Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Uzak (2002) - Distant

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

O kadar yavaş başlıyor ki bir an film hep böylemi gidecek diyorsunuz fakat bir süre sonra insan ilişkilerinin girdabında iyi bir yönetmenin elinden çıkan sanat yapıtının akışına kaptırıyorsunuz kendinizi. Mahmut tek başına yaşayan, boşanmış bir fotoğraf sanatçısı olarak İstanbulda yaşamaktadır. Bir süre sonra beklenmedik şekilde akrabası olan Yusuf'u evinde misafir etmek zorunda kalacaktır. Bu misafirlik bir süre sonra iki yanlız adamın kişisel çekişmesi ve aynı evi paylaşma sorunlarını su üstüne çıkaran bir ortama dönüşecektir... İnanılmaz sıcak ve İstanbul sevenler için çok güzel manzaraların olduğu bir yapıt... Ayrıca Nuri Bilge Ceylan'ına unutmamak lazım diyorum... Ayrıca Emin Toprağın performansına hayran kalmamak mümkün değil...
Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Oyuncular: Muzaffer Ozdemir, Emin Toprak, Zuhal Gencer Erkaya, Nazan Kirilmis, Feridun Koc, Fatma Ceylan, Ebru Ceylan, Ebru Yapici

post-2-1170867784_thumb.jpg post-2-1170867792_thumb.jpg post-2-1170867800_thumb.jpg post-2-1170867809_thumb.jpg

Mahmut (Muzzafer Özdemir), a divorced, hermit-like photographer, lets his dopey cousin Yusuf (Mehmet Emin Toprak) live with him for a while in Istanbul while Yusuf looks for a job so he can support his family in their native Turkish village. The distance -- and silence -- between the two lonely, depressed men soon grows to intolerance, on Mahmut's part, of the chaos Yusuf has brought into his life. Nuri Bilge Ceylan directs this intimate drama.
Director: Nuri Bilge Ceylan
Cast: Muzaffer Ozdemir, Emin Toprak, Zuhal Gencer Erkaya, Nazan Kirilmis, Feridun Koc, Fatma Ceylan, Ebru Ceylan, Ebru Yapici

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Filmi izlerken önce içine giremiyeceğimi düşündüm.Ama kısa süre sonra filme dalıveriyorsun. Ben filmi sevdim. Ayrıca Türk toplumunun geleneksel yapısını, toplumsal dayatmaları da, bizlere sunmuş ,sorgulamış diye düşünüyorum.

O kadar yavaş başlıyor ki bir an film hep böylemi gidecek diyorsunuz fakat bir süre sonra insan ilişkilerinin girdabında iyi bir yönetmenin elinden çıkan sanat yapıtının akışına kaptırıyorsunuz kendinizi.

.

.

.
Cast: Muzaffer Ozdemir, Emin Toprak, Zuhal Gencer Erkaya, Nazan Kirilmis, Feridun Koc, Fatma Ceylan, Ebru Ceylan, Ebru Yapici

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.