Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

türk gençliği nereye gidiyor

nuri

Önerilen İletiler

ülkemizde etnik kmliklerin harekete geçirilmek ve yeni bir Irak yaratmak istendği, milliyetçiliğin suç sayıldığı bu kara günlerde ben başka bir konuya daha temas etmek istiyorum.

geçenlerde Ziya Gökalp'in bir kitabını okuyordum.kitabı elmde gören brçok insanın bana bakışı bir anda değişiverdi.karşı çıkmalarının nedeni komik olduğu kadar endişe verici.hepsinin de verdği cevap:bu adam milliyetçi...Ne yani atatürk ilkeleri arasında da yer alan milliyetçilik suç mu?Mustafa Kemal'in fikir babam dediği Gökalp'i okumak ve anlamaya çalıçmak suç mu?

1-2 yıl öncesine kadar Türk gençliği dendiği zaman br genç olarak gurur duyuyordum.ama umutlarımın yavaş yavaş sönmekte olduğunu hissediyorum. o çok övdüğümüz Türk gençliği adeta beyinleri yıkanmış,milli duyguları bir operasyonla alınmış gibi zamanını olaylardan bihaber şekilde magazin programları izlemekle tüketyor. onlara milli duyguları tekrar aşılamaya çalıştığım vakit cevaplar hep aynı:.-ülkeyi sen m kurtaracan? Ben sınavla seçilmiş,başarılı, bilinçli öğrencilerin bulunduğu Anadolu Lisesinde okuyorum.Eğer bölgemizin, ülkemizin bilinçli öğğrencileri bunlar ise blinçsizleri tahmin bile edemiyorum.

Rabbim Müslüman Türk milletini her türlü düşmandan korusun derken sözlerimi Alparslan Türkeş'in şu sözlariyle bitirmek istyorum:-Davran ey Türk oğlu!.. Davran artık ...Elde ne harcanacak Rumeli, ne Macar ülkeleri, ne Suriye ve Irak, ne Filistin ve Mısır, ne Trablus ve Tunus, ne Cezayir, ne de Kırım ve Kafkas kaldı.Elde kalan son vatan parçasıdır!...Son vatan parçası!......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

sevgili nuri bizler Turk Gencligi olarak susturtuluyoruz kasıtlı olarap pasifize ediliyoruz bunun sebebi de ülkemize yonelik besinci kol faaliyetleri dedigimiz psikolojik harb faaliyetleri bizdeki zayıf halkalar sistemli bir sekilde tespit edilerek bunlar bir guzel kullanılıyor ve bize onların uygulatmak istediklerini dikte ediyor empoze ediyor.bugun televizyon kanallarında haberlerde magazinden ote birsey kalmadı sebebi uyutmak peki bu gelin kaynana davası toplumsal ahlakımızı yozlastırarak temel tasını yerinden sokmek suretiyle bizi icten yıkmak istiyorlar bilirmisiniz ki bu devletlerin zoruyla bizim yegane psikolojik harb dairemizin kapatıldıgını..... varın siz dusunun beyler cunku sonra gec olabilir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili nuri bizler Turk Gencligi olarak susturtuluyoruz kasıtlı olarap pasifize ediliyoruz bunun sebebi de ülkemize yonelik besinci kol faaliyetleri dedigimiz psikolojik harb faaliyetleri bizdeki zayıf halkalar sistemli bir sekilde tespit edilerek bunlar bir guzel kullanılıyor ve bize onların uygulatmak istediklerini dikte ediyor empoze ediyor.bugun televizyon kanallarında haberlerde magazinden ote birsey kalmadı sebebi uyutmak peki bu gelin kaynana davası toplumsal ahlakımızı yozlastırarak temel tasını yerinden sokmek suretiyle bizi icten yıkmak istiyorlar bilirmisiniz ki bu devletlerin zoruyla bizim yegane psikolojik harb dairemizin kapatıldıgını..... varın siz dusunun beyler cunku sonra gec olabilir....

4222[/snapback]

Dediklerinizin her kelimesine sonuna kadar katılıyorum Artık zaman psikolojik harp zamanı ve en gelişmiş silahte medya.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece katılmak yeterli degil aziz dostum elbetteki bazi gercekler gun gectikce ortaya cıkacaktır.ancak bizim o kadar uzun vaktimiz yok zannedersem cunku her gecen gun bir nesil daha yitirmekteyiz bunun icindir ki bizlerin yapması gereken bu iyi niyet simsarlarının oyunlarını bozmak bunuda nası yaparız elbetteki bilgi ile cagımızın en guclu silahı bilgidir azizim medya bilgi olmadan tek basına bir hictir.Sistemli calısmanın bir urunu sadece medya adamların ilk yaptıgı sey buyuklerimiz hatırlayacaktır turist ve gonullu egitimci adı altında ulkemizin en ucra koslerini dolanan yabancı hayırseverler(!) ile bizi analiz ederek zayıf halkalarımızı belirlediler daha sonrası cocuk oyuncagı tabiki cozum ise haklımızı bu oyunlara karsı bilnclendirmekten geciyor dostlarım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hersey devletten beklenemez bireysel olarak baslayacak bir tepki cıg gibi buyuyecektir son zamanların populer deyimi ile kelebek etkisi yaratacaktır

4292[/snapback]

haklı olabilirsiniz fakat sizce böyle bir kelebek hareketini başlatmak için ne yapılabilir??Ne yapılabilirse elimizden geleni yapalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

pardon??..bize hangi yolu gösterdiniz de biz o yolda gitmiyoruz?başı kapaLı evinde oturan kocasından dayak yiyen kadınların yolu mu?yoksa programa çıkıp yardım istediği için karısını vuran adamların yolu mu?bizim beynimizi yiyen,yıkayan yine sizin nesliniz değil mi? Hanginizin çevresindeki kadınlardan bir tanesi bile magazin programı izlemiyor da bunu söyleyebiliyorsunuz?Hanginizin tanıdığı kadın evde oturup Semra Hanımı tartışmıyor??Biz tartışmıyoruz, tam tersine dalga geçiyoruz..Ayrıca Semra Hanım da eski toprak değiL mi?? O da mı bizim nesilden de bizim haberimiz yok? BİZE NASIL BİR TÜRKİYE BIRAKIYORSUNUZ da biz o Türkiye'yi yüceltemiyoruz??Bizden onceki Türk gençlüğü denilen eski topraklar bu ülke için ne yapmış da biz bozuyoruz,alçaltıyoruz??

HADİ ESKİ TOPRAKLAR ; CEVAP VERİN!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kndin söylüyorsun..Genç insanlar yapmıyor bu diziyi..17-18 yaşında birisi böyle bir dizi çevirse zaten olay olur..BU diziyi yayına sokanlar da,diziyi çevirenler de yine sizin nesliniz..Gençler örnek alabilecekleri birini ararken onlaa imrniyorlar..MAdem bu kadar üzülüyorsunuz, yol gösterin ozaman..Beni de sinirlendirmeyiiin:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

genclige hr seyi yüklemek sonuc degil, güzel bir yaklasim.

Ancak hepimize yaziyorum;

Icinde bulundugumuz durumdan elbette önce bablarimiz ve yakin dedelerimiz sorumlu. Neden oldugunu sayfalarca aciklamaya gerek yok.

Cok kisa olarak cumhuriyet kurulduktan sonraki 10 yila bakmamiz yeterli.

Türkiye Cumhuriyeti Mustafa Keal önderliginde daha o tarihlerde Osmanli nin ABD ye olan 500 milyon dolar borcunu kapatmistir. Bu tarihi bilgiyi her yede bulabilirsiniz. (bkz. Dogan Avcioglu, Türklerin Tarihi)

Atatürk, cumhuriyetle birlikte ilk konservatuari kurdurmus, ve 4. yilda okulun ilk mezunlarinin Bethowen den Mozart tan verdigi konseri tüm yabanci sefirlikler ve berlin flarmoni orkestrsi sefleri izleyip ayakta alkislamislardir.

O yillar avrupaya gönderdigi Türk soprano kadin sanatcilar bu gün 90 yasinda. Izlereniz onlarin anilarini bu günler icin gözlerimiz dolar.

Atatürk, dinlerin ve dillerin tarihini arastirmak üzere ta güney amerikaya milli egitim bakanini yollamistir.

Ilk sümeroloji enstitüsü, diger üniversiteler ilk 10 yilda kurulmustur.

Yine Atatürk Mili egitim bakani Mükerrem bey i karisi ile arabistana yollamis, ancak karisinin basörtüsünü kendisine irakmistir. ve bakanin karisi kendi istegi il o tarihlerde cagdas Türkiye cumhuriyeti insani olarak esi ile arabistana gitmis, kimse agzini acamamistir. Cünkü gücülü ülkedir Türkiye o zamanlar.

Türkiye 10 yil icinde hic bir avrupa ülkesinin gösteremedigi ilerlemeyi kaydetmis, bu gelisme sonralari emperyalizmin dikkatini cekince 1950 de Adnan Menderesi, din elden gidiyor sedalariyla Türk halkinin önüne sürmüs, ülkeyi peskes cektirmislerdir.

Gerci menderes 1960 ta bu nedenle asilsa bile ülke hala o günden bu yana terörizm ayaklariyla darbeler yiye yiye bu zor günlere kadar yikilmadan gelebilmistir. Bu da yobazlara küpe olsun, zira bu ülke asla yikilmaz bunca badireden sonra. Bunu herkes aklina soksun.

Iste bu anlamda baba ve dedelerimiz, cumhuruiyeti koruyamayip, din kandirmacasi adi altinda Adnan Menderes´i secince önce ABD, sonra avrupa tarafindan borclandirilarak al asagi edildik. Simdi halimize gülüyorlar, biz kalkmis seriat ve türbanla ugrasiyoruz. Ayip degil mi.

Ülkenin basina gelen belanin kisa tarihi bu. Isteyene detaylar verilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.