Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TESETTÜR GIYIM KEMIK ERIMESI YAPIYOR

mara bulge

Önerilen İletiler

Kemik erimesi en sık kimlerde görülür......

_ Üçten fazla doğum yapanlar

_ Süt, yoğurt, peynir gibi besinleri az tüketenler

_ Açık renk göz, ten ve saçı olanlar

_ Ufak tefek ince yapılı kadınlar

_ Ailesinde kemik erimesi olan kimse bulunanlar

_ Çok fazla kahve ve kolalı içecek tüketenler

_ Hareketsiz bir yaşam sürenler

_ Sigara ve alkol kullananlar

_Kırmızı eti fazla tüketenler

Neler yapılabilir?

_ Kemik erimesini önlemek için beslenmenize özen göstermelisiniz.

_Özelikle süt, yoğurt, sebze, meyve gibi yiyecekleri almalısınız. Kahve ve kolalı içecekler tüketmemelisiniz. Tuzlu yememeli, proteini yüksek besinlerden uzak durmalısınız.

_Kemik erimesini önlemek için hareketli bir yaşam sürmelisiniz.

_Düzenli yürüyüşler, merdiven inip çıkma ve basit jimnastik hareketleri ile bunu sağlayabilirsiniz.

Kemik erimeniz varsa kırıklardan korunmak için evin içinde düşmenizi önleyecek önlemler almalısınız.

NedenLeri we tedawileri burda yazıLı demekki neymiş TESETTÜRLü giyinmekLe KemiK erimesi oLunmuyormuş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 125
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

aman allahim ya bir gece topic açiyorum ertesi gün bi geliyorum neler olmus...........

nasil da saptirmayi seviyorsunuz ya olaylri :)

1) kral demis ki: NOT: iSLAM KARŞITI İDEOLOJİLERİN UYDURMA ARAŞTIRMALARININ SAÇMA SAPAN VERİLERİ YERİNE, DAHA OBJEKTİF VE BİLİMSEL VERİLERE BAKSANIZ DAHA SAĞLIKLI OLABİLİR..

bu veriler Sabah gazetesinde yazan verilerdir. uydurma arastirma dediklerini Istanbul Büyüksehir Belediyesi yapmis.

2) sonra yine kral bana hitaben demis ki: Nereden alıntı olursa olsun, amaç Allahın hükmüne, islama sataşmaktır.. O alıntıyı buraya taşıyan kişinin de amacı budur.. Sizin amacınızda budur..

ne Allahin hükümlerine ne de islama satasmiyorum. kavga edecek birini ariyorsun ama o ben olmayacagim. hala kisileri yargiliyorsun. sirf surya bu topici açtigim için bana yine salliyorsun. amacimi nerden biliyorsun? ne gibi amaçlarim oldugunu sen mi bileceksin? yoksa sen de mi su online medyumlardansin? hayal gücün çok genis kral.. bana saçma sapan ithamlarda bulunurken hayal dünyandan çik, öyle laf söyle.

3) Made'cim demis ki: teseddür değilmiş tek nedeni.....maracığım yazıları çığrından çıkartmayalım.......zaten ortam yetesi kadar gergin.........ona bakılırsa güneşinde bir çok zararı var.......... neyse ben saçma buldum .......yazılanlara yazanlara saygım sonsuz...

made ben yazilari çigrindan çikartmayi istemem. burda tartisilir, bi fikir verilir o kadar. direk olarak hemen saldirmaya basladilar insan bazen kendini mecbur cevap vermek zorunda hissediyor. dikkat ettiysen topic'teki ikonumda konudan emin olmadigim ile ilgili. sen saygi duyan birisi oldugun için fikirlerin her zaman tarafimca saygi bulacaktir :clover:

4) kgkirlangiç ta demis ki :) Bu nasıl bir iştir anlayamadım gitti. İnsanlar nekadar hoşgörüsüz ve bencil oldular. Başörtüsüne karşı bukadar anlayışsızlık neden? Aynı anlayışsızlık yarı çıplak sokaklarda dolaşanlır için neden yok. Neden korkuluyor bu kadar? Nasıl ki ateistlerle aynı okulda okumak bizi ateist yapmazsa, başörtülülerle okumak da bizi şeriatçı ( kaldıki başörtüsü takanların hepsi şeriatçıdır denilemez asla) yapmaz?

konunun ateistlik ya da seriatçilik ile ilgisi yok. bu topic bagimsiz bir topic. tesettür giyim zarar veriyormu vermiyormu ile ilgili. bas örtüsüne anlayislik çok demissin. bu arastirmayi yapan ben degilim. Git Istanbul büyük sehir belediyesini suçla.

*masallah herkes doktor kesilmis... günesin yararlarini ve zararlarini herkes az çok biliyor zaten. konuyu bosa saptirmayin. bu topic sadece tesettür giyimin bayana zarar verip vermedigi ile ilgili. bu konuda görüsü olan yazar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizde Tesettür giyimin bayana zarar wermadiği hakkında görüşlerimizi biLdirdik...

SAçma bir haber olarak gördük tek kelime ile saçma ......

BiLim diyordunuz ya Şİmdi neden kabuL etmiyorsunuz neden we sebeblerini yazdık KEMİk erimesinin...

SAbah gazetesinde bu haberi yazan arkadaş az zahmet edip araştırma yapsaydı kemik erimesinin nedenlerini bulabilirdi...

GAzetecilik bu ya hemen yaz araştırma sonrada bazıları alsın bu haberi topiçlere taşisin araştırmadan hey hat şaşarimm...

GEne beLirtiyorum BiLimseL açidan TESETTÜR KEmik Erimesi yapıyor demek ÇoK saÇma....SaÇma...

TABi deliller sununca bu Tezi Çürütünce saçmalamak oluyor bunun adı neyse.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizde Tesettür giyimin bayana zarar wermadiği hakkında görüşlerimizi biLdirdik...

SAçma bir haber olarak gördük tek kelime ile saçma ......

BiLim diyordunuz ya Şİmdi neden kabuL etmiyorsunuz neden we sebeblerini yazdık KEMİk erimesinin...

SAbah gazetesinde bu haberi yazan arkadaş az zahmet edip araştırma yapsaydı kemik erimesinin nedenlerini bulabilirdi...

GAzetecilik bu ya hemen yaz araştırma sonrada bazıları alsın bu haberi topiçlere taşisin araştırmadan hey hat şaşarimm...

GEne beLirtiyorum BiLimseL açidan TESETTÜR KEmik Erimesi yapıyor demek ÇoK saÇma....SaÇma...

TABi deliller sununca bu Tezi Çürütünce saçmalamak oluyor bunun adı neyse.....

iyi de bu arastirmayi Sabah gazetesi yapmadi ki... Bu arastirma Istanbul Büyüksehir Belediyesi tarafindan yapilmis. Gazeteciler sadece yayinlamislar.

saçma olabilir, bana da tümüyle dogru gelmedi zaten o yüzden topic'in basinda emin olmadigini belirten :unsure: bu ikon var...

deliller sundugunuz da kimse tezi çürüttügünüz için saçma bulmadi ayrica..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CYRANO.. Hala benim söylemek istemediğim kanıları bana atfediyorsun...

DELİEMİN... En iyi yapabildiğini yapmışsın(sırıtmak)

MARA... O kadar konun içinde neden türban....??

Özellikle de AHİM tobicinden sonra...!!

Özelliklede türbana karşı biri olarak...!!

Bana masal anlatmana gereyok, bu topicte kimin ne olduğu biliniyor...

Bilmeyenler kördür ancak..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aman allahim ya bir gece topic açiyorum ertesi gün bi geliyorum neler olmus...........

nasil da saptirmayi seviyorsunuz ya olaylri :)

konunun ateistlik ya da seriatçilik ile ilgisi yok. bu topic bagimsiz bir topic. tesettür giyim zarar veriyormu vermiyormu ile ilgili. bas örtüsüne anlayislik çok demissin. bu arastirmayi yapan ben degilim. Git Istanbul büyük sehir belediyesini suçla.

seni suçlamadım.. genel olarak söyledim inanki :(

tamam topic bağımsız olabilir ona bişey demem amma velakin böyle bir araştırma yapıp ortaya koyanların tarafsız olduğunu söyleyemezsin heralde :) nasıl bir tahammülsüzlüktür ki bu. çokmu gerekliydi bu araştırma Allahaşkına.

Suçlayım tamam İstanbul büyükşehir belediyesinide suçlayım, bu araştırmayı(!) yapan hoşgörüsüz bencilleride suçlayım.

adamların işi bilim-araştırma değil ki.. kendi düşüncelerini meşrulaştırmak için herşeyi kullanıyorlar.

Sonuç olarakda "şucu" "bucu" diye gruplara ayrılan toplum oluşturmaya çalışıyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bir doktor sende D vitamini eksikliği var bu yüzden başını aç demez..))

Derse de cevabnı alır o kişiden...

Güneş aradıda bulamadımı, ilaki açılıp saçılmasımı lazım..

Elbette islamda zorluk yoktur..

Eğer bir doktor herşeye rağmen her hangi bir hadstaya sende D vitamini eksikliği var saçını başını aç dese açmalıdır..

Ama demez...))

Daha fazla güldürmeyin beni..

Müslüğmanım diyenlerde biraz islamı araştırsın çok eksiğiniz var..

Saygılar...

kraldan çok kralcı geçinen kral x ne o ekranını çizip boyamışsın zırt bir resim zırt sedat altın sarısı kitabında altta maşşallah ı görüntün değişmiş ama kafa yine aynı ne oldu bilim tanrının kapısını zorluyorda senin zoruna mı gidiyor

şimdi bahsi geçilen kadın illa ki kemik erimesi olacak dr.diyecek ki allah yardımcın olsun amma bundan sonra başını açman gerekiyor biraz kısa kollu dolaşaksın merak etme bu sağlığın için allah yinede seni sevecek mi diyecek?hadi hadi hadi?

Sevgili mara cım desene biz boşuna tartıştık türban meselesini tıbbende caiz değilmiş :D :D

ooo pandoranın kutusu açılmış umarım iyi anlaşacağız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nicke bakın..))

Ebu cehil: Arapçadır, Türkçe karşılığı: Cehaletin babası demektir..

Kop arladaşım hadi bakim..))

İşim olmaz senle...

Ne yazdığından bile heberin yok..

O cümlende ne demek istediğini bilmediğe eminim..

ee işin ince mizahıdır nickim ebu cehil esas ebu hakem diye çağrılır müslümanlığa davet eden muhammet daveti sertçe red edildiği için ona kızıp "bundan sonra ona ebu cehil denecek"demiş ebu cehilin esas ismi amr bin hişam'dır.Ben de muhammedin seçtiği lakapla her zaman onu eleştireceğim .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CYRANO.. Hala benim söylemek istemediğim kanıları bana atfediyorsun...

DELİEMİN... En iyi yapabildiğini yapmışsın(sırıtmak)

MARA... O kadar konun içinde neden türban....??

Özellikle de AHİM tobicinden sonra...!!

Özelliklede türbana karşı biri olarak...!!

Bana masal anlatmana gereyok, bu topicte kimin ne olduğu biliniyor...

Bilmeyenler kördür ancak..

o kadar konunun içinde neden mi türban? çünkü gündemde olan sürekli türban.... Aihm topicini ben açmadim. orda fikirlerimi sundum, bu haberi de görünce yazmak istedim ve yazdim. türbana karsi olusumun nedenini bile anlayamiyorsun. senin müslümanligin copy paste'ten öteye geçemez!!!! ben kimseye masal anlatmam! herkes ögrendi kapali arkadasim oldugunu, herkese tarikatçi türbanlilara karsiyim dedim ama senin içindeki o cahil kedicik tek bir kelime yakaladimi hemen tirmalayiveriyor. bu topicte kimin ne oldugu zaten belliydi genelde en son anlayan oluyorsun. ben allaha inanirim sen karisamazsin. ben dinin hükümlerini yerine getirmem sen yine karisamazsin. ben istedigim topici açarim sen yine hiç karisamazsin. birak artik bu mükemmel, dini bütün, karizmatik adam ayaklarini. simdi bu yazinin ardina bana sonuna kadar atesit diye bagirirsin ama maalesef ateistin anlamini bile bilmiyorsun...

kendine hedef olarak beni seçme. bu forumdan senin yüzünden bir sürü insan gitmis. ben gitmeyecegim. bosa kürek çekme. diledigini yaz, diledigini savun. artik sana tek kelime etmeyecegim. Çünkü birisi demis ki:

Bilgin ile ugrasmak zordur.

Cahil olanla ugrasmak daha zordur.

Yari cahille ugrasmak en zorudur.

sen kisisellestirmeye devam et. attigin çamurlar sana geri döner haberin ola. son kez söylüyorum ben ateist degilim. bunu da beni tanimayan diger insanlara bilgi olsun diye söylüyorum yoksa zerre takmam seni. aksine eglenceli bile oluyorsun çogu yazinla..

SONUÇ OLARAK BU TOPIC SABAH GAZETESI PAZAR EKINDE YAYINLANMISTIR.

ARASTIRMA ISTANBUL BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN YAPILMISTIR.

DILEYEN KONU ILE ILGILI YAZMAKTA SERBESTTIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya mara bu türlerin bilime falan bakışları bellidir.

mesela Malatya belediye başkanı. her gün binelrcek işi daha ishal slagınına yakalanıyor, Üniversite laboratuarında su kirli çıkıyor. Hıfzı sıhha ve il sağlık müdürlüğü raporları eksik klorlama ve lağam sızması sonucu sular kirlidir diyor.

belediye başkanı çıkıyor, yok öyle bir şe kardeşim, sular temiz diyor. yani işlerien gelicne bilim güzeldir gelmeyince saçmalıktır :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Maramı ********** herneyse neyse..

Ağzınla kuş tutsan notun belli..

Külahıma anlat sen onları..

********* kadar değerin yok gözümde..

Bilgin ise sıfırın altında eksi 40..

Antifiriz bile kurtaramaz seni..

200 gr ******, 70 lik IQ unla, ve sıfırın altında eksi 40 lık bilginle ha bire çabalıyorsun..

Yanında da entel dantel ****** üslup ve profilin cabası..

Seni ne takan ne de tınlayan var..

Byesssss canım......))

Cayrano senden de iyi avukat olur..

Aslında başka bişey daha var ama söylemiyim anlamışsındır..

Başı y sonu u..))

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya mara bu türlerin bilime falan bakışları bellidir.

mesela Malatya belediye başkanı. her gün binelrcek işi daha ishal slagınına yakalanıyor, Üniversite laboratuarında su kirli çıkıyor. Hıfzı sıhha ve il sağlık müdürlüğü raporları eksik klorlama ve lağam sızması sonucu sular kirlidir diyor.

belediye başkanı çıkıyor, yok öyle bir şe kardeşim, sular temiz diyor. yani işlerien gelicne bilim güzeldir gelmeyince saçmalıktır :)

Cyrano, bilimi elestirsinler, yazilanlari da elestirsinler ama bir insana bir topic açtigi için bu kadar hakaret edemez kimse. özellikle ben kendime hakaret ettirmem. bugüne kadar seviyemi korudum sanal bile olsa kendime yakistirmam ama bundan sonra bana laf edene direk ne oldugunu söyleyecegim. Atesit degilken ateist oldum, islama düsman degilken islam karsiti propaganda yapan oldum, cahil oldum. bu nasil satasmadir, nasil yakisir insan olan insana anlamadim ben ya.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet aynı çaıdr tiyatrosu sahnede. cahil başlar ******* :)

çok söyledim benim beynim kendimi hakaret etmeden savunabilecek kadar gelişkin.

sen kumda da değil şakir paşada mahalle kadınlarıyla oyna. uslubun onlara uygun çünkü :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakıyorumda şakir paşa kadınlarını da biliyorsun..

Kimin şakir paşa kadınlarıyla oynadığı belli..))

Sizi, omuzları üzerindeki o yuvarlak ********* zannedenler sizi..

Kirliyle yağırlar birbirini ağırlar olmuşsunuz..))

Yakışırsınız..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başı y sonu u..))

simdi marami magarami esprin oldukça bayatti.... benim notumu verecek kapasiteye de zaten SEN sahip degilsin. senin gözünde degerim olmasini da zaten istemem. benim forumda ne oldugum belli sen kendi derdine yan. geçmis iletilerini okumadim mi sanki?????? bilgim veya beynim konusunda hiç bir fikre sahip degilsin, zaten sen de bunu anlayacak kapasite olsaydi beni olmayan seylerle suçlamazdin.. bosvereceksin bunlari, arama motorlari çikti çikali senin gibilerin sayisi baya artti zaten. byees canim lafini cehaletine veriyorum bana alayla bile olsa canim diyebilecek son insan bile olamazsin........

cevap vermiyim diyorum gelen laflara bak ya :) adam kendini alim ilan edecek utanmasa... burda yazdiklarinin hiçbirisi sana ait degilken bana mi zekadan üsluptan bahsediyorsun :lol:

hakaretlerin de baydi be kral eskiden insan niye diye düsünüyordu ama simdi "bakin bi laf dicem kral nasil hakaret edecek" diyorum sen patt atlamissin...

beni bilen bilir, bilmeyen rahat olsun ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

boşvericeksin böyle karakterleri. neyien b unların tartışma forum vs.. bunlar konuşur konuşur sıkıştıklarında başlarlar hakarete. zira hakaret çirkefin ve cahilin yegane silahıdır. başka malzemesi yoktur.

inmeyeceksin seviyesine.

haklisin......

simdi +1 dicem artilar havada uçusuyo dicekler :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CYRANO istersen avukatlıktan hakimliğe terfi ettireyim seni...

******** ve cahil kelimeleri hakaeret olmuyor dimi..

siz önce kendi yazdıklarınızı görün mara ve cyrano..

Kendi yazılarını dahi görmekten ve anlamaktan aciz iki adet fotokopi bana kalkmış laf yetiştiriyor..

Mara merak etme benim gerçek manada CANIM dediğim çok bayan arkadaşım var..

Hepsi de senden daha çağdaş ve daha akıllı..

Senin dünyada gerçek manada CANIM diyebileceklerim arsında ne ismin ne de cismin geçer..

İğğğğğğ... Tiksindim şimdi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İğğğğğğ... Tiksindim şimdi..

merak etme kral ben insanlari suçlamadan önce döner ne yaptigima bakarim senin gibi iste bir laf bu bana yeter diye saldirmam :) ve tüm topiclerde ilk kavga çikaran sen olmussun..

benden daha çagdas ve akilli arkadaslarini tahmin edebiliyorum.. ama nedense seninle her arkadas olan bayan gitti bu forumdan.. demek gerçekten de akillilarmis.. tiksinmene sevindim zira duygular karsilikli olmali ;)

konu daha fazla sapmasin.. bu topic tesettür ile ilgili. kisisel intikamini baska yerde al kral.

Cyrano, siz özel birisiniz sizin fotokopiniz olarak lanse edilmek benim için bir onurdur ;):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

istediğin kadar bizi proveke etmeye çalış kral, biz senin seviyene inmeyiz. gavura kızıp orucu bozanlardan değiliz. :)

bu güne kadar her ******* hakaret ediyor diye ben seviyemi indirseydim ohoo.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.