Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Köprüden geçen geçene :)

ESKİYA

Önerilen İletiler

gunluk konusma diliyle hukuk dili farklıdır.gelin lafzii yorum yapalım da sorudaki kişiyi "can" olarak yorumlayalım.yoksa tıpçı,muhendis,hukukcu..vs. bir kelimeye ne kadaar farklı anlamlar yükler..ee sokaktaki adam ne yapsın..niye sussun surda yalnız basına..yazık..bir de bir sorunun bircok cevabı olabilir diil mi :stuart: saygılar :clover:

ben zaten soruya ve cevaba itiraz etmedim

ne de olsa espirili bir cevap

azıcık hata kaldırır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş gerçekten özür dileyerek ve affına sığınarak şunu tüm samimiyetimle söylüyorumki sen bu hukuki konuyu hiç bilmiyorsun yazıyı nerden ekledin bilmiyorum ama aç bak Türk Medeni Kanunu madde: 28 Kişilik, çocuğun sağ olarak tamamıyla doğduğu anda başlar ve ölümle sona erer.

Çocuk hak ehliyetini, sağ doğmak koşuluyla, ana rahmine düştüğü andan başlayarak elde eder.

Der. Kimliği okul çağında yada evlenme çağında çıkarılan çocuklar bile var.

Hiç olmazsa bu konuya itiraz etme. Bu kadar fikri sabitlik inanki zarar.

Evlilik cüzdanı olmayan çiften baba ölürse.Babası ölmüş ve çocuk hala doğmamış ve bu çocuğunun babasını üstlenecek kim olacak ölü olan babamı yoksa şimdi doğum ünitesinde doğum sırasında babasının kim yazılı bilgiyemi .Çünkü o dediğin farklı bişi benim dediğim farklı bişi. O zaman kurulan kuraların ne amaçla olduğunu bilmiyorum ve Cahilimiğe bağışla.

CAN CANDIR.CANI VEREN ALLAHTIR.ANNE RAHMİNDE OLSA O BEBEK BİR CAN TAŞIYOR.VE İNSANDIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş inşallah bu konuya son cevabım olur. Baba ölmüşsa bu çocuk benim diyebilecek hali yok. kadın Ölen kişinin çocuğun babası olduğunu beyan eder. Şayet varisler bu duruma itiraz ederse Ölen kişinin DNA testi yaptırılır. Adli tıp kurumu bu kişinin baba olup olmadığı yönünde rapor verir. Mahkemede kabul ederse çocuk sağ olarak doğarsa 1 kez bile nefes alırsa ölen kişinin mirasçısı olur. 1 kez nefes aldı çocuk öldü diyelim. sağ doğduğu kanıtlanmışsa Çocuğun yasal varisleri başta annesi çocuğun mirasını devralır. Diyelimki Bu miras katrilyonlara bile ulaşabilir. Bu nedenle çok önemlidir. Kişi ve kişilik kavramları. Doğum ünitesinde babayı kadın beyan eder.

Diyelimki çocuk doğmadan anne karnında öldü. Bu durumda evlilik bağı olmayan kadın çocuk için miras talebinde bulunamaz.

Bulunsa dahi Türk Medeni Kanunu gereğince kişilik oluşmadığı için talebi reddolunur.

Ayrıca çocuğun doğum ünitesinde yada başka yerde doğmasının önemi yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş inşallah bu konuya son cevabım olur. Baba ölmüşsa bu çocuk benim diyebilecek hali yok. kadın Ölen kişinin çocuğun babası olduğunu beyan eder. Şayet varisler bu duruma itiraz ederse Ölen kişinin DNA testi yaptırılır. Adli tıp kurumu bu kişinin baba olup olmadığı yönünde rapor verir. Mahkemede kabul ederse çocuk sağ olarak doğarsa 1 kez bile nefes alırsa ölen kişinin mirasçısı olur. 1 kez nefes aldı çocuk öldü diyelim. sağ doğduğu kanıtlanmışsa Çocuğun yasal varisleri başta annesi çocuğun mirasını devralır. Diyelimki Bu miras katrilyonlara bile ulaşabilir. Bu nedenle çok önemlidir. Kişi ve kişilik kavramları. Doğum ünitesinde babayı kadın beyan eder.

Diyelimki çocuk doğmadan anne karnında öldü. Bu durumda evlilik bağı olmayan kadın çocuk için miras talebinde bulunamaz.

Ben konuyu uzatmak istemiyorum senin dediğin olsun. Değişken kurallara uyarım ama onlar varolan kurallar olmadı. insan ne kadar bilimde gelişirse ona göre değişecek.Nasıl bir kural bugün bu duruma girmişse bilim geliştiğinde kuralar yeni fırkalar alacak.Bu konuya değinmek istemiyorum artık.

SİZ HAKLISIZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyelimki adam hasta yatağında veya kaza geçirdi. eşi o esnada hamileydi. adam öldü kadın kürtajla embriyoyu aldırdı. Daha sonrada hem kendisi hemde adam ölmeden önce hamile olduğu için aldırdığı embriyo için miras talep etti. Hukukta sizin istediğiniz gibi değiştiği için adamın neyi var neyi yok aldılar. Adamın anne babası gibi varislerine hemen hiç bir şey kalmadı bu adil bir dağılımmı sizce

Sonrada gitti başka bir adamla evlendi. Eski eşinin mirasını yiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyelimki adam hasta yatağında veya kaza geçirdi. eşi o esnada hamileydi. adam öldü kadın kürtajla embriyoyu aldırdı. Daha sonrada hem kendisi hemde adam ölmeden önce hamile olduğu için aldırdığı embriyo için miras talep etti. Hukukta sizin istediğiniz gibi değiştiği için adamın neyi var neyi yok aldılar. Adamın anne babası gibi varislerine hemen hiç bir şey kalmadı bu adil bir dağılımmı sizce

Haklısız dememle yetmedimi.Ben konuyu uzatmıyacam dedim.Benim hukukum bu değil.Bu sizin hukukunuz.Siz dediniz çocuk ilk nefes alırsa insan(kişi)sayılıyor.Ben ne dedim bu hangi bilim dalı hangi kitap hamgi konu.Kalkıp bana şimdiki hukuku sölediniz.Ben ne yaptım eski hukuk sistemiyle şimdi hukuku kıyasladım.Size Anne karnındaki çocuğun insan olduğunu söledim.Siz yok hukukta böyle değil.Son sözüm.(CAN CANDIR.CANI VEREN ALLAHTIR.ANNE RAHMİNDE OLSA O BEBEK BİR CAN TAŞIYORVE İNSANDIR)

Yanlış hatırlamıyorsam kürtaj olması için babanında onayı gerek.Ben böyle hatırlıyom.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorumun cevabı bu değildi. siz bana hukuk adına hiç bir şey söylemediniz. hangi kanun hangi madde.

Benin senin yok Hukuk herkes için aynıdır. Baba yı mezarından çıkarıp izin alsınlar o zaman yada ruhunu çağırsınlar.

Hata bende pardon ya . Galiba konuyu anladınız .keşke bu kadar yormasaydınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorumun cevabı bu değildi. siz bana hukuk adına hiç bir şey söylemediniz. hangi kanun hangi madde.

Benin senin yok Hukuk herkes için aynıdır. Baba yı mezarından çıkarıp izin alsınlar o zaman yada ruhunu çağırsınlar.

Hata bende pardon ya . Galiba konuyu anladınız .keşke bu kadar yormasaydınız.

Hatanız neymiş sölermisiz.Konuyuda anlmadım varsayın anlatın bir hele.Bide bu kadar kimi yordum kendimimi sizimi?Ben tamam diyom siz devam diiyorsuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu hem haklısınız kapattım diyorsun , bir deyim vardır. Kellim kellim la yenfa ( konuş-Konuş faydasız) .Hemde 180 kere tekrar etmek zorunda bırakıyorsun. Bu nedenle yordun diyorum. Ben gerçek bilgi sunuyorum. Sen .....! ?

Neyse boşverelim . bundan sonrada ne sen benim açtığım konuya yaz nede ben seninkine kimse kimseyi yormamış olur böylece.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu hem haklısınız kapattım diyorsun , bir deyim vardır. Kellim kellim la yenfa ( konuş-Konuş faydasız) .Hemde 180 kere tekrar etmek zorunda bırakıyorsun. Bu nedenle yordun diyorum. Ben gerçek bilgi sunuyorum. Sen .....! ?

Neyse boşverelim . bundan sonrada ne sen benim açtığım konuya yaz nede ben seninkine kimse kimseyi yormamış olur böylece.

Yaw söle ben yalanmı konuştum diyosun benim gibiler kurmadı bu anayasayı bunu hakkında düşüncelerim söledim bana yalan olduklarımı söylüyorsun bilmiyormuyum.Şimdi şu hattanızı ve anladığım şeyi söyleyin.Ben bunu bekliyom.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş burda sana bedava Hukuk dersi verdiğim yeter. Şu ana kadar Anayasadan hiç bahsettikmi. İşte sorun bu daha nasıl anlatayım. Şu anda 1982 Anayasası yürürlükte ondan öncede 1961 Anayasası vardı ondan önce 1924, ondan önce 1921 ondan önce 1909, ilk anayasa ya gelince kanuni esasi 1876. Türk Anayasaları Prof. Dr Suna Kili al oku. Söylediğin konuda en ufak bir ibare ve değişiklik varsa söyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş burda sana bedava Hukuk dersi verdiğim yeter. Şu ana kadar Anayasadan hiç bahsettikmi. İşte sorun bu daha nasıl anlatayım. Şu anda 1982 Anayasası yürürlükte ondan öncede 1961 Anayasası vardı ondan önce 1924, ondan önce 1921 ondan önce 1909, ilk anayasa ya gelince kanuni esasi 1876. Türk Anayasaları Prof. Dr Suna Kili al oku. Söylediğin konuda en ufak bir ibare ve değişiklik varsa söyle.

Tabiki olmaz çünkü anayasa düzeni hakkında herhangi bir fikir yada düşünce bunu kaldırmaya yada o düzenin yerine başka bir düzen getirmeye çalışmanın cezasının ne olduğunu biliyomusun ve başına şunu koymuşlar zorla pehhhh sizinki zorlu onun için bu hukuk benim hukukum değil.Ama dediğim gibi uyarım da bu hukuka.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayatında bir kez bile Anayasamızı okumadığın gibi ne olduğunu dahi bilmediğin o kadar belliki. Hukuktan hiç anlamadan nasıl tartışmayı becerebiliyorsun pes vallahi. Anayasa değişmez diye bir konu yok değişemeyecek ve değişmesi teklif dahi edilemeyecek maddeleri ilk üç maddesidir. Hangi memleketin anayasasında zorla değiştirilebilir diye yazıyor .Git orda yaşa Anayasamızın hangi maddesini beğenmediğini biliyormusun. Önce oku öğren sonra konuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayatında bir kez bile Anayasamızı okumadığın gibi ne olduğunu dahi bilmediğin o kadar belliki. Hukuktan hiç anlamadan nasıl tartışmayı becerebiliyorsun pes vallahi. Anayasa değişmez diye bir konu yok değişemeyecek ve değişmesi teklif dahi edilemeyecek maddeleri ilk üç maddesidir. Hangi memleketin anayasasında zorla değiştirilebilir diye yazıyor .Git orda yaşa Anayasamızın hangi maddesini beğenmediğini biliyormusun. Önce oku öğren sonra konuş.

Madde 309 - (1) Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılırlar.

Şimdi sana sorarım benim düşüncelerimi ve yazdığım şeyleri bazı yazılan anayasa kanunlarına ters düşmesinin nedeni. ben diyom anne karnındaki bebekte can taşıdığından insan. Yok sen diyorsun bebek sağlıklı(ölü değil) doğarsa insan sıfatı alıyor.Şimdi benim düşüncem özgür bir düşünce senin ise bir yere bağlı olarak sölediğin bir düşünce. Şimdi sen bu anayasaya dayanarak bana neyi kanıtlamaya çalışıyon.Benim sizin beğenmediğim anayasanızda şu;deyişinizle bebeğin sağlıklı(ölü değil) doğduğunda insan sıfatı olarak bana dayandırdığın madde.şimdi bana bu değişmemiştir diyorsun.bende sana diyorumki şu anayasa kuralına bakın neden değişmediğini öğrenin.Ben kalkıp düşüncemi sölesem.Zorla omasada anayasayı değiştirmeye yönelme bir suç olarak kabulenir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Madde 309 - (1) Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılırlar.

Şimdi sana sorarım benim düşüncelerimi ve yazdığım şeyleri bazı yazılan anayasa kanunlarına ters düşmesinin nedeni. ben diyom anne karnındaki bebekte can taşıdığından insan. Yok sen diyorsun bebek sağlıklı(ölü değil) doğarsa insan sıfatı alıyor.Şimdi benim düşüncem özgür bir düşünce senin ise bir yere bağlı olarak sölediğin bir düşünce. Şimdi sen bu anayasaya dayanarak bana neyi kanıtlamaya çalışıyon.Benim sizin beğenmediğim anayasanızda şu;deyişinizle bebeğin sağlıklı(ölü değil) doğduğunda insan sıfatı olarak bana dayandırdığın madde.şimdi bana bu değişmemiştir diyorsun.bende sana diyorumki şu anayasa kuralına bakın neden değişmediğini öğrenin.Ben kalkıp düşüncemi sölesem.Zorla omasada anayasayı değiştirmeye yönelme bir suç olarak kabulenir.

Anlamamakta niye bu kadar ısrar ediyorsun. Anayasal düzen cebir ve şiddet kullanılarak tabiki değiştirilemez. Bütün ülkelerin Anayasasında bu vardır.

Bizim konumuz Anayasada düzenlenmiş bir konu değil. Anayasa zaten bu kadar detaya girmez. Bunlar yasalarla düzenlenir. Benim bahsettiğim medeni kanun miras Hukuku.

Benim yazdığım yazıda insan kavramı geçtimi, kişilik konusu Anayasayı okusaydın Anayasanın ve kanunların nasıl değişeceğini anlardın. Böyle google den tarayarak Anayasa konuşma. Anayasa Hukuku çok önemli bir bilimdir.

Bu konuya son cevabımdır. Anayasaların hepsi tümden veya zaman zaman bazı maddeleri meşru yoldan değiştirilmektedir.

181

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlamamakta niye bu kadar ısrar ediyorsun. Anayasal düzen cebir ve şiddet kullanılarak tabiki değiştirilemez. Bütün ülkelerin Anayasasında bu vardır.

Bizim konumuz Anayasada düzenlenmiş bir konu değil. Anayasa zaten bu kadar detaya girmez. Bunlar yasalarla düzenlenir. Benim bahsettiğim medeni kanun miras Hukuku.

Benim yazdığım yazıda insan kavramı geçtimi, kişilik konusu Anayasayı okusaydın Anayasanın ve kanunların nasıl değişeceğini anlardın. Böyle google den tarayarak Anayasa konuşma. Anayasa Hukuku çok önemli bir bilimdir.

Bu konuya son cevabımdır. Anayasaların hepsi tümden veya zaman zaman bazı maddeleri meşru yoldan değiştirilmektedir.

181

Ben bunu kalkıp sizin için googleden hangi madde olduğunu yazıp yoladım.Sonra hangi madde demiyesiz diye.By hukukçu şimdi sizin hala kişilik ve kavramların bana o dedikleriniz bebeğin sağlıklı doğduğunda insan sıfatını aldığını sabahtandır bu maddeye dayallı olarak bana bunu demiyormusuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir köprüde üç kişi geçiyor.Bunlardan 1.kişi köprüyü görerek ve basarak geçiyor.2.kişi görerek ve basmadan geçiyor.3.kişi görmeyerek ve basmayarak geçiyor.Bu üç kişi kimdir.

NOT:kör yada sakat kimse yok hepsi sağlıklı ve kimsenin gözü kapatılmamış.Ve bir araç kulanılmamış uçak yada moturlu herhangi taşıt kulanılmamıştır.Hiç bir araç yardımı alınmamıştır.

cevap veriyorum yolda araçları arızalanan bir aile köprünün önüne gelince kadın kocasına derki

-canım çok korkuyorum köprüden yürüyerek geçemiyecem.beni kucağında geçirirmisin.bunun üzerine koca sı annesinin kucağında uyumakta olan 6aylık bebekleriyle birlikte anneyi kucakladığı gibi köprüden geçerler.

inşaallah olmuştur -_--_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

:clover:

cevap veriyorum yolda araçları arızalanan bir aile köprünün önüne gelince kadın kocasına derki

-canım çok korkuyorum köprüden yürüyerek geçemiyecem.beni kucağında geçirirmisin.bunun üzerine koca sı annesinin kucağında uyumakta olan 6aylık bebekleriyle birlikte anneyi kucakladığı gibi köprüden geçerler.

inşaallah olmuştur -_--_-

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.