yaklaşan olması sıfatı ile) bir şekilde hücre tavanına ağ kuran ve bu ağda paranın takılmasına sebep olacak bir örümcek, mantıken normal boyutlardan büyük olmalıdır..Araknofobia'sı olan kurbanımız, attığı paranın eline düşmediğini farkedip yukarıya baktığında ölümcül korkusuyla yüzyüze gelir ve heryeri kapalı olan hücresinde kaçabileceği bir yer olmadığı için çıldırarak ölür..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.