Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

OKUDUĞUNUZ KİTAPLAR

Önerilen İletiler

Şu Çılgın Türkler

Mesnevi'den Hikayeler

12. Gezegen

Şu çılgın Türkler'i bir kaç ay önce okudum tarihimizi ayrıntıları ile ve kişileri ile oldukça detaylı anlatmış sayın Turgut Özakman... ve kendisiyle bir konferansta tanışma imkanı buldum kitabı hakkında kısa bir sohpet yaptık, kendisine emeklerinden ötürü teşekkür ettim... kitap son yılların en çok okunanlarından biriydi, tarih pek ilgi görmeyen bir tür buna rağmen ülkemizde gelişmekte olan siyasal olaylarında etkisiyle geçmişimizi daha iyi bilmek gerektiğini bize yeniden hatırlattı. Türkiye'nin şu an ki siyasi portresi ile kurtuluş savaşı öncesi ve sonrasında olanlar benzerlikler gösteriyor. o yüzden bu kitabı herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum...

Mesnevi Mevlana'nın en ünlü hikayelerinin yazdığı bir kitap. düşündürücü, felsefenin etkileyici derinliği var. bu hikayeleri dünya okuyor ama ülkemizde malesef çok bilinmiyor.

12.Gezegen kozmik olayların anlatıldığı güzel bir kitap. bildiğimiz olaylara başka bir açıdan bakıyor mistik olarak anladığımız bazı meseleleri teknolojik ve bugünün algısıyla anlatıyor. Sümer yazıtlarında, Tevratta ve İncilde anlatılan dünyasal ve kozmik olayları nedenleri ve nasılları ile dile getiriyor. bu türü sevenlere öneriyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 95
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

yukarıdaki iletimi yanlış yere yazmışım onlar şu an okuduklarım tamamlanmamış olanlar...

son zamanlarda okuduğum ve beni çok etkisinde bırakmış bir kitaptan bahsedebilirim...

Savaş ve Açlar...Hasan İzzettin Dinamo..

babamın kitaplığını karıştırırken bulduğum bu romanı yemeden,içmeden ve uykusuz olarak çok kısa bir zaman aralığında bitirdim...bitirdiğimde Hayat Güzeldir filminden çıktığımdaki duygularımla hemen hemen aynı şeyleri hissediyordum...bir şok!...kabullenememe...ve herşeye rağmen romanı tekrar okuma isteği...bulabilirseniz..tarafımca şiddetle önerilir... :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

orhan pamuk'un yeni hayat'ını yıllar önce

büyük beklentiyle okumaya başlamıştım

ne de olsa "bir kitap okudum ve hayatım değişti" diye başlıyordu.

okuyunca benim de hayatım değişecek sanmıştım :stuart:

zorlukla bitirdim

ve pamuk'un yapıtlarının abartıldığını düşünerek

pamuk okumayı bırakmıştım

nobel den sonra Kar'a başlayayım dedim

herhalde yarım bırakırım diyordum

ama beklemediğim kadar iyi çıktı

zevkle okudum

benim gibi pamuk'tan ürkenlere öneririm.

türk düşmanı olarak da göremedim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

okuduklarımdan ve çok beğendiklerimden bazıları..

Osman Aysu'nun çift karekteri anlatan bir kitabı vardı çok beğenmiştim .ismini unuttum.

Dödüncü güç..........

Sana gül bahçesi vadetmedim.......

Desiire...........yazarlarını hatılamıyorum..

Bencil.......Maceracılar.......Paralı askerler.....Wilbur Simit'in kitabları

minta............Kiraze.......Solmaz Kamuran'ın kitapları

Dan Brovn'kitaplarının çoğunu okudum..

anlıyacağınız ben bir kitapkoliğim...yatmadan önce mutlaka okurum..... burada saydıklarım çok beğendiklerimden bazıları..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katkılarınız için teşekkürler arkadaşlar :clover:

Dan Brawn'ın Digital Kale, Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanları okumuştum bende sevgili mrs.su, kiraze'yi de duydum ama okumadım konusundan bahsedersen sevinirim canım... selamlar

Cengiz Özakıncı'nın yeni bir kitabı çıkmış ismini bulamadım netten arayacağım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katkılarınız için teşekkürler arkadaşlar :clover:

Dan Brawn'ın Digital Kale, Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanları okumuştum bende sevgili mrs.su, kiraze'yi de duydum ama okumadım konusundan bahsedersen sevinirim canım... selamlar

Cengiz Özakıncı'nın yeni bir kitabı çıkmış ismini bulamadım netten arayacağım...

sardunyam; kiraze avrupadan osmanlıya kaçabilmiş yahudi bir kadının hikayesi kaçarken ailesi dağılmış sevdiğini kaybetmiş (daha sonra buluyor) saraya yakın ve saray entrikalarına şahit olmuş bi kadın ve aç ğözlü ...yaşadığı acılar onu öyle yapmış .ama saraya yakın olmayı kellesiyle ödeyen bir kadın......güzel ve akıcı bir kitap...

Bulabilirsen Bencil'i tavsiye ederim......en çok beğendiğim kitaplardan biri...birde Anastasya diye bir kitap okumuştum oda güzeldi.Nermin bezmen'in Kurt & Seyd dide tavsiye ederim.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
sardunyam; kiraze avrupadan osmanlıya kaçabilmiş yahudi bir kadının hikayesi kaçarken ailesi dağılmış sevdiğini kaybetmiş (daha sonra buluyor) saraya yakın ve saray entrikalarına şahit olmuş bi kadın ve aç ğözlü ...yaşadığı acılar onu öyle yapmış .ama saraya yakın olmayı kellesiyle ödeyen bir kadın......güzel ve akıcı bir kitap...

Bulabilirsen Bencil'i tavsiye ederim......en çok beğendiğim kitaplardan biri...birde Anastasya diye bir kitap okumuştum oda güzeldi.Nermin bezmen'in Kurt & Seyd dide tavsiye ederim.......

teşekkür ederim canım arayacağım

zamanla aklima geliyor..

Prenses Ela cok hosuma gitmisti,tekrar okumak istiyorum

Camlica'nin Uc Gulu,

Harem Hatiralari,

Kelile ve Dimne(okudun mu bilmem sardunyam ablam ama sanki senin sevecegin turde gibime geldi)

Sana Gul Bahcesi Vadetmedim

Hepsi guzeldi....

okumadım leylacım ama eğer bulursam okumak isterim

Tolstoy'un bir çok kitabını okudum özellikle Diriliş'i tavsiye ederim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ilk okuduğum kitaplardan biri "Küçük Deniz Kızı"dır belki de ilkidir :) ama hala yarım yamalak da olsa onun dünyasını hatırlarım ve o zamanlar ne kadar özendiğim aklıma gelir :) çocukluk işte.

Şu güne kadar okuyup da beni en fazla kitap okumaya yönelten kitap -yazarının tam olarak adını hatırlayamadığım, ama alman bir yazardı- "İnsanın Anlam Arayışı" olmuştur.

Kitabın konusu Alman nazi kamplarında hayatını geçiren bir adamın daha sonra oradan sağ çıkıp öyküsünü anlatmasıdır. Ama oradaki psikolojiyi ve yaşam mücadelesini öyle bir kurgulamış ki gerçekten sanki orada bulunmuş hissi verdi bana. Gerçekten ürperticiydi.

İlham Öyküleri------Murat Çiftkaya

Sevgi Öyküleri------Selim Gündüzalp, İsmail Örgen

İçimizdeki Şeytan--Tolstoy

Nietzsche Ağladığında--Yazarını hatırlamıyorum.

En Uzun Gece-------Ahmet Altan

Okumayı her seferinde yarım bırakıp tekrar başladığım "Böyle Buyurdu Zerdüşt" (Friedrich Nietzsche)

Dün başladığım Yatak odası Diyalogları -ki herkese tavsiye ederim.

Bir kitap okurken hiç bukadar yüksek sesle gülmemiştim.

Hemen her paragrafta gülmeme engel olamıyorum şiddetle tavsiye ederim arkadaşlara.

Bir karı koca arasında geçen diyalogları karşılıklı konuşma şeklinde kitapta buluyorsunuz. Bunların birisi tipik bir Türk erkeği birisi tipik bir Türk kadını ve bunların sentezinde ortaya çok güzel bir atışmalarla dolu kitap çıkmış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

önceleri ilgimi çeken kitapları okuyordum. Ama daha sonraki dönemlerde yazarları okumaya başladım. Turgut beyinŞu Çılgın Türkler'ini çok beğendim. Belki bu sayede öğrenciler tarihten zevk aldılar diyebilirim. Nietzche'nin Tarih üzerine kitabını lisede okumuştum ve beni etkilemişti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12. Gezegen güzel bir kitap. Bunun yanında aynı tarzlarda yazılmış başka kitaplar da var. Mitoloji'yi anlatan ve dini örgülerle bağlantı kuran. Açıkçası insanı beyin fırtınası yapmaya sürüklüyor.

ergun candan'ın antik mısır2ın sırlarını da tavsiye edebilirim. Ayrıca Zecharia Sitchin'in 12. Gezegen dışında yazdığı derlemelerden oluşan üç ciltlik bir kitabı var adını hatırlamıyorum. Sanırım Dünya tarihi olması gerekiyor. Bu konu üzerine Yalçın İşler güzel bir kitap yazmıştı. Yıllar önce okumuştum Adını hatırlamıyorum. Sanırım Dünya hakkında Her Şey'di

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

en çok etkilendiğim kitaplardan biri

Jack London- Martin Eden'dır

uzun bir aradan sonra tekrarda kitap okumaya başlama sebebim de diyebiliriz. o kadar ki bitmesin diye sonlara doğru okuma hızımı düşürdüğümü bile hatırlıyorum.

Oscar Wilde- Dorian Grey'in portresi de mükemmeldi. Herkes okusun. Bir solukta bitiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bende şu an zoe barnesin çılgın kadınlar adlı kitabını okuyorum.

daha yeni başladım kitaba ama şimdiden şunu diyebilirim eğlenceli,duygusal birazda adındaki gibi çılgın :)

ayrıca kitabın içinde sevgi,kıskançlık,arkadaşlık çok güzel anlatılıyor....

bundan öncede bir dedikoducu kız serisinin 3. kitabını okudum tek istediğim herşey :D

o da çok güzel bi kitaptı arkadaşlık dostluk aşk sevgi aldatmak adına herşeyin olduğu bi kitap!

bu seri 6 kitaptan oluşuyor.

ayrıca sardunyam ve leylam gibi bende ayşe kulinin eserlerını bağanerek okudum.

şu ana kadar yazdığı tüm kitapları okudum ve gece seslerinide okumadıysanız tavsiye ederim :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kutsal Ve Dindışı adlı kitabı okuyorum yazarı Mircea Eliade

insanlık tarihinde mekanların kutsallaştırılması ve nedenlerini ve kutsalın dışında kalanları anlatıyor...

Son okuduklarım

İstanbulun halleri/ Aziz Nesin

Eşzamanlılık/Joseph Jaworsky

Yüreğinin götürdüğü yere git/Susanna Tamaro

Sahi mutsuz musun/ Perihan Mağden

En uzağından unutuşun/Patrick Modiano

Kutadgu Bilig/Yusuf has hacip

akışı olmayan sular/Pınar Kür

içimizde bir yer/ Ahmet Altan

içlerinde tek beğenmediğim En uzağından unutuşun isimli kitaptı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tanrılar Okulu / Stefano E. D'Anna

İster bilinçli, ister bilinçsiz verilmiş olsun, kişinin başına kendi rızası olmadan hiçbir dış olay gelemez. Öncelikle psikolojisinden geçmeden, hiçbir şeyle karşılaşamaz.

Düşünce bu yüzden çok güçlüdür. Düşünüş Yazgıdır.

Varoluş bizim buluşumuzdur ve bu yüzden sadece bize bağlıdır.

Bu dünyadaki yaşantı,

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

leyleklerin uçuşu...kurtlar imp..(filmide çıktı).......jean cristohe grange

tanyeri horozları...yaşar kemal

pi'nin yaşamı...yann martel

benim adım kırmızı..murathan mungan

bir çift yürek...marlo morgan

bazıları.......vs...vs..

dan brown'nun, ayşe kulinin, solmaz kamuranın ve daha bir çok kitap okudum.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.