Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Zaman gazetesinin çarpıtma yazısı;

katakuta

Önerilen İletiler

Tamamen dine bağımlı konuşuyorsun konuşmandaki din,İslam ve Allah a dayanan temeller olmadan yani bilimsel konuşursan konuşman çöküyor çok üzgünüm BİR BİLİM İNSANI GİBİ DEĞİL CAMİNİN İMAMI GİBİ KONUŞUYRSUN

SENIN KONUŞMANA GÖRE BEN ATAİST OLMALIYIM AMA HAYIR MÜSLÜMAN OĞLU MÜSLÜMANNIM

Yazim bilim adamlarindan alintilarla donanmistir.BIlimin ne oldugunu bilmeden konusmayin.Ben cami imami gibi degil bilimsel yazdim.Iyice bi okuyun ne yazdigimi.müslüman oldugundan bahsediyorsun,ne olursan ol önemli degil önemli olan neler yazildigini anlayabilmektir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HY siteleri yazarlarına bilim adamı demen yalan.

Gözgöre göre insanları aptal yerine koyuyorsun.

Evrim kuramı,karmaşık organizmaların nasıl oluştuğunu açıklar.

Evrimin ana fikirleri:

- canlıların bütün bilgilerini tutan bir "hafıza". Bu bugünkü canlılarda RNA, DNA. İlk canlılarda başka bir şey olabilir.

- bu "hafıza"da meydana gelen ufak değişiklikler (mütasyon)

- doğal seçilim: daha iyi olanın (çevreye daha uyumlu olup daha çok çoğalabilenin) daha çok çoğalması.

Evrim teorisi bu kadar basit fikirlere dayanıyor.

Anlamayan anlamak istemediği için anlamıyordur.

Sizler icin bilim adami olmak dinsiz bilim adamlari icin mi gecerlidir.Bu ne bicim bilim anlayisi.Bilimi ya kabul edersin veya reddedersin.Benim yazdigim bilim disi senin yazdigin bilim varmi böyle birsey.Dünyaca kabul görmüs yüzlerce bilim adamini reddedeceksin dini inkar edeni bilim adami diye insanlara kabul ettirmeye calisacaksin.Evrim teorisi artik cürümüstür.Evrim teorisini cürütenlerde bilim adamlaridir,siz kabul etsenizde etmesenizde bu bir gercektir artik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizler icin bilim adami olmak dinsiz bilim adamlari icin mi gecerlidir.Bu ne bicim bilim anlayisi.Bilimi ya kabul edersin veya reddedersin.Benim yazdigim bilim disi senin yazdigin bilim varmi böyle birsey.Dünyaca kabul görmüs yüzlerce bilim adamini reddedeceksin dini inkar edeni bilim adami diye insanlara kabul ettirmeye calisacaksin.Evrim teorisi artik cürümüstür.Evrim teorisini cürütenlerde bilim adamlaridir,siz kabul etsenizde etmesenizde bu bir gercektir artik.

HY sitelerinde yazanlar kendi kendilerini bilim adamı kabul etmişler o kadar.

Bir kere din'lerle Tanrı'nın varlığını birbirinden ayırmak gerekiyor. Evrimciler arasında Tanrıya inanan yok mu? var. Tanrı'nın olmadığı kanıtlanamaz. İsteyen inanır, isteyen inanmaz.

Evrim de Tanrının olmadığını söylemez. Evreni yaratan, doğa kanunlarını yapan ve sonra kenara çekilip işe karışmayan bir Tanrı'nın olmadığı zaten kanıtlanamaz.

Evrim, dinlerdeki yaratılış masalını çökertir. Bütün dinler Evrim kuramına bu yüzden karşıydı. Karşıydı diyorum çünkü artık hristiyanlar, bilim dünyasında kabul gören Evrim kuramı karşısında duramadılar. Evrim kuramının doğruluğunu kabul ettiler ve dinlerini buna uydurmak için kıvırtmakla meşguller.

İslam da da aynı akımlar başladı.Etrafınıza biraz bakın. Son günlerde kaç kişi "islam Evrime zaten karşı değildir" diye kıvırtıyor.

Siz burada son çırpınışlarınızı sergiliyorsunuz.

Geçmiş olsun.

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çoğumuz için, karşılaştırmalı genom çalışmalarının bizi bu kadar cezbettirmesinin nedeni” bizi insan yapan nedir?” ana sorusu. Bilimcilerin bize hatırlattıkları gibi evrim, gelişigüzel genetik değişimlerin, raslantısal çevresel faktörlerle birlerini etkileyerek arkadaşlarından daha uygun organizmaları ortaya çıkaran raslantısal bir süreçtir. 3.5 milyar yıllık rastlantısal bir süreçten sonra, kendi kökünü merak eden ve Mozart adagio ile eğlenen bir yaratık ortaya çıktı. Birkaç kısa yıl sonra, belki de, bu nasıl ve ne zaman oldu kesin bir şekilde anlayabileceğiz.

Bilimde ki kesinlik,araştırma,gözlem raslantıya mı dönüştü.Ben de hz.Adem ve Havva raslantısal sonucu karşılaştı desem aynı şey olmaz mı :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HY sitelerinde yazanlar kendi kendilerini bilim adamı kabul etmişler o kadar.

Bir kere din'lerle Tanrı'nın varlığını birbirinden ayırmak gerekiyor. Evrimciler arasında Tanrıya inanan yok mu? var. Tanrı'nın olmadığı kanıtlanamaz. İsteyen inanır, isteyen inanmaz.

Evrim de Tanrının olmadığını söylemez. Evreni yaratan, doğa kanunlarını yapan ve sonra kenara çekilip işe karışmayan bir Tanrı'nın olmadığı zaten kanıtlanamaz.

Evrim, dinlerdeki yaratılış masalını çökertir. Bütün dinler Evrim kuramına bu yüzden karşıydı. Karşıydı diyorum çünkü artık hristiyanlar, bilim dünyasında kabul gören Evrim kuramı karşısında duramadılar. Evrim kuramının doğruluğunu kabul ettiler ve dinlerini buna uydurmak için kıvırtmakla meşguller.

İslam da da aynı akımlar başladı.Etrafınıza biraz bakın. Son günlerde kaç kişi "islam Evrime zaten karşı değildir" diye kıvırtıyor.

Siz burada son çırpınışlarınızı sergiliyorsunuz.

Geçmiş olsun.

.

Sizin nerelerden kaynaklandiginiz ortada.HY sitelerine bakip bakip burada ahkam kesiyorsunuz din hakkinda bilim adamlari hakkinda.Yüzlerce bilim adaminin ne yazdiklarindan ne söylediklerinden bihabersiniz.HY sitelerini acip sözüm ona din anti-din tartismasi yapiyorsunuz.Alin gercek bilim adamlarinin yazdiklarini söylediklerini okuyun.Dine hurafekaristiran ve sonrada bilim adamligi kimligine bürünenlerin sitelerinde ancak hurafe ögrenirsiniz din degil.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Dünyadaki her canlı organizmanın devamlı evrim geçirdiği yadsınamaz bir gerçek, geçenlerde genler üzerine araştırma yapan bir bilm adamı şuan bile insan geninin evrim geçirdiğini beyan etti. Açıkcası çamurdan çıkıp gelen bir Adem sonra kaburgasından peydah olan bir Havva teorisi bilimle, mantıkla ve akılla alakalı görünmeyen masal gibi gelmekte.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim anlamadığım bu maymunların neden bir kısmı evrim geçirmiş insan olmuşta bir kısmı öyle kalmış.Bu evrim teorisinin saçma bir teori olduğu sadece bu soruyu düşünmekle anlaşılabilir.

İnsan ırkının Maymundan gelip gelmediği konusunda bilimsel bir kesinlik yok ama maymun ve insanların % 90 üzerinde genetik benzerlik taşımasını nasıl izah edeceksiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.