Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Greenpeace

muki

Önerilen İletiler

Japon Balıkçılık Ajansı ise balina karşıtı gemileri “çevreci teröristler” olarak nitelendirdi ve Antarktika’daki tehlike sinyalleri gönderen gemilerine yapılan yardım teklifini reddedeceklerini bildirdi!

Greenpeace sözcüsü Sara Holden “ Biz burada her zaman yardıma hazır bekliyoruz” dedi.

Nisshin Maru gemisi 3.15’te yangın çıktıktan sonra tehlike sinyalleri göndermeye başlamıştı. Mürettebattından bir kişi ise hala kayıp. .... Devami asagidaki linkte!!!

http://www.greenpeace.org/turkey/news/guen...dan-son-guencel

http://oceans.greenpeace.org/en/photo-audi...an-defenders-tv

Ve biraz da enternasyonal takilalim. Yukarida ki linkleri okuduktan sonra, bu asagida ki linke de ismimizi yazip gonderirsek bizlerde katkida bulunmus oluruz bu duruma.

http://write-a-letter.greenpeace.org/170/2...36051dbad1c14b6

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Notlar:

1) Japonya'nın balina avı miktarları:

2006 ve 2006/2007 Antartika av sezonu icin:

Antartika'da 935 mink, 10 fin (uzun balina) balinası

Pasifik'te 220 mink, 100 sei, 50 Brydes, 10 sperm balina

Toplam: 1325 balina

2007 ve 2007/2008 sezonu için karar verdikleri sayılar:

Antartika'da 935 mink, 50 fin, 50 humpback

Pasifik'te 200 mink, 100 sei, 50 Brydes, 10 sperm balina

Toplam: 1415 balina avlanacak

insanoğlu ne kadar açgözlü denizdeki son balinayı da yok etmeden vazgeçmeyecek galiba.

rakamlar korkunç ve zaten balinaların sayısı hızla azalmakta.

muki kötü gidiş arkadaşım ya, işler vahim, dünyanın hali vahim

ben linke girdim ve postayı gönderdim umarım faydalı oluruz -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu sadece balinalarla sınırlı olsa neyse ama bu vahşet fok balıkları ve diğer türler içinde geçerli.

japon balıkçıları ne olursa olsun yakalamaktan çekinmiyor ve bu olaylar dünyanın her yerinde oluyor .

bunlara dur diyebilmek gerekiyor sanırım.Bu nereye kadar devam edecek böyle herşeyin bir sonu var.

bize verilen nimetleri kendi aç gözlülüğümüz sayesinde yok ediyor doğayı mahvediyoruz. Nereye kadar devam edecek bu.....!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar alakasiz olmayin ama arkadaslar! Bize ne balina avindan, japonundan, amerikalisindan, avrupalisindan demeyin. Cunku onlar baska bir dunyada, bizler baska bir dunyada yasamiyoruz. Ve dunyanin hangi kosesinde olursa olsun bu bizim de sorunumuz. Zira, batarsak hep birlikte batacagiz... Baska sorunumuz yokmus gibi, bir de bu sorunla mi ilgilenecegiz de demeyiniz lutfen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar alakasiz olmayin ama arkadaslar! Bize ne balina avindan, japonundan, amerikalisindan, avrupalisindan demeyin. Cunku onlar baska bir dunyada, bizler baska bir dunyada yasamiyoruz. Ve dunyanin hangi kosesinde olursa olsun bu bizim de sorunumuz. Zira, batarsak hep birlikte batacagiz... Baska sorunumuz yokmus gibi, bir de bu sorunla mi ilgilenecegiz de demeyiniz lutfen.

Selamlar Muki.,.

Tamam cok güzel ,,sonuna ,kadar haklisin MUKI kardes,.böyle güzel konulari deginmek,,bana gurur verir.,

Böyle mücadelelerin icinde olmak,.Tabiki bizlerin görevi ,,en azindan,vaktin azsa destek verirsin,,

En basit üye olursun dergilerinde yararlanim gelismeleri izler düsüncelerini aktarirsin.,.gerekirse

AMA GREENPEACE.,Dedigimiz örgüt ne gibi inandirici vede gercekci dünya cevre icin mücadele vermektedir

Kimler hesabina calismaktadir,.,o da mechuldur.,.vede cok büyük geliri vardir.,.,

Bugüne kadar gösterisli gösteriler yapmaktan öte gidememistir,.,gidilmek istenen yerlere gidilmektedir,.!!!

Sanki birilerin hesabina calismak gibi.,.Herneyse,.biz ginede meyve veren agaci taslamayalim

Biz dönelim.,.kendi icimize,.BiZLER NIYE YARATAMIYORUZ,,Böyle cevreci örgütler.,asil yaratmasi gereken

bizler degilmiyiz.,.Dünyanin en gec nüfusuyuz ya.,!!!.,Bizler elimizi kaldirdik,mi YOLU KAPATIRIZYA

Bizler aslanlar gibi TÜRK gencleriz,ya.,bize ne olmus ne eksigimiz var.,!!!

Balinalar ,,folklar.,.Tamam,da.,.zaten onlar..,Dünyanin engelismis ülkelerin cevresinde,ki olaylar O onlarin cikar kavgasi

Bizim cevremizde,.BALINA ,FOLK YOK AMA.,.,ANADOLU KAPLANI VAR.,.,VAR VEYA YOK AMA YARATABILIRIZ

cünkü madem bu topraklarda yasamis var edip yasatmaliyiz,,!!!yaratamazsak bile van kedimiz var

Evet iyice incele daha neler var.,.!!!

EVET ASIL KONU.,,BiRDÜSÜN HERSENE KATLEDILEN.,.KOYUNLAR KUZULAR BUZAGILAR..DEVESI,NE,,kadar bir anda okadar

Hayvanin kesilmesi BIR KATLIAMDIR.,.,VEDE BU BIR KATLIAMDIR.,.,Birde halkimizin gelir seviyesinin yüksek oldugunu

düsün.,kurban bayramin,da BIR GÜNDE NESLI TÜKENIR,.,evet bu cözüm ne olacak.,.,evet gercek,ten tükenir her evde birtane kesilirse

bir düsün Tarihlere geceriz Türkler koyunlari kuzulari tüketti diye,.,yüce Tanrim ne der Onu bilemem

Evet bu sorunu

Greenpeace,mi cözümleyecek,.,yoksa imamhatiplerden yillarca okadar mezun verdik heralde cagimiza göre aydin birileri

olarak mezun olmuslardir.,.,ONLARMI CÖZÜMLEYECEK.,.,yoksa onlardami kurban bayraminda hepsi sokaklarda kasap kesiliyo

elinde bicak buzagi önde bir bacagi kopmus ,.kelleyi koparmak icin,.,.,!!!

EVET KIMLER CÖZÜMLEYECEK,.

Saygilar

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar Efendi Turkler,

Greenpeace dunya ve cevre icin ne gibi inandirici ve de gercekci mucadele vermektedir, demissiniz.

Greenpeace sitesinden alinti:

Greenpeace küresel çevre sorunlarına dikkat çekmek, yeşil ve barışçıl bir gelecek için çözümler bulunmasını zorlamak amacıyla şiddet içermeyen, yaratıcı eylemlere baş vuran, kampanya yürüten bağımsız bir örgüttür.

Greenpeace hükümetlerden, şirketlerden veya siyasi partilerden para desteği aramamakta veya kabul etmemektedir.

Greenpeace bağımsızlığı, hedefleri, amaçları veya saygınlığıyla uyuşmayan bağışları da kabul etmemektedir.

Greenpeace bireysel destekçilerin gönüllü bağışlarından ve vakıfların teberrularından destek almaktadır.

Greenpeace şiddetsizlik, siyasi bağımsızlık ve enternasyonalizm ilkelerine bağlıdır. Çevresel tehditleri ortaya çıkarırken ve çözümler bulmak üzere çalışırken Greenpeace'in ne sürekli müttefikleri ne de sürekli düşmanları vardır.

Simdiye kadar yaptiklarina dair daha fazla bilgi icin bakiniz: http://www.greenpeace.org/turkey/

Ve de Greenpeace kendi kurumu icinde birbirlerine maddi yardimda da bulunuyorlar.

Gene demissiniz ki: Biz dönelim.,.kendi icimize,.BiZLER NIYE YARATAMIYORUZ,,Böyle cevreci örgütler.,asil yaratmasi gereken

bizler degilmiyiz.,.Dünyanin en gec nüfusuyuz ya.,!!!.,Bizler elimizi kaldirdik,mi YOLU KAPATIRIZYA

Bizler aslanlar gibi TÜRK gencleriz,ya.,bize ne olmus ne eksigimiz var.,!

Bakiniz, simdi asagida bir site ismi verecegim ve bu sitede bulunan herhangi bir dernege veya kurulusa uyeliginiz var mi acaba? Hadi bu sitede bulunanlara yok diyelim, bu sitede bulunmayan herhangi bir dernege veya kurulusa uye misiniz?

Sayin Efendi Turkler, oyle kimler cozumleyecek diye, elimiz elimizin uzerinde, iki elimiz dizimizin ustundeyle olmuyor bu isler. Hele hele burada uzun uzun yapmamiz gerekenleri yazmakla da olmuyor. Cozum ise cok kolay: herhangi bir sivil toplum kurulusuna uye olup her ay aidat yatirmak. Hangileri var diyorsaniz; ben size adreslerini seve seve veririm. Yeter ki siz isteyin!

http://www.yesilatlas.com/doga_koruma_ailesi/00072/

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya arkadaşlar gerçekten bazen düşünüyorum bu Türk hastalığımı bir nevi diye.

Konu ne, Greenpeace örgütü bir konuya dikkat çekiyor ve destek istiyor.

Biz ne yapıyoruz greenpeace i tartışıyoruz.

şimdi efendi türkler arkadaşımızın yazdığına bir bakalım

AMA GREENPEACE.,Dedigimiz örgüt ne gibi inandirici vede gercekci dünya cevre icin mücadele vermektedir

Kimler hesabina calismaktadir,.,o da mechuldur.,.vede cok büyük geliri vardir.,.,

Bugüne kadar gösterisli gösteriler yapmaktan öte gidememistir,.,gidilmek istenen yerlere gidilmektedir,.!!!

Sanki birilerin hesabina calismak gibi.,.Herneyse,.biz ginede meyve veren agaci taslamayalim

arkadaşım ağacı zaten taşlamışsın :)

"Bugüne kadar gösterisli gösteriler yapmaktan öte gidememistir" şu cümleyi özellikle anlamadım. Ne yapmalıydılar yani. ellerine sialh alıp mesela o japon gemilerini batırmalımıydılar. Yada foklarını katledenleri öldürmelimiydiler. Greenpeace çevre katliamına karşı dikkat çekmek, ve insanları bilinçlenirmek gibi amaçları olduğunu söyleyen bir örgüt. Bunuda "gösterişli gösteriler" le yapacaklar tabiki. Yani sanki bir çevre örgütünden değil de, bir ihtilal amacı güden siyasi örgütten bahseder gibi eleştirmişsin. hani pasif eylemlerle sınırlı kalmak falan.

Dünya japonların uluslararası çevre anlaşmalarını ihlal ederek açık denizde balina avladıklarını, Greenpeace sayesinde öğrendi.

Fok katliamını greenpeace sayesinde öğrendi.

Fransadan Almanyaya nükleer atık sevkedildiğini greenpeace sayesinde öğrendi.

güney afrika ve latin amerika ülkelerinde, yasadışı siyanürlü altın arama faaliyeti yürüten yüzlerce şirketi greenpeace deşifre etti.

Greenpeace heryıl çevre felaketleri, nükleer atıklar vs hakkında ayrıntılar raporlar düzenleyip tüm dünya ülkeleri çevre bakanlıklarına ve birleşmiş milletlerin ilgili dairelerine gönderiyor.

Her gün dünyanın herhangi bir noktasında gerçekleşen çevre katliamları vs konularındaki tespitlerini , bilgilerini ücretsiz olarak tüm basın ajanslarına fakslıyorlar.

Kaldıki bakıyorum, adamların fotoğrafçılarına, araştırmacılarına bir çoğu dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun. ve bu işi para için yapsalar yada tv kanalları için çalışsalar çok büyük paralar kazanacak adamlar. Greenpeacede gönüllü olarak çalışıyorlar.

tenzih ederek söylüyorum tabiki. sözüm meclisten dışarıda. Mesela pasifik okyanusunun ortasında. Dev gibi son teknoloji japon balıkçı gemisine bir yatla karşı koymaya çalışıp. okyanusun ortasında aylarca o gemiyi takip eden adamları. evde televizyonun başında eleştirmek gerçekten bizim millete has bir özellikmi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Greenpeace'in çernobil hakkında yaptığı bilgilendirme filmi:<br><object width="425" height="350"><param name="movie" value="

name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Istanbul, Türkiye — 28 Temmuz’da 7 yıl boyunca bekletildiği Hollanda’dan sökülmek üzere Aliağa’ya doğru yola çıkan Otapan, 18 Ağustos’ta Türkiye’ye gelmesinin ardından çevrecilerin çalışmaları sayesinde Çevre ve Orman bakanlığı tarafından durduruldu. Türkiye’ye girişi yasaklanan OTAPAN’ın şimdi Hollanda’ya geri çağırılması bekleniyor.

Hollanda hükümeti gemi yola çıkmadan önce, gemide yalnızca 1 ton asbest olduğunu beyan etti ve T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan gerekli izin alındı. Greenpeace’in gemide 54 ton asbest olduğunun ve Hollanda hükümetinin yalan beyanda bulunduğunu ortaya çıkarmasıyla; Greenpeace, DİSK-Limter İş Sendikası, TMMOB, EGEÇEP, Avrupa Gemi Söküm Platformu, ÇHD İzmir Şubesi, İzmir İnsan Hakları Derneği, Doğal ve Kültürel Çevre İçin Yaşam Girişimi, TÜRKİŞ-Petrol-İş Aliağa Şubesi ve İzmir Tabip Odası biraraya gelerek, Tehlikeli Gemi Sökümünü Önleme Girişimi adında bir platform oluşturdular ve geminin Türk karasularına girişine izin verilmemesi için çalışmaya başladılar.

Türk hükümeti Hollanda hükümetinden, gemide 1 ton asbest olduğu bilgisinin teyidini ve diğer tehlikeli atıklarla ilgili bir açıklama yapmasını istedi. Çevre ve Orman Bakanı osman Pepe yaptığı basın toplantısında, gemide olduğu söylenen 1 tondan fazla asbest olması veya Hollanda hükümetinden 1 hafta içinde beyanat gelmemesi durumunda Otapan’ın Türkiye’ye girişinin yasaklanacağını kamuoyuna açıkladı.

Search isimli araştırma firmasının yaptığı incelemeye göre, gemide 54 ton asbest bulunuyordu. Hollanda hükümeti bundan haberdar olmadıklarını, geminin eski sahiplerinin, bu bilgiyi kendilerinden sakladığını iddia etti. Ancak Hollanda hükümeti tarafından yazılmış bir mektubun ele geçirmesiyle, geminin eski sahiplerinin aslında Hollanda hükümeti olduğu anlaşıldı. Bu bilgiler ortaya çıkarken, Hollanda Çevre Bakanı Van Geel’in de yaptığı çelişkili açıklamalar, 1 ton asbest beyanının yalan olduğunu ve geminin Türkiye’ye girişinin yasaklanması için artık zamanın geldiğini gösterdi.

Çevre ve Orman Bakanlığı, Otapan adlı geminin hiç bir şekilde Türkiye’de sökülemeyeceğini ve Türk karasularından derhal çıkartılması gerektiğini bir basın toplantısıyla açıkladı. Bu çevreciler için büyük bir zaferdi.

Hollanda Çevre Bakanı Peter Van Geel,bu açıklamanın ardından Türkiye’ye geldi. Otapan’ı geri almamakla ve bir daha hiç bir ülkenin Türkiye’ye sökülmek üzere gemi göndermeyeceği konusunda Osman pepe’yi tehdit ederek, ikna etmeye çalışsa da, başarılı olamadı. Ortak düzenledikleri basın toplantısında Van Geel, hatalarını kabul etmek durumunda kaldı.

Türkiye’nin ve Hollanda’nın da üye olduğu Basel Konvansiyonu’na göre, tehlikeli, toksik atıkların ithalat veya ihracatı ve uluslararası trafiği kesinlikle yasak. Konvansiyon, özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin, bu konuda çifte standart uygulamasına karşı.

Otapan şuanda Çeşme’nin 11 mil açığında ve hala Hollanda tarafından geri çağırılmadı. Oysa Hollanda’nın hemen gemiyi geri çağırması ve kendi toksik atıklarının sorumluluğunu alarak, gemiyi AB standartlarında sökmeli. Ayrıca, Greenpeace, DİSK-Limter İş Sendikası ve Aliağa’da yaşayan iki vatandaş, Hollanda Çevre Bakanlığı’na, Hollanda Yüksek Mahkemesi’nde bakanlığın ihracat izninin iptali için dava açtı.

— Yesim Aslan

http://www.greenpeace.org/turkey/news/zehi...-otapan-tuerkiy

Evet bu asbest olayini kim cikarmis gun isigina acaba???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar Efendi Turkler

Greenpeace sitesinden alinti:

Greenpeace küresel çevre sorunlarına dikkat çekmek, yeşil ve barışçıl bir gelecek için çözümler bulunmasını zorlamak amacıyla şiddet içermeyen, yaratıcı eylemlere baş vuran, kampanya yürüten bağımsız bir örgüttür.

Bakiniz, simdi asagida bir site ismi verecegim ve bu sitede bulunan herhangi bir dernege veya kurulusa uyeliginiz var mi acaba? Hadi bu sitede bulunanlara yok diyelim, bu sitede bulunmayan herhangi bir dernege veya kurulusa uye misiniz?

Sayin Efendi Turkler, oyle kimler cozumleyecek diye, elimiz elimizin uzerinde, iki elimiz dizimizin ustundeyle olmuyor bu isler. Hele hele burada uzun uzun yapmamiz gerekenleri yazmakla da olmuyor. Cozum ise cok kolay: herhangi bir sivil toplum kurulusuna uye olup her ay aidat yatirmak. Hangileri var diyorsaniz; ben size adreslerini seve seve veririm. Yeter ki siz isteyin!

Merhabalar Muki

Herseyden ,önce güzel bir konunun tekrar canlamasi olayin güzelligini göstermekte,dir Ben sadece bir görüs acisi yaratmaya calistim

Tabiiki ortaligi bulandirmak icin degil !!! güzel dünyaya mal olmaya calisan bir örgütü tabiki sorgulamak hakkimizdir.,.,

Birlesmis Devletler örgütünü görüyoruz,.!!! insanlarin kafasinda bir cok soru isaretleri birakiyorlar.,.,

Ben de bundan yola cikarakta niye bizler ses getirecek bir örnegini yaratamiyoruz,.,!!! DIYE

Bir düsünelim .,.biz dünyanin noktasiyiz.,,Bir düsünelim,.Dünyaya acilan kapilar bizde .,.bu kapilarin güvenligini.,.güvensizligini

denetlemek bizlere düser.,.,

Örnegin BOGAZLAR.,.,Bir romen tankerinin yaratmis oldugu facia istanbulu yok etme derecesine getirmis.,.,

Bugünkü bogazlarin trafigi dünden feci durumda,.,.Bazen bu sadece hükümetlerin istemesiyle olmuyor ARKASINDA sivil örgüt

destekleri olmasi lazim.,ki.,.!!! hükümetin eli kuvvetli olsun.,.,

Burda bir arkadasin Türkiyede saymis oldugu cevreci örgütlerin isi degil cünkü onlarin varligi dahi mechul.,.,.yani olmaz

öyle sey.,.,orman desen ormanimiz yok.,.,!!! var olani,na,da.,.,yeni villalar dikiliyor.,.,

daha arastirsaniz ne konular var demistim onlara deginmemissiniz caniniz sagolsun.,.

Bugün karadenizde hamsi yok olmak üzere.,.,!!! Ama balinalarin su anda nesli tükenecek diye bir durum yok iyi arastirirsaniz

orda hükümetler arasi bir cikar savasi vardir.,.,.!!!

Cünkü zaten balinalar !!! avlanma zamanin,da avlanilmaktadir.,.,Avlanma sayisida bellidir.,,!!!

Tabiiki oda elestirilebilir oda proteste edilenebilinir.,.,B u acidan Greenpeace,yi destekliyorum,.,

ÖRGÜT DEDIGIN ÖRGÜT GIBI OLMALI ÖRNEGIN GREENPEACE ,,ÖRNEGIN AVRUPADAKI ATOM KARSITLARI GIBI ÖLÜMÜNE

Mücadele etmektedirler.,.,yanlis anlamayalim bu terörezim degildir..,!!! onlar eline silah alsin demedim bir arkadas,da öyle diyor.,.,olurmu öyle sey,.,kim silahla sorununu halletmis.,.,Eline silah alan zaten kafadan intihar etmis oluyor,.,O mücadele degil,ki ,.,

SORUNLARI SORGULAYANDA BEYINDIR CÖZÜM GETIRENDE BEYINDIR !!!

Benim vurgulamak istedigim o örgütü kücümsemek degil.,.,o dünyaya mal olmaya calisiyo.,..,

AMA BIZIM AKUTTA DA DÜNYAYA MAL OLMUSTUR BENIM ICIN.,,.,Silahi eline mi almistir.,.,AMA Canlarini ortaya koymaktadirlar .,

Ama tabiki koycaklar,.,her ugrasin.,her hobinin,,her is hayatinin.,her bir riski vardir.,.sporun dahi vardir.,

Konu bu ,.,SES.,Her örgüt ses getirmez.,.O bir calisma ürünüdür.,.,

Tabiki meyve taslanmaz .,.,meyve yenir.,.,tadi güzelse.,.,.Agac,mi Agac hic taslanmaz onlar benim icin kutsaldir .,.,

Cocuklugum,da agaclara tirmanmak bana büyük zevk verirdi.,.Hele o agac DUT VEYA INCIR,.,ise cildirirdim.,.,O agaclarima

birdaha kavusurmuyum bilemem.,.,.ARKADASLAR,.,ben 79,dan beri Almanyada yasiyorum.,.,

Bir izne geldigim,de Tarihini hatirlamak,ta zorlanacagim ama gine,de en az 4.sene oluyordur,.izmir cesme,de cesme plajinda

cesmenin icinde ufak bir plaj..,Greenpeace ile ilgili bazi ögrenci genc arkadaslar tanitim yaparak üye olabilirmiyiz diye

düsüncemizi sordu,.,ayda olmasi gerek ufak bir memla.,.,sadece banka kartiyla olabilecegimizi,.biz yurt disinda yasadigimizi

söyledim.,.inanin banka kartimi verdim,.bir gencle bayan arkadas,,arkadslarin yanina gitti islem yapmak icin,.,kartla

beraber.,Biraz sonra yanima geldiler,.,yurtdisindakileri,.,üye yapamayacaklarini söyledi,.,.

yurt disindaki adreslerini verdiler,,.

Benim is hayatima göre,.,günde ortalama 11..,.,onbir saat calisiyorum,.,.burda calisma hayati böyledir.,.,!!!

Doktorlar,.,benden daha fazla calisirlar,.,.!!! Kazanclarida kendilerine zor yeter.,.,!!!,,

BENIM Faliyetlerim,,.birazda bana kalsin,.,zamanla daha iyi tanisiriz.,.,SIZLER BENIM CANIMSINIZ,.,.

Saygilar

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir izne geldigim,de Tarihini hatirlamak,ta zorlanacagim ama gine,de en az 4.sene oluyordur,.izmir cesme,de cesme plajinda

cesmenin icinde ufak bir plaj..,Greenpeace ile ilgili bazi ögrenci genc arkadaslar tanitim yaparak üye olabilirmiyiz diye

düsüncemizi sordu,.,ayda olmasi gerek ufak bir memla.,.,sadece banka kartiyla olabilecegimizi,.biz yurt disinda yasadigimizi

söyledim.,.inanin banka kartimi verdim,.bir gencle bayan arkadas,,arkadslarin yanina gitti islem yapmak icin,.,kartla

beraber.,Biraz sonra yanima geldiler,.,yurtdisindakileri,.,üye yapamayacaklarini söyledi,.,.

yurt disindaki adreslerini verdiler,,.

Sayin Efendi Turkler, yukarida da yazdigim gibi; siz yurtdisinda -sizin durumunuzda Almanya'da- Greenpeace'e uye oldugunuz takdirde dunyadaki tum Greenpeace subelerine yardimda bulunmus olursunuz/oluyorsunuz. Yurt disindakileri uye yapamamalarinin nedenine gelince; sizin Almanya'dan aldiginiz kartla Turkiye'de islem yapmalari imkansiz, ancak siz Almanya'da kartinizla (Dauerauftrag) her ay belirli bir paranin Greenpeace'e aktarilmasini gerceklestirebilirsiniz, anlatabildim mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Bence gereksiz bir tartışma,yere çöp atmazsak,eminönun de denız kenarında her yediğimizi denıze fırlatmazsak,kağıtları toplayıp geri dönuşum kutularına verırsek,piilerı toprağa atmazsak,camları ayrı poşetlersek,piknığe gıttığımız de kendı çöplerımızı toplayıp içimiz rahat etmeyıp başkalarının bıraktıklarını da toplarsak,ağaçların dallarını kırmazsak,ve bunları yapabılecek çocuklar yetiştirirsek...zaten dünyamızı korumaya ucundan tutabılırız değil mi.

ben bunların hepsını yapıyorum vıcdanım çok rahat...

az konuşup daha çok eylem yapabılsek keşke,herkes suyunu az kullansa,yada herkes çöpe atsa..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence gereksiz bir tartışma,yere çöp atmazsak,eminönun de denız kenarında her yediğimizi denıze fırlatmazsak,kağıtları toplayıp geri dönuşum kutularına verırsek,piilerı toprağa atmazsak,camları ayrı poşetlersek,piknığe gıttığımız de kendı çöplerımızı toplayıp içimiz rahat etmeyıp başkalarının bıraktıklarını da toplarsak,ağaçların dallarını kırmazsak,ve bunları yapabılecek çocuklar yetiştirirsek...zaten dünyamızı korumaya ucundan tutabılırız değil mi.

ben bunların hepsını yapıyorum vıcdanım çok rahat...

az konuşup daha çok eylem yapabılsek keşke,herkes suyunu az kullansa,yada herkes çöpe atsa..

Sayin sedelina, insana ve cevreye saygisi olan kisiler bu dediklerinizi zaten yapiyor, fakat yapmayan o kadar cok kisi var ki. Elbette birey olarak bunlari yapmayan kisilerle bir omur boyu mucadele edemeyiz. Bu yuzden boyle kurum ve kuruluslara ihtiyacimiz var, "bir elin nesi var, iki elin sesi var".

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin sedelina, insana ve cevreye saygisi olan kisiler bu dediklerinizi zaten yapiyor, fakat yapmayan o kadar cok kisi var ki. Elbette birey olarak bunlari yapmayan kisilerle bir omur boyu mucadele edemeyiz. Bu yuzden boyle kurum ve kuruluslara ihtiyacimiz var, "bir elin nesi var, iki elin sesi var".

haklısınız,fakat çevre hakkında surekli konuşupda çevreyede zarar veren çok insan gördum.ben bunu belırtmek istedım.bır kuruluşa elbet yardım yaparız,fakat bızım ülke insanının önce kendı çevresını korumayı öğrenmesı gerekıyor.

buraya yorum yapan arkadaşların bu konuda duyarlı olduklarına emınım,fakat fazla sayıda ınsanımız çevre konusunda çok umarsız,umrunda değil;sankı benım ömrum ne kadarkı ben yaşar gıderım der gibi.koca insanlar pıknıkte etrafı berbat bırakıp gıdıyor,ve bu insan emin olun sosyal hayatında çevre konusu açılsa fetva verece,k biridir. :angry:

arkadaşlarımla pikniğie gittiğimde bile buna rastlıyorum kendı arkadaşlarımda bıle çok umarsızca davranışlar göruyorum.ve çöpler hep bana kalıyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

http://www.greenpeace.org/turkey/

Greenpeace'den eylem... Bakan Çıplak...

Katılmak isterseniz linke tıklayıp üye olun ve sanal eylemci olarak gelişmeleri takip edin...

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, Türkiye devletinin bir Enerji Bakanı varmış. Bu bakan ağır ve merkezi sanayiyi o kadar çok seviyormuş ki, dünyanın dört bir yanından, hatta kendi ülkesinden bir grup nükleer satıcıyı işe almış. Ama bu satıcılar aslında birer dolandırıcıymış. Bakan’a, dünyanın en güzel nükleer santralinden, dünyanın en kaliteli nükleer elektriğini üretmeyi vaadetmişler. Dolandırıcılar Bakan’a, ***** ya da bulunduğu makamı hak etmeyen kişilerin bu santrali göremeyeceklerini söylemişler. Bakan o kadar hırslı, o kadar aceleci ve santrale baktığında görememekten o kadar endişeliymiş ki, santrale bakmaları için danışmanlarını göndermiş ve dolandırıcılara, halkın cebindeki tüm parayı vermeyi vaadetmiş. Danışmanları hiçbir şey görememelerine karşın Bakan’a, santral hakkında övgü dolu sözler söylemişler.

Dolandırıcılar nükleer santral tasarımını bitirdiklerini ilan ettiklerinde, Bakan bu tasarımı üzerine giymiş, bir tören alayı ile ülkeyi gezmeye çıkmış. Tören alayı sırasında kimse Bakan’ın üzerinde bir şey görememiş ama kendilerine **** denmesinden korktukları için seslerini de çıkarmamışlar. Ta ki küçük bir çocuk tüm cesaretiyle “Ama, Bakan çıplak” diye bağırana kadar. O zaman herkes, çocuğun gerçeği söylediğinin farkına varmış ve gülmeye başlamış. Ancak Bakan, istifini bozmamış ve tören alayının sonuna kadar devam etmiş. Bu arada dolandırıcılar parayı alıp kaçmış ve maalesef, halkın parası da çarçur edilmiş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sevgili Greenpeace Aktivisti,

Greenpeace'in gemilerinden Arctic Sunrise, 30 Mayıs sabahında Kıbrıs Kanalı'nda, üç orkinos teknesinin saldırısına uğradı. Orkinos avcıları tarafından gerçekleştirilen bu saldırıdan sonra gemimiz Arctic Sunrise, Kıbrıs Kanalı'ndaki çalışmasına ve orkinos avcılığını belgelemeye devam ediyor.

Geçen hafta yaşananlar, yalnızca barışçıl bir organizasyona yapılmış bir saldırı değil, aynı zamanda balıkçıların kendi geleceklerine yaptığı bir saldırıdır.

Akdeniz'i, onu yağmalayanlardan korumak için şimdi yardımınıza ihtiyacımız var.

Akdeniz'in %40'ının Deniz Rezervi ilan edilmesini sağlamak için siz de www.bendegemideyim.com sitesine tıklayın. Akdeniz için ben de gemideyim diyerek denizimizin sahipsiz olmadığını birlikte gösterelim. Eğer kampanyamıza daha doğrudan bir katkıda bulunmak isterseniz, size ulaşabileceğimiz bir telefon numarasını [email protected] adresine göndermeniz yeterli.

Şimdiden teşekkürler!

Greenpeace Akdeniz Ekibi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Eylemcilerimizi serbest bırakın!

Japonya’daki iki eylemcimiz Güney Okyanusu’ndaki bilimsel araştırma programını destekleyen Japon Hükümeti de bu skandalın bir parçası olduğu çalıntı balina etiyle ilgili bir skandalı ortaya çıkardıkları için tutuklandı.

Junichi Sato ve Toru Suzuki balina eti kaçakçılığının önemli bir kanıtı olarak sundukları bir kutu balina etini çaldıkları gerekçesiyle tutuklandı. Eylemciler, Japon Hükümeti’nin skandal ile ilgili araştırma yapması yönünde çağrıda bulunmuş, Tokyo halk savcısı da konuyla ilgili kanıtları oldukça geçerli bulmuştu. Ancak araştırma tamamlandı ve suçlular belli oldu : Kanıtı ortaya çıkaran Greenpeace eylemcileri!

Eylemcilerimiz hiç bir suç işlemediler. Onlar yalnızca Japon vergi mükelleflerinden çalınmış balina etini geri getirdiler ve belkide Japon hükümetinin önemli noktalarına kadar sızan büyük bir dolandırıcılığı ortaya çıkardılar.

Aşağıdaki mektubu Japonya Başbakanı ve Dışişleri Bakanı’na göndererek eylemcilerimizin acil olarak serbest bırakılmalarını talep etmenizi rica ediyoruz.

GreenPeace

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

greenpeace

Türkiye — Gönderdiğiniz binlerce mektup bir kez daha işe yaradı ve bugün Sabancı Holding nükleer santral ihalesine teklif vermedi. Aslında ihalede sadece bir teklif vardı. Diğer zarflardan ise Hilmi Güler’e kibarca “ teşekkürler, almayalım” mesajı çıktı.

Bizimle birlikte Güler Sabancı’ya mektup gönderen binlerce destekçimize teşekkür ederiz. Bir kez daha sanal eylemimiz işe yaradı ve Sabancı Holding ihaleye girmemeye karar verdi. Ama daha da sevindirici olan şey mesajımızın sadece Sabancı Holding’e değil, ihaleye katılacağını açıklayan diğer şirketlere de ulaşmış olması. Çünkü bugün ihaleden sadece 1 teklif çıktı.

Hilmi Güler’in Bitmeyen Nükleer Sevdası

İhaleye 1 teklif sunulması nükleer endüstrinin içinde olduğu ekonomik çıkmazı kanıtlıyor. Görünen o ki Hilmi Güler dışında kimse nükleere bulaşmak istemiyor. Tek teklifi yapan ise Ciner Holding ortaklığında Rusya’dan Atomstroyexport oldu.

Hepimiz biliyoruz ki Rus teknolojisinin Çernobil’den kalan hafızalara kazınmış kötü bir ünü var. Rusların ya da başkasının kirli, tehlikeli ve bizi ekonomik batağa sürükleyecek nükleer teknolojisine ihtiyacımız yok! Hükümet de daha fazla Türk halkını oyalamadan bu gerçeği bir an önce kabul etmeli.

Enerji Bakanı Hilmi Güler nükleer santral sevdasıyla Türkiye'ye yeterince zaman kaybettirdi. Biz önümüzü rüzgar, güneş ve enerji verimliliğiyle açacak bir liderlik bekliyoruz. Hilmi Güler yenilenebilir enerjiler ve enerji verimliliğine yatırım yaparak enerji konusunda Türkiye’nin önünü açmaya istekli değilse istifa etsin. Yerine nükleer yalanına saplanıp kalmamış yeni bir lider gelsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

greenpeace

Türkiye — Gönderdiğiniz binlerce mektup bir kez daha işe yaradı ve bugün Sabancı Holding nükleer santral ihalesine teklif vermedi. Aslında ihalede sadece bir teklif vardı. Diğer zarflardan ise Hilmi Güler’e kibarca “ teşekkürler, almayalım” mesajı çıktı.

Bizimle birlikte Güler Sabancı’ya mektup gönderen binlerce destekçimize teşekkür ederiz. Bir kez daha sanal eylemimiz işe yaradı ve Sabancı Holding ihaleye girmemeye karar verdi. Ama daha da sevindirici olan şey mesajımızın sadece Sabancı Holding’e değil, ihaleye katılacağını açıklayan diğer şirketlere de ulaşmış olması. Çünkü bugün ihaleden sadece 1 teklif çıktı.

Hilmi Güler’in Bitmeyen Nükleer Sevdası

İhaleye 1 teklif sunulması nükleer endüstrinin içinde olduğu ekonomik çıkmazı kanıtlıyor. Görünen o ki Hilmi Güler dışında kimse nükleere bulaşmak istemiyor. Tek teklifi yapan ise Ciner Holding ortaklığında Rusya’dan Atomstroyexport oldu.

Hepimiz biliyoruz ki Rus teknolojisinin Çernobil’den kalan hafızalara kazınmış kötü bir ünü var. Rusların ya da başkasının kirli, tehlikeli ve bizi ekonomik batağa sürükleyecek nükleer teknolojisine ihtiyacımız yok! Hükümet de daha fazla Türk halkını oyalamadan bu gerçeği bir an önce kabul etmeli.

Enerji Bakanı Hilmi Güler nükleer santral sevdasıyla Türkiye'ye yeterince zaman kaybettirdi. Biz önümüzü rüzgar, güneş ve enerji verimliliğiyle açacak bir liderlik bekliyoruz. Hilmi Güler yenilenebilir enerjiler ve enerji verimliliğine yatırım yaparak enerji konusunda Türkiye’nin önünü açmaya istekli değilse istifa etsin. Yerine nükleer yalanına saplanıp kalmamış yeni bir lider gelsin.

Ne güzel haberler.. Bu arada ölü taklidi yaparak eylemde bulunan arkadaşlarla ilgili bilgi var mı?Gözaltına alınmışlardı dün..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.