Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TESETTÜR GIYIM KEMIK ERIMESI YAPIYOR

mara bulge

Önerilen İletiler

DELİEMİN... En iyi yapabildiğini yapmışsın(sırıtmak)

bensiz yapamıyorsun değil mi :D

bende seni seviyorum kralx :P

quote yani alıntıdır alttaki kısım

dost olduğunu kanıtladın bir sıkıntın olursa hiç çekinme ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 125
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

senin ne haddine onu eleştirmek ebu kara cahil !inan şimdi ebu cehil yaşasaydı senin suratına tükürürdü çünkü aklı başına gelmiştir inşallah seninde aklın başına gelir de doğru yolu bulursun zaten ne zaman dua etsem ateistler içinde ederim doğru yolu bulsunlar diye yoksa boş dünyada bomboş yaşayıp yiyip içip s... öleceksiniz ohh ne iyi ALLAH akıl fikir versin senin gibilere firavun ben ALLAH'ım bana tapın dedi ama sonunda ne oldu son nefeste imana geldi ama iş işten geçmişti neyse konuyu saptırmayalım

saçmalama erbay hiç kimse çocuğun adının cahillerin babası anlamına gelecek isim vermez ebu cehil ismini muhammedin kendisi koymuştur halk arasında ona ebu hakem derlerdi sert bir mizacı olsada adaleti tamdır,esas ismi amr bin hişamdır eğer islamiyeti seçseydi ömer zor halife olurdu onun yerine geçecek adam ebu cehildi.Ebu cehil çok bilgili bir insan mış zaten kuranın kalem süresinde "bunlar eskilerin masallarıdır"diyen ebu cehildir insanları tanımadan karalama

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu Topiçtede Görüldüğü üzere ne fikri ne düşüncesi insanlar İLLaKi benim düşüncelerim demekte KOnuLarı kendi aralarında Ki sorunLAra getiriyor....Neyse....

He EBU CEHİL nickli arkadaş bu nickini kullandığın şahıs mı çok zeKi he az araştır EBU SÜFYAn sawaştan yana olmadığı halde MEKKENİN ÖNDERİ OLMA sewdası yüzünden BEDİR de kendi İle beraber onca Müşrikin Ölmesine neden olmuştur...

Bence EBU SÜFYAN Ebu CEHiLden amr bin hişamdan daha zeki imiş...

ilahi)))))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar..

Son günlerin moda deyimi olan "kişilerin inanaçları Allahla kendi arasındadır" sözünü iredeliyelim..

Bazı arkadaşlarımız sanki onların inanaçlarını sorguluyor, Allahın yaptığı imtihanı yada sorguyu biz yapıyormuşuz gibi bir ima edinmişler..

Bu hiç kimsenin haddi değildir.. Kimse kimseyi sorgulayamaz...

Ama yapılan kötü bir hareketten sonra "bir müslüman bunu yapmamalı yada bir hıristiyan bunu yapmamalı" gibi sözler sarfetmesi gayet normaldir..

Şunu göz ardı etmemliyiz ki, İslam dini dünyada yaklaşık üç milyar insana hitap eder..

İslam dini bir çok dallarda incelenir ve bir çok dallarda ilimselleşir, fıkıh, akait, kelam, tefsir, hadis gibi....

Bütün bu ilimler insanlara islamı öğretmek içindir..

İslamı hiç bilmeyen için da, biraz fazla bilen içinde durum aynıdır..

Biz burada kimsenin dinini sorgulamıyoruz..

Ancak; Ben müslümanım diyenlerin, islam adına yaptıkları yanlışları, gene, islam adına düzeltmeye çalışıyoruz.. Seni ne haddine diye bir saçmalıkla karşılık vermeyin.. Çünkü bu bana ve bütün müslümanlara Allahın bir emridir..

Birde şu var...Burada insanlara atist müslüman, hırıistiyan diye vasıflandırışlarımıza tepkiler var..

Bana birisi müslüman dese gurur duyarım, saklayacak bişey yok..

Ama bir ateiste ateist dediğimiz zaman neden tepki oluyor..

Eğer ateistlik pis bişeyse yada utanılacak bişeyse sözüm yok...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birde şu var...Burada insanlara atist müslüman, hırıistiyan diye vasıflandırışlarımıza tepkiler var..

Bana birisi müslüman dese gurur duyarım, saklayacak bişey yok..

Ama bir ateiste ateist dediğimiz zaman neden tepki oluyor..

Eğer ateistlik pis bişeyse yada utanılacak bişeyse sözüm yok...

Saygılar...

bak yukarıdaki sölerine bir lafım yok ne güzel söylemişsin benim üstlendiğim bir misyonum var bunu yerine getiriyorum diyorsun. bizde eyvallah diyoruz ama şimdi bu en son parağrafa ne gerek vardı sedat. belki sen hakkında hiçbirşey bilmediğin biri hakkında ateist diye açıklama yapman sence sağlıklımı ? sencede günah değil mi bu? benim kalbimi nereden biliyorsun sen ? sadece senin inandığın şekilde görmüyorum ben tanrıyı ama sen bana hep illa ateist olduğunu itiraf et dedin söyle dedin günah mı bu sence? bazen öyle ileri gittin ki kafir demeye getirdin. böyle mi oluyor bu işler?..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kimse istediği için ben böyle bir açıklama yapmam ben sana ateistim falanda demedim bu arada. dur buraya bir link koyayım ilk girdiğimde ne demişim.

bu forumda maydalinin ben olduğunu bilmeyen varmı?

böyle bir ileti yazmışım tgt cilerin açtığı bir topicte..

daha ilk girdiğim zaman uzun uzun yazılınca insanlar okuyordur diye yazdığım bir yazı...

bak burada yazmışım..

merhaba burası gayet ciddi konuların konusulduğu bir platform ciddi moduna gecerek bir iki kelam da ben edeyim isterim okumaya katlanırsanız eğer?

düşünmek güzeldir fikir üretmek bu ürettiklerini insanlarla paylaşmak en güzelidir ki olması gerekende bu

insanlar düşünmeli vede düşündüklerini söyleyebilmeli. biz millet olarak %6 aptal damgası yemeyi hakketmeyelim lütfen. bu sözün haklılığı ispatlandıkca ben yerin dibine giriyorum halbuki ne güzel anlatırlardı okullarda hepsi yalanmıydı ne kadar zeki millettik misafirperver. tanrı misafiri deyince elin yedi yabancısnı evinde konuk eden bir millettik ne oldu bizim değerlerimize yoksa mutfakta birimi var yemeğimizin içine düşmanlık tohumları eken biri oysa ne güzel gecinirdik ayşe teyzeyle onların kızlarıyla top oynardık bir gün onlar bizde bir gün biz onlarda ali amcaları da unutmamak lazım onlarda cok iyiydi bir gün ayağıma civi battığında babam işte olduğu için beni o götürmüştü doktora iğne vururlarken onun elini tutmustum gözlerimin içine bakarken korkma diyordu ben yanındayım o kadar içten o kadar samimi hala unutmamısım baksana ben bir yarı kürt yarı alevi bir aile cocuğuyum ali amca türkmendi ayşe teyzeler de avşardı oysaki o zamanlar bilmiyordum onların bizden farklı olduğunu ama tıpkı onlar da bizim gibiydi kulakları gözleri elleri vardı nerdeyse bize benziyorlardı ufak tefek farklılıklar olmasa biziz bunlar diyebilecektim sadece aynı evde uyumuyorduk geri kalan zamanın coğunda birlikte geciriyorduk şimdi de öyle birileri siyaset yapmasa ortaya bir şeyler atmasa karşı komsumuzla mukaddes teyze ve kazım amcalarla o kadar iyiyizki akşamları yemek ler pişince kokusu gitmiştir diye birer tabak değiş tokuş yapılır oysa mukaddes teyze türbanlıdır biz alevi bir aileyiz nasıl oluyor bu millet haberlerde gece gündüz tartısırken yok türban yok diyanet biz bu kadar iyi olabiliyoruz halbuki o iki kutub diye anlatılan tarihin döngüsel yanlışlığının iki kutubuyduk anlatılanlara bakılırsa neydi bizim farklılığımız neden çok farklı kutuplardandıkta bu kadar iyi gecinebiliyorduk? fazla düşünmedim hemen buldum sorunu cevabını cünkü biz insanlarla olan ilişkilerimizi saf tutuyorduk paylaşımcı ve cıkarsız bir insana bu şekilde gittiğin zaman vede onlarda sana o şekilde geldiğinde ısterse dışarıda muson yağmurları yağsın içeriye bir damala yağmur düşmüyordu. buda bizim güzelliğimizdi başkalarından farkımızdı insan olmamızdı.

bizim insan olarak bir şeyi anlamamız lazım oda farklıklarımızın bir zenginlik olduğunu anlamak hani atalarımız demezlermiyidi bir elin parmaklarını göstererek bak işte hiçbiri birbirine benzemiyordu ama herbirinin özel görevleri vede birinin yapabileceği bir işi diğerleri yapamıyor dikatinizi cektimi ikisi bir araya geldiği zaman yazı bile yazabiliyor ya 5 i bir araya geldiği zaman neler yapabiliyor yük bile kaldırabiliyor biri kaldıramaz halbuki. parmaklarımıza bakarak bile bir cok seyin farkına varabiliriz aslında olayın hiçde sosyo psikolojik acıklamalarına girmeksizin.

herkezi sevebilirim kimse benle aynı değil eğer benle aynı olsalardı ben benden sıkılabilirdim cünkü etrafımdaki herkez ben olurdu.

aslında söyleyecek sözüm o kadar cokki şurda yazılanlardan dolayı birilerine cevap verme hakkı doğmasın diye yazmıyorum ama şu kadarını söyleyeyim konuyu acan arkadaş sana diyorum özelliklede insanlar bir arada mutlu yaşarken birlikte yaşamın vermiş olduğu hazla bence insanları asmak yerine birbirine düşürecek sözler sarfetme bak konunun gidisatına 2 sayfa olmadan insanlar birbirilerini faşistlikle suclamışlar birileride senin bu yaptığını batıda ki kıtalardan bir yerlerden altıgen bir bina var biliyormusun oralardan yapıyor.. bin ladeni alıyor götürüyor en yüksek teknolojisiyle eğitiyor ona göre silahlandırıyor sonra sebebide sonucuda sonu da belli olan bir hikayetin ortasında buluyor kendini masun binlerce insan ölüyor saddam kimdir mesela nasıl o ülkenin başına geçmiştir irana neden saldırmıştır kuveyti neden işgal etmiştir tarihi bir okurmusun saddama baktığın zamanda o altıgen binayı göreceksin bende neyse konuyu fazla dağıtmadan bitereyim

birbirimizi sevmeye çaba harcayalım buna şartlandıralım kendimizi bölücülük nedir biliyormusun insanları birbirine düşürmek kutuplaşma yaratmaksa eğer en baba bölücülüğü sen yapmısın gel sende bölmek yerine kardeş olmayı dene bir kürdü gördüğün zaman ona kardeşinmiş gibi gör oda seni öyle görecektir hiçbir zaman korkma doğru olan budur vede doğru direk hiçbir zaman yıkılmaz unutma

herneyse kafa şişirmeyim aslında pek sevmiyorum bu konular hakkında yorum yapmayı güzel bir söz vardır ne kadar anlatırsan anlat kaşındaki insanın anlayabileceği kadardır bu yüzden ben cehaletim le mutlu olmaya gidiyorum havadan sudan konularda yazıcam bu ciddi ilk vede son mesaj olacak ama o yazıyı görünce dayanamayıp bir iki kelime yazayım dedim..

herkese kolay gelisin cünkü yaşamak zor bir iş... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Istanbul Büyüksehir Belediyesi Kadin Sagligi Merkezleri'ne basvuran her iki kadindan birinde kemik erimesi rahatsizligi var..

Nedeni ise kapali giyimden kaynaklanan D vitamini eksikligi:

Istanbul'da 6 saglik danisma merkezinin tarama sonuçlarina göre 18-40 yas arasi kadinlarda % 40 oraninda kemik erimesi baslangici görülüyor. Kapali giyimin yogun oldugu Fatih'te 2004'te yapilan arastirma da genç kizlarda kemik erimesinin yaygin oldugunu ortaya koyuyor ve uzmanlar "Günese Çikin" diyor..

kapalı hanımların sadece ellerinden ve yüzlerinden aldıkları güneş ışığı yeterli oluyormuş yani vücut için yeterli d vitamini sağlanıyormuş. bu da tıbbi bir araştırmanın sonucu. sence allah kulundan ona zarar gelecek bir şey istermi??bilmiyorum ama ben o araştırmayı pekte inandırıcı bulmadım.hem hepsinin kapalı olduğu ne malum. belki de yeterince süt ürünü tüketmiyorlardır ne dersin?herşeyin kapalılığa bağlanmasından sıkıldım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili mara cım desene biz boşuna tartıştık türban meselesini tıbbende caiz değilmiş :D :D

türban meselesini hangi vasıfla tartıştığınızı bilemiyorum .biz açıklığı tartışıyormuyuz.hem bu mevzu ağıza sakız yapılıp dalga geçilecek bir mevzu değil.başlarını örtüyorlar çünkü ALEMLERİN RABBİ ALLAH istiyor sizde beşer halinizle bunu tartışıyorsunuz yok tıp açısından ,yok din açısından diye..yok ya var mı öyle şey.kimse kimsenin hür iradesi ile aldığı kararlara müdahale edemez.daha doğrusu tartışmaya açık bir mevzu değil .doğrudan kişilik haklarına saldırı .türkiye hala bunları tartışıyor yazık :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

böööö :online2long:

noluyor emily sakinles ne demek biz kafiriz günahkariz bak ben de açik birisiyim bana da geldi :)

türban takip, altina siyah mini etek giyip, altina da dantelli çorap giyen bir bayan ne kadar müslümansa biz o kadar günahkar ve kafiriz emily...

o şekil giyinen kaç tane kapalı gördün diye sormayacağım çünkü var bende gördüm dinle alakaları varmı :

yok .peki senin yüz kişi arasından bir tane gösterebileceğin kendini kapalı zanneden bu kendini bilmezleri "kapalı" adı altında lanse ediyorsun.onlar kapalı değil. din bu şekilde giyinmeyi emretmiyor çünkü.

onlar kendini kapalı zannediyorlar.ama sırf kapalıları kötülemek olsun ya.hemen süslü bir örnek çakıyorsun .kendini eleştirirken illa ki bir suç ortağı bulmana lüzum yok.o kendini kapalı zannedenler sadece kapalıların adını kirletiyor.sizede malzeme oluyor.

mühendis bu açıklamayı yapan istanbul büyükşehir belediyesi kadın sağlık merkezleri.

arkadaşlar uydurmuyor dimi.

yoo ben uyduruyorlar diye bir kelime sarf etmedim.ama diyorumki sonuçta bu bir hastalık ve kapalı birinde de açık birinde de görülebilir.yani bunu kalsiyum eksikliğine de bağlayabiliriz.doğrudan kapalılığa bağlanınca

sinir bozucu oluyor.benim yazdıklarımı okuduysan orada da farklı bir sonuç var ben hala onu savunuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o şekil giyinen kaç tane kapalı gördün diye sormayacağım çünkü var bende gördüm dinle alakaları varmı :

yok .peki senin yüz kişi arasından bir tane gösterebileceğin kendini kapalı zanneden bu kendini bilmezleri "kapalı" adı altında lanse ediyorsun.onlar kapalı değil. din bu şekilde giyinmeyi emretmiyor çünkü.

onlar kendini kapalı zannediyorlar.ama sırf kapalıları kötülemek olsun ya.hemen süslü bir örnek çakıyorsun .kendini eleştirirken illa ki bir suç ortağı bulmana lüzum yok.o kendini kapalı zannedenler sadece kapalıların adını kirletiyor.sizede malzeme oluyor.

yoo ben uyduruyorlar diye bir kelime sarf etmedim.ama diyorumki sonuçta bu bir hastalık ve kapalı birinde de açık birinde de görülebilir.yani bunu kalsiyum eksikliğine de bağlayabiliriz.doğrudan kapalılığa bağlanınca

sinir bozucu oluyor.benim yazdıklarımı okuduysan orada da farklı bir sonuç var ben hala onu savunuyorum.

benimle bu sekilde konusmadan önce kendini tanit bakalim... beni taniyormusun? neye istinaden benimle bu sekilde konusabiliyorsun? ben hiç bir seyi kendime malzeme yapmam. tanimadigin insanlar hakkinda saçma sapan yargilarda bulunmamani tavsiye ederim..

kemik erimesine gelince bu arastirmayi Istanbul Büyüksehir Belediyesi yapmis, Sabah gazetesi yayimlamistir. Burda tesettürün kemik erimesine yol açtigini belirttigim bir ibare gördün mü?

benim atesit oldugumu zanneden bir kaç kisiye: "öyle olanlar ne kadar dinine bagliysa ben de o kadar ateistim" dedim burdan çikarilan anlam onlar zaten dinine bagli degil demek ki ben de ateist degilim anlamiydi. kendince yorumlamissin ama topici okumamissin bile..

kapalilari kötülemiyorum.. süslü örnekler de çakmam. benim ne savundugumu sen nerden biliyorsun?

komedi ya, her kendini he-man sanan daliyor konuya :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hımm. peki mühendis islama göre mesela canlı varlıkların resmini çizmek, putperestlik ve şirk oalrak kabul edilir. şimdi canlı varlıkların resmini çizenler böyle mi?

nerede o zaman içtihat.

canlı varlıkların resmini çizmek caiz değildir.eskiden böyleydi şimdi böylemi diyorsun .böyle .din kuralları değişmez,değiştirilemez.100 yıl önce de böyleydi kıyamete kadar da böyle olacak.niyette önemli tabi sen onu kötü niyetle çizersen ona göre muamele görürsün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunubu forumda daha önce de tartıştık ve gördük ki. niyet falan önemli değil. ne niyetle olursa olsun canlı varlığın resminin çizilmesi yasaklanmış ve putperestlik ve şirk oalrak kabul edilmiştir. havadan sudan konularda toklaşma topiğinde bunla ilgili belgeleri ve olayları okuyabilirsin. Peygamberimizin karısının eve astığı geyik resmini ayağının altında parçalaması gibi.

eğer hala geçerliyse, televizyon, görsel sanatlar, sinema vs bir çok şey yasaklanmalıydı. din kuralları yorumlanır. bu da yine islam dininin emrettiği içtihatla olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

islamın yorumu tasfir meselesinde farklı türban meselesinde farklı mıdır :)

sizin burada tartışığınız türbanın yasal ya da hukuki boyutu değil ki dini boyutu. nasıl konu değişiyor anlamadım. dinin emirlerinden ve yasaklarından bahsediyorsunuz bende içtihattan. bunalr ayrı konular mı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İçtihat her yerde aynıdır..

Tanımı hiç değişmez..

Ama burada tartışalan ve üzerine odaklanılan konu örtünmeydi..

Örtünmeni din boyutu ele alınıyor demişsiniz..

Hayır ben tıp ve sosyal yönünüde ele almıştım ama es geçtiniz..

Demiştimki "asıl örtünmeyenlerde güneşten gelen zararlı (UV, kızıl ötesi gibi kanserojen etkiye sahip) ışınlar sağlık tehlikesi oluşturmaktadır.."

Sosyal yönü zaten belli.. yani yaşama, inanma ve vicdan hürriyeti vs..vs...

Bence mühendis çok güzel cevaplar vermiş..

Sizde konuyu başka alana çelmişsiniz..

Şimdi ona da güzel bir cevap gelse sırada, miras meselesi yada 4 e kadar evlenme meselesimi var..))

Yıllardır bu böyle oldu da o bakımdan söylüyorum...

Kızmak var belli etmek yok.. devam.....

Saygılar....

Tarih: Düzenleyen: kralx
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.