Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

''DeVRiM BaŞLaR BaŞLaMaZ ORDaYıM''

EmiLY_pandora

Önerilen İletiler

• Cevaplar 105
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

BURADA LISELI TARTISMASI YAPMAYA DEVAM YANI.....

.

.

.

.

ALLAH IYIGILINIZI VERSIN

SOSYALIST MOZAIKLER ......

madem öyle devam edelim bu vatanseverlik olayına asterix biraz anlatmış ama sen bunu alaycı bir tavırla alıp liseli tartışmasına benzetmişin sevgili marcivelli patriod kardeşim aslında senin gibi birine kardeşim dermiyim bilmiyorum ama ağzımızdan çıktı bir kere pişman da değilim :D

bozo avdan ve marcivelli birbirinize ne kadar çok benziyorsunuz siz ben aranızda fark göremiyorum.

bence sen bozo için çalışıyorsun onu haklı çıkarmak için.. aslında farklı renklerde gözüksenizde aynı zihniyetin birer parçasısınız. farkındamısın ikinizde amerikaya aynı gözle bakıyorsunuz. TÜRKİYE CUMHURİYETİ NİN. vatandaşına biri faşist türkler diğeri terorist kürtlergibi ifadeler kullanıyorsunuz ama amerika ikiniz içinde yanında bulunulmasında fayda olan kurtarıcı büyük güç.

başaracaksınız az kaldı

muhteşem üçlü bozo the patriodmarc ve amerika

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

deli emin kardesim

bak yukarida aciklamisim benim yaptim aciklamalardan cimbizla laf cekim yorum yapiyorsun

neden liseli demisim...eleman diyorki yok ABD turk askerlerini basina cuval gecirmiste bilmem ne...benden diyorum ki nedeni bu....sen bundan bahsetmiyorsun bu elaman dogru soyluyor demiyorsun diger elemanin yazdigi duygusal yaziya dokundurmuyorsun yine gelip bana dokunduruyorsun

ben ulusal devleti ve turk milleti dedigim zaman neden boza ile bir oluyorum anlamadim

yani biz onal nasil esitiz onuda anlamadim

o resmen bolucu ve turk dusmani

kurt dusmani olmakla turk dusmani olmayi nasil ayni karede degerlendiriyorsun yine anlamadim

senin bu bozaya olan sevdanida anlamadim

bu ulke turklerin degil mi.......

bu ulkenin 5 te 6 da birini olusturan bir sahsiyet gelip bura kurt milliyetciligi yapacak biz cevap verince ayni olacagiz.....

fransada bir marsilyali ciksa deseki fransizlar cirkindir soyledir boyledir dese fransizlarda cevap verse senin gozunde ikiside milliyetci fasistmi oluyor

ben bu ulkenin toprak butunlugu icin herseyi yaparim gerekirse bilmem ne yaparim diyorum digeri bu ulkeden ayrilmaktan bagimsiz devlet kurmaktan bagsediyor ve sen beni ayni kefey koyuyorsun iste bu tavri yadirgiyorum.....

birimiz bu ulkenin toprak butunlugunu ne pahasina olursa olsun savunuyor ve ulusal devlet diyor....ABD nin buyuk oldugunu kabul etmek size neden bu kadar aci veriyor anlamadim ......bunu kabuletmek beni vatan haini mi yapar...kanser hastasi gibisiniz .....kabullenemiyorsuz.......

beni onunla bir tuttuktan sonra senin olaya nasil baktigini daha iyi anladim

yani her turlu milliyetcilik kotu......bolucu olanda toprak butunlugunu savunan bu ugurda savasi goze alanlar bile

sen bozayi cerkezlerle lazlarla mozaiklerle kiyaslayabilirsin ama egemen turklerle kiyaslayamazsan tabiii seninde bir kurt oldugun fikrini goz ardi edersek......

su dusunce yanlis dusunce ozgurlugu olmasi her fikrin tartismaya acilabilecegi anlamina gelmez

turkiyenin ulusal yapisini ve toprak butunlugunu tartismaya acmak ancak dusmanlarimiza fayda saglar bize ne gibi fayda saglar onuda bilmiyorum

ve lutfen yazdiklarimdan cimbiz ile laf secme......piyanits filmi ile ilgili bir yazi yazmistim yok kulaklarin kesilmesi falan bunlardan bahsetmistim

yukarida allah var yani o yaziyi okudugunda bu fikri ovdugumu nasil cikartitorsun anlamadim

biriside tecavuz falan yazmis.......harbi tam fantezi yani...bilinc altinda ne sapik durtuler olan insanlar var aramizda...

ne demisim orada insanlari daga gonderiyorsunuz.......er ryan filmini seyret vs demisim niye cunku savasin ne oldugunu ancak orada olan bilir..davulun sesi roj tv den iyi duyuluyor ama dagda oyle degil.......

ama savasmaktan korkmuyorum ve grekirse neler yapilabilecegini de tarih defalarca gostermistir.....biz hep egemen....onlar hep kole yada azinlik minorty

ve liseli tartismasi demek ici bos soylemler atip gazete haberleriyle bunlari desteklemektir.....sosyaliz isteniyormus halklarin kardesligi imis

lutfen senden rica ediyorum halklarin kardesligi nedemektir....kulaga hos geliyor ama aciklarmisin ben cahilin herbiden bilmiyorum

halklarin kardesligi nedemek ve neden kardesiz

kardes **********

gozluklerde bayagi cikks yaniii

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

kurt dusmani olmakla turk dusmani olmayi nasil ayni karede degerlendiriyorsun yine anlamadim

bu ulkenin 5 te 6 da birini olusturan bir sahsiyet gelip bura kurt milliyetciligi yapacak biz cevap verince ayni olacagiz.....

yani her turlu milliyetcilik kotu......bolucu olanda toprak butunlugunu savunan bu ugurda savasi goze alanlar bile

sen bozayi cerkezlerle lazlarla mozaiklerle kiyaslayabilirsin ama egemen turklerle kiyaslayamazsan tabiii seninde bir kurt oldugun fikrini goz ardi edersek......

İlk cümle ne biçim bir cümle böyle...TÜRK düşmanlığıda,KÜRT düşmanlığı da aynı kertede kötüdür,bu kadar basittir bu...daha ötesi saçmalıktan başka birşey değildir.

ikinci cümle,bu ülke TÜRKLERİNDİR,evet doğru ama aynı oranda bu ülkede yaşayan ve bu ülkenin vatandaşı olan herkesindir de.Kimsenin tekelinde değildir.

Kürt milliyetçiliğine cevap verme hakkın tabiki vardır ve vermişsin de...ama terbiye sınırını aşmmak kaydı ile ve sen bunu aşarak işi faşizanlığa vurmuşşsun.Oran önemli değil,haklılık önemlidir.Evet her türlü milliyetçilik kötüdür ve milliyetçilik her zaman faşizmin temel taşıdır.Bu yüzden de milliyetçi fikirlerden uzak durmak gerekiyor.

BOZO da diğer mozaik çeşitleri de bu ülkenin bir parçasıdır.TÜRKLER ile de diğerleri ile de kıyaslama değeri aynıdır.Çünkü insandır ve bu ülkenin insanıdırlar.HALKLARIN KERDEŞLİĞİ de bu demektir.Anlaman uzun sürebilir ama inan ki bu güzel bir duygudur.Sevmeyebilirsin bir insanı bunun nedeni IRK;DİL;KÖKEN;DİN değil başka nedenler olmalıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

deli emin kardesim İYİ BİR İKİ KİŞİDE BANA KARDEŞİM DESİN YOKSA HARBİ HARBİ KENDİMİ YAŞLI HİSSEDECEĞİM :D

bak yukarida aciklamisim benim yaptim aciklamalardan cimbizla laf cekim yorum yapiyorsun

SONUÇ OLARAK ORTADAKİ ORTAK PAYDANIZI ALIYORUM DEMEKKİ SEN YADA BOZO İKİNİZDE ŞÖVENİZMİ SAVUNUYORSUNUZ VE BİRBİRİNİZİN VARLIĞINA GÜCLENMESİNE YAŞAMSAL KAYNAK TEŞKİL EDİYORSUNUZ DÜŞÜNSEL BAZDA. BİRİBİRİNİZİ DOĞURUYORSUNUZ. ONUN GİBİLER OLMASA SENİN GİBİLER OLMAZ SENİN GİBİLER OLMASA ONUN GİBİLER OLMAZ

AMA ŞUNU HİÇBİR ZAMAN UNUTMAKİ SİZİ BU HALE SOKMAK İSTEYENLER DAİMA OLACAK..

neden liseli demisim...eleman diyorki yok ABD turk askerlerini basina cuval gecirmiste bilmem ne...benden diyorum ki nedeni bu....sen bundan bahsetmiyorsun bu elaman dogru soyluyor demiyorsun diger elemanin yazdigi duygusal yaziya dokundurmuyorsun yine gelip bana dokunduruyorsun

ben ulusal devleti ve turk milleti dedigim zaman neden boza ile bir oluyorum anlamadim

EVET O FOTOĞRAF BENİM İÇİNDE BİR UTANÇ KAYNAĞI OLDU

yani biz onal nasil esitiz onuda anlamadim

o resmen bolucu ve turk dusmani

senin bu bozaya olan sevdanida anlamadim

YANLIZ SEN TEPKİ VERMEDİN HALKLARI BU ŞEKİLDE FAŞİSTLİKLE SUÇLAYAMAZSIN DEDİK ÇÖZÜMÜNÜDE SÖYLEDİK AMERİKAN AYAKÇILIĞIYLA DEĞİL NE OLURSA AYAKLARI YERE BASAN BİR TÜRKİYE DEDİR DEMİŞİZ..fransada bir marsilyali ciksa deseki fransizlar cirkindir soyledir boyledir dese fransizlarda cevap verse senin gozunde ikiside milliyetci fasistmi oluyor

ben bu ulkenin toprak butunlugu icin herseyi yaparim gerekirse bilmem ne yaparim diyorum digeri bu ulkeden ayrilmaktan bagimsiz devlet kurmaktan bagsediyor ve sen beni ayni kefey koyuyorsun iste bu tavri yadirgiyorum.....

BELKİDE SADECE SÖYLÜYORDUR BIRAK SÖYLESİN. BOZO ÖYLE DEDİ DİYE TÜRKİYE Mİ BÖLÜNECEK BU BİRAZ BU ÜLKEYİ HAFİFSEMEK OLMAZ MI ;)

birimiz bu ulkenin toprak butunlugunu ne pahasina olursa olsun savunuyor ve ulusal devlet diyor....ABD nin buyuk oldugunu kabul etmek size neden bu kadar aci veriyor anlamadim ......bunu kabuletmek beni vatan haini mi yapar...kanser hastasi gibisiniz .....kabullenemiyorsuz....... AMERİKAY I SEVMEK ZORUNDA DEĞİLİM ÇOK BÜYÜK BİR DEVLET OLABİLİR. DÜNYANIN EN BÜYÜK SİLAHLARI ONDA OLABİLİR. AMA HİÇBİR HALKIN KADERİYLE OYNAMA HAKKINI KENDİNDE BULAMAZ. BUGÜN BOZOYLA SENİ BİRBİRİNİZE KATANDA BELKİ ONLAR NE DERSİN ;) AMERİKAYI BAŞKA BİR TARTIŞMAMIZA BIRAKILIM ÇÜNKÜ ONLAR HAKKINDA SÖYLEYECEĞİM ŞEY ÇOK..beni onunla bir tuttuktan sonra senin olaya nasil baktigini daha iyi anladim

WALLA BEN BÖYLE BAKIYORUM ÇÜNKÜ BU BENİM AMA SEN FARKLI BAKARSIN O DA SENİN BİLECEĞİN İŞ AMA ANLADIM DERSEN OLMAZ ÇÜNKÜ ANLATMAK İSTEDİĞİMİ HALA ANLAMAMIŞ GİBİSİN..

EVET YANLIZ SİZ Mİ BU VATANIN BEKCİSİSİNİZ BU VATANI YANLIZ SİZMİ SEVİYORSUNUZ VATANSEVERLİK ŞÖVENİST ZİHNİYETE SAHİP İNSANLARA MI ÖZGÜ?

su dusunce yanlis dusunce ozgurlugu olmasi her fikrin tartismaya acilabilecegi anlamina gelmez

SENİN FARKLI DÜŞÜNMEN ŞAŞIRTMADI BENİ..

FİKİRLER ÖZGÜRCE SÖYLENEBİLMELİDİR. DÜŞÜNSENE SEN ŞİMDİ KARŞI ÇIKACAKSIN AMA BU ÜLKE TAM BENİM İSTEDİĞİM GİBİ YÖNETİLİYOR AMA SANA GÖRE BEN TAKİYE YAPIYORUM SEN BANA ÇOK KARŞISIN VE BU ADAM YANLIŞTIR DİYE SÖYLEYEMİYORSUN. BİDE BÖYLE DÜŞÜN.

turkiyenin ulusal yapisini ve toprak butunlugunu tartismaya acmak ancak dusmanlarimiza fayda saglar bize ne gibi fayda saglar onuda bilmiyorum

BU SORUNUN TEK ÇÖZÜM YERİ TÜRKİYE DİYEN BİRİNDEN BEKLEMİYORSUN SANIRIM BUNUN CEVABINI

ve lutfen yazdiklarimdan cimbiz ile laf secme......piyanits filmi ile ilgili bir yazi yazmistim yok kulaklarin kesilmesi falan bunlardan bahsetmistim

:D BAK O YÜZDEN TEK TEK YAZIYORUM

yukarida allah var yani o yaziyi okudugunda bu fikri ovdugumu nasil cikartitorsun anlamadim

biriside tecavuz falan yazmis.......harbi tam fantezi yani...bilinc altinda ne sapik durtuler olan insanlar var aramizda...

ne demisim orada insanlari daga gonderiyorsunuz.......er ryan filmini seyret vs demisim niye cunku savasin ne oldugunu ancak orada olan bilir..davulun sesi roj tv den iyi duyuluyor ama dagda oyle degil.......

ama savasmaktan korkmuyorum ve grekirse neler yapilabilecegini de tarih defalarca gostermistir.....biz hep egemen....onlar hep kole yada azinlik minorty

ve liseli tartismasi demek ici bos soylemler atip gazete haberleriyle bunlari desteklemektir.....sosyaliz isteniyormus halklarin kardesligi imis

lutfen senden rica ediyorum halklarin kardesligi nedemektir....kulaga hos geliyor ama aciklarmisin ben cahilin herbiden bilmiyorum

kardes deli emin abiiiiii

KARDEŞİM BENİM :)

HER İNSAN KARDEŞTİR. EVİNİ DÜŞÜN KOMŞULARINI DÜŞÜN ARAYA SİYASET YADA HERHANGİ BİR AYRIMCILIK KOYMADAN NASIL YAŞIYORSUN BEN BUNU ÇOK GÜZEL YAŞIYORUM. İLK TANIŞTIĞIN BİR İNSANA NE GÖZLE BAKIYORSUN İLK. BİR KIZ GÖRDÜN O KADAR GÜZELKİ AŞIK OLDUN İLK GİDER KÜRTMÜSÜN TÜRKMÜSÜN DERSİN YOKSA GAYET İNSANİ BİR ŞEKİLDE SICAK BİR MERHABA MI O ZAMAN AKLININ UCUNDAN ONUN ETNİK KÖKENİ GEÇMEKTEMİDİR. PEKİ ONUN BİR KÜRT OLDUĞUNU ÖĞRENDİĞİN ZAMAN NE DEĞİŞİYOR SENİN NE FAZLAN VAR ONDAN 3. BİR GÖZÜNMÜ YADA KULAĞIN YADA AŞIK VEYSELİN SÖYLEDİĞİ GİBİ SEN ALTINSINDA O TUNÇ MU? ONUN SENDEN TEK FARKI SEN OLMADIĞINDIR. BIRAKTA BİRAZ FARKLI OLSUN..

SLOGANDA ATAYIM MI?

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

gozluklerde bayagi cikks yaniii

OLSUN O KADAR DA CANIM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkmen dedelerim bu memleketi fetedenlerdir....

Bu ülke Türklere aittir.....

Yaşamak isteyen yaşar ama bu memleketin tapusunda TÜRK MALI TÜRK KANI TÜRK CANI yazar....

Vatana ihanet eden de **********...

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkmen dedelerim bu memleketi fetedenlerdir....

Bu ülke Türklere aittir.....

Yaşamak isteyen yaşar ama bu memleketin tapusunda TÜRK MALI TÜRK KANI TÜRK CANI yazar....

Vatana ihanet eden de ittir...

ooo Pisişik gelmiş gelir gelmezde faşistliğe başlamış :D

Bu ülke hepimize ait bunu o pisişik beynine sok

Bu ülkenin tapusu sana mı verildi.Tapuda kesin kendi adını yazdırmışsındır sen imzada da ya sev ya terket yazıyordur ,olmadı faşizan tavırlarla canınızdan bezdirir kaçırırız sizi topraklarımızdan hatta denize dökeriz sizi yazıyordur :P

Ama bakın o türkmen dedelerinden hayatta kalan var ise bir zahmet git bir sor bakalım kurtuluş savaşında kimler varmış sadece türkmen dedelerinmi varmış.Gerçi senin dedende objektif olmaz ama bir şansımı deniyim dedim :D

Ah dedem ahh anlatırdın anılarını geçirdiğin zor günleri ya dede sen hayatta olsaydın bu çapulculara papuç bırakırmıydın merak ediyorum doğrusu (ASLAAAA KİMİN DEDESİ OO :) )

Bak duydunmu dede savaşı bu pisişiğin dedesi kazanmış tek başına hemde sen yokmuşsun üzülme dede üzülme sen.Ben biliyorum senin sevgini verdiğin emeği bu ülke için yaptıklarını.

Biz bu toprakların evlatlarıyız dede, üzülme sen doğudan batıya burdayız ,üzülme sen üzülme biz yaşam boyu buradayız dede.Biz bu ülkeyi seviyoruz dede ülkeyi bu hale getirenleri sevmiyoruz.Aynı savaşta Aynı taraf olmak bile yetmiyor bazen dede bak sen savaştın ne oldu dede biliyorum bunları duysan bana da kızardın şimdi şitt sus bu ülke hepimizin derdin ama bak dede ülkemde insan ayırıyorlar,gençleri öldürüyorlar,düşünenleri içerlerde yılların altına atıyorlar düşünmek dedem düşünmek bile suç olmuş.

Yaa Dedem işte böyle şimdi kemiklerin sızlıyormu bilemem ama eminimki rahat değilsin.Aklın bizde kalmasın dedem Emin ol torunların da en az senin kadar bu toprakları seviyor ve gitmeye de bölmeye de niyetleri yok.

Aman be dede ne önemi var değilmi Biz biliyoruz gerçekleri değilmi.

İmza : Arif dedenin torunu EmiLY_pandora

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eli öpülesi Arif dedenin torunu emly..

Yazılarına birebir katılıyorum..

Bu ülke için kimler ölmüşse, bu ülke onlarındır...

Yani Kürt, Türk, Laz, Çerkez farketmez..

Hepimiz bu vatanın evladıyız ve herkese eşit insan hakları taraftarıyız...

Ama bölücülük fikri kimde varsa onlara karşıyız..

O bu şu farketmez hepsine..

Arkadaşlar bu topicte şunu gördüm..

Orada burada islamı savunanlara gerici, yobaz, rejim düşmanı diyenler..

Kendileri başka bir rejimin sevdasındalar..

Yok Rusya, yok Çin, yok Küba..??

Hayırdır artkadaşlar ne oluyoruz...??

Birde Atatürk alırsınızya ağzınıza..

Yemin ederim sinir krizlerine girmemek elde değil..

Böyle çivte standartçılık ve böyle bir dengesizlik olamaz...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne alaka...

İslamı rejim görüp, şeriat geliyor yaygaraları koparan sizlersiniz..

Bir başörtü meselesi bile rejim tartışmasına alet ediliyorsa gerisini siz hesap edin...

Ne kadar da çok çelişiyorsunuz böyle..

Oysa sizin sosyalizm propagandalarınız ne kadar masum dimi..))

Sen merak etme kardeş, Allaha çok şükür okuduğumuzu her yönüyle anlarız..

Hiç bir şekilde ikilik yapmayız..

Hak adalet doğruluk nerede oradayız..

Ama bu güne kadar hep yanlış anladınız yada anlamadınız..

Saygılar-Sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyada ve Türkiye de son belkide geçmiş bir kaç yüzyılın en büyük devrimcisidir Atatürk. memleket bataklığa saplanmışken saltanat ve takiyeci yobazlar vatanı parça parça düşman eline bırakırken yola çıkmış.. kaderinin emperyalist devletlerin uşağı olmak olmadığının farkına varıp olanaksızlıklardan olanak yaratıp bağımsız hür bir TÜRKİYE için onulmaz bir savaş vermiş bir insana sol değilde kim sahip çıkacak. böyle onurlu bir mücadeleye kim sahip çıkmaz.

Hemde başımıza taç yaparız taç.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eee o zaman insanalrın ekonomik sistemelri tartışması seni neden rahatsız ediyor.

Adı ekonomik sistemmi oldu..

Sonuçta sosyalizm nasıl gelir...??

İhtilalle falan dimi...))

Gerçi savunduğunuzu da bilmezsiniz..

Bak arkadaşım bu ülke cumhuriyetle yönetilmektedir..

Cumhuriyetlerde halk kendi kendini yönetir..

Herkesin özel mülkiyet hakkı vardır..

Sosyalizm cumhuriyet yönetiminin tam tersidir..

Ya Atatürkçü olmucaksınız yada sosyalizmi savunmucaksınız..

Yok ekonomik sistem yok bilmem ne sistem diyip milleti kandırmayın..

Burada yönetim söz konusu..

Anayasa söz konusu..

En önemlisi rejim söz konusu...

Burada Atatürkün arkasına sığınıp, saman altından su yürütmenizin anlamı yok..

Cahilleri kandırabilirsiniz ama bilinki bu ülkede bilenler cahillerden daha fazladır..

Adamlara bak ya....))

Ne kadar takiyyecisiniz..

Biz bir baş örtüsü dedik kıyamet koptu..

İnananlarından inanmayanlarına kadar forumun altını üstüne getirdiniz...

Şimdi sosyalizm propagandası yapılıyor..

Nerede o naracılar....??

Yoksa hepten şakşakçımıydınız..!!

Gerçekten yazık yazık...

Bir gün herşey düzelecek ama çok geç olacak....

Not:Batı ve uzak doğuyu yarım asır etkisi altında bulunduran Sosyalizm, Türkiye'de ilk defa 1910 yılında resmen boy göstermiş ve "Osmanlı Sosyalist Partisi" adıyla sosyalist Hüseyin Hilmi tarafından bir parti kurulmuştu. Bu partiyi kurduran ve partiyi perde arkasından destekleyen ise, materyalist ateist Baha Tevfik idi..1920'den sonra çeşitli şekillerde gelişen Marksizm veya devrimci Sosyalizm, her fırsatta toplumu bölmek, sosyal düzeni yıkmak, insanları anarşiye çekmek için elinden ne geliyorsa yapmıştır....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Okuyun da kim nedir bilin.. Kimin bölücü kimin devlet ve rejim düşmanı olduğunu görün...!!

Kendim için hiçbirşey istemiyorum..

Bu forumda dostumda olmasın arkadaşımda..

Ama sadece kimlerle dost olduğunuzu bilin..

Savunduğunuz fikirleri bilin yeter....!!

Saygılar-Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir noktada doğru,

Sosyalizm sadece bir ekonomik sistem değildir.

Sosyalizm bir dünya görüşüdür, bir felsefedir,

Nedir sosyalizm,

Sosyalizm, kapitalizmin, sömürünün, emperyalizmin

antitezidir.

Onun ötesi teferruattır.

Elbette, böyle bir felsefe,

kendi hukukunu, kendi anayasasını, kendi kurumlarını inşa edecektir.

Bu kaçınılmaz.

Sosyalistlerin,

bugün Atatürk'ün inşa ettiği söylenen ama emperyalistlerle kolkola giren

bu Cumhuriyetle değil ama

Atatürk'ün emperyalizme meydan okuyan duruşuyla yolları kesişir.

Atatürk'ün özellikle Cumhuriyetin ilk yıllarında uyguladığı modelle

yolları kesişir.

Sosyalizm ne üzerinize korku salan bir ucube

ne de etrafı kasıp kavuran bir terör dalgasıdır.

O herşeyden önce bir ahlaki duruştur.

Burada tartışılan konunun özü budur ve burda tartışılan şeylerin

dini bir takım hükümlerle, tavırlarla ilgisi yoktur.

Dilerim bu ayrımı yapabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yukarda dini bir meseleden bahsetmedim..

Gene yanlış yorum ve yargıya vardınız..

Yani beni, gene yanlış anladınız..

Zaten hangi bir yazımı doğru anladınızki...??

Şimdi sosyalizm reklamlna geçtiniz..

Oysa sizde biliyorsunuzki, mevcut rejimle sosyalizm kesişir..

Bu da ne demek bilirsiniz..

Bu rejimin gitmesi, sosyalizmin gelmesi demektir..

Kısacası, adı ne olursa olsun rejim karşıtlığıdır..

İşinize gelddiği yerde Atatütrk cumhuriyeti, gelmediği yerde başka cumhuriyet tanımınız, içinde bulunduğunuz çıkmazın ve takiyyeciliğin göstergesidir...

Bugüne kadar hiç bir grubun şeriat isteriz diye ayaklandıklarını ve polisle tekme tokat, monotof kokteylli, taşlı, bıçaklı yürüyüş yaptığını görmedim..

Bizim mazlum kızımız dininin emri olduğu için takması gereken baş örtüsünü taktığında, üniversiteye alınmazken ve okuma hakkı elinden alınırken..

Diğer tarafta bahsetiğimiz görüşteki öğrencilerin devlete cepe alıp, caddeleri savaş alanına getirdiklerini çok gördük..

Gerçekler ayan beyandır, ama görebilene aşkolsun.

Saygıla-Sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adı ekonomik sistemmi oldu..

Sonuçta sosyalizm nasıl gelir...??

İhtilalle falan dimi...))

Gerçi savunduğunuzu da bilmezsiniz..

Bak arkadaşım bu ülke cumhuriyetle yönetilmektedir..

Cumhuriyetlerde halk kendi kendini yönetir..

Herkesin özel mülkiyet hakkı vardır..

Sosyalizm cumhuriyet yönetiminin tam tersidir..

Ya Atatürkçü olmucaksınız yada sosyalizmi savunmucaksınız..

Yok ekonomik sistem yok bilmem ne sistem diyip milleti kandırmayın..

Burada yönetim söz konusu..

Anayasa söz konusu..

En önemlisi rejim söz konusu...

Burada Atatürkün arkasına sığınıp, saman altından su yürütmenizin anlamı yok..

Cahilleri kandırabilirsiniz ama bilinki bu ülkede bilenler cahillerden daha fazladır..

Adamlara bak ya....))

Ne kadar takiyyecisiniz..

Biz bir baş örtüsü dedik kıyamet koptu..

İnananlarından inanmayanlarına kadar forumun altını üstüne getirdiniz...

Şimdi sosyalizm propagandası yapılıyor..

Nerede o naracılar....??

Yoksa hepten şakşakçımıydınız..!!

Gerçekten yazık yazık...

Bir gün herşey düzelecek ama çok geç olacak....

Not:Batı ve uzak doğuyu yarım asır etkisi altında bulunduran Sosyalizm, Türkiye'de ilk defa 1910 yılında resmen boy göstermiş ve "Osmanlı Sosyalist Partisi" adıyla sosyalist Hüseyin Hilmi tarafından bir parti kurulmuştu. Bu partiyi kurduran ve partiyi perde arkasından destekleyen ise, materyalist ateist Baha Tevfik idi..1920'den sonra çeşitli şekillerde gelişen Marksizm veya devrimci Sosyalizm, her fırsatta toplumu bölmek, sosyal düzeni yıkmak, insanları anarşiye çekmek için elinden ne geliyorsa yapmıştır....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Okuyun da kim nedir bilin.. Kimin bölücü kimin devlet ve rejim düşmanı olduğunu görün...!!

Kendim için hiçbirşey istemiyorum..

Bu forumda dostumda olmasın arkadaşımda..

Ama sadece kimlerle dost olduğunuzu bilin..

Savunduğunuz fikirleri bilin yeter....!!

Saygılar-Sevgiler..

Kral yine cahillik.

Tabi önce bilmek lazım bu kadar kendi kafasına göre tespit yapmadan önce insan Sosyalizm nedir diye.

şimdi şahıs bu ülke cumhuriyettir , cumhuriyet sosyalizmin tam tersidir derse, komiklik bir yana abes olur. zira Cumhuriyet bir yönetim şekli sosyalizm ise bir sistemdir. Bu ülke nin cumhuriyet, ya da sosyalizm gibi seçenekleri olmaz. çünkü Sosyalsit bir rejim Cumhuriyetle de teknokrasiyle de yönetilebilir. Kapitalizm de öyle cumhuriyetle de, diktatörlüklede, teokrasiyle ya da teknokrasiyle de yönetilebilir.

zira tarihte ortaya çıkan sosyalsit devletlerin yönetim biçimi hep Cumhuriyet olmuştur.

Türkiye ye bakarsak. Atatürk'ün Komünist Fıkra kurdurup onunla Kominterne temsilci gönderdiğini düşünürsek. ve "sosyalist olunmalı önce maddeyi anlamalı" dediğini düşünürsek. Ardından bu ülkede ülkeyi parçalamk isteyenelrin sosyalsitler değil senin savunduğun adamlar olduğunu düşünürsek.

mesela Kubilay'ı sosyalistler şehit etmedi. Şeriat isteriz diye cumhuriyete karşı sosyalsitler bayrak açmadı. Kuvay-ı Milliyeciler için bunalr Fransız dan daha gavurdur kafirdir diye sosyalistler fetva vermedi. Meclsite milletvkeillerine hitaben "aslanlar gibisiniz isterseniz Hilafeti geri getirebilirsiniz" diyen lider sosyalist bir partinin lideri değildi. Sivasta 38 kişiyi sosyalsitler yakmadı. İnsanları domuz bağıyla işkencelerle kör bıçaklarla sosyalistler kesmedi. Ünviersitelerde başı açık diye ya da oruç tutumuyor diye öğrencilere satıralrla sosyalistler saldırmadı. Maraş ta Çorumda sırf alevi oldukları için insanları baltalarla sosyalistler katletmedi. "geçiş kanlı mı olacak kansız mı olacak" diye mecliste sosyalistler konuşma yapmadı. Anıt Kabirde Atatürk ün ölüm yıl dönümünde bombalı saldırı hazırlığında sosyalistler yakalanmadı. Tüm Anadolu işgalcilere karşı savaşırken, ingilzilerden destek alıp. Şeriat isteriz diye ayaklananların hiç biriside sosyalist değildi. bu ülkede ayrımcılık, insanlar arasında nefret tohumalrı ekme, karanlık bir ortam yağpma işini kimlerin ifa ettiği ortadadır. Cumhuriyete kastettiği için ülkeden akçaıp amerika da almanya da saklananlarda

bu ülkenin değerleriyle ilgili millete ahkam keserken. önce o ağzına almaya bile korktuğun laikliği bir düşün. bu ülke hakkıdna bize ahkam kesme, bu ülke laik bir ülkedir sizin gibiler ne kadar rahatsız olsada ne kadar ağızlarına almaya bile korksalarda bu ulus tercihini yapmıştır. kabul edemeyenlerisne alternatifi çoktur. fettullah gülen gibi, şevki yılmaz gibi saklanacakları ülkelerde bellidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugüne kadar hiç bir grubun şeriat isteriz diye ayaklandıklarını ve polisle tekme tokat, monotof kokteylli, taşlı, bıçaklı yürüyüş yaptığını görmedim..

Bizim mazlum kızımız dininin emri olduğu için takması gereken baş örtüsünü taktığında, üniversiteye alınmazken ve okuma hakkı elinden alınırken..

Diğer tarafta bahsetiğimiz görüşteki öğrencilerin devlete cepe alıp, caddeleri savaş alanına getirdiklerini çok gördük..

Sevgili kralx

Bakın turban takan kız arkadaşımza mazlum diğerlerine anarşist gözüyle bakarsanız bunu eleştiririm.

Ki özgürlük herkese derken bir tarafı mazlum diğer tarafı devlete cephe alan bir tavır sergiliyorsunuz.

O öğrencilerin joplarla dövülmesi hak mıdır?,göz altında kaybolmaları hak mıdır?

Bu öğrencilere rahatmı batmıştır üniv.lerinde okumak varken joplarla dayakmı yemek isterler?

Öğrenci ve genç aydınların ideolojik başkaldırısının temelinde yatan ulusal ve uluslararası nedenlerin derinlemesine bir incelem­esini yapmak gerekmezmi ?

Bakın ben bir ara bir eyleme şahit oldum sizin Mazlum diye nitelendirdiğiniz arkadaşlarımız bir eylem yapıyordu.Yer sultan ahmet ti ve türban eylemi yapıyordu arkadaşlar.

Ben her zaman yurdum insanının yaptığı gibi elime çekirdek almadım ama izlemeye başladım ellerinde kuranlarla eylem yapıyorlardı ve polisler de yaklaşmıyordu ve sloganların ardı arkası kesilmedi ki işte tam bu esnada onlara destek vermek için kimler geldi biliyormusunuz ? Sizin devlete cepe alıp, caddeleri savaş alanına getirdiklerini çok gördük dediğiniz öğrenciler alkışlarıyla destek verdiler.Yanlarında durdular.

Aynı şekilde o öğrenciler eylem yapsaydı mazlum kız arkadaşlarımızın kılı kıpırdamazdı.

İşte ben bu noktada diyorum özgürlük isteniyorsa sadece kişiye değil sadece belli bir etnik kökene değil tüm ulus yaşayanlarına özgürlük verilsin hakları verilsin insanca yaşam koşulları verilsin.

Yoksa taki kendimiz bir haksızlığa uğrayana kadar kayıtsız kalırsak bana dokunmayan bin yaşasın dersek o zamanda hak ettiğimiz hiç bir şeye ulaşamayız.

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

adam niye molotof kokteylli gösteri yapsın ki. fatih avlusunda şeriat özlemlerini dile getirip cumhuriyete ve atatürke hakaret ederken, polis seyrediyordu onları neden ihtiyaç duysun yani. Ama ben şeriat isteriz diyerek polis öldürenleride gördüm hatta televizyonlarda beraber izledik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana bilgi verecek seviyen yok arkadaş önce bunu anla..

O bahsetiğin şeylerin hepsini sana unutturacak kadar yada öğretecek kadar bilgim var..

Sosyalizmin sadece bir ekonomik sistem olarak gösterilip üstü örtülü fikirlerinizi de biliyorum..

Sosyalizmin tarihçesine, kaç çeşit sosyalizm olduğuna, sosyalizmin getirilerine ve götürülerine vakıfım...

Keşke sadece ekonomik sistem olarak görseniz gene iyi..

Ama olay o değil...

Gerçi ekonomik sistem de olsa, cumhuriyetin temellerine tersdir.

En önemlisi mülkiyet özgürlüğünüz elinizde değildir...

Bu nasıl demokrasi nasıl cumhuriyet..

Bana bilmiyorsun derken kendine hiç bakmadınmı..

Kendi kendini test etmedinmii..?

Gerçi kendi kendini test etmek içinde bilgi gerek dimi...))

Ütopyacı, evrimci, devrimci, bilimsel sosyalizmi hiç duymadın dimi..

Sosyalizmin çeşitlerinden haberin bile yok dimi...

Bilisel sosyalizm 'i bilirmisin..? hiç inceledinmi..

Eğer incelediysen bir müslüman olarak ne kadar kafana yattı..???

Yoksa ilkkez bendenmi duydun..))

Neyse...

Heralde siz sosyalizmle sosyal adaleti karıştırdınız..

İyi düşünün..!!

Saygılar...

Pandora gözünü seveyim sen bari beni anla...

Ben hiç kimsenin özgürlüğüne laf etmiyorum..

Çevresine zarar vermeden, polisine devletine taş atmadan herkes her yerde, yürüyüşte yapar, mitingte..

Ancak bölücülük propagandası yapamaz...

Fikir özgürlüğünden yanayım..

Hiç kimseyi kayırmıyorum..

Araç yakanları, esnafın camını kıranları, polise taş atanları hoş göremem, ama fikirlerini açıklamalarına saygı duyarım..

Anlaşıldımı emly..??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

laf şimdi. kaç çeşit cumhuriyet var dünyada, kaç çeşit diktatörlük var, kaç çeşit mutlakiyet rejimi var, kaç çeşit krallık var, kaç çeşit emirlik var.

birbiriyle aynı şekilde yönetilen iki ülke var mı?

yukarıda söyleyen benim bir rejim sosyalsit oalbilir kapitalist olabilri bu tek başıan onun nasıl yönetileceğini göstermez diye. Türkiye de kapitalsit bir ülkedir, pakistan da aynı şekilde yönetilmiyor dimi.

öyle ben biliyorum bne vakıfım demekle olmaz. sosyalizme ateş püskürürken biliyor musun Osmanlıda özel mülkiyetin yasak olduğunu. devlet dışında hiç bir kimsenin kurumun toprak sahibi olamadığını.

sonra senin yaptığın sosyalizm eleştiriside değil ssoyalsitlere laf atma. onunda cevabını yuakrıda verdim. bu ülke tarihinde karanlığın mimarı kimlerdir diye. o saydıkalrımın içinde sosyalist bir isme rastlıyamadım. dün sosyalistlerin söyledikleri yüzünden hapsedilirlerken bu gün anyı şeyleri devletin üst makamları söylüyor. ama biz geç doğsakda bu ülke tarihini iyi biliyoruz. kimlerin bu ülkede birliğie, cumhuriyete, laikliğe, ilericiliğie , aydınlıuğa karşı bayrak açtıklarınıda.

daha önce de söylediğim gibi. Fatih camiinin avlusunda cumhuriyete bayrak açıp, Atatürk'e ve cumhuriyete etmedikleri hakareti bırakmyanlara gösterdiği müsamahanın onda birini, başka şeyleri protesto edenlere gösterse polis, ne o manzaralar olur ne başka bir şey.

Toplantı ve Gösteri hakkı tüm vatandaşlara verilmişken. Hakkını arayan memurların üstüne yekten biber gazlarıyla panzerlerle saldıranlar, şikayet edemez. Polis onların güvenliğini sğalamak için oradadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında kısmen haklısın..

Sosyalizm her ülkede aynı değildir..

Laiklik gibi..!!!!

Bu durumda sizin kafanızdan geçen sosyalizmi irdelemek gerkiyor..

Siz kafanızdan geçen sosyalizmi sadece ekonomiye yorumluyorsunuz..

Oysa sosyalizmin de siyasal yönü vardır..

Umarım bunu biliyorsunuzdur...

Şunu unutmayınki sosyalizmin; ekonomik, siyasal ve ideoloji tanımlamaları vardır...

Saygılar..

Tarih: Düzenleyen: kralx
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pandora gözünü seveyim sen bari beni anla...

Ben hiç kimsenin özgürlüğüne laf etmiyorum..

Çevresine zarar vermeden, polisine devletine taş atmadan herkes her yerde, yürüyüşte yapar, mitingte..

Ancak bölücülük propagandası yapamaz...

Fikir özgürlüğünden yanayım..

Hiç kimseyi kayırmıyorum..

Araç yakanları, esnafın camını kıranları, polise taş atanları hoş göremem, ama fikirlerini açıklamalarına saygı duyarım..

Anlaşıldımı emly..??

Sevgili Kralx sanırım birbirimizi anlayamıyoruz ki zaten bu noktada kilitleniyor herşey

Adam gibi eylem yapsalar ne olur birşekilde bertaraf ediliyorlar zaten Ve dayak yemeleri için illaki kaldırım taşlarını sökmelerine gerek de yok

Metin Göktepe hangi kaldırım taşını sökmüştür hangi esnafın camın ı kırmıştırda göz altında öldürülmesini haklı çıkarsın???

Bunun gibi bir çok örneklerle dolu ülkemiz .

Yapma ne olur sanki bu ülkede yaşamıyor gibisin kralx Görün lütfen bir kerede görün.

Bunlar hep bir birikimin eseri değilmidir kralx

Bir tek türban yasak diye ortalığı ayağa kaldırıp başbakana baskılar yapılıyor ki başbakan bunun sözünü vererek belli bir kesimden de oy almıştır zaten

sizin devlete cephe almış dediğiniz insanların yaşam koşullarından bir bilginiz varmı ?

bir tek türban sorunu ile uğraşmak la olmuyor inanın bana

Azıcık çevrenizi gözlemlerseniz nedemek istediğimi sanırım anlarsınız sevgili kralx

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tekrar ediyorum sosyalizm ekonomik bir modeldir, siyasal yanı nı onu uygulayan ülke belirler. siyasal yanı cumhuriyette oalbilir, diktatörlükte, teknokraside. bilmediğimi şeyler hakkınd akti fikirlere sahip olmayalım.

sosyalizm, bütün üretim araçlarının toplumun ortak mülkiyetine dayalı devlet planlı ekonomik modeldir. geri kalan yanı onu uyugalyan ülkelere kalmıştır.

Tıpkı kapitalizm gibi. sosyal devlete olur liberal devlete, cumhuriyette olur diktatörlükte. her sistem uyuglandığı coğrafyaya göre özellik taşır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Emliy beni ne ile suçladığını tek bir cümleyle alabilirmiyim..

Çünkü böyle olmuyor, uzun yazılar içinde bazı şeyler kayboluoyr..

Ben vuran kıranlara laf ediyorum..

Fikir özgürlüğü haklarını adam gibi yerine getirsinler diyorum..

Bilmem nerede öldürülene laf etmiyorum, öldürene hak vermiyorum, 37 kişinin yakanları tasvip etmiyorum, sen kalkmış bana çevrene bak diyorsun..

Ben çevreme çok dikkatli bakıyorum, neyin ne olduğunu da biliyorum..

Özellliklede yazdım emily sen bari beni anla diye...

Yoksa sende mi, bir iletinin tamamını okumadan, yargıya varanlardansın..??

Beni ne ile suçladığını kısa olarak yazarsan sevinirim..

Saygılar...??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.