Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kimsiniz ?

bozan

Kimsiniz ?  

41 üye oy verdi

1. 1. İlk tanıtımınız nedir ?

• İnsanım
      49
    • Dünyalıyım
      5
    • Türküm
      14
    • Laikim
      8
    • Müslümanım
      9
    • Sosyal demokratım
      4
    • İnançsızım
      8
    • Diğer
      8
    • Nihilistim
      0
    • Bağımsızım
      3

Önerilen İletiler

Sizi siz yapan kimliğiniz nedir ?. yani diyelim ki uzayda bir gezegene gittiniz. dünya ile ilgili hiçbir bağlantınız yok. adınızı sordular söylediniz. sonrada kimsin sen , kimliğin nedir kendini ifade et dediler

öncelikle ne dersiniz ?

tabi bu seçenekler herkes için geçerli olmayabilir . karma da yapabiliriz mesela Nihilist bir laikim gibi.

Bozan sevgiyle kal.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce dünyalıyım..

Sonra İnsanım...

uzaylı bana

'' Kardeş bırak şimdi dünyayı, insanı kimsin sen kim?''

diye ısrarla soruyomu?

''sanane lan '' derim... Nazikçe sorarsa ama ''Ankarılıyım'' derim..

Vatanını milletini dinini dilini seviyomusun diye sorarlarsa..'' Seviyorum tabii'' derim.

Milliyetçimisin? Evet milletçiyim..

Yani ülkücüsün ? Yok be yeşil kafa milliyetçiyim diyom ya..

E ama milliyetçilik ülkücülük değil mi? Olm malmısın sen niye milliyetçilik ülkücülük olsun ..

Biz öyle biliyoduk ama ? Yanlış biliyomuşsunuz

Faşistmisin? Kimin sorduğuna bağlı..

Nasıl yani ? Sen eğer Ülkemi parçalamaya çalışan bir vatan hainiysen Faşistim tabiki ama yok efendi gibi yaşadığın topraklara hainlik etmiyorsan kardeşinim tabiki..

Biz senle kardeşmiyiz şimdi? Yok seninle kardeş olmamız mümkün değil bi kere antenlerin var senin kimse inanmaz kardeş olduğumuza.

Ya ben hala anlmadım yani sen şimdi nasıl bir dünya görüşüne sahipsin? Öff be yeşilim be ben bir küçük insanım ve benim küçük bir dünyam var ekmeğimin derdinde duygularımın peşinde olan iyiyi ve kötüyü ayırt ettikten sonrasına pek karışmayan kendi dünyasının siyasetini dahi beceremezken koskoca dünyanın siyasetine hiç karışmak istemeyen ve bu tür polemikleri gereksiz bulan sıradan bi adamım işte ..

anladım.. Pek anlamış gibi gözükmüyon hala mal mal bakıyon bana .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizi siz yapan kimliğiniz nedir ?. yani diyelim ki uzayda bir gezegene gittiniz. dünya ile ilgili hiçbir bağlantınız yok. adınızı sordular söylediniz. sonrada kimsin sen , kimliğin nedir kendini ifade et dediler

öncelikle ne dersiniz ?

tabi bu seçenekler herkes için geçerli olmayabilir . karma da yapabiliriz mesela Nihilist bir laikim gibi.

Bozan sevgiyle kal.

ama bozan gerçekten tuhaf olmuş anket seçenekleri nihiliste bilmem enye kadar. bununsosyalisti var komünsiti var, faşisti var , falanjisti, var fundemantalisti var. yani.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanim... öncelikle hersey insanlar içindir.. laikim, yasadigim devletin din ile yönetilmesini istemem. sosyal demokratim..

:clover:

öncelikle ne dersiniz ?

Bozan sevgiyle kal.

ya bi de uzaya gitsek uzayli zaten ne sosyalizmden anlar ne de laiklikten :)

bari bir ortama girdiginizde görüslerinizi nasil açiklardiniz diye sorsaydiniz Bozan :)

p.s. bagimsiz bir soru... cevap vermemekte özgürsünüz. neden sürekli anketler düzenleyip kisilerin fikirlerini aliyorsunuz? kendimi bazen sizin topiclerinizde kobay bir fare gibi görüyorum :) ya da üzerinde binlerce alet gezinen bir kobay.. neden?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce dünyalıyım..

Sonra İnsanım...

uzaylı bana

'' Kardeş bırak şimdi dünyayı, insanı kimsin sen kim?''

diye ısrarla soruyomu?

''sanane lan '' derim... Nazikçe sorarsa ama ''Ankarılıyım'' derim..

Vatanını milletini dinini dilini seviyomusun diye sorarlarsa..'' Seviyorum tabii'' derim.

Milliyetçimisin? Evet milletçiyim..

Yani ülkücüsün ? Yok be yeşil kafa milliyetçiyim diyom ya..

E ama milliyetçilik ülkücülük değil mi? Olm malmısın sen niye milliyetçilik ülkücülük olsun ..

Biz öyle biliyoduk ama ? Yanlış biliyomuşsunuz

Faşistmisin? Kimin sorduğuna bağlı..

Nasıl yani ? Sen eğer Ülkemi parçalamaya çalışan bir vatan hainiysen Faşistim tabiki ama yok efendi gibi yaşadığın topraklara hainlik etmiyorsan kardeşinim tabiki..

Biz senle kardeşmiyiz şimdi? Yok seninle kardeş olmamız mümkün değil bi kere antenlerin var senin kimse inanmaz kardeş olduğumuza.

Ya ben hala anlmadım yani sen şimdi nasıl bir dünya görüşüne sahipsin? Öff be yeşilim be ben bir küçük insanım ve benim küçük bir dünyam var ekmeğimin derdinde duygularımın peşinde olan iyiyi ve kötüyü ayırt ettikten sonrasına pek karışmayan kendi dünyasının siyasetini dahi beceremezken koskoca dünyanın siyasetine hiç karışmak istemeyen ve bu tür polemikleri gereksiz bulan sıradan bi adamım işte ..

anladım.. Pek anlamış gibi gözükmüyon hala mal mal bakıyon bana .

Hay Allah da seni güldürsün emi... :lol::D

kesinlikle ve hic vazcaymadan hümanistim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim için güzel olan takip ediliyor olmamız. Her nekadar son yazdığım, Duvarlarımız, Son yenilgileimiz, Şemdinli susurlık olur mu Adlı başlıklarımız forum ulemasından yeterince bir yanıt alamasa da bugün takip ettiğim köşe yazılarının bir kısmına ilham kaynağı oluvermiş, yani okunmaya devam ediyoruz, forum olarak....

Kimlikle ilgili olan yorumumuzu yazalım öyle ise zira öyle. Evvela Batı avrupa kıtası dışında ve Osmanlı bakiyesi olan topraklarda Müslümanlıktan başka kimlik aramak boş bir gayret. Bu biraz Tanrı öldü deyip batı metafiziğine savaş açan lakin metafizik olmadan buna yanıt veremeyen niçe'nin durumuna benziyor, zira niçe büyük bir metafizik yaptı hem de metafiziğe karşı olarak. Kültürel bir kimlik arıyorsak Sevgili yam yam da dahil olmak üzere hepimi müslümanız bu yüzden. Sevgili yam yam zeki bir insan olduğundan ben mi müslümanım diye sormayacaktır, zira islamla mücaddelsinde islamın olumsuzluklarını anlatmaya yeltense de bunu islam üzerinden yapmak zorunda, zira olmayan bir şey eleştirilemez de... Kültürel açılım olarak islam dairesinde bir islam karşıtı sevgili bir dostumuzdur.

Siyasi kimlik olarak ise bu ülkede yaşayan herkes Türktür. Buarada Türk olan herkes mi Türk tür yoksa Türküm diyen mi gibi 1940'lardan kalma gevremiş bir temcit pilavı sunmak istemiyorum. Bu ülkede azınlık statüsünde olmayan birinci dereceden her vatandaş, daha düz bir ifade ile kaçak olmayan resmi olarak hayatta olan ve bunu bir kimlikle ibraz edebilen herkes Türk'tür, istemese bile.....

BİT

Bozan

İhtiyar

Teşkilatı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

solcudan nefret ederim çünkü tembeldirler dünyanın gerçeklerinden bi haberdirler başkasının sırtından geçinirler sağcıdan daha çok nefret ederim çünkü ülkücü çok az insan verdır ki alemci olmasın sağcılar yalancıdır herşeyi eleştirirler ama kendileri aynı şeyleri yaparlar

ŞÇYLE SÖYLİYİM BUNLAR İNSANSA BEN DE UZAYLIYIM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

solcudan nefret ederim çünkü tembeldirler dünyanın gerçeklerinden bi haberdirler başkasının sırtından geçinirler sağcıdan daha çok nefret ederim çünkü ülkücü çok az insan verdır ki alemci olmasın sağcılar yalancıdır herşeyi eleştirirler ama kendileri aynı şeyleri yaparlar

ŞÇYLE SÖYLİYİM BUNLAR İNSANSA BEN DE UZAYLIYIM

kendini sağcılardan ve solculardan nefret ederek mi ifade ediyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.