Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Uğraştıracak bir soru sanırım..;)

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

• Cevaplar 73
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 1 ay sonra...
ya tam bir aydır bu soruyu takip ediyorum hala cevap yazmadınız.. nedir 1035 in mantıklı açıklaması.. hadii bir soru sorulunca sonunda cevabı verinde bari bizde anlayalım..

e hadi vereyim cevabı artık madem :)

6-23-25-?-78

Rize: rakım 6 m.

Adana: rakım 23 m.

Kocaeli:rakım 25 m.

Isparta: rakım 1035 m.

Manisa:rakım 78 m.

içinde Ğ yoktur şeklinde verilen ipucundan yola çıkarak gidildiğinde, aklına rakamlarla kodlanabilen özellikteki kelimeleri getirir... Bunlar neler olabilir ilk önce onu bulmak gerekir. Mesela il plaka kodları (ki benim aklıma ilk bu gelmişti) kimyasal elementler vs. gibi... Ben aklıma ilk gelen illerden yola çıktım... Bu nedenle içinde ğ yoktur şeklinde verilen ipucundan yola çıkarak, ? yerine gelecek rakamın içinde ğ olan illerden birisiyle aynı baş harfine sahip olabilecek bir il olduguna karar verdim.... ilk önce içinde ğ olan şehirleri bulmanı gerektirir. Bu durumda karşına çıkacak olan iller: Ağrı, Tekirdağ, Niğde, Iğdır, Elazığ'dır. O halde ? li il ya A, ya T, ya N, ya I ya da E ile başlayacaktı... İl plaka kodlarından gittiğimizde bunların hiçbirini yerine uyduramadım... Sonra bu rakamların illerle ilgili başka hangi bilgileri verebileceğini düşündüm... aklıma gelen onlarca seçenekten RAKIM' a yoğunlaşınca, Taurus'un verdiği rakamların, illere ait rakım yüksekliği olduğu sonucuna ulaştım...

Cevap I harfiyle başlayan ve içinde Ğ olmayan Isparta'dır. Yani 1035...

Sanırım oldu arkadaşım... Bu arada aramıza hoşgeldin :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

6-23-25-?-78

içinde Ğ yoktur şeklinde verilen ipucundan yola çıkarak gidildiğinde, aklına rakamlarla kodlanabilen özellikteki kelimeleri getirir... Bunlar neler olabilir ilk önce onu bulmak gerekir. Mesela il plaka kodları (ki benim aklıma ilk bu gelmişti) kimyasal elementler vs. gibi... Ben aklıma ilk gelen illerden yola çıktım... Bu nedenle içinde ğ yoktur şeklinde verilen ipucundan yola çıkarak, ? yerine gelecek rakamın içinde ğ olan illerden birisiyle aynı baş harfine sahip olabilecek bir il olduguna karar verdim.... ilk önce içinde ğ olan şehirleri bulmanı gerektirir. Bu durumda karşına çıkacak olan iller: Ağrı, Tekirdağ, Niğde, Iğdır, Elazığ'dır. O halde ? li il ya A, ya T, ya N, ya I ya da E ile başlayacaktı... İl plaka kodlarından gittiğimizde bunların hiçbirini yerine uyduramadım... Sonra bu rakamların illerle ilgili başka hangi bilgileri verebileceğini düşündüm... aklıma gelen onlarca seçenekten RAKIM' a yoğunlaşınca, Taurus'un verdiği rakamların, illere ait rakım yüksekliği olduğu sonucuna ulaştım...

Cevap I harfiyle başlayan ve içinde Ğ olmayan Isparta'dır. Yani 1035...

Sanırım oldu arkadaşım... Bu arada aramıza hoşgeldin :):clover:

cevabın ve açıklamaların için çok teşekkür ederim. sırf bu sorunun cevabı nedir sormak için bugün bu siteye üye oldum. hergün açıp bakıyorum ne zaman yazackalr diye en sonunda dayanamadım ve ben bari sorayım cevap nedir dedim.. bu arada hoşbulduk... tekrar teşekkürler açıklamaların için..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rüzgargülü;Bi celalle gelmişsin ama ne iyi etmişsin de gelmişsin.Bir süre sonra bu sitenin farkını anlıyacak,anılar bölümünde benim soruma sebep üye olduğunu yazacaksın..:) Aramıza hoşgeldin..

Gloria'cım;Açıklama için teşekkür ederim.''Ğ'' ipucunu Iğdır-Isparta ayrımını yapabilme adına vermiştim..;) Senin anladığını biliyorum,sadece adını anmamışsın diye yazayım dedim..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rüzgargülü;Bi celalle gelmişsin ama ne iyi etmişsin de gelmişsin.Bir süre sonra bu sitenin farkını anlıyacak,anılar bölümünde benim soruma sebep üye olduğunu yazacaksın..:) Aramıza hoşgeldin..

Gloria'cım;Açıklama için teşekkür ederim.''Ğ'' ipucunu Iğdır-Isparta ayrımını yapabilme adına vermiştim..;) Senin anladığını biliyorum,sadece adını anmamışsın diye yazayım dedim..;)

hoşbulduk taurusmutis... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cevabın ve açıklamaların için çok teşekkür ederim. sırf bu sorunun cevabı nedir sormak için bugün bu siteye üye oldum. hergün açıp bakıyorum ne zaman yazackalr diye en sonunda dayanamadım ve ben bari sorayım cevap nedir dedim.. bu arada hoşbulduk... tekrar teşekkürler açıklamaların için..

rica ederim arkadaşım :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uğraşacak bir soru daha sorayım mı..:devil::D

bana soruyorsan eger, ben tercih etmem, çünkü eger sorarsan, beni biliyorsun, soruya takılıp kalacağım ve dersimi çalışamayacağım... ama yine de sen bilirsin :unsure: sorarsan da artık ben de kendimi kontrol etmeye calışırım, ne edelimmmm :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sanırım 74 olmalı

6*4=24-1=23

4/2=2

23+2=25

25*3=75-2=73

2/2=1

73+1=74

74+4=78

74 benim mantığıma göre

Bu sorunun cevabı verildi arkadaşım, inceleyebilirsin...

6-23-25-?-78

Cevap I harfiyle başlayan ve içinde Ğ olmayan Isparta'dır. Yani 1035... (Iğdır-Isparta)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Oy oy oy..Kızmış sarı lale..:D

niye kızim ki? Ben sadece büyük harflerle yazdım ki bunun nedeni de dikkat ceksin ki, arkadaşlar boşuna uğraşmasındı... Başka da ne bir niyetim ne de bir duygum vardı.. NÖTR yani :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 12 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.