Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

eLimizde 2 İnsan Var ve ßu İnsanLarın ßeyinLerini Değiştiriyoruz...

iLyAdA

Önerilen İletiler

Bu konu bir arkadaşımda takıntı halini aldı. Öylesine meşgul ediyor ki beynini bu konu , eskiye oranla çok daha keyifsiz hali..

Ben soruyu aktarayım buraya ,sizinde düşüncelerinizi iletmek istiyorum ona. Umarım onu tatmin edecek bir cevap bulur...

ßi ßakar mısınız?

« : 08 Mart 2007, 09:32:18 » Alıntı Değiştir Sil Konuyu böl

--------------------------------------------------------------------------------

eLimizde 2 İnsan Var ve ßu İnsanLarın ßeyinLerini Değiştiriyoruz... Yani ßirininki Diğerine Diğerininkinide Diğerine. ßeyinLeri Takas Ediyoruz DiyeLim ßeyinLer Artık FarkLı ßedenLere SahipLer... RuhLarıda Değişirmi? Peki Eski YaşantıLarını NormaL ŞekiLde HatırLarmı ßu İnsanLar... Örnek Verecek oLursam MeseLa X Kişi PatLıcandan Nefret Ediyor Y Kişi Çok Seviyor... ßeyinLer Değişince X Kişisi PatLıcanı Çok Sevip Y Kişisi Nefret Eder mi?...

MeseLa AhmetLe Mehmetin ßeyinLerini DeğiştireLim... Ahmet NormaLde Forum ßağımLısı Mehmetin İnternetLe aLakası Yok... Değiştirince Mehmet mi Forum ßağımLısı oLacak... RuhLar Ne oLacak Peki...

DüşünceLere Ne oLur... İnsanLarın ßedenLerimi Değişir Sadece Yoksa FarkLı ßeyinLede oLsa Yinemi Aynı Şeyimi Düşünür İnsan...

KadınLa Erkeğin ßeynini DeğiştireLim... Erkek Vücudu Kadınsı HareketLermi Gösterir Yada Tam Tersi Kadın Vücudu Erkeksi HareketLermi Gösterir... HormanLardaki FaaLiyet NasıL oLur...

imdattt, diyorum başka bişey demiyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence beyin nakli yapılamaz..

ama tıp her geçen gün ilerliyor, eğer böyle birşey olursa doğan görünümlü şahin gibi birşey olur herhalde :P

düşünsene bir erkek bayanla beyinleri değiştiriliyor, ahmet ile ayşe' nin..

ahmet oyadan hoşlanıyor, ayşe' de mehmet' ten.. beyinler değiştikten sonra, ahmet oyadan gidip rimelini istiyor..

ayşe' de mehmet' e hadi kahveye gidip bi okey atalım diyor :P :P :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili ilyada özür dilerim, :( amacım dalga geçmek değil biraz espiri katmaktı.....bunuda beyin naklinin mümkün olmadığını bildiğimiz için yaptım..ama çok uzun yıllar sonra ne olabileceğini bilemeyiz tabiki....

KadınLa Erkeğin ßeynini Değişince... Erkek Vücudu Kadınsı HareketLermi Gösterir Yada Tam Tersi Kadın Vücudu Erkeksi HareketLermi Gösterir... HormanLardaki FaaLiyet NasıL oLur... şu an için bunu tahmin etmek imkansız...lütfen kızma ,dalga geçmiyorum ama herkes bir Bülent Ersoy olabilir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu bir arkadaşımda takıntı halini aldı. Öylesine meşgul ediyor ki beynini bu konu , eskiye oranla çok daha keyifsiz hali..

Ben soruyu aktarayım buraya ,sizinde düşüncelerinizi iletmek istiyorum ona. Umarım onu tatmin edecek bir cevap bulur...

Arkadaşım bilindiğine göre beyin nakli yapılamıyor önce beyin nakli yapılabilirmi bunu bilmek lağzım

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Böye bir olayın olma olasılığı çok düşük, belkide hiç yok..

O yüzden üzerinde düşünmekte zor..

Beyin bütün bedenle etkileşecek..

Erkeğe kadın beyni naklettiğiniz zaman, erkekteki kadında olmayan organ uzuv yada özlelikler beyin tarafından kabullenilmeyecek mi acaba, tıpkı uyumsuz böbrek taktıklarında vücud savunmasının faaileyete geçmesi gibi bir şey mi olacak, yoksa beyin kadında olan organ uzuv yada özellikleri erkek bedenide oluşturmaya mı başlayacak, tabi bu arada mevcut organ uzuv yada özelikeler kaybolacak mı..?

Bunun tersi kadına erkek beyni naklettiğimizdede mevcuttur..

Yani biraz olanıksız, olay olanaksız göründüğü için, olacakları düşünmekte zor..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sinir hücrelerinin sentrozomu olmadığı için üreyemez üreyemediği için yaralanan ve ölen hücrelerin yerine yenisi gelemez, şu an ki koşullar altında sinir nakli ve iyileştirmesi yapılamaz. Beyin de sinir hücreleri merkezi olduğu için nakledilemez. ancak oldugu zaman yapılan deneyler sonucu soruna yanıt verılebılır , elbette su an yapılan tahmınlerın bırısı ilerdeki deney sonuçlarının biri olarak çıkacaktır. Onun için herkes atıp tutabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beyin naklinde insan yaşamaz,

çünkü beyin = bulunduğu bedenin herşeyi

Vücutlar aynı olmayacağı için beyin bir çok işleve uyum sağlayamayacaktır

Dolayısıyla işlevini yerine getiremeyecek ve ex olacaktır

Ama sanırım en önemliside bilinçtir, beyin = tüm sistemlerin açık olma durumu

Tüm sistemler açıkken onu kesintiye uğratmak ölüm demektir

bir çok organ değişir ama beyin değişmez.

Teorimdir !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beyin naklinde insan yaşamaz,

çünkü beyin = bulunduğu bedenin herşeyi

Vücutlar aynı olmayacağı için beyin bir çok işleve uyum sağlayamayacaktır

Dolayısıyla işlevini yerine getiremeyecek ve ex olacaktır

Ama sanırım en önemliside bilinçtir, beyin = tüm sistemlerin açık olma durumu

Tüm sistemler açıkken onu kesintiye uğratmak ölüm demektir

bir çok organ değişir ama beyin değişmez.

Teorimdir !!!

Sayın Tarafsız,

Özür dileyerek sizi bir konudan haberdar etmek isterim.

Yazı 1...

Yazı 2...

Yazı 3...

Yazı 4...

Yazı 5...

Biliyorsunuz ki ben bu "Beyin" konusuyla ilgiliyimdir naçizane.

Yukarıda yönlendirdiğim yazılar daha önce okuduğum yazılardı ancak ne şanslıyım ki aklıma gelen haberleri aradım ve buldum net'te.

Ben "Beyin Nakli"nin olabileceğini düşünüyorum

Burada Yaşamsal ve Felsefik olaraki ik sorun var:

Yaşamsal Sorunlar:

-Nakil İşlemi sırasında beynin canlı tutulabilmesi,

-Sinirlerin, beynin aktarılan bedene bağlanabilmesi,

-Aktarılan beynin, bedenen uyum gösterebilmesi...

İlk sorunsal, teorik olarak halledilebilmektedir.

İkinci sorunsal ise tam olarak halledilemesede yazılardan da anlayacağınız ve diğer yazılarımda belirttiğim üzere; Beyin hücreleri kendisini yenileyememesinden kaynaklanan bir sorun. Bilim adamları beyin hücrelerinin kendilerini yenileyebilmeleri üzerinde çalışıyorlar. Başarırlarsa sinir hücrelerinin yenilenmeleri için çok önemli bir adım atılmış olacak.

Üçüncü sorunsal ise en önemli ve en belirsiz sorunsal: Yeni beden, yeni kafa'yı yada Beyini kabul edecek mi? Organ nakillerinde kullanılan ilaçlar yeterli olacak mı beyin için...

Felsefik tartışmayı ise buraya taşımak mantıksız şu an için :)

Ancak dikkat etmeniz gereken şey:

Bundan yıllar önce iki maymunun kafalarının değiştirilmiş olmasıdır.

Ve saatlerce yaşamıştır maymunlar.

Diğer bir haberi ise çok aradım ancak bulamadım.

Bundan üç ay kadar önce kafası büyük oranda bedeninden ayrılan bir çocuğun kafası yeniden dikilmişti.

Dünyadaki 11 vakadan hayatta kalan tek örnekti kendisi.

Kısaca ben Beyin naklinin olabileceğine inanıyorum.

Bilim dünyası bu konu üzerinde ciddi çalışmalar yapıyorlar, belki mümkün kılabilirler.

Ancak ne kadar yaşar ya da ne kadar verimli olur, bilemem...

Ya hem olsun beyin nakli yaa...

Sıkıldıkça beden değiştiririz değil mi? :) :) :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bundan yıllar önce iki maymunun kafalarının değiştirilmiş olmasıdır

Bu haberin doğruluğu araştırılmalı, bece doğru bir haber değil, haberi kaynağı nedir sayın boşig biliyordur fakat bu güne kadar bilim dergilerinde yada sitelerinde böyle bir habere rastlamadım, rastlayanada rastlamadım..

Kafası büyük bir oranda kopmuş olanların kafalarının yeniden dikilmesiyle beyin naklinin hem cerrahi hemde diğer sorunlar açısından uzaktan yakından alakası yoktur..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tengeriin Boşig

görüşlerimizde ve bilgilerimizde bir karşıtlık yok

benim özetlediğim şeyi sen uzunca yazmışsın,

örneğin ben dedimki "Tüm sistemler açıkken onu kesintiye uğratmak ölüm demektir"

sen bu cümlemin açılımını yazmışsın, bilimsel olarak

Ya hem olsun beyin nakli yaa...

Sıkıldıkça beden değiştiririz değil mi?

ahlaki ve hukuki olarak mümkün değil, zaten en büyük sorun burada bence

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.