Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Babel (2006)

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Babel (2006) Dört ülke, üç ayrı öykü

Film bir Amerikalı çiftin (Brad Pitt and Cate Blanchett) Fas'ta rasgele meydana gelen bir ateş etme olayına kurban gitmesi ile başlıyor ve yönetmen Alejandro González Iñárritu 4 ayrı ülkede ve üç ayrı olayı insanlar arasındaki iletişim bağında gözlemlemesi ve bunu beyaz perdeye aktarmasının öyküsü olarak karşımıza çıkıyor... Son zamanlarda bu tür filmler çok ça yapılmaya başlandığı için alıştık diyebilirim. Farklı zamanlar farklı mekanlar ve ayrı öyküler ve birbirleri ile olan ilişkileri... Filmin benim için tek ilgi çeken yeri Koreli sağır ve dilsiz kızın öyküsü idi çünkü kız inanılmaz bir oyunculuk sergilemiş... Ayrıca anlam veremediği veya çözemediği şeylere karşı verdiği doğal tepkinin yaşamına olan etkisini yönetmen çok iyi aktarmış ve aktartırkende kızın oyunculuğu kendini size kabul ettiriyor. Ayrıca Fastaki olaydada ateş eden çocuğua dikkat edin derim... Çok önemli bir film olmamakla birlikte Koreli kızın öyküsünü izlemek için izleyin derim...
Aynı yönetmen buna benzer bir filmi daha öncede denemişti:

Paramparça Aşklar ve Köpekler - Aşk Bir Fahişedir

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu
Oyuncular: Cate Blanchett, Brad Pitt, Gael Garcia Bernal, Mahima Chaudhry, Jamie McBride, Koji Yakusho, Paul Terrell Clayton, Elle Fanning, Rinko Kikuchi, Adriana Barraza

post-2-1175619452_thumb.jpg post-2-1175619472_thumb.jpg post-2-1175619483_thumb.jpg post-2-1175619501_thumb.jpg

When an American couple (Brad Pitt and Cate Blanchett) vacationing in Morocco fall victim to a random act of violence, a series of events unfolds across four countries that demonstrates both the necessity and impossibility of human communication. Director Alejandro González Iñárritu artfully weaves together three seemingly disparate stories of strangers in strange lands in this Oscar nominee for Best Picture and Golden Globe winner for Best Drama.
Director: Alejandro González Iñárritu
Cast: Cate Blanchett, Brad Pitt, Gael Garcia Bernal, Mahima Chaudhry, Jamie McBride, Koji Yakusho, Paul Terrell Clayton, Elle Fanning, Rinko Kikuchi, Adriana Barraza

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben galiba böyle seyri yavaş filmleri seviyorum, bu filmi de sevdim, gerçi film boyunca "haa bir bu eksikti" diyip durdum, bireylerin başına gelen olmadık işler, tuhaf tesadüfler yüzünden neredeyse bunalıma giriyordum :w00t: ama buna rağmen sevdim işte... Filmin, Koreli kız ile ilgili sahneleri gerçekten de sonunu en merak ettiğim bölümlerden biriydi buna rağmen ben en çok çocukların silahı denemek için ateş ettikleri sahnenin ve devamının ilkönce çocukların daha sonra da otobüs yolcularının gözünden gösterildiği bölümünü beğendim... Ben bu filme 10 üzerinden bir not vermek durumunda kalsaydım 8.5 verirdim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne güzel 8.5 aslında değer...

Bakma benim yorumlarıma ben bir sinema hastasıyım düzelmemde ... :)

ben de bir sinema hastasıyım ve aynen katılıyorum düzelmem de hatta abartıp tıpkı Fuzuli gibi

EL ÇEK TABİP EL ÇEK YARAM ÜSTÜNDEN,

SEN BENİM DERDİME DEVA BİLMEZSİN,

SEN NASIL TABİPSİN YOKTUR İLACIN,

YARAM YÜREKTEDİR SARABİLMEZSİN

diye bile diyebilirim :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
ben de bir sinema hastasıyım ve aynen katılıyorum düzelmem de hatta abartıp tıpkı Fuzuli gibi

EL ÇEK TABİP EL ÇEK YARAM ÜSTÜNDEN,

SEN BENİM DERDİME DEVA BİLMEZSİN,

SEN NASIL TABİPSİN YOKTUR İLACIN,

YARAM YÜREKTEDİR SARABİLMEZSİN

diye bile diyebilirim :w00t:

Ne güzel, iki idik, olduk üç hasta... hadi partiye... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 yıl sonra...
  • Admin

Bu filmin insanlara öğrettiği en önemli sonuç: Her insanın yeryüzündeki değeri farklıdır. Bir Amerikalının başından geçenler bir Faslının başına geleceklerin ve sonuçlarının insanlara öğrettiği en önemli sonuç her insanın değerini ortaya çıkarıyor.

Çok üzücü ama gerçek....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.