Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

figgaro...

diloş

Önerilen İletiler

nice yıllara ve nice mutlu bayramlara canım arkadaşım pek tanımasamda bayramını kutlamak istedim..saygılarlan... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 246
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 2 hafta sonra...
bazen haklı olmak..hani hep bahsederiz ya "farkında olmak" ne işimize yarar bileniniz var mı?... :unsure: bu birşeyleri çözer mi...değiştirebilir mi...ya da hata yapmamızı engeller mi? :huh: ....kesinlikle hayır!...tek fark şudur...artık birşeyleri farkında olarak ve bilerek yaparsınız...bile bile lades yani... -_-

bu arada... burada mevcut 3 deli saydın öyle mi? figgaroyu akıllı bulursun öyleyse...ki bence bu büyük bir yanılgı olur...ama onu gerçekten takdir ettiğim bir husus var... çok güzel akıllı taklidi yapıyor :w00t::P:lol:

canım çok sıtkın..işyerindeyim..millet içerde yemekte....haklı olmak..yada farklılığı farketmek..hikaye..evet..derim yaa..kabullenmiş kaderci.. -_- ...ama öğrenilmiş çaresizlikler de benden ırak ola..neyse boşverelim felsefi söylem baygınlığı içerisindeyim.. :) ...figgaro..akıllı deli ..öylemidir..nedir..ne değildir..off..ooffff...yine uluyasım geldi...içli..içli..çıkıpta şehrimin en yüksek tepesine.. :( ....ve..

ne içindeyiz zamanın..

nede büsbütün dışında..

yekpare tek bir anın..

parçalanmaz akışında..

bu dörtlüğü kim söylemiş bilmiyorum...farketmez..o da ulumuşmuydu acaba..yükseğinde şehrinin..bir mezar taşından aldıydım herhal bu dörtlüğü..akışın parçalanmaz olma hali..geçtikçe zaman yakınlığı mezartaşının..şimdi tekrardan sırıtmaya başladım..

sizler naparsınız..amerikayı keşfettiniz mi... :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canım çok sıtkın..işyerindeyim..millet içerde yemekte....haklı olmak..yada farklılığı farketmek..hikaye..evet..derim yaa..kabullenmiş kaderci.. -_- ...ama öğrenilmiş çaresizlikler de benden ırak ola..neyse boşverelim felsefi söylem baygınlığı içerisindeyim.. :) ...figgaro..akıllı deli ..öylemidir..nedir..ne değildir..off..ooffff...yine uluyasım geldi...içli..içli..çıkıpta şehrimin en yüksek tepesine.. :( ....ve..

ne içindeyiz zamanın..

nede büsbütün dışında..

yekpare tek bir anın..

parçalanmaz akışında..

bu dörtlüğü kim söylemiş bilmiyorum...farketmez..o da ulumuşmuydu acaba..yükseğinde şehrinin..bir mezar taşından aldıydım herhal bu dörtlüğü..akışın parçalanmaz olma hali..geçtikçe zaman yakınlığı mezartaşının..şimdi tekrardan sırıtmaya başladım..

sizler naparsınız..amerikayı keşfettiniz mi... :P

"ne içindeyim zamanın..ne de büsbütün dışında"

Ahmet Hamdi Tanpınar söylemiş vaktiyle...aklından neler geçerek söyledi kimbilir...bir rüyada olduğunu mu hissetmişti-belki de sahiden öyleyiz- yada bir "eşik" bir türlü geçemediği...ait olamama hissi belki de...yaşadığı zamana...

sende de oluyor değil mi?...oluyor,biliyorum -_- ondan bu bağırma isteğin...

boşver...bağırsanda değiştiremezsin zaten...

valla Amerika'yı bilmem ama ben başka şeyler keşfettim... daha keyifli... :thumbsup: hem Amerika'nın nesini keşfedecekmişim...sevmem o memleketi... :glare:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

incelemek değil de sadece hissetmek sonucunda yazıyorum ne yazıyosam...:) hayata dair bazı kapıları aralamış ama kapılarını hiçbirşeye kapatmamış olgunluk....bu olgunluğa karşı içinizde cephe alan bir de delilik...hoş bir delilik... :) araladığınız kapılardan içeriye girenler mutluluk olur umarım.. :)

inceleme bırakmıştım ama biraz yarım oldu garip bişi oldu..dedim anı defterine yazıyım burdan okusun... :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Say ki acılar masaldı (can dündar)

Zalim bir ocaktayız.

Kentin balkonları kapalı kuşlara; demir çubuklu pencereler titrek gagalara sağır, dilsiz...

Bir veba tecridinde kanatlılar... yemlendikleri kapılar merhametsiz...

Kar püskürtüyor ocak; ocaklar yıkıyor, tabutlar taşıyor, allı yeşilli, vakitli, vakitsiz...

En son birlikte Londra'ya gitmiştik Mümtaz Sevinç'le...

Benim söyleşim vardı; o, Nâzım'dan şiirler okuyacaktı.

Havaalanına uykusuzluktan kan çanağına dönmüş gözlerle geldi.

Cam açık yatmış gece... Bir kedi eve girip kafesteki kuşunu parçalamış.

Sabaha kadar ağladığını anlatmıştı; zehrolmuştu Londra gezisi...

Sahnede şiir okurken sesindeydi keder...

Merhamet, yüreğindeydi.

Geçen gün Nebil Özgentürk'ün "Bir Yudum İnsan"ı için Uğur Mumcu'yu seslendirmeye girmiş stüdyoya...

Ekranda "Ey halkım, unutma bizi" diye gürlerken güzelim sesi hüzünle titriyordu.

Programda 24 Ocak'ta katledildiğini anlattı Mumcu'nun...

Sesinin ekrandan işitileceği 24 Ocak günü, kendisi de öldürülmüş olacaktı.

Programın sonunda ölüm haberi yayımlanırken o Hasan İzzettin Dinamo'dan okudu son şiirini:

"Bir Eyüp sabrıyla bekledim/

Sabahı olmayan gecelerde/

Gül dalları yerine demir çubuklar vardı/

Münzevî-münzevî pencerelerde..."

Aydın Güven Gürkan'ı 1980'lerin karanlığında Halkçı Parti'nin iki katlı merkezinde görmüştüm ilk kez...

Bir ışıktı.

Bilgeliğine, nezaketine, hitabetine hayran kalmıştım.

Onunla da son görüşmemiz havaalanındaydı. Eşi Serap'la almışlardı beni...

Arabanın arkasındaki köpeği "Oğul"la dostluğunu anlatmıştı uzun uzun...

Solun bir türlü toparlanamadığından konuşmuştuk; yoldaşların ancak cenazelerde bir araya gelmesinden...

Son buluşmanın onun cenazesinde olacağını düşünemeden...

Eminim artık, adım gibi biliyorum:

Ölmüyor kötüler...

Pencereler gül dalları yerine demir çubuklarla bezendiğinden beridir, ölen sadece iyiler...

Kuşunun ardından gözyaşı döken oyuncu, uykusunda sırtından bıçaklanıyor.

Hayatını solun birliğine adamış bilge, hayalini kurduğu buluşmayı cenazesinde sağlayabiliyor.

"Oğul"larımız, kızlarımız öksüz...

Biz, kötülerle yaşamaya hükümlüyüz.

Kan püskürtüyor, ocaklar yıkıyor ocak... tabutlar taşıyor, allı yeşilli, vakitli, vakitsiz...

Şiirin, hitabetin, zarafetin ustalarını, bilgelerini gömüyoruz, kuşsuz bir kışın kardan mezarına...

Baharı özlüyoruz.

Ve teselliyi, tiyatrocumuzun ses verdiği son şiirin son mısralarında buluyoruz:

"Öğrenme, istemem/

bir Eyüp sabrı nedir/

torunlarımın torunu.../

Say ki dedelerin bir masal yaşadı/

Say ki acılar masaldı/

Öttür ölümsüzlüğe doğru borunu!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Sevgili Figgaro...

gördüğüm kadarıyla adına açmış olduğum deftere fazlasıyla ilgi göstermiyorsun..niden??? :ermm: yoksa onu beğenmiyor musun? :P:lol: hadi beğenmiyorsun..iki satır yazmıyorsun da..peki..öyle olsun... -_-

bak..bugün Türk Sanat Musikisi estiriyorum defterlerde...bir tanecikte sana yolluyorum...

ömrümce hep adım adım

her yerde seni aradım

ben kalbimden başka yerde

inan seni bulamadım...

kenarlarda.. köşelerde

kadehlerde.. şişelerde

ben kalbimden başka yerde

inan seni bulamadım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne bilem :blushing: ...anı...hep kalandır ya ardımızda..ondandır herhal kaçışım...

estirdiğin musiki...al bendende o kadar... :) ...

aslında şu an o kadar muzip bir durumdayımki...az önce batak oynadık arkadaşlarla..arkadaşlarım arasında Arda diye bitanesi var..koparttı beni kafadan..bayıldım gülmekten...fırıldaklığı üstündeydi..zaten görüntüsü de komik..Allahım yaa..burda olsan bayılırdın gülmekten...ince espirilerin ardı arkası kesilmedi bu gün...oyun da avukat bir arkadaşımla..diğeri sigortacı olan bir arkadaşımda kaldı..ikiside acayip hırslıdır....arda seyirciydi..yedi içti..dalgasınıda geçti...arada bir de bana ataraktan göz..patlattı gülmekten..ayıpta oldu arkadaşlara..ki ben aniden hemde paskırarak gülüşümden..gıcık oldular..gerçi hep yakın arkadaşlarız ama..napam..şeytan girdi bi kere içimize...oyun salonundan dışarı çıktık..hesabıda ödediler..biz ona kasiyere öpücük verme faslı diyoruz :lol: ..arda kolumda..avukat olan kıpkırmızı..dışarıda arabayı nereye park ettiğini unuttu..arar durur..sigortacı ise..evinin yolunun aksi istikametinde gitmeye başladı...amman açmasın şafaklar. :lol: ..ardayla sokakta..yeniden paskırmaya başladık...kaybolun dediler bize..uzun bir süre görüşmeyelim falan...ama duramazlar..yarın yine aynı cümbüş... :) ....yaaaa diloşum..yaşamsal kısa bir kesit sunam dedim sana..

ve gelelim...anı topicçiğimize...işte geçer içimden bir şarkı....

Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile

Söz : Fikret Şeneş / Müzik : Jean Pierre Lang

Yayınlayan © 1979 Philips

haykıracak nefesim kalmasa bile...

Her sabah uyandığında

Beni farzet yanında

Böylece kolaylaşır herşey birden

Bakarsın gelirim aniden

Fırsat verme gözyaşlarına

Söz geçmez anılara

Bugünü yaşamak dururken hala

Dargınsın yarınlara

Haykıracak nefesim kalmasa bile

Ellerim uzanır olduğun yere

Gözlerim görmese ben bulurum yine

Kalbim durmuşsa inan çarpar seninle.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne bilem :blushing: ...anı...hep kalandır ya ardımızda..ondandır herhal kaçışım...

estirdiğin musiki...al bendende o kadar... :) ...

aslında şu an o kadar muzip bir durumdayımki...az önce batak oynadık arkadaşlarla..arkadaşlarım arasında Arda diye bitanesi var..koparttı beni kafadan..bayıldım gülmekten...fırıldaklığı üstündeydi..zaten görüntüsü de komik..Allahım yaa..burda olsan bayılırdın gülmekten...ince espirilerin ardı arkası kesilmedi bu gün...oyun da avukat bir arkadaşımla..diğeri sigortacı olan bir arkadaşımda kaldı..ikiside acayip hırslıdır....arda seyirciydi..yedi içti..dalgasınıda geçti...arada bir de bana ataraktan göz..patlattı gülmekten..ayıpta oldu arkadaşlara..ki ben aniden hemde paskırarak gülüşümden..gıcık oldular..gerçi hep yakın arkadaşlarız ama..napam..şeytan girdi bi kere içimize...oyun salonundan dışarı çıktık..hesabıda ödediler..biz ona kasiyere öpücük verme faslı diyoruz :lol: ..arda kolumda..avukat olan kıpkırmızı..dışarıda arabayı nereye park ettiğini unuttu..arar durur..sigortacı ise..evinin yolunun aksi istikametinde gitmeye başladı...amman açmasın şafaklar. :lol: ..ardayla sokakta..yeniden paskırmaya başladık...kaybolun dediler bize..uzun bir süre görüşmeyelim falan...ama duramazlar..yarın yine aynı cümbüş... :) ....yaaaa diloşum..yaşamsal kısa bir kesit sunam dedim sana..

ve gelelim...anı topicçiğimize...işte geçer içimden bir şarkı....

haykıracak nefesim kalmasa bile...

Her sabah uyandığında

Beni farzet yanında

Böylece kolaylaşır herşey birden

Bakarsın gelirim aniden

Fırsat verme gözyaşlarına

Söz geçmez anılara

Bugünü yaşamak dururken hala

Dargınsın yarınlara

Haykıracak nefesim kalmasa bile

Ellerim uzanır olduğun yere

Gözlerim görmese ben bulurum yine

Kalbim durmuşsa inan çarpar seninle.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sunduğun yaşamsal kısa kesit,bayaa eğlendiğini gösteriyor :) ..gülmeyi de, güldürmeyi de seviyorsun...ne güzel!..böylede olmalı..hayat çok kısa...

anılar..geride kalandır demişsin..doğru tabii..ama ne kadar kaçsakta bundan..her anımız an be an eskimiyor mu?..yapılacak birşey yok..kabullenmekten başka.. -_-

işte böyle..ara sıra yaz defterine.. :) şarkı ise mükemmel! :clover: ..bak..sende eskilerden seçmişsin..eeee,ne de olsa yaş artık 30..normaldir.. :P

veeee..Ahmet Kaya'dan..biliyorsundur;

birer yolcuyduk

aynı ormanda kaybolmuş..

aynı çıtırtıyla ürperen birer serçe

hep aynı yerde karşılaşırdık

tesadüf bu!

birer tomurcuktuk hayatın kollarında

birer çiğ damlasıydık

bahar sabahında

gül yaprağında

gözüm yaşarıyor

yüreğim kanıyor

olmasaydı sonumuz böyle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayat tezatlarla dolu haklısın

belki böyle düzen sağlanıyor ya da sağlatılıyor kimbilir

" her sürünün bir çobanı var çobanını koyun seçmez

ben insanım koyun değil

ben bilirim koyun bilmez....."

ne desem ki şimdi yumote..ve hoş geldin.. :clover: ...gerçi bu dillenişin benim mi yoksa diloşun yazısına mı bilmiyorum ama...şu yazdığın kelimeler üstüne bi çok yazı yazdım...kendi düşüncelerimi..bazı düşiünürlerin düşüncelerini...yaşanmış yada akıldan geçen...bişekilde açığa çıkmış...söylem ve yazılar...hakikat: hep aranılandır..yada bulunduğunda çok çabuk harcanan.....ben sana sürü psikolojisinden bahsedeyim..kısaca..

***sürü..nasıl yaratılır...yani insan, başka insanları kendine nasıl biat ettirir...birincisi..kaos yaratarak..genelde korkakların işidir..kargaşa insanı zayıf kılar..genelde kurnaz kişiler..karşısında düşiünsel ve karakteristik olarak güçlü birini gördükleri zaman..ona karşı öyle akıl oyunları yaparki..onu kendi içinde savaştırmak..ve zayıf düşürmek ister..böylece yönlendirmek kolaylaşiır..

ikinci olarak:mükemmeli yaratma çabası..kişiler karşısında mükemmeli yaratırsan..sana karşı biatı doğurur...yani, efendi kölesini yücelttiği ölçüde yücedir......bu birazda şeyden geçer..ego cilalamaca..bir ver on al...

bi diğeri ise; ortak bir düşman yaratmaktır..kişiler karşısında , oradakileri bağlayan ortak bir tehtid yaratır ve inandırabilirsende kişileri bu tehtide..sana karşı biatı doğurur...mesela..hitler..mussolini..falan..falan..

---ve kişileri biat ettirme konusunu dahada açabiliriz...örnekleride arttırabilirim..ama gerek yok...ve bildiğim bir söz vardır ..derki: kendine söz geçiremeyen itaat eder......

""""benimse gönüllü köleliklerim olmuştur..savaşmışlığım..ama inandığım şeylere...mesela; sevgiye..... :wub:

---ve unutma...çıkarın olmadığı yerde kümeleşme olmaz..insanın isterikliği bir doyumsuzluk sepetidir..elli kere ver..bir kere verme..ayyuka çıkacak olan nankörlük uğultularıdır..ben çekemem..böyle durumları...o yüzdendir köleliğim sevgiye...hiç vermesede ben gülümserim..çünkü ıraktır bana kümeleşme...ve çiçeklerim sana... :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

diloşum..diloşum..diloşum.. :clover::clover::clover:

çıldırıyorum ben sana yazı yazarken..gün gelirde buluşmuşluğumuzla bir kavşakta..bana ilk söyleyeceğin..sen delisin olucak herhal...olsun..deli olayımda..sen de... :flowers: ..

---sabah kuaförüme gittim işe gitmeden..şöyle saçlarımı cafcaflısından bi yaptırdım..en güzelde takımımı giydim bu gün..şehrime gülücükler saçtım...esnafları selamladım...çocuklarla şakalaştım..hatta kavga eden iki kediyi bile ayırdım...haylazlar... :lol:

işe geldiğimde sekretere bu gün çok güzel olmuşsun dedim...hatta klavyeye basar iken parmakların..tuşların çıkardığı ses mozartın 8. senfonisi gibi dedim.. :) ..nemi oldu..yüzüme anlamsızca baktı.. :w00t:

naparsın diloşum..geçer günler bilirim..şu sıralar avuntum..nefes alıp verişini bilişimdir...gülüşünün yankılarını duyuşum..karıştırırken çayını..tıngırtısını bile duyar gibiyim...yada kızdığında bir arkadaşına öffff çekişini...kolundaki saatin tik tak seslerni...atışını kalbinin..

pardon..pardon.. :blushing: ..yine çıldırmaya başladım...zararsız mübalağalarım da hakgetire...napam ama diloşum..ben yazarken sana..hep sarhoşum... :rolleyes: ....ve gönderem sana bi şarkı...şöyle içlice olanından...

Eşyalar toplanmış seninle birlikte

Anılar saçılmış odaya her yere

Sevdiğim o koku yok artık bu evde

Sen

Kıyıda köşede gülüşün kaybolmuş

Ne olur terketme yalnızlık çok acı

Bu renksiz dünyayı sevmiştik birlikte

Sen kadınım...

............

......

ra lala lila lala...lila..lala..

ra lala lila lala...lila..lala..... -_- .....

kalktım giderim...ve tekrardan rahmet eylerim..tanju okan a...... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tanju Okan...o davudi ses...ve o şarkı...tek kelimeyle muhteşem :clover:

şöyle bir şarkısı vardı ;

benim en iyi dostum;içkim,sigaram

onlarda terk ederdi olmasa param

canım kadar yakınım el oldu şimdi

dünyada dost denilen kelime yalan!

bugün yine aynı moddayım...sanat müziği modu:P

Çiçek nedir görmeden bozkırlara dalmışsan

Çaldığın kapılardan hep nasihat almışsan

Üstelik bu âlemde aşktan mahrum kalmışsan

Desene ki güzelim, sen hiç yaşamamışsın!

Su verdiğin goncalar açmadan soluyorsa

Sığındığın geceler insafsız oluyorsa

Üstelik bu hikâye aşksız son buluyorsa

Desene ki güzelim, sen hiç yaşamamışsın!

yaaa çoğu kişi hiç yaşamıyor anlayacağın... -_-

ha,unutmadan..mutluluk sana çok yakışıyor!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soyu tükenen küçük bir balıktır

yüzer kirli sularda

kırılan gün ışığını takarak

gümüşzırhlı pullarına

yüzer hala.

akşamları yakamozlar yanar

ve aşkın lanetlediği bu beton kentle

alay eder ay.

petrol artıklarının arasında hala bir aşk yaşar

bir aşk;yalnız..aykırı..yasak!

hiçbir silahı yok dünyaya karşı kendini savunacak..

akıntıya yüz çevirerek yüzer

yüzer hala okyanuslara.

ben onu umutsuzca seviyorum

mutluyum

çünkü hala sevebiliyorum.

Mehmet Yaşın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soyu tükenen küçük bir balıktır

yüzer kirli sularda

kırılan gün ışığını takarak

gümüşzırhlı pullarına

yüzer hala.

akşamları yakamozlar yanar

ve aşkın lanetlediği bu beton kentle

alay eder ay.

petrol artıklarının arasında hala bir aşk yaşar

bir aşk;yalnız..aykırı..yasak!

hiçbir silahı yok dünyaya karşı kendini savunacak..

akıntıya yüz çevirerek yüzer

yüzer hala okyanuslara.

ben onu umutsuzca seviyorum

mutluyum

çünkü hala sevebiliyorum.

Mehmet Yaşın

:clover::clover::clover: .. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kışşşştt kara kedi :w00t: bak gene dolaşıyo ortalarda :cat::laughing:

IŞIKLARLA OYNAMAYIN

başımı döndürüp bakamıyorum

nasıl kaldı gerilerde onca yıl

karanlık bir gömütlüğü düşte geçmiş gibiyim

tatmadığım bir içkiyi bir akşam

afrikasal bir törende içmiş gibiyim

birdenbire kan yağmurlu bir bulut

birdenbire kan kokulu bir duman

şaşkınlıktan gemileri yakmış gibiyim

ışıklarla oynamayın / dedim ben size

yararı yok karanlıkta sürek avının

dedim ben size

yanlış kalemlere kayar elleri yazıcıların

tutanaklar yanlış yazar

dedim ben size

karanlığı az kullanın / kirliler kokar birgün

birgün yanar bu ışıklar sırıtır suratlarınız

kirlilere sığınmayın / dedim ben size

yararı yok oynaşmanın törensel aklıklarda

kaçın kaçabilirseniz uzak sulara

ışıklarla oynamayın / dedim ben size

Hasan Hüseyin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen sevdiklerimdensin..

Çünkü;Puik ısırdı ses etmedin,Düldül depikledi ses etmedin.Oyunumuza ortak oldun..:clover:

ne demek efendim..görevimiz.. :blushing: ..ıssıttırılmak..ve yemek çifteleri şöyle esaslısından.. :rolleyes: .... :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu bir kılıç balığının öyküsü

Yazılmasa da olurdu..

Ama bizi yeni sulara götürecek akıntı durdu

Uskumrunun arkasından gidiyorduk

Sürünün içinde ben de vardım

Sırtımda bir zıpkın yarası

Mutlu olmasına mutluydum

Nedense gitmiyordu

Kulağımdan bir türlü o ağ var sesleri

Deniz kızı girmiş düşünceme ben iflah olmam

Dalyanları birbirine katmak orkinosların harcı

Dolanınca çok geçmeden küserim

Bir çocuk bile çeker sandal beni

Bu kadar ağır olmasam..

Beni böyle koşturan yaşama sevinci

Kanal boyunca, bir o yana bir bu yana

Siz yok musunuz siz, derya kuzuları

Kestim kılıcımla karanlığını dibin

Yakamoz içinde bıraktığım suları

Ah aysız gecelerde olur ne olursa

Sırtımda bir zıpkın yarası

Atın beni mor kuşaklı bir takaya götürün

İri gözlerimde keder kılıcımda hüzün

Satın beni

Satın beni

Rakı için

Halim Çelik Güzelson

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şarkılar değil de

Hep kulaklar bitiyor,

Onarmak zordur.

Bir yürek üşümüş

Kapamış kapılarını,

Onarmak zordur.

Bir şey yitirilmiş

Hiç eskimeyecektir,

Onarmak zordur.

İnsanın içine düşen korku

Özgürlüğünden olmustur,

Onarmak zordur.

Ölümü düşünmek yenilmek,

Sevmek ölümü yenmektir,

Onarmak zordur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ne böyle diloşum..tutulmuş bir nutkum var şimdi..aynen şu an elimin altındaki bilgisayar gibi alzaymır misali titrek ve yavaş hareket etmekteyim..bu resim kahrın resmi...şu anki insanlığın gerçek zannettiği yanılsamaların çok..çook ötesinde..korkuncum şimdi..yine herşeye düşman..isterdim bir sevinci..isterdim ki bir coşkuyu resmedesin şurada..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.