Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türban yasaklanmalı mı? yasaklanmamalı mı?  

182 üye oy verdi

1. 1. Türban yasaklanmalı mı? yasaklanmamalı mı?

• A) Yasaklanmalı(EVET)
      537
    • B) Yasaklanmamalı (HAYIR)
      265
    • C) Kısmen
      200
    • D) Fikrim yok
      63

Önerilen İletiler

PAPALAR, GÖSTERMELIK DOSTUM.

DISA KARSI DEVASA BICIMDE SÖZÜ GECER ETKIYI, DEVLET AYGITINI AYAKTA TUTABILMEK ICIN YAPIYORLAR.

PAPALAR NE KLONLAMADA, NE KÜRTAJDA, NE ES CINSELLERIN EVLILIGINDE, NE ORGAN NAKLINDE, NE EVLILIK KURUMUNUN KUTSALLASMASINDA, NE DE GENETIK BILIMDEKI DIRENMELERINI KIMSE DINLEMEDI.

HATTA HRISTIYAN DEMOKRAT PARTI BASKANI, SCHRÖDERDEN ÖNCEKI BASBAKAN, HELMUT KOHL BILE; PAPAZLAR, ILTICACILAR KONUSU VE DEVLETIN IC POLITIKALARINA EL ATMAYA KALKTIKLARINDA MECLISTE NASIL BAGIRMISTI :D

" PAPAZLAR, LÜTFEN KILISELERINIZE DÖNÜN; BIZ HÜKÜMET EDIYORUZ, HERKES KENDI ISINE BAKSIN!!!" demesine ben de cok sasirmistim.

Bu sözleri sarf eden bir hristiyan parti baskani arkadasim.

Bitii. papazlarin devlet islerine burnunu sokmasi avrupada bu kadar.

Yabanci ülke politikalarindaki her düsüncenize katiliyorum.

Ülke icten ve distan nasil güc durumda birakiliyor, farkindayiz. Bunun icin her kesin yüregine tas basarak bu zor günleri atlatmasini ve cok calismasini isterdim.

Türban olayi da ayni. Yalnizca alet oluyorlar. elbet türbanli kizlarimizdan hic bir zarar gelmeyecek. bunu biliyoruz. Ama yobazlar bu sansi kullanip bir adim öteye gectiklerinde olacaklari tahmin ediyor musunuz?

Imamlar tabi ki devlet isine simdilik karismiyorlar. Zaten onlar yillardir bilim karsiti, darwin düsmani felsefeci düsmani imamlar yetistirmekle mesguller.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 330
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Evet, cok nazik bir konudan girmisiniz Erdogan bey. tesekürler.

Daha önce yazdiklarimi, sürekli de animsatiyorum. Inanc tartismasi yapilmiyor. Tanrinin varliginin ya da yoklugunun bilimle alakasi yoktur.

inanclara karsi degil, siyasallasmis dinin bireye, nihayetinde ülkeye verdigi zararlar üzerine konusuyoruz.

Her seferinde yazmisimdir. Ne inananla, ne türbanliyla sorunumuz yok. Siyasi islam görünümünde ortaya cikan totaliter din baskici devlet seklini savunanlara karsi tartisiyoruz. Gönülden inananlarla sorunumuz yoktur.

Simdi bazi arkadaslar, öyle bir yerden giriyorlar ki. sonucta size cevap hakki doguyor. Bu kez tarihin karanlik sayfalarini birazcik aydinlatinca, kiyamet kopuyor.

Hemen din karsiti olup, tehtidlerle karsilasiyoruz.

Ben de diyorum ki; bu, cok eski bir tehtidkar din yayma politikasidir. Sen istedigini atip tutacaksin, beni köseye kistirmak icin elinden gelen, belirsiz din yasalariyla korkutacaksin, ben de kalkip sana tarihten gercekleri anlatinca dinsiz olacagim öyle mi :D:D:D

SALDIRI YOK; YALNIZCA KONUSUYORUZ. KATLANABILEN KATILSIN LÜTFEN.

SIZ KONUYU NEREYE CEKERSENIZ CEKIN, BURADA ANLATILANLAR GENEL DIN PSIKOLOJISININ INSANLIGA ETIKLERIDIR.

YOK EGER ISLAMDAN ÖRNEK VERDIGINIZDE, BEN DE KAYNAKLARIMDAN YANITLAR VERIYORSAM BUNDA ALINACAK SEY YOKTUR; KONUYU TERKEDERSIN O KADAR :D

kalin saglicakla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

türban yasaklanmalı diyen ******* diyorum

**** sizin karınıza bacınıza birisi zorla örtürmek istese sin nasıl bir tepki verirsiniz.

lan türban ne baş örtüsü ne bunların hepsi bir parça bezden yapılmıyormu çeşitli bahaneler çeşitli ayırımlar yapıyorsunuz.

örtünmek isteyen başlarını türbanla örtmeyecek neyle örtecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türban yasaklanmalı diyen ***** diyorum

ulan sizin karınıza bacınıza birisi zorla örtürmek istese sin nasıl bir tepki verirsiniz.

lan türban ne baş örtüsü ne bunların hepsi bir parça bezden yapılmıyormu çeşitli bahaneler çeşitli ayırımlar yapıyorsunuz.

örtünmek isteyen başlarını türbanla örtmeyecek neyle örtecek.

7270[/snapback]

:excl: Aslinda forumlara, resit olmayanlarin girmemeleri bir gün mümkün olursa, insanlar daha düzeyli tartisacaklaridir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canı yanan kedi köpeği ısırırmış

adamın canı yanmışsa naapsın .

yoksa forumlaradamı özgürlüğün kısıtlanmasını istiyorsunuz.

saygı duyarım.

istersiniz istersiniz.....istersiniz..

7274[/snapback]

O HALDE SIZE, SIZIN DILINIZLE KONUSMAK GEREK, AMA SAVUNDIGUNUZ DEGERLER KADAR ASAGILAMAYACAGI KENDIMI :D

IRANLI FATIMA DIYOR KI:

"TÜRBAN´I BIR GÜNDE TAKARSIN, BIR ÖMÜR CIKARAMAZSIN.

EGER CIKARMAYA KALKARSAN, BASINA SARDIGINLA BOGARLAR SENI"

(ayrica inanclar yerina hakaretlere saygi duyuyorsaniz; bu sizin inancinizin sizlere emrettigi hayata bakisinizin aynasidir. Yok art niyetiniz varsa, ben de acik yazdim.

Bir hristiyan dahi bu kadar yerlere inmiyor dikkatinizi cekerim!)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevda hanım

kedi erkek miymiş?

7516[/snapback]

Ben de bilmiyorum :D

yine de M.Kemal´den son derece özlü olan su cümle yeterince aciklayici olur kanisindayim.

"""...Kimi yerlede kadınlar görüyorum ki, başına bir bez, ya da bir peştemal ya da benzer bir şeyler atarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı ya arkasını çevirir, ya da yere oturarak yumulur. Bu durumun anlamı, gösterdiği nedir?

Efendiler uygar bir ulus anası, ulus kızı bu şaşırtıcı biçime, bu vahşi duruma girer mi? Bu durum ulusu çok gülünç gösteren bir görünüştür. Hemen düzeltilmesi gerekir."

Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri,

Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü Yay., C. II., s. 217. ""

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevda hanım

kedi erkek miymiş?

7516[/snapback]

yine de M.Kemal´den son derece özlü olan su cümle yeterince aciklayici olur kanisindayim.

"""...Kimi yerlede kadınlar görüyorum ki, başına bir bez, ya da bir peştemal ya da benzer bir şeyler atarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı ya arkasını çevirir, ya da yere oturarak yumulur. Bu durumun anlamı, gösterdiği nedir?

Efendiler uygar bir ulus anası, ulus kızı bu şaşırtıcı biçime, bu vahşi duruma girer mi? Bu durum ulusu çok gülünç gösteren bir görünüştür. Hemen düzeltilmesi gerekir."

7527[/snapback]

ATATURKun vecizesini yazmissin dogrudur boyle bir vecizesi mevcutuur..lakin bunu carpitarak insanlarin onune surmeyelim...

ATATURKun orda bez parcasi pestemal dedigi yuzunu kapattigini belirtmektedir...suanki TURKIYEdeki turban esarbi bahsetmemektedir...o zaman yuz goz kulak her yer kapali idi...ATATURK bunu bahsetmistir...carpitmayalim o zamanki kapanma ile bu zamanki kapanmayi..

TURBAN: dinin simgesi degildir aksine dinin iceriginde tipki namaz oruc vs gibi farzlar gibi farzdir..

nicin okula giden bir bayanin turbani gozunuze batiyor bu kadar..nicin zorunuza gidiyor...sizin giydiginiz mini etekler kimsenin gozune batmio...yada nicin kici basi acik olanlara bu kadar tepki vermiosunuz...turbanliya tepki veriyorsunuz...

medeni olmak acik sacik gezmeklemi oluyor...

medeniyet demek onla bunla fingirdeslemekle oluyor..

medeniyet demek boy friend ler dolasmakla sevismeklemi oluyor..

medeniyet dediginiz islamiyeti kotulemek, laikligi buyutmeklemi oluyor..

medeniyet dediginiz sakalliyi turbanliyi hor gormeklemi oluyor..

medeniyet dediginiz avrupalilasma ile hristiyan sempatisi duymaktan gecip islamciligi hor gormektenmi geciyor...

sizin medeniyetiniz buysa kusura bakmayin ben MEDENIYETSIZ bir ORUMCEK KAFALI olmayi tercih ediyorum..medeniyetsiz medeni olmaktansa medeniyetsiz orumcek kafali olmak daha iyidir...

yabanci futbolcu hac isareti yaparak turkiyede sahaya cikiyor bu hristiyanligin simgesi olmuyor...lakin turk futbolcu kale arkasinda ellerini acip dua ettigi icin islamcilik seriatcilik yapmis oluyor ve 6 ay ceza aliyor..vah TURKIYEM vah ne hallere dusurduler seni KEMALIST gecinenler...Tipki yukarida canugur denen gibiler...

eh senin ATATURKun ben dinsizim demis..sende sevinmissin nede olsa demi?

oyle yazmissin..senden daha ne beklenirki baska...

Ama benim ATATURKum ise din ve vicdan ozgurlugu vermis vatanina..senin gibi sahte KEMALISTler ise hep degistirmisler ATATURKun ilkelerini..tipki yazdigin vecizeyi sanki ATATURK turban dusmaniymis gibi gostermen gibi...tekrar diyorum ATATURK gibi laik insan yok onun gibi musluman insan yok...

LAIKLIK din ve devlet islerinin ayrilmasi demektir..Ama bu islamiyeti yasayamazsiniz kuran kurslarini kapatacaksiniz turban takmayacaksiniz imam hatipte okursaniz doktor hakim asker olmayacaksiniz anlamina gelmez...

Bu LAIKLIKi atamiz bu sekilde ifade etmemistir...ama kemalistim diyen sahtekarlar bunlari kullanarak resmen acikca turban ve din dusmanligi yapiolar..eh kuran-i kerimdede yaziyordu bunlar zaten...ha orda birde su yaziyor..kazanamayacaklar diyor...kukla olma kendin ol derim her zaman..ve sana dunu diyorum ATATURKu bilincsiz sekilde kullanma..sozlerini vecizelerini ilkelerini iyice ogren sonra ATATURKu forumundaki yaziya yorumla..cunku bu yazilarinla ATATURKe zarar veriosun..bunada seviniyormusun?? sevinmiosan bilincsizce yorumlama vecizeleri..byes

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türban:

Araştırdığım kadarıyla, bu kavram KABURGA KEMİĞİ anlamına geliyormuş.

Kaburga kemiği ise, Adem'den, Havva'nın yaradılışı ile ilgili sanırım.

Ancak kaburga kemiğinin bir anlamıda; hipotenüs.

7588[/snapback]

:D ilahi milkway, :D

biri bitti de, simdi de hipotenüse mi karsi olacagiz :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili arkadaşım,

Biz zaten bir çok şeye muhalif değil miyiz?

Ha bir eksik, ha bir fazla! :D

7608[/snapback]

ok :D

O HALDE; SUNUN ADINA "HIPOTÜRBANÜS" DIYELIM DE ANLASALIM.

NE DERSINIZ. :D

7610[/snapback]

bir onceki yazima senden cevap yazmani bekliyorum...gecistirmeye calisma derim cunku tekrar tekrar yazacagim cevap vermedigin surece...by

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevda hanım

kedi erkek miymiş?

7516[/snapback]

7527[/snapback]

ATATURKun vecizesini yazmissin dogrudur boyle bir vecizesi mevcutuur..lakin bunu carpitarak insanlarin onune surmeyelim...

ATATURKun orda bez parcasi pestemal dedigi yuzunu kapattigini belirtmektedir...suanki TURKIYEdeki turban esarbi bahsetmemektedir...o zaman yuz goz kulak her yer kapali idi...ATATURK bunu bahsetmistir...carpitmayalim o zamanki kapanma ile bu zamanki kapanmayi..

TURBAN: dinin simgesi degildir aksine dinin iceriginde tipki namaz oruc vs gibi farzlar gibi farzdir..

nicin okula giden bir bayanin turbani gozunuze batiyor bu kadar..nicin zorunuza gidiyor...sizin giydiginiz mini etekler kimsenin gozune batmio...yada nicin kici basi acik olanlara bu kadar tepki vermiosunuz...turbanliya tepki veriyorsunuz...

medeniyet dediginiz avrupalilasma ile hristiyan sempatisi duymaktan gecip islamciligi hor gormektenmi geciyor...

sizin medeniyetiniz buysa kusura bakmayin ben MEDENIYETSIZ bir ORUMCEK KAFALI olmayi tercih ediyorum..medeniyetsiz medeni olmaktansa medeniyetsiz orumcek kafali olmak daha iyidir...

yabanci futbolcu hac isareti yaparak turkiyede sahaya cikiyor bu hristiyanligin simgesi olmuyor...lakin turk futbolcu kale arkasinda ellerini acip dua ettigi icin islamcilik seriatcilik yapmis oluyor ve 6 ay ceza aliyor..vah TURKIYEM vah ne hallere dusurduler seni KEMALIST gecinenler...Tipki yukarida canugur denen gibiler...

Ama benim ATATURKum ise din ve vicdan ozgurlugu vermis vatanina..senin gibi sahte KEMALISTler ise hep degistirmisler ATATURKun ilkelerini..tipki yazdigin vecizeyi sanki ATATURK turban dusmaniymis gibi gostermen gibi...tekrar diyorum ATATURK gibi laik insan yok onun gibi musluman insan yok...

LAIKLIK din ve devlet islerinin ayrilmasi demektir..Ama bu islamiyeti yasayamazsiniz kuran kurslarini kapatacaksiniz turban takmayacaksiniz imam hatipte okursaniz doktor hakim asker olmayacaksiniz anlamina gelmez...

Bu LAIKLIKi atamiz bu sekilde ifade etmemistir...ama kemalistim diyen sahtekarlar bunlari kullanarak resmen acikca turban ve din dusmanligi yapiolar..eh kuran-i kerimdede yaziyordu bunlar zaten...ha orda birde su yaziyor..kazanamayacaklar diyor...kukla olma kendin ol derim her zaman..ve sana dunu diyorum ATATURKu bilincsiz sekilde kullanma..sozlerini vecizelerini ilkelerini iyice ogren sonra ATATURKu forumundaki yaziya yorumla..cunku bu yazilarinla ATATURKe zarar veriosun..bunada seviniyormusun?? sevinmiosan bilincsizce yorumlama vecizeleri..byes

7576[/snapback]

Saygi ölcülerini kacirdiginiz icin yazmaya devam edin.

öte yandan inancli insanlarla da bu forumda medenice tartisiyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevda hanım

kedi erkek miymiş?

7516[/snapback]

7527[/snapback]

7576[/snapback]

Saygi ölcülerini kacirdiginiz icin yazmaya devam edin.

öte yandan inancli insanlarla da bu forumda medenice tartisiyoruz.

7624[/snapback]

SAYGI OLCULERIMI KACMIS :D HAHAHA GULDURME BENI LUTFEN..YAZACAK CEVAP BULAMADIGIN ICIN KACIYORSUN AKLIN SIRA :D EH SANADA BU YAKISIRDI...BUNDAN SONRA YAZSANDA NAFILE BYE BYE SANA :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CEVAP OLMASA DA, ATATÜRK´ÜN; YAZDIGINIZ ÖVGÜ DOLU SÖZLERININ NEDENINI BILDIGINIZI SANIRDM.

OSMANLI MEZALIMINDEN BIKMIS HALK; ARTIK EMPERYALIST ISGALE DIRENEMEZ OLMUSTU; HATTA BAS EGMISTI.

FARANSIZLAR, ITALYAN VE YUNANLILAR PARSEL PARSEL ÜLKEYE GIRERKEN, SAHIL HALKI EMPERYALIST ÜLKE BAYRAKLARI DIKREK ONLARI MISAFIR GIBI KARSILADILAR. bUNLAR DA VAHDETTINE BAGLI IMAM ESRAFI ETKISINDE KALMIS HALK VE BIR AVUC DALKAVUKLARDI.

HALKA NAZARAN DAHA COK PALAZLANMISLARDI.

M:KEMAL, KURTULUS SAVASI ICIN BUNLARDAN BIR TÜRLÜ YARDIM ALAMIYORDU.

"BIR COCUK VERMIYRSANIZ, BIR ÖKÜZ VERIN BARI DIYORDU KUVVAILAR"

HATTA INÖNÜ DAHI, SAKARYA SAVASI ICIN KATIRLAR VE SUBAYLAR SAVASI DEMISTIR.

M.Kemal yine kivrak zekasini kullanarak bu dinci esrafi arasina dalmis; yazdiginiz yaldizli sözlerle topluma hitab ederek kent ve kasaba esraflarini kurtulus savasina razi etmeyi basarmistir.???

BU KONUDA ISE KENDI ÖZ DÜSÜNCELERI ACIK VE SECIK ORTADADIR.

DILYENLER INTERNET SAYFALARINDAN HEPSINI BULABILIR.

(hic olmazsa Dogan Avcioglu´nun Türklerin Tarihi kitabini okusaydiniz

Hasan Izzettin´in Kutsal Isyani ise kafalarinizi tam karistirabilir)

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CEVAP OLMASA DA, ATATÜRK´ÜN; YAZDIGINIZ ÖVGÜ DOLU SÖZLERININ NEDENINI BILDIGINIZI SANIRDM.

OSMANLI MEZALIMINDEN BIKMIS HALK; ARTIK EMPERYALIST ISGALE DIRENEMEZ OLMUSTU; HATTA BAS EGMISTI.

FARANSIZLAR, ITALYAN VE YUNANLILAR PARSEL PARSEL ÜLKEYE GIRERKEN, SAHIL HALKI EMPERYALIST ÜLKE BAYRAKLARI DIKREK ONLARI MISAFIR GIBI KARSILADILAR. bUNLAR DA VAHDETTINE BAGLI IMAM ESRAFI ETKISINDE KALMIS HALK VE BIR AVUC DALKAVUKLARDI.

HALKA NAZARAN DAHA COK PALAZLANMISLARDI.

M:KEMAL, KURTULUS SAVASI ICIN BUNLARDAN BIR TÜRLÜ YARDIM ALAMIYORDU.

"BIR COCUK VERMIYRSANIZ, BIR ÖKÜZ VERIN BARI DIYORDU KUVVAILAR"

HATTA INÖNÜ DAHI, SAKARYA SAVASI ICIN KATIRLAR VE SUBAYLAR SAVASI DEMISTIR.

M.Kemal yine kivrak zekasini kullanarak bu dinci esrafi arasina dalmis; yazdiginiz yaldizli sözlerle topluma hitab ederek kent ve kasaba esraflarini kurtulus savasina razi etmeyi basarmistir.???

BU KONUDA ISE KENDI ÖZ DÜSÜNCELERI ACIK VE SECIK ORTADADIR.

DILYENLER INTERNET SAYFALARINDAN HEPSINI BULABILIR.

(hic olmazsa Dogan Avcioglu´nun Türklerin Tarihi kitabini okusaydiniz

Hasan Izzettin´in Kutsal Isyani ise kafalarinizi tam karistirabilir)

sevgiler

7629[/snapback]

YAZDIGIN YAZININ TURBAN ILE NE ALAKASI VAR BU1...IKINCISI ATATURKUN VECIZELERI ILE NE ALAKASI VAR BUDA 2? YANLIS FORUMA YAZDIN SANIRIM :D

HADI BYES

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DEVLET OTORITESI ÜLKENIN HER KÖSESINDE TÜM INSANLARA ESIT BICIMDE; GÜVEN ALTINDA SAGLANDIGINDA TÜRBAN, ISTENILEN YERDE TAKILACAK. ACELE ETMEYIN.

BELKI O ZAMAN DA GENC KIZLARIMIZ TÜRBANI SIYASAL MALZEME YAPMAYACAKLARI ICIN VE YALNIZCA KISISEL TASARRUFLARI OLACAGINDAN KIMSE BU KONUYLA ARTIK ILGILENMEYECEK, TÜRBAN TAKMA GEREGI BILE DUYMAYACAKLARDIR.

sabirli olunuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

hey yerde karşıma çıkan bu cangur kardeşımın sözlerını eshef verici bulmamın otesınde mesnetsiz buluyorum. türbanın kıme ne zararı olmuş ? bizde eğitim aldık bızde universte ortamından geçtik ve o yıllarda turbanlı arkadaşalrımız da vardı sizin anlatmaya çalıştığınız sorunlara benzer sorunlar yaşanmadı.ama senın duşuncende olan bır takım ınsanlar üniverstelerdekı bu çeşitliği hoş görüntüyü kabullenemedı ve şımdı bu ulkeye hakım olması gereken o zavalı kızlar hakım olması gereken topraklarda ne kadar acıdırkı mahkum gıbı yaşıyorlar 2. hatta 3. sınıf ınsan muhamelesı göruyorlar tabı sen benım sözlerımden bırşey anlayamazsın farkındayım çunku körsun yanı on yargılısın ne kadar baksan da göremessın ama unutma bugun olmasa yarın yarın olmasa bır gun unıverste kapılarında kellemı verırım ama ortumu vermem dıye ağlayan ayşelerımızın fatmalarımızın gözundekı yaşın hesabı sorulacak turbanlıyla turbansızı daha onceden olduğu gıbı beraber yaşacak fransız askerı bır bayanın turbanına el uzattı dıye gözunu kırpmadan maraşı kan gölune çeviren sutçü imamların torunlarıyız bıze emanet edılen turbanı daha da yuzeltmemız gerekırken tartıştığımız konulara bak ve ınançalrı gereği kızlarımızın kardeşelrımızın başındakı turbana sıyası sımge gerekçesıyle el atan zavalılar turbanı alsalar bıle bu ınsanların yureğındekı turban sevgısını sokup alamayackalrını bılmezlermi bunu hesabını yapmazlarmı şeytanın avukatlığını yaparak bır yere varamazsın kardeşım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hey yerde karşıma  çıkan bu  cangur kardeşımın sözlerını  eshef verici bulmamın otesınde mesnetsiz buluyorum. türbanın kıme ne zararı olmuş ? bizde eğitim aldık bızde universte ortamından geçtik ve o yıllarda  turbanlı  arkadaşalrımız da vardı  sizin anlatmaya  çalıştığınız sorunlara benzer sorunlar  yaşanmadı.ama  senın duşuncende olan bır takım ınsanlar üniverstelerdekı bu çeşitliği hoş görüntüyü  kabullenemedı ve şımdı bu ulkeye hakım olması gereken  o zavalı kızlar  hakım olması gereken topraklarda  ne kadar acıdırkı  mahkum gıbı yaşıyorlar 2. hatta 3. sınıf ınsan muhamelesı göruyorlar  tabı sen benım sözlerımden bırşey anlayamazsın farkındayım çunku  körsun  yanı on yargılısın  ne kadar baksan da göremessın  ama unutma bugun olmasa yarın  yarın olmasa  bır gun  unıverste kapılarında  kellemı verırım ama ortumu vermem dıye ağlayan ayşelerımızın fatmalarımızın gözundekı yaşın hesabı sorulacak  turbanlıyla turbansızı daha onceden olduğu gıbı  beraber yaşacak  fransız askerı bır bayanın turbanına el uzattı dıye gözunu kırpmadan  maraşı kan gölune çeviren sutçü imamların torunlarıyız  bıze emanet edılen turbanı daha da yuzeltmemız gerekırken  tartıştığımız konulara bak ve ınançalrı gereği  kızlarımızın kardeşelrımızın başındakı turbana  sıyası sımge  gerekçesıyle  el atan zavalılar turbanı alsalar bıle bu ınsanların yureğındekı turban sevgısını sokup alamayackalrını bılmezlermi bunu hesabını yapmazlarmı şeytanın avukatlığını yaparak bır yere varamazsın kardeşım

10115[/snapback]

Konunun ön yorumlarina göz gezdirmenizi öneririm. Hemen öyle ulu orta yazmak tartismayi bir yere götürmez.

Türbanin kendisiyle elbet ugrasilmiyor arkadasim. Zihniyet zehirli!

Zehirli bir zihniyet te türbani silah olarak almis eline DINLI - DINSIZ catismasina dogru sürüklemektedir konuyu.

Sonuc ta emperyalizmin ekmegine yag sürmekten öte gitmez.

Tüm dünya aydin ve bilim insanlarinin ortak düsüncesi olan siyasal malzeme olaylarini ve komplolarini kavramanizi öneririm.

Bu oyunlarla dünyada on binlerce insan canindan edildi.

Ayni kanli tiyatroyu tekrar mi yasamak istiyoruz?

Konu, sandiginiz kadar masum degil.

Türbani takan kisinin elbet bu islerle alakasi yoktur.

Bu konu cogaldikca takan-takmayan savasinin ülkeyi nereye götürecegini görebilmeliyiz.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inancım gereği türban takmak istiyorum tamam

inancım greği hırsızın eli kesilsin tamam

inancım gereği kadına yarı miras hakkı verilsin tamam

inancım gereği kadına yarı şahitlik hakkı verilsin tamam

inancım gereği kafirler öldürülsün en başta ben tamam

inancım gereği bir adam dört karı alsın tamam

inancım gereği zina yapan erkeğe 100 sopa zina yapan karıya hadise göre taşlanma kurana göre eve kapatma cezası verilsin tamam

aaaaaa şeriat gelmiş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadına yarı miras hakkıyla şununla bununla türbanın ne alakası var...

Her yerde özgürlük,demokrasi diye konuşuluyor, ama adamlar türbana takmışlar kafayı...

Bu nasıl laikliktir...

Bu nasıl özgürlüktür...

Bu nası demokrasidir...

Kim nasıl giyinirse giyinsin...

SİZE NE...

Niye bu kadar çok kişi yasaklanmalı diyor Anlamadım???

YAZIK...

Gerçekten çok yazık...

Yasaklanmalı denilen arkadaşlar kıyafetleri yüzünden dışlanmayı isterler miydi???

AYIPTIR...

2003 te yapılan bir araştırma Türk bayanlarının %67 sinin başörtülü olduğunu söylüyor...

Bu oranda büyük ölçülü bir değişim olmamıştır...

Köydeki teyzemin başörtüsünü zorla çıkarmak ne kadar doğru olur...

Ülkemizi bu hale getiren zihniyet budur işte...

:(

:unsure:

:online2long:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.