Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

figgaro...

diloş

Önerilen İletiler

Bu forumda edindiğim ilk arkadaşım...Tepeden tırnağa duygu o!...Onunki kadar güzel bir yüreğe az rastlanır...sahiden...Filozofluğu da cabası...düşünen...irdeleyen...anlayan...Farklı biri o...çok farklı...tanıdıkça şaşırtan sıradışı bir kişilik...

ve ben...onu tanıdığım için çok şanslı ve çok mutluyum... :)

onu tanıyanlarda eminim benimle aynı fikirdedirler...

tanımayanlarsa..vakit aleyhinize işliyor...tanıyın derim-benden size tüyo "vahh...vahh"topici... :thumbsup:

evet...bu ilk anı defteri açma girişimimi umarım yüzüme gözüme bulaştırmamışımdır... :mellow::unsure::P

Figgaro defterinin ilk sayfasına bugün okuyup çok etkilendiğim Can Dündar'dan bir alıntı yapmak istiyorum...

Dilerim arka bahçende zor anlarında sarılıp ağlayabileceğin,seni koşulsuz anlayan vefalı bir ağacın vardır...

ve tüm güzellikler seninle olsun... :):clover:

Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın...

"Nereden çıktın bu vakitte" dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında;

"Gözünün dilini" bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı...

Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında; sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin. ihtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarına saklanabilmelisin.

Kucaklamalı seni güvenli kolları,

...dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı...

En mahrem sırlarını verebilmeli, en derin yaralarını açıp gösterebilmelisin; gölgesinde serinlemelisin sorgusuz sualsiz...

Onca dalkavuk arasında bir tek o, sözünü eğip bükmeden söylemeli, yanlış anlaşılmayacağını bilmeli.

Alkışlandığında değil sadece, asıl yuhalandığında yanında durup koluna girebilmeli.

Övmeli alem içinde, baş başayken sövmeli ve sen öyle güvenmelisin ki ona, övdüğünde de sövdüğünde de bunun iyilikten olduğunu bilmelisin, "hak ettim" diyebilmelisin.

Teklifsiz kefili olmalı hatalarının; günahlarının yegane şahidi...

Seni senden iyi bilen, sana senden çok güvenen bir sırdaş...

Gözbebekleri bulutlandığında yaklaşan fırtınayı sezebilmelisin.

Ve sen ağladığında, onun gözünden gelmeli yaş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 246
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

diloş..sen nesin biliyomusun..

hani dolar ya için..için için..sevinç..hani çıkmak istersin dışarı..rüzgarla yarışmak..koşmak..ama hiç susmamak..hani taşar ya gönlün katmer katmer..bayramlık alınmış gibidir sana..hemen giymek istersin..hiç çıkarmamak..hani sulanır ya gözlerin..hülyalı bakışlar arasında..alkışlanıyorsundur..ayakta..sevdiklerin karşında....hani beklersin ya yolunu..gelişi bitişi olacaktır hasretin..görünür sarılırsın..ve hiç bırakmak istemezsin..hani vardır yaaa..bir düşüngü..geldimi akla...gülümsersin...işte bu anlar ...SENSİN... :clover::)

**diloş hanım merhabalar..yukarıda yazdığım şiirim..senindi biliyosun..ve ben..ve biz..seni çok seviyoruz..

**ve birazda abartmışsın gibi beni anlatırken..şimdi insanlar vah..vah..topiğinde birşey var sanıcak.. :unsure:

canım..insanın sizin gibi tanıdıkları olunca..(frozen..sardunyam.diloş..vs..)..alim de olur..filozofta.. :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AŞK TAHMİN RAPORU

Aşk, tıpkı kapıları tıklayıp kaçan sevimli ümit tohumları çocuklar gibidir, sevgileri, sevdaları anımsatan mucizevi, sihirli ışıklı arası ile.. Dünyanın anası Aşk gezgini seyyah, gezinir gönüllerde, en azından böyle yer etti benim gözümde, yüreğimde, beynimde.. Yüz yıllardır kalp dilleri onun adına konuşur, düşünüp durur.

Çözülmezliğine, erilmezliğine takılıp kalır ve zamanları çöp kutusuna atarlar. Suların yüzünde taş sektirmesi gibidir yorumlar. Aşk'ın adına konuşmak, düşünmek, bilinmezliğini irdelemek zaman adına israf. Aşk geldi ise hoş geldi, sefa geldi, müsadesiz gelir, müsadesiz gider.. Hiç düşünülmez sebebi nedir, aslında yaşam serumudur içtiğimiz. İçtikçe ümit dolarız, can buluruz, bazen de kendi içimize fazla gelir, kayboluruz, sonra suçu günahsız aşk'ın üzerine yamamağa çalışıp dururuz..

Aşk olmasaydı, çiçeği, böceği, dağı, taşı, kuşu, kurdu, kısaca hayatın koynundaki cilvelerin farkına varamazdık. Aşk yaşamayı hatırlatan pozitif enerjilerin yangın dağları, şırıl şırıl akan pınarları, bazen de deli volkanları.. Aman Allah aşkına, hayatta ne dört dörtlük ? Kimi barışa, dostluğa, sevgilerle sevişmeğe aşık, kimi savaşlara, kinlere, küslere, nefret etmelere aşık.. Sonuçta herkes bir şeylere aşık.. Aşk hayata renkler akıtan, iki çubuk parçasını birbirleri ile sürtüştürüp kızıştırıp ateşi doğurtan, amaç denilen kavramları düşlere yazdıran, Aşk değil de ne? Aşkı bir pencereden görüntüleyemezsin ki, Aşk tüm pencereler de farklı resimler görüntüler..

Aşk'ın tüm zerrelerini toplandığımızda karşımıza hayatın tüm günahlarının, sevaplarının cilveleri çıkar. Aşk eşittir hayat, hayat eşittir Aşk, birbirlerine yapışık ikiz kardeş gibidirler. Her kalp dili kendince yaptığı yorumlarına sığınır, akıl sır erdirmeğe çalışmak beyinde ne akıl bırakır, ne de mecal. Çözemezler Aşkın gizini, hadi çözdün, ne süprizi kalır ne heyecanı.. Bile bile ladesin ne hükmü var? Yaşamda süprizler var oldukça, yaşam Aşk ile mana ve renk kazanır..

An'lar geçit törenlerinde, Aşk'a farklı bakışlarla alkış tutulabilinir. Olumlu olumsuz, acı tatlı tebessümleri gözlerimize yerleştirebilir. Yüreklerde yangınlar çıkartabilir, yanık izlerini uzunca bir süre silmeyebilir. Ömrümüzün anı defterlerine yaşanılanları ve pay dilimleri ile yazıp, ileriki an'larda yad etmek, acısına da tatlısına da aynı tebessümle karşılayıp anımsamak en karlısı bence..

Çok şeyler öğretiyor, ham yanlarımızı olgunlaştırıp derin manalar hediye ediyor yaşantımıza. Aşk geldi, hoş geldi sefa geldi, sevilenler ziyaret edilirler. Ha, yükü olacakmış, olsun varsın, sevmeyi bilen katlanır. Aşk sevimli çocuk, varsın kapımı çalsın da kaçsın. Aşk sevdiğine kaynar...

İnci Tun

Sana beğendiğim bir yazı ile merhaba demek istedim figgaro, sen bu forumda yazışmaktan ve tanışmaktan büyük keyif aldığım bir arkadaşsın. Duygulusun ve çokta komiksin... Seninle konuşmalarımızın büyük çoğunluğu gülmekle geçiyor değil mi? Oysa sende bilirsin ki, sen, diloş, ben ve frozen çok duygulu ve çok hassas insanlarız buna rağmen içimizde yaşatmayı başardığımız çocuk hala bizi güldürüyor içerden... Dilerim içindeki o barışçı çocuk hep yaşasın. :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-_-<_<

filozof figgaro beyfendiciğim

sen bizim evimize (yani sayfama) buyurup gelmemişsin ama <_< bak ben geldim.. ^_^ geldim ama sen misafir ağırlamasınıda bilemiyorsunki canım hani çayım hani kekler börekler,nerde bir kesekağıdı kuruyemiş :angry: hiç işte kuru kuru gönder sen insanı...olurmu ama canım olmaz ki... :ermm:

neyse..seni tanımaktan bende memnunum yukardaki deliler kadar olmasada :w00t: ...bunlar varya hep böyle yapıyor..önce iyicene bir ele geçirip beynini insanı şaşırtıyorlar sonracıma küt diye ezip geçiyorlar...bak benden söylemesi..ben yandım sen bunlara inanıpta yanma.... :shifty::sweatingbullets:

yüreği güzel insan figgaro sen acayip birisisin ama (annadın sen :whistling::w00t:) ben seni genede sewiyom arkadaşım.. :hug: bende sana bir şiir hedaye edeyim ama sen gene beğenmezsin şimdi :ermm:

SU

Set çek seline

yavaş yavaş ilerle

damla damla birik.

Ak geç ıslattığın kayalardan:

duraksama - uçurur güneş seni.

Atla takıldığın çavlanlardan:

duraksama - savurur rüzgar seni.

Aldırma kumlara, çakıllara:

çöker onlar dibe nasılsa -

ilerle yavaş yavaş

birik damla damla

set çek seline.

Oruç Aruoba

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi bu anlamlı şiiri figgaro şöyle mi yorumlamalı, bu defteri ele geçirdik sen bir bardak su iç bu defterin üstüne :shifty::w00t:

yukardaki bu deliler dediğin ben olmuyorum hiç üstüme alınmadım... zati yukarda değilim şimdi maden arama teşkilatıyla yerin 500 m altındayım. zuhahahaha ne kadar da espiritüelim canım :stuart::grin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

diloş..sen nesin biliyomusun..

hani dolar ya için..için için..sevinç..hani çıkmak istersin dışarı..rüzgarla yarışmak..koşmak..ama hiç susmamak..hani taşar ya gönlün katmer katmer..bayramlık alınmış gibidir sana..hemen giymek istersin..hiç çıkarmamak..hani sulanır ya gözlerin..hülyalı bakışlar arasında..alkışlanıyorsundur..ayakta..sevdiklerin karşında....hani beklersin ya yolunu..gelişi bitişi olacaktır hasretin..görünür sarılırsın..ve hiç bırakmak istemezsin..hani vardır yaaa..bir düşüngü..geldimi akla...gülümsersin...işte bu anlar ...SENSİN... :clover::)

**diloş hanım merhabalar..yukarıda yazdığım şiirim..senindi biliyosun..ve ben..ve biz..seni çok seviyoruz..

**ve birazda abartmışsın gibi beni anlatırken..şimdi insanlar vah..vah..topiğinde birşey var sanıcak.. :unsure:

canım..insanın sizin gibi tanıdıkları olunca..(frozen..sardunyam.diloş..vs..)..alim de olur..filozofta.. :P

figgaro bey :w00t: evet bu şiir :blushing:... bütün yükünü alıyor insanın...böyle birşeyi ancak sen yazabilirdin...o kadar farklı ve güzel ki... :clover:

ben sadece düşündüklerimi yazarım onlarda abartı olmaz -_-

filozof olmanın suçunu da bizlere yükleme arkadaşım... :P potansiyeline küs :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neyse..seni tanımaktan bende memnunum yukardaki deliler kadar olmasada :w00t: ...bunlar varya hep böyle yapıyor..önce iyicene bir ele geçirip beynini insanı şaşırtıyorlar sonracıma küt diye ezip geçiyorlar...bak benden söylemesi..ben yandım sen bunlara inanıpta yanma.... :shifty::sweatingbullets:

baş delü senken, nedir bu kendinden kaçışın :unsure::stuart::lol: kabullen artık durumunu -_- rahatlıycaksın...güven bana :shifty::grin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana beğendiğim bir yazı ile merhaba demek istedim figgaro, sen bu forumda yazışmaktan ve tanışmaktan büyük keyif aldığım bir arkadaşsın. Duygulusun ve çokta komiksin... Seninle konuşmalarımızın büyük çoğunluğu gülmekle geçiyor değil mi? Oysa sende bilirsin ki, sen, diloş, ben ve frozen çok duygulu ve çok hassas insanlarız buna rağmen içimizde yaşatmayı başardığımız çocuk hala bizi güldürüyor içerden... Dilerim içindeki o barışçı çocuk hep yaşasın. [/color][/b] :):clover:[/font][/size]

Sardunyam...duygusallık ve hassasiyet...başa beladır -_- ve evet haklısın bizlerde çokça mevcut...elden ne gelir :unsure::)

bak, Özdemir Asaf taş atmış ;

DUYGUYA TAŞ

Duyguluysan işin zor,

Yaşamda yeniksindir.

Duyguluya sor,

Ona aşkları da acı verir.

Hep bir karanlığa uyanır, yalnız:

Düşleri gerçekleri, gerçekleri düşleridir.

Aldatsanız, aldansanız,

O hep bir karanlığa uyur gibidir.

Hiç ölüsü yoktur,

Herkes, her şey anısındadır.

Geleceği geçmiş'in gözünden okur;

Hep bir yangının bacasındadır.

Gülerken bir düğündür, acı-son'lu,

Aldatılara uğurlayan gelinlerini.

Bir çocuk bahçesidir, renk-renk balonlu,

Savaşlara uğurlayan bebeklerini.

Sinmiş her şarkıya, her uyanı'ya, uykuya,

Ölümün yaşayan kardeşidir.

Hep sezer, sezdikçe duyguluya

Yengiler de hüzün gelir.

ÖZDEMİR ASAF

haksız mı söyle...haksız mı? -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haklı... vallahi de haklı...

şimdi figgaro defteri kontrole gelse ve görse 3 deli ele geçirmiş bir duygunun zirvelerinde, bir deliliğin sınırlarında dolanır dururlar. Acaba ne düşünür, nasıl düşünür, nereye kaçmayı düşünür, kaçacak yer var mıdır bizden... bilemem...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-_-<_<

filozof figgaro beyfendiciğim

sen bizim evimize (yani sayfama) buyurup gelmemişsin ama <_< bak ben geldim.. ^_^ geldim ama sen misafir ağırlamasınıda bilemiyorsunki canım hani çayım hani kekler börekler,nerde bir kesekağıdı kuruyemiş :angry: hiç işte kuru kuru gönder sen insanı...olurmu ama canım olmaz ki... :ermm:

yüreği güzel insan figgaro sen acayip birisisin ama (annadın sen :whistling::w00t:) ben seni genede sewiyom arkadaşım.. :hug: bende sana bir şiir hedaye edeyim ama sen gene beğenmezsin şimdi :ermm:

SU

Set çek seline

yavaş yavaş ilerle

damla damla birik.

Ak geç ıslattığın kayalardan:

duraksama - uçurur güneş seni.

Atla takıldığın çavlanlardan:

duraksama - savurur rüzgar seni.

Aldırma kumlara, çakıllara:

çöker onlar dibe nasılsa -

ilerle yavaş yavaş

birik damla damla

set çek seline.

Oruç Aruoba

aaaaaa.... :unsure: ..neden böyle dersin frozen..sana taktim etmedim mi kuruyemişimden..yemedik mi beraber..

gerçi ben senin yerine yemiştim ama neysem.. :stuart: ...şimdi nasılsın..iyisin dimi..hem şiirinide beğendim..ama ben çekemem set..taşacaksam taşacağımdır..durulacaksam da durulacak..ciddiyetin artığınıda sevmem..fazlalığınıda..bak sana bi olay anlatam..

****bir gün cem yılmaz a..yaklaşaraktan bir muhabir sorar..ya abi..nasıl adamsın sen yaa..hiç yokmudur ciddi bir anın..ve cem yılmaz duraraktan..ve dönerekten muhabire şöyle der..ben aslında senden ve düşünemiyeceğinden daha ciddi bir adamım..çünkü hayatı ciddiye almam..ve gider..bakaraktan ardından kalır muhabir..frozenim...sen var ya sen.. delinin tekisin...heh hehe hehehuuuu... :lol::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allahım..diloş..nasıl bir son koymuşsun öyle..haksız mı söyle...haksız mı?...haklıdır..ne içten bir haykırıştır..sonumuz hayırlı ola.. :blushing:

bu arada kimse deli falan değil..frozen sende akıllısın..biz sadece yaşamsal koşturmacalar içinde soluk alıyoruz şu forumda..e elbet çıldırık anlarımızda olucak..ben idare ederimde frozen :whistling::rolleyes::innocent: ..diğer arkadaşlar eder mi bilmem... :shifty:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi figgaro defteri kontrole gelse ve görse 3 deli ele geçirmiş bir duygunun zirvelerinde, bir deliliğin sınırlarında dolanır dururlar. Acaba ne düşünür, nasıl düşünür, nereye kaçmayı düşünür, kaçacak yer var mıdır bizden... bilemem...

kaçacak yer yoooookkkk... :wassat: ...siz söyleyin bana..varsa kaçalım..hele hele frozen den hayatta kaçamaz sınız.. :w00t:

..frozen kızmıyosun dimiiiii..sevdiğimizden takılıyoruz.. :blushing: ... :shifty:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi bu anlamlı şiiri figgaro şöyle mi yorumlamalı, bu defteri ele geçirdik sen bir bardak su iç bu defterin üstüne :shifty::w00t:

yukardaki bu deliler dediğin ben olmuyorum hiç üstüme alınmadım... zati yukarda değilim şimdi maden arama teşkilatıyla yerin 500 m altındayım. zuhahahaha ne kadar da espiritüelim canım :stuart::grin:

ya canım sardunyam :wub: madem yerin 500 metre altındasın... :blink: sen orda bir dur bizim kepçeratör figgaro beyi :w00t: çağırayımda üzerini iyice bir kapatalım...neme lazım çıkarsın falan :shocked: biz kendimizi garantiye alalım..diymi ama :shifty::crying:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

baş delü senken, nedir bu kendinden kaçışın :unsure::stuart::lol: kabullen artık durumunu -_- rahatlıycaksın...güven bana :shifty::grin:

:blink::wacko: alla alla zorla delirtcekler beni <_<gıss diloş sana bir emir gönderirim az sonra deyi görürsün bak...karabatak vilayetinin silahşör diloşu :w00t::hug:

şimdi figgaro defteri kontrole gelse ve görse 2 deli yani ben ve sen diloş (nede olsa frozeni katamayız o gayet yeterince ve fevkalade akıllı)ele geçirmiş bir duygunun zirvelerinde, bir deliliğin sınırlarında dolanır dururlar. Acaba ne düşünür, nasıl düşünür, nereye kaçmayı düşünür, kaçacak yer var mıdır bizden... bilemem...

ayyy canım benim :blush: utandım bak şimci teşekkür ederim...doğruları söylemişsin :whistling::w00t::hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aaaaaa.... :unsure: ..neden böyle dersin frozen..sana taktim etmedim mi kuruyemişimden..yemedik mi beraber..

gerçi ben senin yerine yemiştim ama neysem.. :stuart: ...şimdi nasılsın..iyisin dimi..hem şiirinide beğendim..ama ben çekemem set..taşacaksam taşacağımdır..durulacaksam da durulacak..ciddiyetin artığınıda sevmem..fazlalığınıda..bak sana bi olay anlatam..

****bir gün cem yılmaz a..yaklaşaraktan bir muhabir sorar..ya abi..nasıl adamsın sen yaa..hiç yokmudur ciddi bir anın..ve cem yılmaz duraraktan..ve dönerekten muhabire şöyle der..ben aslında senden ve düşünemiyeceğinden daha ciddi bir adamım..çünkü hayatı ciddiye almam..ve gider..bakaraktan ardından kalır muhabir..frozenim...sen var ya sen.. delinin tekisin...heh hehe hehehuuuu... :lol::clover:

bak gene şiire cevap vermiş azcık yorum yapmasa olmaz..illa vıdı vudu vüdü.. :getlost::laughing:

şimcik bu hikayedeki cem yılmaz sen mi oluyorsun arkadaşım :blink: yoksa benmi :grin:

diğiliiiiim.. :shifty::closedeyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allahım..diloş..nasıl bir son koymuşsun öyle..haksız mı söyle...haksız mı?...haklıdır..ne içten bir haykırıştır..sonumuz hayırlı ola.. :blushing:

bu arada kimse deli falan değil..frozen sende akıllısın..biz sadece yaşamsal koşturmacalar içinde soluk alıyoruz şu forumda..e elbet çıldırık anlarımızda olucak..ben idare ederimde frozen :whistling::rolleyes::innocent: ..diğer arkadaşlar eder mi bilmem... :shifty:

nihayet yahu oh bee :blush: ederler yaw biz sevgiden yapıyoruz bu takılmaları.... :wub:

kaçacak yer yoooookkkk... :wassat: ...siz söyleyin bana..varsa kaçalım..hele hele frozen den hayatta kaçamaz sınız.. :w00t:

..frozen kızmıyosun dimiiiii..sevdiğimizden takılıyoruz.. :blushing: ... :shifty:

gidene dur diyemem

giden gider zaten.... :w00t:

yaw ne istiyonuz benim gibi fevkalade akıllı birisinden anladıysam :wassat::crying::shifty:

kızmıyorum figgaro...umarım sizde bana kızmıyorsunuzdur...sizi sevdiğimden takılıyorum böyle... :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kaçmayı mı düşünüyordun ki??? valla heç tavsiye etmem, kaçan kovalanır derler istersen bir dene bak nasıl buluyoruz seni.

ya canım sardunyam :wub: madem yerin 500 metre altındasın... :blink: sen orda bir dur bizim kepçeratör figgaro beyi :w00t: çağırayımda üzerini iyice bir kapatalım...neme lazım çıkarsın falan :shocked: biz kendimizi garantiye alalım..diymi ama :shifty::crying:

dimek öyle, üstümü örteceksiniz de benden kurtulacaksınız ha? kendinizi nasssılllll garantiye alacaksınız sonra illaki çıkarım ben oradan. :devil::chris::D:P

:blink::wacko: alla alla zorla delirtcekler beni <_<gıss diloş sana bir emir gönderirim az sonra deyi görürsün bak...karabatak vilayetinin silahşör diloşu :w00t::hug:

ayyy canım benim :blush: utandım bak şimci teşekkür ederim...doğruları söylemişsin :whistling::w00t::hug:

zorla mı delirtecez seni kısım sen kendin itiraf etmedinmi deliliğini, e bizde biliyoduk zaten. deli deliyi gözünden tanırmış tanışmış olduk bak... doğruları nasııılll çarpıtmışsın sen öyle, baş piskopat frozen -_-:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bazen haklı olmak..hani hep bahsederiz ya "farkında olmak" ne işimize yarar bileniniz var mı?... :unsure: bu birşeyleri çözer mi...değiştirebilir mi...ya da hata yapmamızı engeller mi? :huh: ....kesinlikle hayır!...tek fark şudur...artık birşeyleri farkında olarak ve bilerek yaparsınız...bile bile lades yani... -_-

bu arada... burada mevcut 3 deli saydın öyle mi? figgaroyu akıllı bulursun öyleyse...ki bence bu büyük bir yanılgı olur...ama onu gerçekten takdir ettiğim bir husus var... çok güzel akıllı taklidi yapıyor :w00t::P:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zorla mı delirtecez seni kısım sen kendin itiraf etmedinmi deliliğini, e bizde biliyoduk zaten. deli deliyi gözünden tanırmış tanışmış olduk bak... doğruları nasııılll çarpıtmışsın sen öyle, baş piskopat frozen -_-:P

ne!!! :w00t: ne zaman itiraf etti :shocked: ve ben o anı nasıl kaçırdım :blink:

ben gözünü görmedim ama ilk cümlesinden ele verdi kendini... :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bazen haklı olmak..hani hep bahsederiz ya "farkında olmak" ne işimize yarar bileniniz var mı?... :unsure: bu birşeyleri çözer mi...değiştirebilir mi...ya da hata yapmamızı engeller mi? :huh: ....kesinlikle hayır!...tek fark şudur...artık birşeyleri farkında olarak ve bilerek yaparsınız...bile bile lades yani... -_-

bu arada... burada mevcut 3 deli saydın öyle mi? figgaroyu akıllı bulursun öyleyse...ki bence bu büyük bir yanılgı olur...ama onu gerçekten takdir ettiğim bir husus var... çok güzel akıllı taklidi yapıyor :w00t::P:lol:

haklı olmak, bizim haklılığımızın kabul edildiğini göstermediğine göre, kendi haklılığımızla devam ederiz hayatı tanımaya, hiç bir şeyi değiştiremesekte, başımıza geleceklere engel olamasakta bile bile lades deriz ve bilerek yaşarız e bundan daha güzel ne olabilir bilerek yaşamak bilmeden ölmekten iyidir.

figgaroyu saymamışmıyım. saymazmıyım bu defterin 3 delisi, 4. deliyi bekliyor demek istedim ben yaww bak oda dayanamayıp geldi, hoşgeldi :D:sorcerer:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kendısını gerçekte de tanıdığım üstad operacım..

peki tek g ile desem ne olacak.fıgaro :lol:

herşey gönlunce olsun canım arkadaşım..

sedoooşşş..hoşgeldin ...nasıl dersen de be hocam..istersen üç g ilede söyleyebilirsin..bide şuna bir açıklık getireyim..ben profosyonel bir opera dinleyicisiyim..hele otantik operaya bayılırım..ama amatör bir opera grubumuz var..amatör bir söyleyiciyim ...sedoş bayramda geliyormusun mersine..geliceksen heberim olsun..sana söz verdiğim balık yeme işini bu sefer yapalım.. :online2long: ..geçenki galeyana gelmişti..hem forumdakileri çekiştiririz.. :shifty: ..farkettiysen..potansiyel bir patlama var..bakırköy yolları görünür gibi..hani bazıları için diyorum.. :stuart: ...bak..bak..duyar gibiyim..asıl oraya ilk önce seni göndericez..der gibiler..boşuna umutlanmayın..oradan yeni çıktım..(kaçtım).. :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sedoooşşş..hoşgeldin ...nasıl dersen de be hocam..istersen üç g ilede söyleyebilirsin..bide şuna bir açıklık getireyim..ben profosyonel bir opera dinleyicisiyim..hele otantik operaya bayılırım..ama amatör bir opera grubumuz var..amatör bir söyleyiciyim ...sedoş bayramda geliyormusun mersine..geliceksen heberim olsun..sana söz verdiğim balık yeme işini bu sefer yapalım.. :online2long: ..geçenki galeyana gelmişti..hem forumdakileri çekiştiririz.. :shifty: ..farkettiysen..potansiyel bir patlama var..bakırköy yolları görünür gibi..hani bazıları için diyorum.. :stuart: ...bak..bak..duyar gibiyim..asıl oraya ilk önce seni göndericez..der gibiler..boşuna umutlanmayın..oradan yeni çıktım..(kaçtım).. :w00t:

sen karakoldanda kaçtın be arkadaşım :unsure: işin gücün kaçmak hee :grin::laughing:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen karakoldanda kaçtın be arkadaşım :unsure: işin gücün kaçmak hee :grin::laughing:

sende yaz yaz yaz bi kenara...

tüm sözlerimiiii..

yanılırsam çık karşıma..

göster kendiniiii..

belki zamanla..

birer birer silinirler aklındaaannn..

o zaman anlarsın kii..

boşa geçmiş zaman... :lol: ...

şimdi dilimde bu şarkı vardı..aynen aktardım..

güzelyazım ayvazım hiç yerinde durmazım.. :stuart: ....karakol dediğin nedir ki..hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım....yırtarım pazen gibi...sizin o paslı parmaklıklarınızı... :zorro: ...şaka bi yanada güzelyaz..nasılsın..komiser bey nasıl.. :shifty: ...düşerim yakında yine sizin mahalleye...ederim tabi merak..karakol kurtçuklarım nasıllar diye... :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Esasen bu deluler diyarinda ne isim var diye dusunmeden edemesem de,eh bi akilli gerek diyerekten...settireyim.Bu bolum bende bagimlilik yapti,yazmadan duramiyom biliyonuz mu? B):P

figgaroyu tanimlamama gerek var midir?yazilarini takipten usanmadim,usenmeden okudugum kisilerin baslarindasin.

ama dogrusu senin bu arkadaslarin icinde akilli oldugunu dusunuyordum,olmadi bu yahu.. :innocent:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.