Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BAYAN ve ERKEK dost olabılırler mi?

afilli

Önerilen İletiler

kadın erkek dost olamaz sanan önce dostundan ne beklediğini sorgulasın.

üniversitede kız erkek arkadaşlar öyle güzel dostluklar kuruyorlar ki,

arkadaşının sıkıntısında onu arıyor soruyor yardımcı oluyor.

eğer böyle bir dostluk kuramayan varsa en başta kendisini değerlendirsin.

nerde hata yapıyor kime nasıl davranıyor, demekki yanlış olan bişey var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben öyle sanıyorum helin benim gibi sananlarda dostundan birşey beklemez birşeyler beklemeyle yapılan dostluğa biz dostluk demiyoruz üniversite bende okudum o ortamları bende gördüm bu başlıkta başından beri anlatılmak istenen konu insanın içinden art niyet geçer insanlık hali bu geçer ama bunu karşısındakine kimse söyleyemez çünkü söylenilecek birşey değildir söyleyeni veya belli edeni dışlarlar ve o dostluk biter arkadaşlar bunu söylüyorlar birde öyleleri varki böyle şeylerin olmasını hiç istemeyecek kadar ince düşünürler bence dost olsa olsa onlardan olur çünkü onlar kendilerine dürüst bikere kendine dürüst olmayan başkasına hiç olmaz

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:

Kadın ya da erkek önce insan olduğunu biliyorsa sorun olmaz

yok önce cinsiyetim var öyle ise karşı cins tehlikeli ve tahrik edici

olabilir diyorsa sorun olur.

hele hele kadın güzelse çok daha tehlikelidir, uzak durulmalıdır :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Gerçek bir arkadaş, iki gövdede yaşayan tek bir ruhtur..

ARİSTO

kesinlikle katılıyorummm sana :sorcerer::sorcerer:

zaten kendine göre bi arkadaş bulmak çok zor bu dünyada kız olmuş erkek olmuş ne far ederki

insan olması önemli bence bi kızla erkek çok ii arkadaş olabilir!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben şu anda üniversite 2. sınıftayım ve burdaki dostluklarımı hiç bişeye değişmem

erkek olanlarda var içlerinde!!!

bi sıkıntım olduğu zaman yanıma gelicek ilk kişiler onlar

kişinin kendini bilmesi ve davranışları önemli bence o zaman tüm ilişkilerde doğru düzgün yaşanır!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben şu anda üniversite 2. sınıftayım ve burdaki dostluklarımı hiç bişeye değişmem

kişinin kendini bilmesi ve davranışları önemli bence o zaman tüm ilişkilerde doğru düzgün yaşanır!!!!!

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

+1 :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neden yanına ilk onlar geliyor?

hiçbir kişi ben kendini bilen biri değilim dermi ? demez

- 1 !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dost acı söyler.

Dost sevilip güvenilen, yakın arkadaş, gönüldaş, iyi görüşülen kimsedir. Dostlar hiçbir çıkar kaygısı gütmeden yaklaşırlar insana. Düşman kimselerin aksine, insanın iyiliğini isterler. Sevinci paylaştıkları gibi üzüntüyü de paylaşırlar. Bu bakımdan dostlarımız olanlar eksikliklerimizi, kusurlarımızı, yanlışlıklarımızı yüzümüze karşı söylemekten çekinmezler. Bizi memnun etmek için değil doğruyu göstermek için konuşurlar. Amaçları bizi düzeltmek, acı da olsa gerçeği yüzümüze söylemektir. Bu bakımdan iyiliğimiz için söyledikleri sözlerden ötürü onlara kırılmamalıyız.

siz hep tatlı söylüyorsunuz ;)

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

Özellikle çıkarlarını düşünen insanların çoğaldığı, fedakârlığın azaldığı yerlerde yalan dolan, hile, ahlâksızlık artar ve insanlar iki yüzlü olurlar. Böyle bir ortamda doğru sözlü olan, sözünü esirgemeyen ve sakınmadan herkesi eleştiren kişiyi kimse sevmez. Herkes onu kınar, yanından ve yöresinden uzaklaştırmaya çalışır. Çünkü bu kişi doğru sözleriyle ahlâksızlık üzerine bina edilmiş menfaat düzenini bozmaya çalışır ve çok kimseyi rahatsız eder. Dolayısıyla çıkarları zedelenen, kusurları yüzüne söylenen, ikiyüzlülükleri yüzlerine çarpılan insanlar tarafından hor görülüp kovulurlar.

buda aynı sayfadaydı ilgimi çekti http://www.edebiyatogretmeni.net/a_d.htm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neden yanına ilk onlar geliyor?

hiçbir kişi ben kendini bilen biri değilim dermi ? demez

- 1 !!!

çünkü dostların senın her zaaman yanında olan insanlardır!!!

kötü günümde yanımda olmadıktan sonra hiç olmasın daa ii!!!!! :devil:

evet hiç bir insan bn kendimi bilmiyorum demez hareketleriyle bunu belli eder.

eğer ben bi erkeğe dost gözüyle bakıyosam o benim dostumdur!!!karşımdaki bunu anlamıyosa benim sadece dost olarak onu gördüğümü kabul etmiyosada bu onun sorunudur ve kendini bilmezliğinden kaynaklanıyodur.

:clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostun Tanımı

Bir dost nasıl anlatılır, hani başlangıç tarihi olmayan hatıralar vardır ya işte öyle bir anı gibidir akılda yer eden dostlar. Düşündüm yaşamımda yer eden bir dostumu anlatmanın en kolay yolu nasıldır diye iki paragrafla bitirilecek bir açıklama gibi geldi ilk başta. Amaaa anlatmak için yazmaya başlayınca bir dostu anlatmanın öyle kolay olmadığını gördüm dost dediğin yüreğine okkalı bir şekilde yerleşmişse onu anlatmak gerçekten zor oluyor.

Gece yıldızları anlatabildiği kaç tane dostu vardır insanın, yada sevdiklerini anlatabildiği, acılarını paylaşabildiği ve acılarını dinleyebildiği, yazarken bile benmerkezci br hava çizdiğimi farkettim dosttan beklentileri ön plana çıkartıyorum hemen dostluk paylaşmaksa cümlelerin ekleride değişmeli yapılarıda. En uygun dost tanımını yapmak gerekirse diyorum aklıma gelen bir türkünün dizeleri oluyor "Dost dost diye nice nicesine sarıldım, benim sadık yarim kara topraktır" evet dost dediğin ve dost olabildiğinle toprak olabilmeki insan. Toprak bereketi ifade eder ve dostlar birbirine yaşamı doğurarak/doğurtarak hediye ederler. Dost, dostum, dostlarım hangisine takılı kalır aklım bilemem ne kadar çoğulluk ifade ediyor dostlarım. kimin bu kadar çoğullaşabilmiş ve toprak olmayı başarabilmiş dostu vardır dünyada merak ediyorum.

Dost dediğin uçsuz bucaksız anlamlar ifade ediyor, düşünce dostu tanımlamaya aklına binlerce şey gelmeye başlıyor atasözleri, türküler, deyimler uzar gider liste hepsi bir dost arar karanlığında sessizliğinin. Galiba insanlar yalnızlığından korktukları için dosta sarılma hissi duyuyorlar " Düşenin dostu olmaz " düşmeden dost olmamışsa düştükten sonrada dost olmaz. Türk Dil Kurumu'nun Dost'u anlatması ise daha enterasan "Sevilen, güvenilen, yakın arkadaş, gönüldaş, iyi görüşülen kimse, düşman karşıtı" buyrun düşman karşıtı olan herkes dost mudur? Birde şöyle bir tanımı var dostun "Erkek veya kadının evlilik dışı ilişki kurduğu kimse" yani aldatmanın diğer adı dost oluyor.

Dost dediğin karanlıkta bir mum ışığı ise dosta giden tüm yollar aydınlık mı olur ? Yada dost karanlıkta omuz omuzu ışığı bulmak mıdır ?

Ne kadar zormuş dostun tanımını yapmak ve onu anlatmak oysa en kolay anlatılabilir şeydir dostluk sorarsan "dost işte, sırdaşım, gardaşım benim" bu kadar rahat ve kolay anlatılıyor.

Birde dosttan ayrı kalmak var (yanlış anlamayın sevgili olan dosttan değil dost olan dosttan) işte o zamanda "Dost hasreti zor imiş, her dem ahuzar imiş" böyle bir havaya giresi geliyor insanın. bugüne kadar dostunu özlediği için böyle bir türküyü kim yakmıştır notalara bağlayarak. Özlemenin bir diğer adıymış dost. Andığında hissetmek olabilir mi? Çok sevdiğin bir dostun seni düşündüğünde onu hissedip aramak, aklıma geldin diye ve aaa bende seni düşünmüştüm tam şimdi diyebilmek telefonun diğer ucunda, yakınsan koşarak gidebildin mi kapısına kadar bana ihityacın olduğunu hissettim diye. Dost seni anlatmak ne kadar zormuş böyle uzun uzadıya.

Derler ki " dostun attığı taş baş yarmaz" öylemidir bunu kaldıracak ve içselleştirecek biri olabildik mi? dostun attığı taşla yaralanmayacak kadar ağır olmak kolay değil çünkü. Bize zor geliyor artık atılan taşlar, dost dediğin niye taş atmalı ki diye düşünür dururuz. o kadar kırılgan olmuşuz ki taş atılsa bir dost tarafından paramparça olabiliyoruz.

Ve dost olabilmenin en güzel yanı birilerine Dostum diyebilmekte diyorum. Buraya bir şiirimi eklemek istiyorum

Dost yüreği saran duvardır

Aşk

yürekte tüy iken

dost

yürekte demir ökçedir.

Sevgi

yürekte kor iken,

Dost

yüreği taşıyan kafestir

Yalnızlık

yürekte su iken

Dost

yüreği saran duvardır

Evet dost yüreği saran duvardır ve dostun duvarını sağlamlaştıracak harc olmak gerekiyor dosta.

Dostuma Dostça selamlarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

sevgilisi olmayan sıradan bir adam deniz seki ayarında çok hoş bir kadınla tesadüfen iş arkadaşı olmak zorunda kalsa ,o zavallı adam o kadını sosyal arkadaş olarak benimseyebilir mi?

ya da tam tersi, sevgilisi olmayan sıradan bir kız, kıvanç tatlıtuğ gibi biriyle mecburen iş arkadaşı olmak zorunda kalsa o kız o adamı sosyal arkadaş olarak benimseyebilir mi? ateşle baruttur bu. geçiniz bunları.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben sızın gıbı dusunmuyorum kesınlıkle bır bayan ve erkek dost olamaz dedıgımde cınsellık temel amaclı soylemedım tabıkı ama asla erkek ve bayan dost kalamaz.kalınmıssa bıle en az bır kere sevgılı anlamında bırseyler dusunulmustur ..

afilli arkadaşım gerçekten haklısın bukonuda sana katılıorum .. yane arkadaşlık bıyere kadar düşünülüyo sonrasında mutlaka sevgili anlamında yaklaşımlar oluyo bu bır gerçektır.. bu konudakı düşüncelerinde yalnız deılsın ınan genel anlamda öledır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cogu cevabi okudum ama hepsini degil, kusura bakmayin...

yalnizca, "kadin ve erkek dost olabilir, ama belirli sinirlar icerisinde" diyen arkadaslara katiliyorum.

elbette (esim haric! -- o hem askim hem de en iyi arkadasim) erkek olan arkadaslarim ile *kadin olan arkadaslarim ile paylastigim* herseyi paylasamam, ayni derecede sicaklik da gosteremem. kadin olan arkadaslar ile beraber yapabildigim herseyi tabii ki erkek olan arkadaslar ile yapamam. bunlar yuzunden belki "dostluk" tam anlamiyla dogal olmayabilir, cunku bir derecede bir kontrol soz konusu. mesela kadin olan arkadaslarimin yaninda dans edebilirsem istedigim gibi, onlar da benimle, nasil onlari bazen yanaktan opebilirsem, onlar da beni, veya sarilabilirsem, onlar da bana, erkek olan arkadaslarla bunlari yapamam ozel durumlar haric (selamlasmalar, vedalasmalar). kadin olan arkadaslara aglayabilirim arada kotu hissettigimde, ama erkek olanlara aglamaktan cekinirim.

zaten duygularimi tumuyle paylasabildigim adam ile evlendim. bu da dogal bir gelisme degil mi?

ama zaten benim bolumumun cogunlugu erkek oldugundan, "erkekler ile dost olmama" secenegim bile yok. ve esim guvenmese "sinirlar icinde erkek-bayan dostluguna", basima cok daha buyuk problemler gelirdi, hele hele simdi stajdayken. bende ona guveniyorum.

ama aslinda gercegi soyleyecek olursak, ikimiz de baska ciftler ile arkadasligi tercih ediyoruz, daha dogal hissediyoruz. en iyi arkadaslarimiz mesela Hindistanli bir cift, ve ben su stajdeyken esime iyi bakmalarini rica ettim (ki oyle yapiyorlar). hatta henuz "ciftlesmemis" arkadaslari boyuna ciftlestirmeye calisiyoruz galiba bilinc altindan. inanin ki kotu niyetim yok bu konuda, sadece iki sevdigim insani tanistirmak hosuma gidiyor, napiyim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

valla istesem arkadaşım olduğunu idda eden kızların %90 ıyla elimi kolumu sallaya sallaya çıkarım.çünkü hep yokluyolar.

kız arkadaşlarımın kanka muabbeti yaptığı adamları da oldum bittim sevmem.bence onlar da ara sıra kızları yokluyolar.

evet bir kız,,,,,,,, çok kafa dengi arkadaşım olabilir . ama hoşlanacağım kadar çekiciyse olamaz.

herkes kendini kandırıyo burda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eger erkek bayana arkadas dısında bir sevgili gözüyle bakmıyosa cok iii dost olunabilir....

bi erkeğin bayana arkadaş olarak bakabilmesi için önce sevgili bulma sorununu çözmüş olması, sonra da bulduğu hanımın o bayandan daha çekici olması lazım.öyle bi durum yoksa arkadaş olarak benimseyemez.

karnı aç adam gidip nargile içmez. önce karnını doyurur sonuçta.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bi erkeğin bayana arkadaş olarak bakabilmesi için önce sevgili bulma sorununu çözmüş olması, sonra da bulduğu hanımın o bayandan daha çekici olması lazım.öyle bi durum yoksa arkadaş olarak benimseyemez.

karnı aç adam gidip nargile içmez. önce karnını doyurur sonuçta.

o zaman zor bi bayanla erkegin arkadas olabilmesi tabi mantıklı düşününcede öyle ne kadar arkadas tanısam sonunda hep aynı seyler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.