Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ATATÜRK SUÇLU... (Neden mi?... Çünküüüü...........................................)

DİPNOT

Önerilen İletiler

tabi atatürkün yatı savanorayı unutmamalıyız. belki kendine saray yaptırmadı ama dolmabahçe sarayı başta olmak üzere mevcut bütün sarayları keyfine göre kullandığını da unutmamalı. rakı sofrasında kankalarına çiftlik dağıttığını da duymuşsunuzdur. maaşıda hiyerarşide kendisine en yakın olan memurun 7,5 katı kadardı.ehh aşk hayatı da pek yavaş sayılmaz. atatürkün mütevazi bir hayat yaşadığını düşünen o ortaokullu kardeşime alternatif kaynaklar tarafından hazırlanmış, tarih kitapları okumasını tavsiye ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 121
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Popüler İletiler

Zuhurat

Atatürk düsmanlari kimlerdir önce bunun irdelenmesi gerekir.Atatürk'ün düsmanlari,Arap milliyetciligi ugruna kendi öz varligini inkar eden sahte müslümanlar ve Israiliyat kokan düzmecelerle Islami yozlastiran din simsarlaridir.Türk olan her seye insafsizca saldiranlar tabiiki Atatürk'e saldirmaktan geri kalmayacaklardir.Iste Islamin kabesini Amerikalilara peskes ceken Suudiler.Iste kendilerini Amerikaya kayitsiz sartsiz teslim eden Kuveytliler.Müslümanliktan bahsedildiginde mangalda kül birakmayan dinciler bagimsizlik icin hayatlarini feda edenlere saldirmasinda ne yapsinlar.onlarin mayalarinda bagimsizlik yokki,onlarin mayalarinda AraP milliyetciligi disinda bir nebze olsun Türk olabilmek varmiki,Istiklal savasi verenleri saygiyla anabilsinler.Onlarin mayalarinda Arapca disinda bir dil varmiki halkin özbeöz lisani olan Türkceye ve o devrimi gerceklestirenlere saygi duyabilsinler.Onlar diyalog diye Islama ihanet edenlerin eteklerinde sürünenlerdir.Onlar Vatan hainlerini üstad diye ananlardir.Onlar dininizi ögrenin diyenlere degil Kur'ani Israil kaynaklarina dayanarak yorumlayanlarin köleleridir.Atatürk'ü bütün dünya seviyor ve onun büyüklügüne saygi duyuyor.Onun tarikatcilara din simsarlarina ihtiyaci zaten olamaz.Omilletin sinesinde yasamaktadir,ve hep yasayacaktir.Avrupa birliginin agziyla hareket edenlerin kime ve neye hizmet ettiklerini bizler artik cok iyi bilmekteyiz.Onlar Türk olmalari ile iftihar edemeyecek kadar Türk olmaktan uzaktirlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tarih kitapları okumasını tavsiye ediyorum.

Bunlar tarih_kat kitapları olması sakın...

Devlet arsalarına cami yapan ve külliye inşa eden hacı ******* anlatan, Müslüman insanların dinini sömürerek tarihakat kurup inanılmaz servetlerin üzerinde oturup din ticareti yapan, en az 4 kıdınla evlenen, zemzemsularına bulandırılmış hürileri ballandıra ballandıra anlatan, 13 yaşında kiç kız çocukları ile evlenmelerini uygun göre ve cenneti parsel parsel satan karanlık doğmaların tarihini anlatan bir tarih kitabı olabilirmi bu kitab...

Mmm ne dersin dostum...

Atatürk'e dil uzatacağına önce kendi tarihine bak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabi atatürkün yatı savanorayı unutmamalıyız. belki kendine saray yaptırmadı ama dolmabahçe sarayı başta olmak üzere mevcut bütün sarayları keyfine göre kullandığını da unutmamalı. rakı sofrasında kankalarına çiftlik dağıttığını da duymuşsunuzdur. maaşıda hiyerarşide kendisine en yakın olan memurun 7,5 katı kadardı.ehh aşk hayatı da pek yavaş sayılmaz. atatürkün mütevazi bir hayat yaşadığını düşünen o ortaokullu kardeşime alternatif kaynaklar tarafından hazırlanmış, tarih kitapları okumasını tavsiye ediyorum.

Vakit gazetesi herhalde yeteri kadar satamiyorki sizleri bu forumlarda sözcü olarak kullanmaya basladi.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet sarayı keyfine göre kullandı, kölesi olmadığı ülkelerin başbakanlarını cumhurbaşkanlarını ağırladı orada, Savanorada da...evet keyfine göre kullandı bütün herşeyini, bütün mallarını hibe etti, keyfine göre kullandı akrabalarına eşine dostuna vermedi,halkıyla paylaştı....

tarihi sen oku, belli gazeteleri bırak dergileri bırak, gerçekleri öğrenmeye çalış,sadece anlatılanları benimseme!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1.benim merak ettiğim zübeydenin oğlu bunca devrimi kimlerin adına kimlerin hesabına gerçekleştirdi???

2.ona bu latin harflerini kim öğretti belliki bir türk değil çünkü ilk öğreten türk diye tarihe geçti fakat ona kim öğretti hiç düşündünüz mü????

3.şapkayı medeni bir kıyafet ilan edip bu yüzden binlerce kişi istiklal mahkemelerince idam edilmiştir

şimdi aynı şapkayla bir devlet dairesinde müdürün yanına girseniz saygısız diye nerdeyse kovulursunuz?

4.onun medeni dediği ülkelere karşı biz bağımsızlık savaşı verdik,fakat o bize ısrarla o düşmanlarımızın şapkasını zorla kanunla bu milletin başına giydirdi.giymeyenleride astırdı. kimin adına????

5.onun medeni dediği ülkelere mehmet akif ersoy bakın istiklal marşında ne diyor

ulusum korkma medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar

6.zübeydenin oğlu birilerinin adına bu ülkeyi ilk aşağılık komleksine sokan insan olarak tarihe geçti

çünkü onun sözleri hep çağdaş uygar devletler seviyesi diyerek başladı hep başkalarını bu halktan üstün gösterdi.ve sonunda buyrun şu memleketin haline bakın akrabalıklar bitti,komşuluk saygıları bitti.hatta aynı apartmanda kalıyoruz komşumuzu tanımıyoruz,suçlar arttı,üniversiteler fuhuş yuvalarına döndü.

evet zübeydenin oğlu suçludur.

sorduğum bu soruların hiç bir cevabını alamadım

mustafa kemale bu latin harflerini hangi ülke öğretti yazıyı değiştirmekteki gayesi nedir neden kendilerine karşı bağımsızlık savaşı verdiğimiz m.akif'in değimiyle tek dişi kalmış canavarların hem yazısını hem şapkasını hem kanunlarını aldık.neden o kana susamış canavar devletleri bu milletten üstün görmüş onlara medeni uygar demiş,kendi halkını onun yanında hor görmüş

merak ediyorum bir belediye başkanının bile yedi geçmişi arştırılırken

m .kemalin bir geçmişi yoktur?????

bu insanın hiç mi amcası dayısı halası teyzesi dedesi ninesi yok mu

neden tarih bunlardan bir şey yazmıyor?????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gelin görün ki, okunmasının üzerinden neredeyse 80 yıl geçtigi halde bu temel metin hala yanlışsız ve eksiksizbir şekilde neşredilebilmiş degildir.Çünkü Nutuk, talihsiz bir dönemdeyani harf devriminden bir yıl önce basılmıştır.Bir başka deyişle eski harflerledir ilk basksı.Harf devrimi yapılınca, ironik bir şekilde Nutuk da sakıncalı ve yasaklı ( evet yasaklı!) bir metin konumuna düşüvermiştir. Ve Cumhuriyet nesli, Nutuku u okuyabilmek bahtiyarlıgına ancak 6 yıl sonra erişebilmiştir........Fakat 1934'te 3 cilt halinde yapılan Latin harfli ilk neşir, eski harflerden yeni harflere aktarıllırken yapılan yanlışlarla malul olarak çıkar ne yazık ki. Atatürk'ün zaman zaman agırlaşan Tanzimat Osmanlıcasını ve yazışmaların karmaşık yapısını sökme güçlülügü sebebiyle pek çok okuma hatası yapılmıştır bu baskıda. Ve bu hatalar sonraki basımlarda da devam edip gitmiştir..........Birde dilinin 1930'larda ki Öztürkçeleştirme gayretleri sonucunda hızla eskimesi talihsizligi ile karşılaşmıştır bu önemli metin. 1960'lara gelindiginde artık Nutuk'un dilini anlayabilecek insan sayısı iyiden iyiye azalmış, dolayısıile yeni neslin anlayabilcegi bir sadelikte yayınlanması gündeme gelmiştir.Türk dil kurumu bir heyet kurark bu işe girişmiş ve 1963'de ilk defa Öztürkçeleştirilmiş bir nutuk metni yayımlanmıştır....................Ne varki, bu Nutuk ve Söylev ler 1927'deki Arap harfli neşri degilde, hatalı olan 1934 tarihli Latin harfli neşrini esas aldıgından yanlışlar müteselsilen devam etmiş ve ehliyetsiz sadeleştirmelerle metin iyice içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir.Hatalı okunmuş kelimelerin sadeleştirmesinin nasıl olacagını ise varın siz düşünün!!!!!!!..............Bir örnek vermek gerekirse ; 10. yıl Nutku'nda geçen '' müessir sizsiniz '' ifadesi, metinlere yanlışlıkla '' müteessirsiniz '' şeklinde geçmiş ve Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri'nde bu kelime '' üzgünsünüz '' kılıgına sokulmuştur!!!............ve örnekler devam edip gidiyor.......'' cansız bir vatan, kansız bir millet '' ifadesi '' kanunsuz bir millet '' şeklinde yanlış yazılmıştır...................Nutuk, 1927 baskısıyla, Afet İnan'ın dedigi gibi, Genelkurmay Harb Tarihi Dairesinde bulunan orjinal yazma nushasıyla karşılaştırılarak hatasız olarak yeniden yazılmalıdır........Peki Atatürk'ün kendi eliyle kurdugu Türk Dil Kurumu, yıllarca Nutuk'la ilgilenmeye vakitmi bulamamıştır ki bu vahim hatalar düzeltilmiyor.Sakın Nutuk'tan daha önemli işlerinin oldugunu söylemesinler......Fethi Naci nin demesi ile '' varlıgını Atatürk e borçlu olan TDK bu tahriflerin hesabını vermek zorundadır''' diyoruz.....Türkiye nin kurucusunun temel kitabı tahrif ediliyor kimseden çıt yok.Sonra bilimsellik, objektiflik, aydınlanma falan filan......Nevar ki bu anlaşılmaz hale getirme operasyonunu Atatürk'ün eserine layık görenlerin diger kitaplara neler yapabilecegini düşünebiliyormusunuz........age..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşlar, Benim anlayamadığım ve merak ettiğim konu şu...

Hiç kusura bakmayın, Atatürkçülük kisvesi altında emperyal kültür gösterileri yapanları eleştirdiğimizde, bizi son derece acımasız, yaftalayıcı, küçümser ifadeler ile eleştirirken,

Atatürk' e karşı yapılan yukarıdaki tür saldırılara nasıl böyle hoşgörülü olabildiğiniz.

Sizlerin bu engin hoşgörü ve tevazusu, son günlerde Atatürk' e karşı yapılan saldırıların dozlarındaki artışı sanırım açıklıyor.... Martiname neredesin ? Dipnot neden böyle kabuğuna çekildin ? Bence yanlış söylüyorsun... Hayır Atatürk suçlu falan değil, asıl suçlu bizleriz, sizlersiniz, hepimiziz...

Selam ve saygılarımla...

Tektürk...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba sayın Yağmur,

Görüyorum ki Zübeydenin oğluyla bir derdiniz var.

Evet, bence siz kendi açınızdan haklı olabilirsiniz ama benim de Amine'nin oğlu ile sorunlarım var.

İsterseniz fala uzatmadan sorularınıza geçelim.

1.benim merak ettiğim zübeydenin oğlu bunca devrimi kimlerin adına kimlerin hesabına gerçekleştirdi???

Şu anda içinde yaşayabildiğiniz, namaz kılabildiğiniz Türkiye cumhuriyeti hesabına geçekleştirdi.

2.ona bu latin harflerini kim öğretti belliki bir türk değil çünkü ilk öğreten türk diye tarihe geçti fakat ona kim öğretti hiç düşündünüz mü????

Latin harfleri ülkemiz için bir nimettir.

Zübeyde gibi asil bir hanım efendinin oğlu, latin harflerini bilmeyecek kadar cahil değildi.

Eğer şu anda latin harfleri değilde, Amine'nin oğlunun arap harflerini kullanıyor olsaydık, o çağ dışı lisan sayesinde bizde şu anda ancak Araplar kadar çağdaş olurduk.

3.şapkayı medeni bir kıyafet ilan edip bu yüzden binlerce kişi istiklal mahkemelerince idam edilmiştir

şimdi aynı şapkayla bir devlet dairesinde müdürün yanına girseniz saygısız diye nerdeyse kovulursunuz?

Tabiki çağa ayak uydurmak lazım.

Çağ değiştikçe medeni kıyafetlerde değişir.

Ama sizin için tabiki, çağ ne kadar değişmese o kadar iyi olabilir.

150 sene evvelki kıyafetler normal olarak hoşunuza gideceği gibi, keşke 1400 sene önceki sarıklarla, kavuklarla gezilse çok daha iyi olur.

Ama malesef istediğiniz olmuyor.

Çünkü bu cumhuriyeti Amine'nin oğlu değil, Zübeydenin oğlu kurdu.

Çok meraklısıysanız, Amine'nin oğlunun kıyafetleriyle gezilen yerler de var, gidip oralarda gezebilirsiniz.

4.onun medeni dediği ülkelere karşı biz bağımsızlık savaşı verdik,fakat o bize ısrarla o düşmanlarımızın şapkasını zorla kanunla bu milletin başına giydirdi.giymeyenleride astırdı. kimin adına????

Çağdaş ve medeni Türkiye Cumhuriyeti adına.

5.onun medeni dediği ülkelere mehmet akif ersoy bakın istiklal marşında ne diyor

ulusum korkma medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar

Medeniyete de düşmanlık olur ama bu kadarı olmazki.

Şimdi şu konuyu biraz irdeleyelim.

Eğer bundan 1400 sene öncesinde yaşıyor olsaydık, sizin medeniyet zannetiğiniz Arap kültürüne medeniyet diyebilirdik.

Ama farkındaysanız şu anda 28.11.2006 tarihinde yaşıyoruz ve saatler 02.45 i gösteriyor.

Sizin saatinizde takvim yok galiba. Yada saatiniz 1400 sene geri kalmış.

Şu saatlerde medeniyet batıdadır. Oryantal şark kültüründe değil.

Ama siz medeniyetten değilde başkakanınızın bahsettiği medeniyyet'ten bahsediyorsanız o başka.

O Medeniyyyet de bir tane. o da sadece arap ülkelerinde bulunur.

Zaten başbakanınız da ondan bahsediyor, dikkat ederseniz medeniyet demiyor. "medeniyyetler arası uzlaşma" diyor.

Arapça teleffuza uygun söylüyor, çift y ile.

Ben gerçi onun ne demek istediğini de pek anlamıyorum.

Medeniyyetler derken, benim bildiğim medeniyyetler sadece Arap ülkelerinin medeniyyetleridir.

Onlarında kültüründe zaten uzlaşma diye birşey yoktur.

Amacı o da değilse yani,

Medeniyetler ile medeniyyetleri uzlaştıracaksa da onu da zaten Amine'nin oğlu yasaklamıştır.

Daha neyi uzlaştıracak, anlamak mümkün değil.

Medeniyetler birbirleyile zaten medenice yeterince uzlaşıyor, medeniyyetler ise asla birbirleriyle dahi uzlaşamıyor. (Günah çünkü)

Daha neyi, neyle uzlaştıracak, belli değil.

Heee, belki sadece batı medeniyetlerini birbirleriyle uzlaştırmak istiyorsa, buna da gerek yok, onlar zaten birbirleriyle yeterince uzlaşıyorlar dedik ya.

Sorun sadece medeniyyetlerde.

Ama siz medeniyet değilde medeniyyet istiyorsanız;

Bu ülkede sadece siz yaşamıyorsunuz.

Bizde medeniyyet değil, medeniyet istiyoruz.

6.zübeydenin oğlu birilerinin adına bu ülkeyi ilk aşağılık komleksine sokan insan olarak tarihe geçti

Hangi tarihe bu şekilde geçti?

islam tarihine mi?

Geçsin öyleyse bizim bir sorunumuz yok.

Ama Zübeydenin oğlu Türk ve Dünya tarihine insanlık kahramanı olarak geçmiştir.

çünkü onun sözleri hep çağdaş uygar devletler seviyesi diyerek başladı hep başkalarını bu halktan üstün gösterdi.

Bu millet aşağılık kompleksine girmemiş, Atamızın gösterdiği çağdaş medeniyete koşmuştur.

Aşağılık kompleksine sizin Arap ümmetiniz girmiştir. Kimin oğlu sayesinde? orasını bilemem artık.

sonunda buyrun şu memleketin haline bakın akrabalıklar bitti,komşuluk saygıları bitti.hatta aynı apartmanda kalıyoruz komşumuzu tanımıyoruz,suçlar arttı,üniversiteler fuhuş yuvalarına döndü.

Demek, Zübeyde'nin oğlu yüzünden oldu bunlar!

Şimdi buna birşey yazardım ama siz admine dua edin.

Elim ayağım bağlı.

Nede olsa sizin kutsallarınız, hassasiyetleriniz var.

Bizim hiç hasssiyetlerimiz yok, bağırabildiğiniz kadar bağırın Zübeydenin oğluna.

Saldırın, ilime, bilime, medeniyete.

Neyse şunu şurda birirelim de bir uyarı daha almayalım.

Sıra geldi, laik Atatürkçülere.

Ilımlı islamcılara.

Ne oldu?

Hiç sesiniz çıkmıyor.

Sizin sesiniz ancak benim gibi, dinsiz imansız kafirlere çıkar.

Atatürkü de çaktırmadan seversiniz ama, cehennem korkusu yüzünden, ona "bilmemnenin çocuğu" diyene de tek laf edemezsiniz.

işte ben ondan bırakmıyorum, Cumhuriyeti, medeniyeti, çağdaşlığı, laikliği sizin ellerinize.

Güvenemiyorum size çünkü.

Ben olmasam, siz çoktan kaptırmıştınız bu ülkeyi mollalara.

Dua biliyorsanız bana dua edin, yoksa geziyordunuz şimdi çarşaflarla.

Kıyafet yerine bez kullanacaktınız.

Bez toplumu olacaktınız.

Bulduğunuz bez küçükse kafanıza saracak, büyükse üstünüze saracaktınız.

Yanlız bana dua ederken, tebbe suresini okumayın sakın, o dua değil çünkü beddua.

Kızıyorum ama hepinizi de çok seviyorum.

Saygı ve sevgilerimle :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gördümki arkadaşlardan bazıları latin harflerine takmışlar.

arapça kullanılırken okuma yazma oranı %10 %20 yi geçmiyordu.her ülkenin kendine ait bir dili olmalı, içinizde hiçmi milliyetçilik yok, illede araplaşalım mı derdiniz? müslüman olalım ama bide araplar gibi yaşıyalım, bikere abdest alıp 5 vakit namaz kılalımmı amacınız?

türkiye bağımsız bir ülke olarak kurulmuştur! Atatürk'ün yaptığı o gün Türkiye Cumhuriyetine uzak olan medeniyetin ülkemize ulaşmasını sağlamak olmuştur. çok haklısınız Atatürk suçlu çok suçlu! osmanlı devleti ayakta kalsaydı eğer arapçada konuşamazdınız, ya fransızca olurdu dilimiz yada ingilizce, bunları hiçmi düşünmüyorsunuz? aklınızdan sadece doğru olanlar süzülüp kötü sonucunamı ulaşıyor?

bugün burada bu saçma şeyleri söyleyenler pkk lı vatan hainlerinden aşağı kalır değildir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gördümki arkadaşlardan bazıları latin harflerine takmışlar.

arapça kullanılırken okuma yazma oranı %10 %20 yi geçmiyordu.her ülkenin kendine ait bir dili olmalı, içinizde hiçmi milliyetçilik yok, illede araplaşalım mı derdiniz? müslüman olalım ama bide araplar gibi yaşıyalım, bikere abdest alıp 5 vakit namaz kılalımmı amacınız?

türkiye bağımsız bir ülke olarak kurulmuştur! Atatürk'ün yaptığı o gün Türkiye Cumhuriyetine uzak olan medeniyetin ülkemize ulaşmasını sağlamak olmuştur. çok haklısınız Atatürk suçlu çok suçlu! osmanlı devleti ayakta kalsaydı eğer arapçada konuşamazdınız, ya fransızca olurdu dilimiz yada ingilizce, bunları hiçmi düşünmüyorsunuz? aklınızdan sadece doğru olanlar süzülüp kötü sonucunamı ulaşıyor?

bugün burada bu saçma şeyleri söyleyenler pkk lı vatan hainlerinden aşağı kalır değildir!

medeniyeti avrupaya zaten osmanlı götürdü sayın sardunya siz medeniyetle neyi kasdediyorsunuz

okuma yazma oranının harflerle ne alakası var eğer öyle bir şey olsaydı çin ve japonya da okur yazar oranı daha düşük olmalı çünkü onların harfleri daha zor kaldı ki okur yazar oranı bizden fazla

böyle bir iddiada bulunamazsın kısacası

üçüncüsü medeniyetten kastın eğer silah üstünlüğü ise gördüğün gibi bu millet imanıyla o silahlarıda yendi burdan kovdu

ayrıca en son benzetmeniz pkk lılarla çok yakışıksız çok çirkin buldum

benim iki kardeşim iki akrabam askerde şehid oldu sizde böyle bir şey varmı ki siz böyle bir ithamda bulunabiliyorsunuz

Değerli arkadaşlar, Benim anlayamadığım ve merak ettiğim konu şu...

Hiç kusura bakmayın, Atatürkçülük kisvesi altında emperyal kültür gösterileri yapanları eleştirdiğimizde, bizi son derece acımasız, yaftalayıcı, küçümser ifadeler ile eleştirirken,

Atatürk' e karşı yapılan yukarıdaki tür saldırılara nasıl böyle hoşgörülü olabildiğiniz.

Sizlerin bu engin hoşgörü ve tevazusu, son günlerde Atatürk' e karşı yapılan saldırıların dozlarındaki artışı sanırım açıklıyor.... Martiname neredesin ? Dipnot neden böyle kabuğuna çekildin ? Bence yanlış söylüyorsun... Hayır Atatürk suçlu falan değil, asıl suçlu bizleriz, sizlersiniz, hepimiziz...

Selam ve saygılarımla...

Tektürk...

sayın'www.tekturk.org'hakaretten bahsetmişsiniz lütfen yazarmısınız hakaret içeren tek bir cümle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

medeniyeti avrupaya zaten osmanlı götürdü sayın sardunya siz medeniyetle neyi kasdediyorsunuz

okuma yazma oranının harflerle ne alakası var eğer öyle bir şey olsaydı çin ve japonya da okur yazar oranı daha düşük olmalı çünkü onların harfleri daha zor kaldı ki okur yazar oranı bizden fazla

böyle bir iddiada bulunamazsın kısacası

üçüncüsü medeniyetten kastın eğer silah üstünlüğü ise gördüğün gibi bu millet imanıyla o silahlarıda yendi burdan kovdu

ayrıca en son benzetmeniz pkk lılarla çok yakışıksız çok çirkin buldum

benim iki kardeşim iki akrabam askerde şehid oldu sizde böyle bir şey varmı ki siz böyle bir ithamda bulunabiliyorsunuz

:unsure: Osmanlı medeniyeti avrupaya götürdü öylemi sevgili yağmur? bunu nasıl yaptılar peki?televizyona şeytan icadı derken, millet soldan sağa yazarken sağdan sola yazarak,fesi çıkartmayız derken öylemi yaptılar bu şartlar altındamı yaptılar dediklerinizi???4 kadınla evlenirken,boş ol boş ol boş ol deyip ayırılırken,bu fahişedir katli vaciptir derken, ottan moktan nedenlere kendi çıkarları doğrultusunda fetva verirlerkenmi götürdüler bu medeniyeti (medeniyet buysa elbet) çok ilginç

çince ve japonca dediğiniz diller o ulusların kendi dilleridir tıpkı bizim sahip olduğumuz Türkçe gibi! buna neden karşısınız merak ediyorum inanın çok merak ediyorum...bu düşünceleriniz sadece bir nefretin sonucumudur yoksa amacınız başka birşeymidir anlayabilmiş değilim! bugün gencecik insanların kalkıp arap harflerini özlemesi istemesi benimsemeye ve benimsettirmeye çalışması çok ilginç ve aynı zamanda acı verici....

***** lılardan farklı olmadığınız konusunda hala ısrarlıyım ve bu sözümün arkadasındayım! ne istediğinizin farkında olursanız eğer bu sözümün ne anlatmak istediğinide kavrayabilirsiniz yağmur! söylediğim sözü çarpıtmayın nedemek istediğim gayet açık ortadadır!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lideri aşağılayan...

Onun yapmış olduğu devrimi küçümseyen...

Ve onun yaratmış olduğu kurum ve kurumları yok sayanları burada muhatap almamak ve onların çamur ve karalamalarına cevap vermemek en doğru haraket olacaktır..

Bu nedenle bu insanların ne inancına, ne de müslümanlığına inanıyor ve onları esefle kınıyorum...

Ve kendilerini hiçbirzaman muhatap almayacağımı burada tüm forum üyelerine bildiriyorum..

Nedeni ise;

Birkere konulara açık değiller...

Burada yazılanların hiçbirini okumuyor, ya da anlamıyorlar...

Genelde konuyu kişiselleştirip dağıtıyorlar...

Fikir üretmek yerine dinsel kitaplardan süre, ayet vb gibi konularla bizleri muhatap bırakmaya çalışıyorlar, oysa bilmiyorlar ki gürül gürül akan bir yaşamın içinde olabilmek için doğmalara değil aklın ve bilimin geçerli olobileceğinin farkında bile değiller...

Tamamıyla ön yargılı ve değişime kapalılar..

Ve laik ve demokratik yapıyı genellikle tanımıyorlar...

Genelde de çağdaşlaşma yerine, cemaatçiliği, toplum yerine ümmet'i, laisizm yerine dinsel toplum düzenini savunan değerlerle geliyorlar...

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lideri aşağılayan...

Onun yapmış olduğu devrimi küçümseyen...

Ve onun yaratmış olduğu kurum ve kurumları yok sayanları burada muhatap almamak ve onların çamur ve karalamalarına cevap vermemek en doğru haraket olacaktır..

Bu nedenle bu insanların ne inancına, ne de müslümanlığına inanıyor ve onları esefle kınıyorum...

Ve kendilerini hiçbirzaman muhatap almayacağımı burada tüm forum üyelerine bildiriyorum..

Nedeni ise;

Birkere konulara açık değiller...

Burada yazılanların hiçbirini okumuyor, ya da anlamıyorlar...

Genelde konuyu kişiselleştirip dağıtıyorlar...

Fikir üretmek yerine dinsel kitaplardan süre, ayet vb gibi konularla bizleri muhatap bırakmaya çalışıyorlar, oysa bilmiyorlar ki gürül gürül akan bir yaşamın içinde olabilmek için doğmalara değil aklın ve bilimin geçerli olobileceğinin farkında bile değiller...

Tamamıyla ön yargılı ve değişime kapalılar..

Ve laik ve demokratik yapıyı genellikle tanımıyorlar...

Genelde de çağdaşlaşma yerine, cemaatçiliği, toplum yerine ümmet'i, laisizm yerine dinsel toplum düzenini savunan değerlerle geliyorlar...

Sevgiyle kalın...

cevab verip vermemek sizin bileceğiniz bir iş madem sorulan sorulara bir açıklık getiremiyorsanız ne diye buraya böyle bir başlık atıyorsunuz

hakaretten bahsediliyor bir tek hakaret içeren cümle gösterin yok onuda gösteremiyorsunuz

bilimden bahsediyorsunuz türkiyede yüzlerce üniversite var söylermisiniz bilim adına hangi bir hizmeti olmuş

üniversiteler fuhuş yuvası oldu diyorum bunun ispatı açık,vs vs vs

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cevab verip vermemek sizin bileceğiniz bir iş madem sorulan sorulara bir açıklık getiremiyorsanız ne diye buraya böyle bir başlık atıyorsunuz

hakaretten bahsediliyor bir tek hakaret içeren cümle gösterin yok onuda gösteremiyorsunuz

bilimden bahsediyorsunuz türkiyede yüzlerce üniversite var söylermisiniz bilim adına hangi bir hizmeti olmuş

Bilim yuvalarına da fuhuş yuvası diyorsunuz..

Ve siz müslümansınız öylemi...

iyi o zaman..

Bir bak bakalım esas fuhuş nerelerde kol geziyormuş...

Hemde şeriatın tam göbeğinde..

Buyrun..

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=70947

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilim adına hangi hizmeti olmuş öylemi?? ya bu ülkede yaşamıyorsunuz yada herşeyi görmezden geliyorsunuz.ülke Şeriatla yönetilince üniversitelerin bilim adına hizmeti olucak sanıyorsunuz öylemi??? üniversitede okuyup fuhuşa batmış tanıdıklarınızmı var? açıklık nerede?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir.haya ise girdiği şeyi güzelleştirir

sorulan sorulara ve bildirilen gerçeklere sağır kalanlar ancak bu tarz ifadelerle saldırır

eeeeeeeh ne diyelim herkez yediğinden ikram eder

sorduğum sorulara tek tek cevabı olan varsa yazsın yoksa ben bir daha bu başlığa yazmayacağım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir.haya ise girdiği şeyi güzelleştirir

sorulan sorulara ve bildirilen gerçeklere sağır kalanlar ancak bu tarz ifadelerle saldırır

sorduğum sorulara tek tek cevabı olan varsa yazsın yoksa ben bir daha bu başlığa yazmayacağım

Senin sorularla falan işin yok arkadaşım..

Senin işin tamamıyla karalamak ve çamur atmak..

O çirkin sözleri söylemekle sizin ne kadar haya olduğunuz ortada

Hayrıca bunlhar da tamamen sizin yansımanız..

Ve bizde bunu size hatırlatmak istedik.

Ve burada birşeyler dil uzatırken lütfen dikkat edin...

Kendinizden bahseder oluyorsunuz...

Zübeydenin oğlu diyorsanız bizde size ne diyeceğimiz çok ta iyi biliriz hayrıca...:?

Bunu da unutmayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar tarih_kat kitapları olması sakın...

Devlet arsalarına cami yapan ve külliye inşa eden hacı ******* anlatan, Müslüman insanların dinini sömürerek tarihakat kurup inanılmaz servetlerin üzerinde oturup din ticareti yapan, en az 4 kıdınla evlenen, zemzemsularına bulandırılmış hürileri ballandıra ballandıra anlatan, 13 yaşında kiç kız çocukları ile evlenmelerini uygun göre ve cenneti parsel parsel satan karanlık doğmaların tarihini anlatan bir tarih kitabı olabilirmi bu kitab...

Mmm ne dersin dostum...

Atatürk'e dil uzatacağına önce kendi tarihine bak...

Sevgili Dipnot,onlarin tarihi yokki baksinlar,onlarin tarihi inkardir,onlarin tarihi camur atmaktir,onlarin tarihi hazmedememektir,onlarin tarihi birilerinin sözcülügünü yapmaktir.Papayi yüce peygambere saldirtanlar ve sonrada papa gelmesin diye cigirtkanlik yaparak,Türkiyeyi kücük düsürmeye calisanlar bunlardir.Laikligi savunanlari kafirlile suclayan ama vatan hainlerini büyük üstad diye yüceltmeye calisanlarda bunlardir.Bunlar hep olmustur hep olacaktir,Türkiye bunlar gibilerin üstesinden gelebilecek kadar güclüdür.son olarak bunlar bence papadan daha tehlikelidirler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...........'' Evvela hiçbir kimse harf meselesinin bir milletin medeni tekamülünde mühim ve hayati bir mesele oldugunu iddia edemez. Böyle bir şey kat'iyyen varid degildir. Her milletde oldugu gibi bizde de basit düşünenler, basit görenler çoktur. Avrupa medeniyeti dairesine girdikten sonra neden harflerimiz Avrupai olmasın?? diyorlar. Avrupai olmak için harflerimizi degiştirmeye kalkıyorlar.....Halbuki kültürü, an'anesi olan bir millet için harf degişimi imkansız bir meseledir. Esasen benim kanaatimce harf degiştirmek fikri bile iptidai ve kültürden mahrum bir kavim oldugumuzu teslim etmek demektir. İptidai milletler istedikleri gibi yeni bir elifba alabilirler. Fakat kültür sahibi milletlerden en ufak bir kelimenin imlasını degiştirmek bile imkansızdır. Çünkü onda ''asırların hatırası '' mevcuttur......Çagdaş Avrupa cemiyetlerinin müesseselerini, kıymetlerini ( aradaki sosyal şartların çatışması sebebiyle yalnız '' şekli '' bir surette ) almaya çalıştık. '' İnkılaplarımızı tamamlamak için artık Arap harflerini de atarak Latin harflerini almak isteyenler, işte bu şekilperestligin en açık birer numunesidirler.Onlar, bu şekilde, '' Orta çagın son bakiyesinden '' de kurtularak '' tamamıyla çagdaş '' bir duruma gelecegimizi ümid ediyorlar. Düşünmüyorlar ki, bizi Avrupadan ayıran en bariz fark, '' zihniyet ve mantık '' farkıdır.....Ecdadından kalan sanat abidelerini yıkıp geniş caddeler açmak isteyen belediye reislerimizi, milli tarihini ve milli edebiyatını bilmemekle iftihar eden aydınlarımızı, medeni tarihimizin bakıyelerini saklayan kütüphanelerimizi hafife alarak onların ortadan kaldırılmasını isteyen mütefekkirlerimizi, milli mazimizi sadece bir pislik ve rezalet halitasından ibaret gösteren tarihçilerimizi, çocuklarını yabancı kültür çevrelerinde okutup egitmeyi bir medeniyet geregi sayan milliyetperverlerimizi gördükce, ne derin ve korkunç bir '' kültür buhranı '' karşısında bulundugumuzu anlamamak imkansız.....Fuat Köprülü......tabi bu satırların yazarı daha sonra '' ilginç bir zihinsel dönüşümle '' Alfabe İnkılabını savunur görüyoruz her ne hikmetse......Fuat Köprülü'nün, bir gece resmi otomobille gelenlerce konagından alınıp bir yerlere götürüldügüne şahit olan komşuları, o gece heralde latin harflerinin aslında '' milli Türk harfleri '' olduguna ''bilimsel yolla''!!!! ikna edilmiş olabilecegini söylüyorlar.........age.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk'ün tek suçu; Bu ******** şu anda yaşadıkları özgürlükleri vermesidir.

Atatürk olmasaydı, bilmem kimin sömürgesi olacak ve belkide, cennetten yer kapmak için yaptıkları ibadetleri yapamayacaklardı.

Bu gibilerin özgürlük neyine,bırakında başkalarına hizmet etsinler.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir." diyorsunuz...

Evet Kullandığınız sözlerle hayasızlığı örnekliyorsunuz...

Size Atatürk demek Çok zor geliyor olmalıki; ( Zübeydenin oğlu ) diyebiliyorsunuz....

Bu da Size göre edep haya oluyor ve .....

"ne diyelim herkez yediğinden ikram eder " diyorsunuz...

Evet ne kadar da haklısınız...Ama yedikleriniz Cumhuriyet evlatlarının midesini bulandırıyor...

Şaşkınlık olurda bu kadar olur...

"bildirilen gerçeklere sağır kalanlar " dan olduğunuzu bir de size hitaben yazılanları görmemezlikten gelerek

Hem kör hem sağırı ne kadar da rahat oynuyorsunuz...

"sorduğum sorulara tek tek cevabı olan varsa yazsın yoksa ben bir daha bu başlığa yazmayacağım" diyorsunuz...

Bence de ... Bu sözünüzün arkasında durmalısınız...

Zira; Seviye...Haya ve Edebinize bakılırsa...

üstelik Hem kör hem sağırı bu kadar rahat oynadığınız için ...size hitaben yazılmaya da layık değilsiniz...

Ve mümkünse, Cumhuriyetin değerlerine duyamasanız da, imanınıza saygı duyun...

-Edep..Haya..Seviye dışı- dışa vurumlar üretmektense... Susun...

İslamı ve Atatürkün değerlerini kullanıp Seviye...Edep..Haya dışı Emelleriniz için Bu formu da alet etmeyin...

Sıra geldi, laik Atatürkçülere.

Ilımlı islamcılara.

Ne oldu?

Hiç sesiniz çıkmıyor.

Sizin sesiniz ancak benim gibi, dinsiz imansız kafirlere çıkar.

Atatürkü de çaktırmadan seversiniz ama, cehennem korkusu yüzünden, ona "bilmemnenin çocuğu" diyene de tek laf edemezsiniz.

işte ben ondan bırakmıyorum, Cumhuriyeti, medeniyeti, çağdaşlığı, laikliği sizin ellerinize.

Güvenemiyorum size çünkü.

Ben olmasam, siz çoktan kaptırmıştınız bu ülkeyi mollalara.

Dua biliyorsanız bana dua edin, yoksa geziyordunuz şimdi çarşaflarla.

Kıyafet yerine bez kullanacaktınız.

Bez toplumu olacaktınız.

Bulduğunuz bez küçükse kafanıza saracak, büyükse üstünüze saracaktınız.

Yanlız bana dua ederken, tebbe suresini okumayın sakın, o dua değil çünkü beddua.

Kızıyorum ama hepinizi de çok seviyorum.

Saygı ve sevgilerimle :clover::clover::clover:

Ne kadarda haklısınız siteminiz de...

Atatürk'ü dilinden düşürmeyip te "Zübeydenin oğlu" hitabına umursamaz kalabilmek te çok zor olmalı aslında...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsmet Bozdag devrin dahiliye vekili olan dostu Şükrü Kaya'dan naklen anlatıyor:.......Yıl 1936. günlerden 19 mayıs. Atatürk dolmabahçede, yanında şükrü kaya, ruşen eşref, kılınç ali, salih bozok, mehmet seydan , nuri conker var, konuşuyorlar....birden Atatürk soruyor: bugün günlerden ne ? diyorlar salı çarşamba neyse. ayın kaçı diyor ? 19'u aylardan ne ? mayıs. ne oldu bugün söyleyin bakalım ? diyor...düşünüyorlar, 19 mayısta ne oldu ? düşünüyorlar ama bir türlü o tarihte Mustafa Kemalin samsuna çıktıgı hatırlarına gelmiyor!!!! izmirin işgalinin 3. günü, ankara mitingi, haliç konferansı, ırak meselesini konuşulması ingilizlerle, terakkiperver fırkasının kapatılması......Atatürk ün bu kadar yakınındaki zevatın bile 19 mayısı bilmemesi gerçekten de çok tuhaf !!!!!!..çünkü o tarihe kadar 19 mayısa nutuk'ta geçen '' 1335 senesi mayısının 19. günü samsuna çıktım '' ifadesi dışında herhangi bir özel anlam atfedilmiş degildir.........sonra garip tahminlerde sıkılan Atatürk '' bırakın bunları diyor '' '' öyle bir şeydir ki bu ülkenin kurtuluşudur...tabi yine bulamıyorlar. en sonunda Şükrü Kaya hatırlıyor. bu sizin İstanbuldan ayrıldıgınız gün mü ? deyince '' yaklaştın '' diyor. '' Samsuna çıktıgımız gün diyor Atatürk '' sonra asıl yapacagımız bayram bu diyor...ertesi sene 19 mayısta Şükrü Kayanın tertibiyle 19 mayıs bayramı kutlanıyor................Cemal Kutay şöyle söylüyor bu konuda ; 19 mayısın ayrıca bayram olarak kutlanması kararı Atatürk'ün hastalıgının acı bir gerçek olarak ortaya çıkması ile ilgilidir. artık ömrünün kısa oldugu kabul edilince o'nun hayatında önemli olan günler daha derinden anılmaya başlandı '''.......19 mayısın bayram olma sebebi budur .....peki gençlik ve spor bayramı bu işin neresinde ....cevabı olan arkadaşlar olursa bekliyorum .....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz sakın hiçbirşeyi düşünmeyin,sadece karalamak için varolun!sadece sorup cevap alıp kenarı çekilin! ilkokul bilgilerinizi yoklasanız bile bu bayramın neden kutlandığını hatırlardınız,ama hafızanızdan herşeyi silmişsiniz sanıyorum ki bunu bile hatırlayamıyorsunuz!

19 Mayıs 1919 Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı gündür. I. Dünya Savaşı sonunda ülkemizin birçok yeri savaşı kazanan devletler tarafından işgal edilmişti. Yurdumuzu bu durumdan kurtarmak için Atatürk, 16 Mayıs 1919'da "Bandırma Vapuru" ile İstanbul’dan Samsun'a hareket etti. 19 Mayıs 1919'da Samsun'a vardı ve burada Kurtuluş Savaşını başlattı. Üç yıl süren savaşlar sonunda ülkemiz yabancı güçlerden kurtarıldı. 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti ilan edildi. Atatürk'ün, Samsun'a varış tarihi olan 19 Mayıs günü Ata’nın isteği üzerine "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

Atatürk Türk gençliğini seviyor, onlara güveniyor ve Türkiye’nin geleceğini onların ellerine bırakmaya çekinmiyordu. Gençliğe bıraktığı bu önemli görevi söylevinde şöyle dile getiriyordu Atatürk: "Ey Türk Gençliği! Birinci ödevin; Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini sonsuzluğa değin korumak ve savunmaktır. Varlığının ve geleceğinin biricik temeli budur. Bu temel senin en değerli güven kaynağındır."

Atatürk, "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur!" sözü ile başarılı olabilmenin bir koşulunun da sağlıklı olmak olduğunu, sağlıklı olmak için de spor yapmak gerektiğini vurgulamıştır.

Her yıl 19 Mayıs günü Gençlik ve Spor Bayramımız yurdun her yanında spor gösterileri ve törenlerle kutlanır.

19 Mayıs; 1981 yılından bu yana "Atatürk'ü Anma Günü" olarak da kutlanmaktadır. Bunun nedeni Atatürk’ün bir söyleşi sırasında: "Ben 19 Mayıs'ta doğdum" demiş olmasıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mavi sardunya ...ya tam okumamışsın, yada tam anlamadan yazmışsın........''' İşin kökü, İttihat ve Terakki dönemi kadar uzar.Devrin Maarif Nezareti Müfettişi olan Selim Sırrı ( Tarcan) şahsi teşebbüsüyle 12 mayıs 1916'da ilk defa bir '' İdman Bayramı'' kutlanmasına ön ayak olmuştur.Yeni bir Zeybek oyunuda dahil çeşitli gösteriler düzenlenmiştir bu bayramda.( Avrupa ülkelerindeki jimnastik şenliklerinden esinlenmiştir ) Bu bayram için birde marş yapılmasına karar vermiştir.( İsveçli Felix Korling in Tralalla diyen üç kız '' Tre Trallade Jantor'' ) işte bu şarkı Gençlik Marşı adıyla uyarlanmış....1917'de İdaman Byaramının ikincisi kutlanıyorsa da araya savaş yıllarının girmesiyle 1928'e kadar bir daha düzenlenmiyor....'' Jimnastik şenliklerine '' Gazi Mustafa Kemal'de katılmış, fakat dogal olarakşenliklerin neden 19 mayısta degilde 10 mayısta yapıldıgını sormak aklına bile gelmemiştir...!!!!!!......Beşiktaş jimnastik klubünden gelen ilginç bir teklif le bu bayramın '' jimnastik bayramı '' ( ama kesinlikle bayram hüviyeti kazanmamış) 1935 yılında İdman Şenlikleri '' Atatürk gününe '' dönüştürülür. ancak yine 19 mayıs degil 24 mayıstır!!!.....1937' ye kadar jimnastik bayramı adıyla anılan ( ama kesinlikle bir bayram hüviyeti yok daha ) devam eden kutlamalar, 1937 de Atatürk'ten 19 mayısın bayram yapılması talimatını alan Şükrü Kaya'nın marifetiyle şenlikler 19 mayıs a alınmış be Gençlik ve Spor bayramı olarak ilan edilmiştir.....Yinede '' gençlik ve spor '' kavramları ile Samsun'a ayak basma eylemi arasındaki bağ netleşmemiş olacak ki , 19 mayıs 1960 tarihli yazısında Burhan Felek, kendince bir gerekçe bulmaya çalışmaktadır 19 mayısın gençlik ve spor bayramı yapılmasına.......1938 yılının gazetelerine göz attıgımızda basınımızın güzide kalemlerinin birden bire 19 mayıs'ı hafıza sandıklarından çıkartıp büyük bir emekle allayıp pullamaya gayret ettiklerini görüyoruz........evet yukarda dediginiz gibi '' Atatürk'ü anma günü'' nü de 12 eylül darbecileri eklemişlerdi ( Atatürk degil ) aynı gençlik ve spor bayram ının eklenmesi gibi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.