Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah'ın tahtı...

BrainSlapper

Önerilen İletiler

1. De ki: "Ey kafirler,

2. tapmam o taptıklarınıza!

3. Siz de benim kulluk ettiğime tapanlardan değilsiniz.

4. Hem ben tapıcı değilim sizin taptıklarınıza.

5. hem de siz, benim kulluk ettiğime tapıcılardan değilsiniz.

6. Size dininiz, bana dinim (sizin dininiz size, benim dinim bana)!

KAFİRUN

Apaçık degil mi? sevgili Muki ve Tarafsız arkadaşlarım.

saygılar.

Cennet karşılığında allah yolunda savaşın,kafirleri bulduğunuz yerde öldürün, ayetleri kapalımı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 79
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bulup cikardiginiz butun bu bilgiler iyi guzel de, benim anlamadigim gene de: Neden Kur'an icin "apacik" denmis de, buna ragmen insanlar hep yorum getirmeye calismislar bu Kur'an dedigimiz sozde Allah'in kitabina??? Eskiden beri yorum getirenler, Kur'an'daki vahseti gorup de, biraz ılımlı yorumlayalim da su Kur'an'i, millet tam zivanadan cikmasin demisler? Yoksa Kur'an'da yazilanlari harfi harfine uygulasa insanlar, ortalik kan golune donusecek. Simdi bazilariniz diyeceksiniz ki, Kur'an guzelliklerden, hosluklardan bahseder. Ne alaka! Cok az ayet haric, butun ayetler vurdulu kirdili. Yalan, dolan, aldatmaca, kin, tehdit, korku, vesaire ile doldurulmus Allah sozu denilen bir kitap. Islam aleminin utanmasi lazim Yaratana bu yakistirmalar yapildigi icin. Yorum yapmaya calisanlar da, camurdan yapilmis bir evin tamiratini balcikla onarmaya calismislar/calisiyorlar.

neyi anlayıp güzel dediğinize bir türlü anlam veremedim doğrusu, sayın muki.. eğer anladıysanız cümlenizin devamında tam bir tezat içerisindesiniz..

Ayetlerin tehdit içerdiğinden bahsetmişsiniz. Herhalde sizin devlet, hukuk ve kurallar hakkında hiç bir bilginiz yok diye düşünmekteyim.. Şöyle ki; hukuk kuralları devletin varlığını sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için vardır. Bir insanı öldürmenin cezası olarak idam vardır ve devlete karşı gelmenin cezası yine idam, diğer suçlar da müebbete kadar varan cezalar vardır.. Bu ne içindir? Tabiiki devletin salim olabilmesi, varlığını devam ettirbilmesi için gerekli bir sistem olarak vardır. Aynı bunun gibi içtimai ve şahsi hayatımızı, varlığın müsebbibi, intizamlı bir hale getirebilmek için bazı kurallar koymuştur.. Kurallara ve sizin tehdit olarak saydığınız birçok ayete baktığımızda bunu net bir şekilde görmekteyiz.

Ve şunu unutmayın ki, kurallar kitabı olan Tevrat, maneviyat kitabı İncil ve iki hakikati kendinde bariz bir şekilde birleyen Kur'an'ın kaynağı sevgidir.. anne de çocuğuna kurallar koyarak onu terbiye eder, kural dışına çıktığında ise bazı şeyler ile onu ikaz eder.. bu annenin çocuğunu sevmediğini göstermez değil mi sayın muki?

bilmek, anlamak, idrak etmek, hazmetmek dileğiyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
Tarih 08.03.2007 at 13:38 , Misafir feraklit dedi:

İnatlaşmak için yazmıyorumki,

veya seni belli bir yöne çekme gayretinde de değilim.

Sen istifade etmiyor olsan bile,

okuyan ''aklı selim'' insanlar olacaktır sevgili slapper.

Muhatap burada bir değil, belki ''bin''dir.

Ayrıca ,

yazdıklarıma zeka ürü olmayan şeyler demen, sadece ''subjektif'' bir ithamdır yani.

Ne senin söylemenle ben ve nede benim söylememle sen ''yanlışlanmış'' olursun. ;)

2007 de yazılmış 2017 de okuyorum sumerlerden günümüze kadar din konusunu anlamaya mantık ve vicdanım ile birleştirmeye calisan birisiyim o kadar okumama rağmen çok çok bilgisizim diyebilirim ne icime sindirebildim ne de dislayabildim yazdıklarınız da israrla göstermeye çalıştığınız saygıyı takdir ediyorum ve bilginin güzelliğini gösterdiğiniz için teşekkür ederjm diğer arkadaşı çok ii anliyorum ama üslubu kendi gibi düşünen birisi için rahatsız edici olmaz ama kalben inanan insanlar için olumsuz görünüyor 10 yil sonra bile yazınız ile bilgi edinen birileri oluyormuş üşenirim normalde böyle yerlere yorum yapmaya ama kafamızdaki soruları hem saygı ve hem de bilgi ile konuşabilecek insan sayısı az olduğundan takdir edilmesi gerektiğini düşündüm belki haberiniz de olmayacaktır ama siz de yazarken benim haberim yoktu :) saygı sevgi bilgi ile olun ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.