İçeriğe atla

Fotoğraf

askerliğim nereye düşer sizce ?

• Lütfen cevap vermek için giriş yapınız.
Bu başlığa 9 cevap verilmiş

#1 olcayatay

olcayatay

Yeni Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • Pip
  • 36 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Mart 2007 - 12:37

arkadaşlar kafama takılan bi soru var ne zamandır düşünüp duruyorum ben edirne doğumluyum tüm akrabalarım askerliğini g.doğuda yaptı benim de o bölgeye düşme şansım sizce yüksekmidir

#2 siyahx

siyahx

Uzman Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPipPipPipPip
  • 4.378 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Mart 2007 - 16:59

arkadaşlar kafama takılan bi soru var ne zamandır düşünüp duruyorum ben edirne doğumluyum tüm akrabalarım askerliğini g.doğuda yaptı benim de o bölgeye düşme şansım sizce yüksekmidir

Valla eskiden olsa dediğin doğruydu ama şimdi pek kütüğe bakılmıyor.Ben erzincanda yaptım arkadaşlarımın çoğu doğu kütüklü olmasına rağmen askerliklerini yine bir doğu ili olan erzincanda yaptılar.Sen bi araştır bakalım şuben acemi birliği olarak nereye gönderiyormuş genelde.

#3 Taylan Abi

Taylan Abi

Kıdemli Üye

• Φ Üyeler
  • PipPipPipPip
  • 1.874 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Mart 2007 - 02:56

Osmaniye'de (Adana) askerlik yaptım. Tertiplerim Giresun, Bursa, İzmir, Ankara, Maraş, İstanbul, Bingöl, Adana, Rize'liydi. Bağlantı kurabilen varsa söylesin. Nerde olursan ol, gideceğin yer tamamen tesadüf. Benim şubem de Tokat :) Buyrun.

#4 PAŞ@_M

PAŞ@_M

Yeni Üye

• Yasaklanmış
  • Pip
  • 22 İleti

Gönderi Tarihi: 31 Mart 2007 - 08:13

Benim şubem de Tokat :) Buyrun.

Sana birini soracam tanıdık çıkarmı.?

#5 Taylan Abi

Taylan Abi

Kıdemli Üye

• Φ Üyeler
  • PipPipPipPip
  • 1.874 İleti

Gönderi Tarihi: 08 Nisan 2007 - 01:00

Sor bakalım.

#6 Misafir_taunus_*

Misafir_taunus_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 24 Haziran 2007 - 04:42

askerliğinizin nereye çıkacağından çok statünüz ve görev yapacağınız yerdeki ortam çok önemlidir.yedek subay çıkarsa hiç tartışmasız kısa döneme göre çok daha rahat yaparsınız.alacağınız maaş da 1300 civarıdır.

jandarma er olursanız , hakkariye bile çıksa kantinde çaycı olabilrisiniz ve hakkaride bile rahat edebilirsiniz.

ya da istanbulda denizci olup da ferah bir askerlik şubesine düşebilriisniz.
verildiğiniz odada başınıza ruh sağlığı bozuk bir başçavuş denk gelirse istanbul 15 ay size kabus olabilir.

askerlik böyledir.en zor yerde rahat edebilir,en rahat yerde canınıza okuyabilirler. hiç bişey belli değildir.

#7 aktas55

aktas55

Yeni Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • Pip
  • 5 İleti

Gönderi Tarihi: 05 Nisan 2011 - 22:20

bizim samsunun bir köyüde çoğunlukla doğuya gönderiliyor hayırlısı olsun kütük samsunda doğuda yapmak istiyorum.

#8 ensuperoyun

ensuperoyun

Yeni Üye

• Φ Üyeler
  • Pip
  • 11 İleti

Gönderi Tarihi: 09 Temmuz 2011 - 23:24

acemilik falan önemli değil önemli olan ust abiriliği onuda dağıtım yapılınca öğrenirsin şans belli olmaz

#9 LiquidLove

LiquidLove

Yeni Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • Pip
  • 1 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Temmuz 2011 - 13:32

Askerlikte mantık aranmaz güzel kardeşim.

#10 Misafir_nektanebo59_*

Misafir_nektanebo59_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 04 Nisan 2012 - 19:10

aynen tamamen şans.