Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ateist düşünceye sahip insanların tanrı hakkındaki görüşleri

fcnmsstodiefor

Önerilen İletiler

Ateistleri "gözleriyle görmedikleri için inanmıyorlar " diye suçlamak çok gülünçtür. Bu ancak ortaçağ kafası olabilir. Bilimsel ve felsefi kanıt yokluğudur asıl olan. Bir şey hakkında ya somut bilimsel kanıt olacak, bu yoksa akli felsefi dayanak olacak.

Muhammed diye birisinin yaşadığı ve Kuran denen kitabı bir şekilde oluşturduğu (kendisi yazarak veya vahiy alarak, hiç farketmez) hakkında en küçük bir kanıt yoktur. Yaşadığı iddia edilen zamandan binlerce yıl öncesinin krallarına, hakanlarına, firavunlarına dair tonlarca kanıt var. Bunun hakkında sahte ve incelenmesine asla izin verilmeyen saçma sapan sakaldı hırkaydı gibi şeyler vardır.

Allah ise aklen olanaksızdır. Öyle bir şeyin olması kesinlikle mümkün değildir. Kendiliğinden ve hep var olan bir zeki güç olamaz. Bu tümüyle olanaksız ve saçma.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Islamin alti Şartlarindan biri de Allaha imandir. hec bir şey kendi kendine yaradilamaz. KAinati insan yaratdi deye bilmeyiz. Kainati kainat yaratdi deye bilmeyiz. Kainati Allah yaratdi deye bileriz. Cunki Uca Allah in her bir seyi yaratmaga quvveti var. Allah istideyi seyi yaratmaq ucun ol sozunu demesi bes eder. hec bir sey kendi kendine yarana bilmez. insani yoxdan var eden Allahdir. Eyy ateistler!!!!  sizin fikirlerinize bakdikda dunya tesadufen yaranmisdir deyiyirsonuz. Ancak bunu o kalin kavaniza sokun ki dunya Allah tarafindan İmtahan yeri olarak yaradilmisdir!!!! Lə İLƏHƏ İLLALLAH

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görmediğimiz hissetmediğimiz bir şeye inanamayız bunu söylediğim insanlar sen neşe duygusunu görebiliyomusun diyolar göremiyorum ama hissediyorum kimse bana kalkıpta hissediyorum demesin yıllardır ben bu aklımdaki soruların cevaplarını aradım bu sorular yüzünden din derslerine bile alınmadım kavgalar ettim ateist diyolardı arkamdan cami hocası bile cevaplayamamışken şurda gelipte kitapta yazıyo demeyin hanginiz kitap yazılırken vahiy inerken ordaydınız gözünüzle gördünüz mü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inanmadığını söyleyenler, inandığını söyleyenler. karşılıklı fikir alış verişinizi tek tek karşılıklı sorularla tartışın bir sorunun cevabı bitmeden diğerine geçmeyin. bir soru hakkında karşılıklı elinizde, bilginiz de olanları ortaya koymadan hep bir birinize sataşır durursunuz. çözüm için önce karar verin. kim ne istiyor, soru ve sorunları ne. hatta bunun için guruplar halinde tartışın. elinizdeki verilerinizi getirin. bir yer belirleyin büyük salonlar da olabilir. insanlar sizi izlesin. tartışmanızda demokrasi ve insan hakları ön planda olsun. bu tartışmayı yapacak olanlar üst akıl sahibi kişiler olsun. bir şeyi ispatlamanın yolu deneylerdir. inananın elinde deneylerden geçmiş verileri vardır. inanmayanın da elinde kendince deneylerden geçmiş verileri vardır. bu şekildeki yaklaşımınıza EVET. yoksa kendi kendinize tartışır durursunuz. büyüklük yol göstermekle olur. sizden bizlere yol göstermenizi istiyoruz. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

İnanmayan insanı bir dine inandırmak çok zordur ama bana yöneltilen bir soru üzerine bu konuya el atmaya karar verdim neden inanmadığını bana söyler misin?

kendisini bir dine inandırmanızı beklemiyor inanların da inanmayanları anlayabilmesi için yazdığı yazı bu sadece ayrıca bende inanmayan bir insanım anlaşılmamak değil bence bizim asıl sorunumuz. bence asıl sorun şu teknoloji çağında bile inanıp inanmamaya göre insan kayırılmasıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

çok saçma geliyor  bana çünkü ALLAH (CC) olmasa nasıl dünyaya gelebilirdin o zamn ilk insanlarnasıl olustu kendiliğinden yerden  mi bittiller saçmalıktan başka bişey deil ALLAH var ve biz bunu biliyoruz sizin gibiler mahşerde ne yapacak acaba onca melekler sizi sorguladığında ne cevap  vereceksiniz bana saçma geldi mi diyeceksiniz cidden beyninizi farklı yerlere yoruyosunuz madem kimse sizden stün bi müslümanlık beklemiyo zaten bu arada iyiki dış devletler müslüman ülkere savaş açıyo diyen şahsiyet senin ülken de müslüman biz ölerek gittiğimizde yok ben müslüman değilim diyip yaşamayacaksın sende ÖLECEKSİN bu kadardır ve gece 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şuanda kullandiginiz bütün esyalarin bir yapani var degil mi? peki bu bu daglarin,bulutların,sizin,ve daha sayamadigimiz bir çok şeyin kendiliğinden var olduğuna akıl ve mantığiniz nasil el veriyor anlamıyorum ...ayriyeten anne karninizdaki halininizi bir düşünün ... ayrıca bence sizde inanmiyor değilsiniz sadece egonuz kendini tanriymiş gibi görmek istiyor beyninizin tanridan üstünmüş gibi düşünmek istiyorsunuz mademki öyle ozaman beyninizin göçü kendimizin aynisini yaratmaya da yetecektir milyonlarca farklı insan yaratmaya da siz daha kendi derdimize deva olamayacak kadar aciz kullarken bizi yoktan varedeni inkar ediyorsunuz öyleyse bir kazada kolunu ,bacagini veya herhangi bir organini kaybeden bir insanin o eski organları gibi sini var edebilir misiniz o kadar guvendiginiz beynimiz size o cevabi verebiliyor mu? hic zannetmiyorum ozaman o düşüncelerinizi bir gözden geçirin ayriyeten müslüman lar arasında yapilan savaşların sizin hosunuza gitmiş olması beni çok üzdü çünkü ben insanları dinlerinin farkliligina gore ayirt etmiyorum insan olmaları onların en önemli özelliklerindendir benim için değil müslüman rahime inanmayanlarin tirnaklarinin kanamasini bile istemem...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

slm  dinci ve dinsiz arkadaşlar  ben  şu anda bir sorgulayan olarak  dinci  kardeşlerime  bu soruyu yoneltmek istiyorum  islam dini arap kültürünü  bize aşılamak isteyen bir dinmi  çünkü  iö arap kültüründe  haram aylar meselesi vardı  kuranda da haram aylar  bir çök ayette geçiyo ben bunlardan sadece birini sorucam  tevbe 5 ayet 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle herkese s.a şunu bilin kardeşlerm benim rabbim ister inân ister inanma diyorsa bende size ila inanacaksınız diyemem ama bide şöle düşünün insanların yaşamındki en büyük eken bitkilerdir çünkü fotusenter uygulayarak okasijen üretiyorlar ve bunun sayesi de bizde nefes alıp verebiliyoruz bitkiler oksijen uygularken kendilerine zarar veren bi madde üretir ve bide buna polen deriz eyer bu polen o bitkiden alınmassa o bitki ölür ve oksijen üretecek bi bitki kamaz ve canlı diye bişey kalmaz peki soruyorum size siz hiç olen toplyan bi insan gördünüzmü tabiki hayır ama bu işi yapan bi cnlı vr arı ve oo tohumu taplayarak bize en güzel besini balı yapiıyorlar peki soruyorum size arıya polen toplama emrini kim verdi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Misafir Güzel günler güneşli

Din diyoruz dinemiyoruz!! Herşey doğduğunuz andan itibaren olağnüstülüklerle anlatılmış durumda.belki herşeye sadece mantık gözüyle baksak çözmek zorda olmayacak ben rüyamda Cebraili gördüğümü söylesem kimse bana vahi indi demez sanırım eminim delirdiğimi ve saçmaladığımı söylemekle yetinir.çünkü gerçekte herkes böyle şeylerin olanaksız olduğunu bilir ama görmediklerine inanmak kolay gelir sürü piskolojisi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bak kardeşim dünya zaten kendiliğinden oluşmadı bu fikir zaten islama ters düser eger biraz bilgi sahibiysen big bang teorisi var iste bu teori kuranla ortüsen bir teori fakat ateistler bu büyük patlamayı hiçbir güç tarafından degil de kendiligınden oldugunu savunuyorlar fakat bu zaten Fizik biliminde ihtimali olmayan birsey fakat bilim adamları bu ihtimalin 49000000000 milyarda sadece bir ihtimal oldugunu savunuyor.Fakat bu patlamadan sonraki olaylar daga da akıl almaz bişey yani onların olması icin bir yonlendiricinin olmasi gerekir.Teskürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Kardeş anlıyorum seni fakat şöyle düşün madem inanmıyorsun, seni kim yarattı annenle baban mı? Onları kim yarattı,sonra onları... Bu böyle böyle gider sonu olmaz ve seni tabikide Allah yarattı bu dünyada bizim oluşabilmemiz için biri gerekliydi Allah da ilk insan olarak hz.Ademi yarattı... bende çok kafa yoruyorum ve cinler Vs.geldiğinde besmele çekmeden gitmiyorlar bende oldu mesela. Elimizde de dikkat et arapça sayı yazıyor bilenler ztn bilir sol elimizde 18, sağ elimizde 81 bunları topla 99 Allahın isimleri.Belkide peygamberler içinde kanıt istiyorsundur, bilmiyorum.Bu evren nasıl oluştu uzay nasıl var.. Bak kardeş Allah herkese özgür irade vermiş bu senin düşüncen bence herşey ortada neyse yolun açık olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Ataizim olarak bakmıyorum ben olaya inanırsın inanmazsın orası inanmayanların bileceği iş ayrıca biz sinir olmuyoruz neden inanmayanlar sinir oluyor? gerek varmı biz seni kazandırma yolundayız insanlara nasıl değer veriyorsun? neden veriyorsun bunu düşündünmü hiç islam insanları doğru yola iyi düşüncelere faydalı işlerle uğraşsın diye bir çok ayet fetva ile bilgilendirmiş bunları görmüyorsan kardeşim seçim senin inşallah doğru yolu bulursunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir gün bir alime sormuşlar: bu kadar ibadet yapıyorsun, her gece soğuk suyla abdest alıyorsun, inandığın şey uğrana kendini harap ettin. Ya ölümünden sonra hayat yoksa. Bunca zahmet dünyada kendini parçaladığına değer mi?

Alım cevap vermiş: Eğer ölümden sonra hayat yoksa dünyada yaptıklarım için en fazla bana enayi derler.

Eğer ya anlatılanlar doğru ise o zaman kim ateşten beni kurtaracak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Misafir Al'iiman biallah

Öncelikle şunu söylemeliyim ki rumuzumdam da anlaşıldığı üzere İslamiyet'e ve yüce Allah'a son derece bağlıyım. Ateist arkadaşlara sesleniyorum:

Elbette ki dinde zorlama yoktur. Neye inanıyorsanız ya da pardon İNANMIYORSANIZ saygım sonsuz. Ama bize de bunu anlatmak düşer. Lütfen hakkında fazla bilgi sahibi olmadan Islamiyet'i reddetmemenizi ve bu konuda uygun olmayan kelimeleri kullanmamanızı rica ediyorum. İnanın ki şu dünyada en makul dini görüş vahiylerle ve peygamberlerle desteklenmiş olan İslamiyet'tir. Ben bunu size söyleme ihtiyacı hissettim. Artık ister inanın ister inanmayın. Kur'an'ı Kerim de Yüce Rabbimiz de bize Kehf suresi 29. ayetinde:

"De ki: Hak Rabbinizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkar etsin." buyurmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Herkeze selam.. Öncelikle şunu söylemek isterimki inanan veya inanmayan herkesin kendine göre sebepleri olabilir.. Bunu anlayabilirim. Bende inansam da uzun yıllar hep kafamda eksik olan anlaşılamayan şeylerle yaşadım.. Taa ki bir gün bir tasavvuf kitabı okuyana kadar..

Bu kitap beni Kuran'ı Türkçe okumaya ve anlamaya yöneltti.. Anladımki bize anlatılan ve bildiğimiz din ve allah inancı kavramlarının % 95 yalan, yanlış ve saçmalıklarla doluymuş.. Kuran kesinlikle bir ibadet kitabı değildir yada sadece günah ve yasakların yazıldığı bir hukuk kitabı hiç değildir..

Kuran'da bir çok ayette şundan bahseder : bu kitap inananlar için bir öğüttür umulurki faydalanasınız.. Başka birinde: bu kitap anlayasınız ve rehber edinesiniz diye indirilmiştir.. Der.. Yani kuran bir felsefe ve ilim kitabıdır..

Kuran'da Firavun'un Nil nehrine dibine gömülmesi ile ilgili : gelecek nesillere ibret olması için bedenini koruyacağız der.. Ve yüzlerce yıl sonra Firavun'un cesedi secde halinde bulunmuştur.. Yani Kuran'ı anlamak için arkeoloji gereklidir gök bilimi gereklidir atom bilimi gereklidir uzay bilimi gereklidir( bunlarında sebeplerini ayetlerle anlatmaya satırlar yetmez) felsefe , sosyoloji ve daha bir çok bilim dalı gereklidir..

Ama bu gün kuran maalesef ki arapça okunmasının sevap olduğunu söyleyen gerici ,Kuran'ın ruhunu anlatmaktan uzak hocaların elindedir. Zaten çoğumuz Kuran'ı konuşmayız hep hadisleri konuşuruz yani Müslümanlık kuran değil hadis dini olmuştur..

Şu anki insanlık kur anı anlamanın belkide 1000 yıl gerisindedir.. Sizde böyle insanlardan duyduğunuz saçma dini sözler ve kavramlarla allah inancından kendinizi uzak hissedebilirsiniz .. Size tavsiyem Kuran'ı anlamaya çalışın gerisini boşverin..

Diyeceklerki bizim aklımız Kuran'ı anlamaya yetmez hocalar bilir... Zaten sizin sorununuzda bu din cahilleriyle..smile.png sorarım size allah diyorki bu kitap insanlığa gönderilmiş bir rehberdir anlayasınız diye gönderdik der... Rehberin rehberi olurmu hiç... Okuma nezaketini gösterdiğiniz için teşekkür ederim..

Peygamberin vefatinda sonra Islam bitmistir.Bugün Islam ülkelerinin acinacak halleri,birbirleriyle kanli bicakli olmalari Islamin bitmis olmasindandir.Islam bugünkü halile tam bir hurafeler dizsidir ve cemaatlerin elinde oyuncak olmustur.

sagilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Şöyle söyleyeyim hani Kuran-ı Kerim'i  insanlar oluşturmuş diyenleriniz var ya o zamanın 640 yılında şimdiki teknolojiyle ancak fark edilen dünyanın bir yörüngesi olduğu, insanın nasıl oluştuğu, topraktan geldiği ve emriyonun oluşumu gibi daha bir çok şey o zaman o kitapta varken bunu insanlar nasıl yazmış olabilir ki insanlar dünyanın yörünge etrafında döndüğünü ve yuvarlak olduğunu kanıtlamak için o kadar uğraşmışken o zamanla bu nasıl bulunabilir akıl karı değil. En basitiyle bir fabrikanın bir yapanı var değil mi yada bir kalemin peki dünyanın kendi kendine oluşması normal mi? İnsanlar yoktan bir sinek kanadı bile yapamazlar yoktan bir şeyi oluşturamazlar. klonlama derseniz o bile olan bir hayvanın hücresinin büyütülmesiyle yapılıyorken yoktan olan bir şey nasıl kendi kendine oluşabilir. Yada şöyle düşünelim insanlar bu dünyada zalimlik kötülük yapacaklar o mazlumların ahları feryatları yanlarına mı kalacak hayır yani kimsenin yaptığı yanına kalmaz. Adalet şaşar zenginlerin yaptıklarından ceza almadan kurtuldukları binlerce dava var onların yanına kalacak mı peki bir hesap soran olacak elbet. Ateizm hakkında çok yanlış düşünenler var ben saygı duyarım ama araştırma yapmadan herkeste bir laf ebeliği ateistlik aslında inanmamak değil bazı sorulara cevap bulmaktır siz  yoktur inanmam inanamayacağım deyip bitiriyorsunuz. Klişeleşmiş bir şey söyleyeyim  aklın var yani onu biliyorsun ama hiçbir duyu organıyla algılamıyorsun inanmayacak mısın şimdi görmüyorsun bitti o zaman yada düşünebildiğini göremiyorsun bitti mi yani keşke her şey bu kadar kolay olsa... 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Misafir Allah inanci

Ben sadece şuna inanıp güveniyorum ki Allah vardır ve hep var olacaktır. Ona inanmayanlar ahirette cezasını cekeceklerdir daha sonra Allah(CC)karşısında tövbe edeceklerdir fakat hiçbir şey değişmeyecektir. Demem o ki inanıp inanmamak size kalmış diye bişey yok inanicaksiniz

Çünkü Allah tekdir birdir eşi benzeri yoktur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.