Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dusunin ki turkiye avrupa birligi ulkelerine gore turkiye laik yada daha az laik ?

Aurel

Önerilen İletiler

okulda öğretilen din dersleri sadece diğer dinlerin kısaca tanıtımı ve islami öğretilerin kaba hali anlatılır.. her sene görülen dersin kitabı 50 sayfayı geçmez..burda konuşulanları görende okullarda hatim indiriliyor sanacak.. alevilerinde kendilerine elhamdülillah müslümanız dediklerini bilmeyenler burda alevilerin hakkını aramaya çalışmış.. yok yani hiç hazzedilmez dersten hocadan izin alırsın olmadı okul yönetimine anlatırsın en makul şekilde.. 16 yaşında bir çocuğun ne diyceğide ayrı bir merakım ama neyse...

ne yaparsak yapalım bu ülkenin resmi dini islamdır.. biz unutsak yunus emre nin dizeleri bize kim olduğumuzu haıtrlatacaktır.. kendi kendimizi asimile etmeyi becersekde hala bizler osmanlının çocuklarıyız.. ben demiyorum bunları Onlara sorun..

Kirmiziyla yazili cumleyi diyemezsin, bunu demek yonetim seklimize uymuyor, cumhuriyete ve demokrasiye uymuyor. Evet haklisin turkiye muslumanlarin cogunlukta oldugu bir ulke ama baska dine mensuplar da var, sayet olmasa da boyle bir sey demen yanlistir. Cunku eger bunu dersen turkiyeyi seriatla yonetilen bir ulke konumuna sokmus olursun yani turkiyede insanlarin dini olur, DEVLETLERIN DINI OLMAZ!.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlarin cogunlugu müslümandir Türkiye'de,ama kim Türkiye'nin resmi dini islamdir derse,Cumhuriyete,Laiklige Atatürk ilke ve inkilablarina karsidir.

Türkiye'nin resmi bir dini yoktur,kim oldugunu iddia ediyorsa TC anayasasina aykiri konusuyor demektir.Eger bir yanlislik olarak söylenmisse yanlisligi herkes yapabilir ve düzeltir bu yanlisini,ama eger bu iddiasinda israrliysa o zaman tabiiki yukarida yazdiklarim o kisi icin gecerli olur.

Okullarda din derslerinin mecburi olmasina ben karsiyim,eger böyle bir mecburiyet konulacaksa o zaman herkesin inancina,mezhebine göre din dersi verilmelidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

merhaba arkadalar..oncelikle suna geleyım ben turkiye cumhuriyeti laikmidir deilmidir?işine gelirse laikdir ama işine gelmezse laik deildir...biz muslumanlar bu ulkede cogunluguz fakat cunhriyetci denilen kesım bu cogunluktan şeriaat korkusuyla rahatsız oluyor..neyse o ayrı bi konu..laiklik bize din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması diye anlatıldı hep..tamam o zaman madem ayrı camilerde okutulan hutbelerın hepsini dewlet belırlıyo..ayrıca muslumanlar calısma yapınca şeriat oluyo laikler fırlıyo ama nedense diger dinlerden insanlar bu ulkede gelip misyoner faliyetlerde buılununca hiç birinin sesi cıkmıyo..bu ulkede laiklik tamamen islamiyete karsı bı olgudur..kım ne derse desin...

Gelelim avrupa birligine...biz neden orda olmalıyızki..ne için?orda gec nufus cok az..olanda fuhuş,esrar,içki batagında..girince bizim gencligimizde aynı bataklıkta olacak..baksanıza daha girmeden ordakı hayatı ozendiren dizileri izleyen genclermiz yavas yavas onlara benzemeye basladı bile.bu ülkdeki iç huzuru bozan bi durumdur..onların gozu bizim genc nufusumuzda ve ulkemızın stratejik konumunda..bizleri maşa olarak kullanmak ıstıyorlar..hadi genc nufusuda gectim avrupa birliginin iç tuzugunde "medeniyetımızın temeli dinimizdir"diyor..hala haclı zıhnıyeti dewam edıyor..o halde avrupa birligine girersek onların medenıyetını kabul etmek zorundayız....neyse cok uzatmıyorum..sozlerimi guzel bir cumleyle tamamlıyorum

Bİr Milletin Asıl Gücü Ne Topu Ne Tankı Deildir.Bir Milletin Asıl Gücü İmanlı Ve Şuhurlu Evlatlarıdır!!

saygılar,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
merhaba arkadalar..oncelikle suna geleyım ben turkiye cumhuriyeti laikmidir deilmidir?işine gelirse laikdir ama işine gelmezse laik deildir...biz muslumanlar bu ulkede cogunluguz fakat cunhriyetci denilen kesım bu cogunluktan şeriaat korkusuyla rahatsız oluyor..neyse o ayrı bi konu..laiklik bize din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması diye anlatıldı hep..tamam o zaman madem ayrı camilerde okutulan hutbelerın hepsini dewlet belırlıyo..ayrıca muslumanlar calısma yapınca şeriat oluyo laikler fırlıyo ama nedense diger dinlerden insanlar bu ulkede gelip misyoner faliyetlerde buılununca hiç birinin sesi cıkmıyo..bu ulkede laiklik tamamen islamiyete karsı bı olgudur..kım ne derse desin...

Gelelim avrupa birligine...biz neden orda olmalıyızki..ne için?orda gec nufus cok az..olanda fuhuş,esrar,içki batagında..girince bizim gencligimizde aynı bataklıkta olacak..baksanıza daha girmeden ordakı hayatı ozendiren dizileri izleyen genclermiz yavas yavas onlara benzemeye basladı bile.bu ülkdeki iç huzuru bozan bi durumdur..onların gozu bizim genc nufusumuzda ve ulkemızın stratejik konumunda..bizleri maşa olarak kullanmak ıstıyorlar..hadi genc nufusuda gectim avrupa birliginin iç tuzugunde "medeniyetımızın temeli dinimizdir"diyor..hala haclı zıhnıyeti dewam edıyor..o halde avrupa birligine girersek onların medenıyetını kabul etmek zorundayız....neyse cok uzatmıyorum..sozlerimi guzel bir cumleyle tamamlıyorum

Bİr Milletin Asıl Gücü Ne Topu Ne Tankı Deildir.Bir Milletin Asıl Gücü İmanlı Ve Şuhurlu Evlatlarıdır!!

saygılar,

Arkadasim bana gore cok dogru ve yerinde tespitler yani ben de seninle ayni dusunuyorum, laik kesimde bir korku var ve bu onlarca hakli bir korku ayni zamanda yabancilar geliyor sesimiz cikmiyor cunku bir sey diyemiyoruz onlara bir sey dersek eger laikligimize laf gelir ya da avrupa birligine alinmama korkusu gerceklesir. Avrupanin aslinda bizi almaya niyeti yokta bizi parmaginda oynatiyor, lolipopu bi bebege gosterip geri cekmek gibi surekli devam ediyor ayni kandirmaca. Avrupanin bize ihtiyaci olamaz, cunku avrupaya goc etmis Turk nufus oncelikle zaten cok fazla ve ben de bunlari ingiltereden bir gocmen olarak yaziyorum, ve turkiyenin de girdigini dusunun avrupa birligine, turkiyede insan sayisi cok cok daha fazla herhangi bir avrupa ulkesinden, ve avrupa birligi siyasetinde turklerin kapacagi koltuk sayisini dusunursek ve avrupada yerlesik turk halkindan alacagi destegi dusunurseniz, aslinda bizi avrupa birliginde hic istemediklerini acikca fark edersiniz. Bizi avrupa birligine almak turklerin avrupayi fet etmesi gibi bir sey. En basit ornegi Almanya, artik bikmislar adamlar, ingiltere artik ilticacilari kabul etmiyor, bu ulkede bi turk aile oturum hakki alsa dahi ev vermiyorlar, cok cok zorlastiriyorlar her seyi ozellikle turk ilticacilar icin. burda yillarca kalmis ve anca oturum hakki almis insanlar onun bunun evinde kaliyor evsizler, neden? Cunku istenmiyoruz artik, bizi isteseler bunlar olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Angel Cara Avrupa birliginin bize tabiiki ihtiyaci yok,vardi ama artik yok,cünkü bugün Türkiyenin en pcra kösesinde Avrupa ülkelerinin mallari satilmaktadir yani biz Avrupa birligine üye olmadigimiz halde kendilerinden cok bizde onlarin mallari satilir.Milletimiz sagolsun meraklidir yabancilarin herseyine.Bir gümrük birligi yapildi Türkiyenin ihracati ve üretimi kisitlandi,adamlar herseylerini gümrük birligi statüsünde ülkemize sokabiliyorlar ama biz onlardan izinsiz ticaret yapamiyoruz,Diger yanda Avrupa birliginin bizi bünyesine alabilemsi icin henüz dayattiklari kriterler gerceklesmemistir,bu kriterler,sahte Ermeni davasi,sahte Kürt davasi,Kibris ve Ege.Eger bunlar tamamlanirsa belki o zaman bizim AB ne alinma ümitlerimiz gerek olur.Ne varki Sahte Ermeni davasi demek,A-SÖzde soykirimi tanimamiz,B-Er,menilerin toprak taleplerini kabul etmemiz,C-Tazminat ödemeyi kabul etmemiz demektir.Sahte Kürt davasi demek A-Kürtleri azinlik statüsüne almak B-Kürtcülerin isteklerini yerine getirmek demektir.Kibris demek onun ne oldugunu biliyoruz ve Ege demekse Egenin bir Yunan denizi oldugunun tescillenmesi anlamini tasir.Bakmayin bazilarinin ,yok efendim AB ne girersek zaten sinirlar kalkacak o zaman problem olmaz demelerine bunlar uyutma taktikleridir.Yani kisaca Türkiye'nin AB ne girebilmesi demek kismen Sevr an lamini tasir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Farkindayim avrupanin ne yapmaya calistiginin. Ama dedigin gibi insanlarimizda bi avrupa meraki hep olmus ve hala da var. Benim anlayamadigim nokta su; devletimizin basindakiler de bunun farkinda olmali, farkindalarsa neden Turkiye'ye lolipop gosterip geri cekiliyormus gibi gosterilimesine izin veriyorlar? Yani neden ab'ye bu kadar merakli gibi davraniyorlar? Turkiye ne gibi bi cikar elde edebilir ab'den? Bu iste Turkiye'nin politasi ne? Sadece avrupanin bu isteklerini yerine getrmeden ab'ye girmek mi, yoksa daha farkli cikarlarimiz var mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye stratejik bir cografya üzerinde bulunuyor,asirlar boyu bu cografyaya sahip olabilmek icin savaslar verilmis tarih boyunca milyonlarca insan bu savaslarda hayatlarini vermislerdir,en son savas bizim Istiklal savasimizdir,ve bu savasla birlikte elde ettigimiz bagimsizlik bizi isgal edenlerin vede topraklarimizda gözü olanlarin hala hazmedemedikleri bir olaydir.Türkiye güclüdür Türkiyeyi disardan elde edemiyeceklerini bilenler icten yikma yolunu denemeye baslamislar basimiza önce bir Asala sonrada onun devami fakat farkli bir kimlikle PKK cikarilmistir.Türkiyenin ne yapip yapip AB ne girme cabalari AKP iktidari döneminde maalesef herseyimizi alin bizi AB ye üye yapin der gibi bir duruma dönüstü.Lolipop bilirsiniz tatli ve agizda emilir,Türkiyeye lolipop sunanlar cok iyi biliyorlarki icimizden bazilari lolipopa meraklidir.

Bizi yönetenler bunu bilmezmi neden illede Avrupa Brligi diye tutturmusuz.Cünkü gerek basimizdakilerin gerekse diger kayitsiz sartsiz AB diyenlerin siyasi ve ideolojik sorunlari vardir ki bunlar Türkiye Cumhuriyeti yasalarinca yasaktir.AB yasalari ise bizdeki bazi yasaklari gecersiz kilmaktadir,yani AB üyesi olarak her ülke AB yasalarina uymakla yükümlüdür.Bütün cabalar bunun icindir,ne yapip yapip AB ye üye olmak ve AB sayesinde aradiklarina kavusmak.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.