Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ATATÜRK SUÇLU... (Neden mi?... Çünküüüü...........................................)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Arkadaş baya demogoji yapmış

Biz kısa yoldan kelime oyunları oynamadan gidelim.

medeniyet nedir? uygarlık demektir. Uygarlık ise uygar olmak demektir ne demektir peki Uygar bakalım:

Uygar : Fikir, sanat ve endüstri alanlarında çok büyük bir gelişme göstermiş olan

Atatürk'döneminde kimdir bu devletler. şüphesizki Almanya, İngiltere, İtalya, Amerika vs.

Aynı zamanda bu ülkeler dünyanın en güçlü ülkeleridir değil mi ?.

atatürk "Muhasır Medeniyetler Seviyesine Ulaşma" derken evet uygar olmayı kastetmektedir açık ve net olarak. yani Fikir, sanat ve endüstri alanlarında çok büyük bir gelişme göstermiş olmayı. O milletlerin seviyesine ulaşmayı ve Mazlum milletlerin yanında olmayı hedef olarak koymuştur önüne.

Senin yürüttüğün mantık nedir. Bu ülkeler dünyada büyük zorbalıklar yaptıkları için, o milletlerin seviyesine ılaşmak tu ka ka bir şeydir öylemi.

Yani mesela, İngilziler buharlı makineyi buldu. Biz buharlı makineyle ilgilenmiyelim neden ? Çünkü ingilizler irlandayı işgal ettiler diye. öyle ya

Almanlar roketi geliştirdiler biz geliştirmeyelim. Çünkü almanlar yahudileri katlettiler.

İtalyanlar savaşta uçağı ilk kullanan millet biz kullanmayalım, çünkü italyanla Libyayı işgal ettiler.

Pardon arkadaşım neden bilgisayar kullanıyorsun. Bu kullandığın aleti icat edenlerde o vahşi batılılar. ?

Atatürk düşmanlığı yapmak için daha mantıklı akla yatkın argümanlar bulamıyor musunuz ?

Atatürk'ün getirdiği yenilikler, sömürgeci devletlerin dayatmaları değildir. Türk yurdunun bir daha sömürge durumuna düşmemesi. Gerçeklerin dünyasında zayıf bir devlet olarak kalmaması. Emperyalist Batı devletlerinin karşısında durabilmek için. Fikir, Kültür ve Sanayi alanlarında onlar kadar gelişkin olma saikiyle getirdiği yeniliklerdir.

Eğer Osmanlı'da Fikir, sanat ve sanayi alanlarında İngiltere kadar gelişmiş olsaydı parçalanmazdı. İngiltere sanayi devrimiyle modern ve mekanize bir ordu kurmuşken halen Matbaayı serbest bırakıp bırakmamayı tartışan Osmanlı 10 yıl içinde topraklarının yarısını kaybetti. Atatürk şüphesizki tarihinden ders almasını çok iyi bilen bir liderdi.

iyide sayın CYRANO bana bu uygarlığın tanımını yapmışsın

fikir sanat ve endüstri

peki şapka bu üçünden hangisine giriyor söylermisin

latin alfabesi bu üçünden hangisine giriyor

yada etek bu üçünden hangisine giriyor

fikir ve sanat yönünden sen osmanlıyı eğer diğer milletlerden geride görüyorsan şaşarım senin aklına ki batı daha mimar sinanın eserine ulaşamadı sanat yönünden üstelik şimdiki mimar mühendisler dahi bilgisayarlarına rağmen eserine ulaşamadı

ve osmanlı eserleri her vilayette aşağı yukarı bıraktığı eserler var ki hayranlıkla bakıyoruz

daha avrupa kanalizasyon nedir bilmezken osmanlıda kanalizasyon vardı

osmanlıda insanlık vardı büyüklere hürmet küçüklere sevgi vardı akrabalık bağları kuvvetliydi misafir sevilirdi,insanlar mutluydu

osmanlı tercih edilen bir milletti

daha sonra fatih istanbulu feht etmek için büyük toplar döktürdü yani silah alanında o güne kadar olmamış bir şey yaptı

daha sonra olayları okadar saptırıyorsunuz ki sanki bizleri bilime gelişmeye karşı olarak göstermeye çalıyorsunuz

bizim dinimiz derki ilim çinde de olsa gidip alınız

ilim müslümanın yitiğidir nerde bulsa alır

hikmetli söz müslümanın yitiğidir nerde bulsa alır

yarım doktor candan eder yarım hocada dinden eder

siz dini kimden öğreniyorsunuz bilmiyorum ama sizin anladığınız şekilde olmadığını biliyorum

insanlıktan nasibi olmayan devletlerin şapkasını bu millete zorla medeniyet adına giydirmek için yapılan zulme karşıyız,karşıyız bu millet bir şapkaya iki memur maaşı ödedi.ve bu şapka gemilerle üçyıl önce antalyayı işgal etmiş olan italyada getirildi .

Şapka Kanunu'nun çıkmasıyla birlikte Erzurum, Rize, Sivas, Maraş, Giresun, Kırşehir, Kayseri, Tokat, Amasya, Samsun, Trabzon ve Gümüşhane'de sert direnişler yaşandı. Ama hepsi çok şiddetli, hatta vahim bir şekilde bastırıldı.

Mesela Trabzon, Hamidiye Zırhlısı tarafından bombalandı. "Bizim uşaklar"ın, "Atma Hamidiye atma, şapka da giyeceğuk, vergi de vereceğuk" diye aman dilemeleri meşhurdur.

Oysa, şapkadan başka bir başlık giymekte direnmenin cezası, kanuna göre, üç aya kadar hafif hapisti. Ama şapka, İstiklal Mahkemeleri'nin en önemli konusu haline getirildi. Ve şapkaya direndikleri gerekçesiyle, başta İskilipli Atıf Hoca olmak üzere, Rize'de 8, Maraş'ta 7, Erzurum'da 4, Sivas'ta 3, İskilip'te 2, Menemen'de 28 olmak üzere, diğer yerlerle birlikte toplam 78 kişi idam edildi.

aslında bu sayı 78 de değil ali çetinkaya bir rivayette sırf benim astığım 250 kişi demiştir

yazık değil mi ne suçları var bu insanların niye asıldılar

biz bilime karşı değiliz biz zulme karşıyız sayın CYRANO

üzgünüm bu konuyu burada bitirmek istiyorum çünkü hassas bir konu

selametle kalın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 121
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Popüler İletiler

Zuhurat

iyide sayın CYRANO bana bu uygarlığın tanımını yapmışsın

fikir sanat ve endüstri

peki şapka bu üçünden hangisine giriyor söylermisin

latin alfabesi bu üçünden hangisine giriyor

yada etek bu üçünden hangisine giriyor

fikir ve sanat yönünden sen osmanlıyı eğer diğer milletlerden geride görüyorsan şaşarım senin aklına ki batı daha mimar sinanın eserine ulaşamadı sanat yönünden üstelik şimdiki mimar mühendisler dahi bilgisayarlarına rağmen eserine ulaşamadı

ve osmanlı eserleri her vilayette aşağı yukarı bıraktığı eserler var ki hayranlıkla bakıyoruz

daha avrupa kanalizasyon nedir bilmezken osmanlıda kanalizasyon vardı

osmanlıda insanlık vardı büyüklere hürmet küçüklere sevgi vardı akrabalık bağları kuvvetliydi misafir sevilirdi,insanlar mutluydu

osmanlı tercih edilen bir milletti

daha sonra fatih istanbulu feht etmek için büyük toplar döktürdü yani silah alanında o güne kadar olmamış bir şey yaptı

daha sonra olayları okadar saptırıyorsunuz ki sanki bizleri bilime gelişmeye karşı olarak göstermeye çalıyorsunuz

bizim dinimiz derki ilim çinde de olsa gidip alınız

ilim müslümanın yitiğidir nerde bulsa alır

hikmetli söz müslümanın yitiğidir nerde bulsa alır

yarım doktor candan eder yarım hocada dinden eder

siz dini kimden öğreniyorsunuz bilmiyorum ama sizin anladığınız şekilde olmadığını biliyorum

insanlıktan nasibi olmayan devletlerin şapkasını bu millete zorla medeniyet adına giydirmek için yapılan zulme karşıyız,karşıyız bu millet bir şapkaya iki memur maaşı ödedi.ve bu şapka gemilerle üçyıl önce antalyayı işgal etmiş olan italyada getirildi .

Şapka Kanunu'nun çıkmasıyla birlikte Erzurum, Rize, Sivas, Maraş, Giresun, Kırşehir, Kayseri, Tokat, Amasya, Samsun, Trabzon ve Gümüşhane'de sert direnişler yaşandı. Ama hepsi çok şiddetli, hatta vahim bir şekilde bastırıldı.

Mesela Trabzon, Hamidiye Zırhlısı tarafından bombalandı. "Bizim uşaklar"ın, "Atma Hamidiye atma, şapka da giyeceğuk, vergi de vereceğuk" diye aman dilemeleri meşhurdur.

Oysa, şapkadan başka bir başlık giymekte direnmenin cezası, kanuna göre, üç aya kadar hafif hapisti. Ama şapka, İstiklal Mahkemeleri'nin en önemli konusu haline getirildi. Ve şapkaya direndikleri gerekçesiyle, başta İskilipli Atıf Hoca olmak üzere, Rize'de 8, Maraş'ta 7, Erzurum'da 4, Sivas'ta 3, İskilip'te 2, Menemen'de 28 olmak üzere, diğer yerlerle birlikte toplam 78 kişi idam edildi.

aslında bu sayı 78 de değil ali çetinkaya bir rivayette sırf benim astığım 250 kişi demiştir

yazık değil mi ne suçları var bu insanların niye asıldılar

biz bilime karşı değiliz biz zulme karşıyız sayın CYRANO

üzgünüm bu konuyu burada bitirmek istiyorum çünkü hassas bir konu

selametle kalın

Bırak allahını seversen ya :)

öncelikle neymiş Osmanlı sanat ve fikir alanında batıdan geri değilmiş. Buna gerçekten kendiniz inanıyor musunuz. Bırakın artık şu osmanlı fetişiz mini. Osmanlı parçalandığı dönemde. hem sanat alanında, hem fikir alanında, hemde endustri alanında batının çoook çok gerisindeydi.

Zira herkes bilirki bu üç alan birbiriyle bağlantılıdır. Fikir alanında gelişkin olmayanlar, sanat alanında gelişkin olamaz. Sanat alanında gelişkin olmayanlar endustriyel ve teknolojik alanda gelişkin olamazlar. Mimar sinanın 16. yy daki mimari yapılarıyla 500 sene idare edemezsin :) Fikir yönünden Osmanlı hangi alanda gelişmişti ya. Osmanlıda padişahın sansürüne takılmadan gazete çıkmazdı. Osmanlı kendi devlet kadrolarını bile. Fransada Almanyada eğitirdi. 20. yy a kadar osmanlı aydınlarının Fransız İhtilalinden haberi yoktu. Masallara anlatan kişininde inanması ilginç gerçekten.

Sanat alanında gelişkin olmak demek. bir iki ünlü mimarin yapıları demek değildir. Sanat akımlarının vs nin ülkende bulunması demektir.

şapka olayına gelince.

Fes Osmanlıya ilk geldiğinde molla tayfası ayaklanmış, "fes gavurun takkesidir, takmayız, kafirliktir bu" vs vs. Atatürk Fesini kaldırınca aynı tayfa yine ayaklanmış ama bu sefer " fes müslümanlığın semboludur, fesi kaldırmak kafirliktir" diye. :)

siz ilginç insanlarsınız. Ülkeyi işgalden kurtaran ve bağımsızlığına kavuşmasını sağlayan. Çökmüş bir imparatorluğun yerine güçlü bir cumhuriyet kuran Atatürk'ü şapkayı getirdi diye. Emperyalizmin adamı yaparsınız.

Vatanı satmak için din iman dinlemeyen vahdettini "Vatan Kahraman"ı yaparsınız.

İskilipli ye gelince. o ver arkadaşları sırf şapkaya karşı çıkıyorlar diye idam edilmediler. Şapka kanununu bahane gösterip. Cumhuriyete saldırdıkları için idam edildiler.

Hoş senin yazınında bir farkı yok ya. mantık aynı işte.

Sizin içselleştiremediğiiz şapka bilmemne değil. Sizin içinize sindiremediğiniz ve tahammül edemediğiniz şey CUMHURİYET.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bırak allahını seversen ya :)

öncelikle neymiş Osmanlı sanat ve fikir alanında batıdan geri değilmiş. Buna gerçekten kendiniz inanıyor musunuz. Bırakın artık şu osmanlı fetişiz mini. Osmanlı parçalandığı dönemde. hem sanat alanında, hem fikir alanında, hemde endustri alanında batının çoook çok gerisindeydi.

Zira herkes bilirki bu üç alan birbiriyle bağlantılıdır. Fikir alanında gelişkin olmayanlar, sanat alanında gelişkin olamaz. Sanat alanında gelişkin olmayanlar endustriyel ve teknolojik alanda gelişkin olamazlar. Mimar sinanın 16. yy daki mimari yapılarıyla 500 sene idare edemezsin :) Fikir yönünden Osmanlı hangi alanda gelişmişti ya. Osmanlıda padişahın sansürüne takılmadan gazete çıkmazdı. Osmanlı kendi devlet kadrolarını bile. Fransada Almanyada eğitirdi. 20. yy a kadar osmanlı aydınlarının Fransız İhtilalinden haberi yoktu. Masallara anlatan kişininde inanması ilginç gerçekten.

Sanat alanında gelişkin olmak demek. bir iki ünlü mimarin yapıları demek değildir. Sanat akımlarının vs nin ülkende bulunması demektir.

şapka olayına gelince.

Fes Osmanlıya ilk geldiğinde molla tayfası ayaklanmış, "fes gavurun takkesidir, takmayız, kafirliktir bu" vs vs. Atatürk Fesini kaldırınca aynı tayfa yine ayaklanmış ama bu sefer " fes müslümanlığın semboludur, fesi kaldırmak kafirliktir" diye. :)

siz ilginç insanlarsınız. Ülkeyi işgalden kurtaran ve bağımsızlığına kavuşmasını sağlayan. Çökmüş bir imparatorluğun yerine güçlü bir cumhuriyet kuran Atatürk'ü şapkayı getirdi diye. Emperyalizmin adamı yaparsınız.

Vatanı satmak için din iman dinlemeyen vahdettini "Vatan Kahraman"ı yaparsınız.

İskilipli ye gelince. o ver arkadaşları sırf şapkaya karşı çıkıyorlar diye idam edilmediler. Şapka kanununu bahane gösterip. Cumhuriyete saldırdıkları için idam edildiler.

Hoş senin yazınında bir farkı yok ya. mantık aynı işte.

Sizin içselleştiremediğiiz şapka bilmemne değil. Sizin içinize sindiremediğiniz ve tahammül edemediğiniz şey CUMHURİYET.

üzgünüm sayın 'CYRANO' sizinle tartışmak boşuna ben size burnunda kara var diyorum sende bana yanağında ben var diyorsun

bu şekilde hiç bir yere varamayız faydasız bir münazara oluyor

sizin bu tür cevab vermeniz söylediklerimi kabul ettiğinizi gösterir eğer bunun zıddı olsaydı osmanlıya değinmez fese değinmeden

söylediklerimi çürütecek deliller getirirdiniz.madem söylediklerim yalan değil sukut edin

eğer osmanlının fikir ve sanat yönünden yada vahdettinle ilgili sorununuz varsa onun için bir başlık atarsınız bizde size allah izin verirse gücümüzün yettiği sürece cevab vermeye çalışırız sizin yaptığınız gibi m.kemalde şunu yaptı demeyiz

konu burda m kemalin yaptıkları uygalamaları, tartışmasıdır osmanlının değil

sizinle olan münazaramı burda sona erdiriyorum

selametle

birde şunu düşünmeni isterim

deki kendine eğer ben şimdi değilde 1800 yılında yada daha erken dünyaya geldiğini düşün o zaman sayın CYRANO m kemalde yok

nasıl bir fikre ve inanca sahip olacaktın ve bu inancının doğru olup olmadığını neye bakarak bilecektin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumhurbaşkanlıgı Senfoni Orkestrası, Muzika-yı Hümayun'dan, yani saray bandosu ve orkestrasından dogmuş.Yıldız sarayın da II.Mahmut'un kurdugu, Sultan Abdülmecidin destekledigi, II. Abdülhamit tarafından yapılandırılan saray bandosu ve orkestrası, zannedildigi gibi sadece marş degil, Klasik Batı müziginin en müşkil eserlerini dahi icra ederdi......Avrupa turnesine çıkıp rüştünü de ispat etmiştir....İstanbul halkına da her hafta klasik batı müzigi konseri dinletiyordu......Bizim müzikte batıya açılmamızın Cumhuriyetle bir alakası yoktur......Mustafa Armagan ( küller altında yakın tarih)...saygılar....bir açılım getirebilir.........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlatmaya çalıştığı hem kapitalist batı medeniyeti hem de oryantalist, dogmatik Ortadoğu ve Arap medeniyeti değildir…

*tna

size gelince sayın gece kuşu bir adama sen başbakansın demekle o adam başbakan olmaz,sizinde bizim inancımıza doğmatik demenizle inancımız doğmatik olmaz.

istersen gel şu andan itibaren geriye gidelim kimin inancı doğmatik görelim sayın gece kuşu

inancım der ki ahiret var şu hayatın bi sorgusu olacak cennet var cehennem var

ben eğer peygamberimizden önce dünyaya gelmiş olsaydım şu anki inancımı anlatan gene bir peygamber var isa a.s

eğer ben isa dan önce gelmiş olsaydım isa a.s ve hz.muhammed (s.a.v)inancını anlatan musa a.s var musa a.s önce dünyaya gelseydim musa a.s,isa a.s ,hz muhammed s.a.v efendimizin inancını anlatan yusuf a.s var ondan önce gelseydim yusuf a.s,musa a.s,isa a.s,hz muhammed s.a.v efendimizin inancını anlatan yakup a.s var ondan önce ismail a.s ondan önce ibrahim a.s, lut,a.s ondan önce nuh a.s ve ondan önceki peygamberler taki ilk atamız adem a.s varır oda kendisini topraktan yaratıp adam biçimi veren ve ben insanı en güzel biçimde yarattım diyen sahibinden aldı bu dini ve şu ana kadar bir biri ardınca gelen peygamberlerle bize geldi

gördüğün gibi inancımız tek değişmeyen ve tüm zamana hükmeden bir inançtır

sizin ise az geriye geldimi inancınızın yeni doğduğunu görürsünüz

çünkü önceden böyle bir inanış yok

.her devirde peygamberler geldi birbirlerini görmeyen bu peygamberler

ne zamanki yeryüzünde zulüm kol gezdi ne zaman ki adaletsizlik baş gösterdi oraya peygamber geldi

bütün peygamberler aynı şeyi söyledi ve de kendisinden önce geleni tastikledi ve kendisinden sonra gelecek olanıda bildirdi

isa a.s peygamberimizin geleceğini incilde haber verdi

sayın gece kuşu yeryüzü vatanımızdır hiç bir insanın hiç bir insandan üstünlüğü yoktur

doğru yu güzeli arabda söyleyebilir beyazda söyleyebilir zencide söyleyebilir

sırf kavmindenden yada renginden dolayı hor görmek küçümsemek ne derece alçakca bir düşünüştür

selametle kalın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üzgünüm sayın 'CYRANO' sizinle tartışmak boşuna ben size burnunda kara var diyorum sende bana yanağında ben var diyorsun

bu şekilde hiç bir yere varamayız faydasız bir münazara oluyor

sizin bu tür cevab vermeniz söylediklerimi kabul ettiğinizi gösterir eğer bunun zıddı olsaydı osmanlıya değinmez fese değinmeden

söylediklerimi çürütecek deliller getirirdiniz.madem söylediklerim yalan değil sukut edin

eğer osmanlının fikir ve sanat yönünden yada vahdettinle ilgili sorununuz varsa onun için bir başlık atarsınız bizde size allah izin verirse gücümüzün yettiği sürece cevab vermeye çalışırız sizin yaptığınız gibi m.kemalde şunu yaptı demeyiz

konu burda m kemalin yaptıkları uygalamaları, tartışmasıdır osmanlının değil

sizinle olan münazaramı burda sona erdiriyorum

selametle

birde şunu düşünmeni isterim

deki kendine eğer ben şimdi değilde 1800 yılında yada daha erken dünyaya geldiğini düşün o zaman sayın CYRANO m kemalde yok

nasıl bir fikre ve inanca sahip olacaktın ve bu inancının doğru olup olmadığını neye bakarak bilecektin?

öncelikle merak etme. Forumda vahdettinle ilgilide, Osmanlının batıdan nasıl geri kaldığıyla ilgilide başlıklar var.

İkincisi bu zaten bir tartışma biçiminde değil. senin Atatürk hakkında yaptığın asılsız iddialara bir cevaptır.

İskilipli Atıf, sadece şapkaya karşı çıktığı için. Şapka kanununu bahane gösterip taraftarlarını isyana kışkırttığı için asılmıştır. elinin altında internet var. araştırısın dava tutanaklarını vs yi okursun.

Atatürk devrimleri emperyalizmin baskısına uyup değil. Dünyanın yüzlerce yıl gerisinde kalmış bir imparatorluğun küllerinden. Bir daha işgal görmeyecek güçlü bir Cumhuriyet kurmak için yapmıştır ( ki görmemiştir bir daha işgal)

Önce kalkıp. Asılsız iddialarla Atatürke saldırıp. cevap verilince de. Biz onu tartışmıyoruz biz bunu tartışmıyoruz tarzına hiç girme boşuna. inan bu forum böyle şeylerden bıktı artık.

Bu asılsız iddiaları sunarken dayak noktanız "ya nasılsa kimse bilmiyordur, atayım çamuru inanan olur" sa. oradada yanılmaktasın. Çünkü her zaman vardır aslını bilen.

bu yazdıklarım Atatürk hakkındaki çirkin ve asılsız iddialara cevaptır. Senin tartışıp tartışmadığın ise umrumda değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

size gelince sayın gece kuşu ***,sizinde bizim inancımıza doğmatik demenizle inancımız doğmatik olmaz.

*

*

*

sayın gece kuşu yeryüzü vatanımızdır hiç bir insanın hiç bir insandan üstünlüğü yoktur

doğru yu güzeli arabda söyleyebilir beyazda söyleyebilir zencide söyleyebilir

sırf kavmindenden yada renginden dolayı hor görmek küçümsemek ne derece alçakca bir düşünüştür

selametle kalın

Siz ne diyorsunuz ve ne yaptığınızın farkında mısınız sayın fakir.?

Okuduklarınızı, Size yazılanları hep işinize geldiği gibi mi algılarsınız?

Sizi daha öncede uyarmıştım...

Söylemek istediklerinizi benim üzerimden yönlendirmelerle yapamazsınız diye...

Ve yine aynı şeyi yapıyor...Yazılanlardan işinize geldiği gibi anlamlar çıkartıyor

ve çarpıtarak konuyu başka yönlere çekmeye çalışıyorsunuz...

Ardındanda ahlaktan bahsedip karşınızdakilerin söylemedikleri şeylerden yeni ifadeler üretip,

"hor görmek küçümsemek ne derece alçakca bir düşünüştür" diyerek alçaklıkla suçluyorsunuz...

Şimdi değerlendiriyorum da...Sorularınıza verilen yanıtlara yazdılarınız

Eğer ( yazılanları çarpıtarak yargılamaya yönelik ) ahlak dışı bir yaklaşım değilse...

O zaman ya verilecek yanıtlarınız yok ya da algılama zorluğu çekiyorsunuz...

Unutmayın ki konumuz Ve sorunuz medeniyet üzerineydi...

Anlatmaya çalıştığı hem kapitalist batı medeniyeti

hem de oryantalist, dogmatik Ortadoğu ve Arap medeniyeti değildir…

Yukarıdaki ifadem de sizin inancınıza dair bir kelime görebiliyor musunuz?

Orada medeniyetlerden söz ediliyor...Sizin anlamaya çalıştığınız gibi dini inançlardan değil...

Ayrıca "hiç bir insanın hiç bir insandan üstünlüğü yoktur" ifadesine elbetteki katılıyorum...

Yaşama insancıl değerleri öne çıkararak bakan birine bu doğru ifadeleri söyleyebilirsiniz,

Ama bu değerleri beynine kazımış, yüreğine işlemiş birine bunları söyleyip...

ardından onu alçaklıkla itham etmeniz yakışık almaz...O kişilerin yüreğini yaralarsınız...

"Biz medeniliği maddeye değil ahlaka dayandırıyoruz" Derken Bahsettiğiniz ahlak anlayışınız bu mudur?

Hem ahlaktan bahsedeceksiniz, hemde kişilere söylenmediklerini yakıştırıp alçaklıkla itham edeceksiniz...

Eğer öyleyse uzak durun benden.!...

Bu yaklaşımınızı hiçte hoş karşılamadığımı ve kınadığımı belirtmek istiyorum...

Sizden o yazıyı yeniden okumanızı ve bu sefer daha anlamaya çalışarak...

Ve bahsettiğiniz ahlaki değerlere uygun davranarak yanıt vermenizi rica ediyorum...

http://www.turkish-media.com/forum/index.php

ve bu iletiyi de oradaki son ifadelerimle bitirmek istiyorum...

ama bir farkla orada "belkide farkında olmadan yaptığınız bir haksızlık var..." demiştim...

Şimdi tam öyle düşünemsemde yine de öyle olduğuna inanmak istiyorum...

Ve lütfen; Ahlak kelimesini kullandığınıza göre...

Size yöneltilen soruları göz ardı etmeden...

Atlamadan... Üstünü başka yaklaşımlarla örtmeden...

Verdiğiniz sözün arkasında duran ahlaki duruşu bize sergileyin...

Cevaplamaya söz verdiğiniz Sorular şunlardı Sayın Fakir:

Atatürk neden Latin alfabesini getirdi...

Atatürk neden kılık kıyafet devrimi yaptı...

Atatürk neden çağdaş eğitim kurumları getirdi...

Atatürk devrimleri neden yaptı....

*

Neden, neden.. neden?...

*

*

Acaba Laik Türkiye Cumhuriyet'i yerine İran gibi mi olsaydık?

*

*

Atatürk'ün bize kattıkları nasıl yadsınabilir?.

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
anlaşıldı sayın gece kuşu kimin kaçak güreştiği forumu takip edenlerde gayet iyi anlamışlardır zaten.

sayın gece kuşu madem siz söyleyemediniz hangi ülkeler olduğunu ben yazayım

m kemalin medeni ülkelerle hangi ülkeleri kasdettiğini o kadar zor değil

.

.

.

ikimizin arasındaki fark şu sayın gece kuşu biz medeni liği maddeye değil ahlaka dayandırıyoruz siz ise maddeye dayandırıyorsunuz

bu yüzden biz sizinle bağdaşamayız

Hadi oradan. Batılı güçler esas islamcıları destekliyor. Atatürk dervrimleri ve Kemalizm eleştiriliyor; Batının desteklediği işbirlikçlier tarafından.

Arapları bize örnek gösterseydi Atatürk? Arapların kendilerine hayrı yok be ....

Batı islam ülkelerinin uygarlaşmasını istemez. Resmi söylemlere bak, destek verdikleri kişi ve fikir akımlarına bak.

Avrupa ülkelerini örnek almasaydık, şu an Araplar gibi, ******* gibi sürünüyor olacaktık.

kafanı kullan da gör biraz.

Son hesaplaşma vakti geldiğinde, sadece Atatürk düşmanları yerli işbirlikçiler değil; onların Avrupalı ve Arap yardakçıları da öyle bir bedel ödeyecek ki....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kim ne derse desin.. atanız osmanlıyı yıktı bizi bu hallere düşürdü..

"Atamız" Osmanlı'yı mı yıktı? Arkadaşım, hiç tarih okumadın galiba... Osmanlı zaten yıkılmaya mahkumdu... Hiç bir devlet artık yıkılmayı bu kadar haketmiyordu... Yıkılacaktı ve yıkıldı... Ömrünü tamamladı... Osmanlılarda Atamız, devamıyız belki ama bu kaçınılmaz olan bir gerçektir... Seni bu hallere düşüren Atamız değildir; sen gibi suçu kendinde değilde, başkalarında arayanlardır... "Ben Masumum, Sütten Çıkmış Ak Kaşığım" zihniyetinde olanlardır, kendine dönemeyenlerdir/yönelemeyenlerdir... "Her Zaman Ben Haklıyım" iddiasında bulunabilenlerdir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Islam ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar;

Mülümanlar bugünkü avaslarin temel silahi olan,Bilim,Teknik,akilcilik,güclü ekonomiden yoksun olduklarindan,kaliteli insan unsurunun olmayisindan modern din savaslarinda sürekli kazananlar hristiyanlar olmuslardir.Hritiyanlarin temel hedefi Islami bir terör dini olarak gösterip safdisi birakmaktir.Temel strateji ise ici oyulmus ve ilkel geleneklerin o oyulan yere yerlestirilmesi ve ilkel anlayislarla dolu bir din haline getirilip etkisini yitirmesi ve dislanmasidir.yani Islamin icini oyup sözde Islami oraya yerlestirmek.Finasmani genelde Bati tarafindan yürütülen Kur'an disi faaliyetlerle Islam dislanmaya calisilmaktadir.Bu faaliyetlerin bazilari sunlardir;Hurafeleri dinin icine yerlestirmek,Radikal Islamcilik,Arapcilik,Din adi altinda siyaset,Tarikat faaliyetleri,Modernite,Laiklik akilcilik gibi Islamiyeti cag önünde ayakta durabilme gücüne ulastoirabilecek evrensel degerlere düsmanlik.

Bati dünyasi bu maddeler üzerinde felsefe yapmakta ve strateji üretmektedir bunlarin basini ise Almanya cakmektedir.

Neden Türkiye diye soranlara verilecek tek cevap sudur;Islam ülkelerinin isi coktan bitirildigi icin simdi Türkiye hedeftedir.

Türkiye,sahneden kovulmasi karara baglanan Islamin,en iyi,en akilli en gelecek vaat eder bicimde yasandigi tek ülkedir.

Türkiye bir degil bircok bakimdan büyük bir engeldir,asilmalidir,kirilmalidir,bunun olmasi icin gereken sey nedir?Türkiyeyi herseye ragmen öne geciren ne ise onu islemez hale getirmek.peki bu nedir?Bu Atatürk Cumhuriyetidir,özelliklede bu Cumhuriyetin omurgasi olan Laiklik.Bu omurganin kirilmasi sarttir ve Almanya bu görevi üstlenmistir.

Laikligi Kemalist din olarak tanitmak,Laiklige kafirlik,kafir Kemalizm dini Allahin dinini eziyor,müslümanlarin hak ve özgürlüklerini cigniyor diye saldirilarla bu omurga kirilmaya calisiliyor.Almanyada bu isin fikir ve bilim öncüleri,baslarinda Türkiye Cumhuriyetinin basdüsmani prof.Udo Steibach ve ekoldaslari iclerinde Türklerinde bulundugu üniversite görevlileri özellikle*Serif Mardin,Fikret Adanir,Sabri Sayari gibi isimler dikkat cekicidir.

Sloganlar *Mustafa Kemal hilafeti kaldirarak Islama büyük bir darbe vurdu,*veya*Kemalizmle birlikte Tanri kaybolup gitmis,ona ne zaman birakmislar nede vesile.*

öRNEGIN Günter Seufert TC.saldirirken söyle diyor;Kadinlar Kemalizm sayesinde en üst görevlere gelebilmisler,doktor,milletvekili,profesör olabilmisler ama bunun bedeli cok agir olmustur,buda Erkek gibi giyinmek...

Bu adama sormak gerekirki Almanyada kadinlar carsafmi giyiyorlar..

Yine ayri bir saldirida söyle;Türban namuslu kadinin sembolüdür*Bu saldiriyi yapan Alman fikir veya bilim adamina sormak gerekir ki,Türban takmayan Alman kadinlari namussuzmudur.

Türk oldugunu iddia edipte TC. ne saldiran Fikret Adanir hakkinda birsey yazmiyorum ve Türklügüm adina ondan utaniyorum.

Almanyada baska bir akimda sonradan müslümanliga gecen Alman asillilarin kendilerine ünvanlar vererek TC ye saldirmalari.1990 larda müslüman olan Alman asilli gazeteci Muhammed!!Salim Abdullah!.bunlara bir örnektir.

Kisacasi Bati icin iyi müslüman,iyi insan olabilmek Türkiye Cumhuriyetine ve Atatürke saldirmakla esdegerdedir.Ve bugün gerek Almanyadaki TC düsmanlari gerekse onlarin Türkiyedeki uzantilari olan din tüccarlari bu iyi insan iyi müslüman olma görevini yerine getirebilmek icin yatip kalkip TCye ve Atatürke küfretmektedirler.

Türkiyenin icindeki bölücülerin,teröristlerin din simsarlarinin baslari derde düstügünde kacip sigindiklari ülkelerin basinda Almanya gelir.Ayni Almanya Türk ordusunu modernlestirmek icin padisahtan aldigi teklifi,Türkiyeyi Almanyanin Hindistani olarak düsünüp seve seve kabul etmis ve Alman subaylarinin kontrolüne verilen Osmanli ordusunun ne hallere düsürüldügünü,Atatürk'ün bütün karsi cikmalarina ragmen Almanlarin ordumuzu yönetmelerine Enverin nasil can attigini gercek tarihlerde okuyabilmekteyiz.

sanirim bu forumlarda Atatürk ve Laiklik düsmanligi yapanlar bir parca olsun bu gerceklerden ibret alabilirler.alamazlarsa buda onlarin bilcegi bir seydir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne kadar komik Osmanlıyı Atatürk mü yıktı bunu buraya laf olsun diye yazdınız herhalde

muasır

s. (mua:sır)

Ar.

--------------------------------------------------------------------------------

1. Aynı yüzyıl içinde olan

2. Çağdaş: "Muasır medeniyet."

muasırın kelime anlamı bu geçmiş yüzyıllardan gelişmiş, çağdaş, ilerici, aydınlık bir Türkiye Cumhuriyeti işaret etmiştir Mustafa Kemal Atatürk. herhangi bir ülkeyi işaret ettiğini sanmıyorum batıyı en ağır dille eleştiren Gazi batıyı muasır göstermemiş ve görmemiş bütün medeniyetlerden daha ilerde bir ülke işaret etmiştir ama geldiğimiz konum Ata'nın işaret ettiği yönün tam aksi ne yazıkki. din baronları, fener patriğide dahil yine ataktalar yine çıkarlar herşeyin üzerine çıkıyor ve pek çok kişi gerçeği görmüyor konu din olunca insanlar ya saflıklarından düşünmeden karar veriyor ya da birilerinin hizmetkarı oluyorlar. Sonra birileri kalkıyor Osmanlıyı Atatürk yıktı diyebiliyor. osmanlıyı kendi yanlış politikası yıktı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ATAMIZ ULU ÖNDERİMİZ olmasaydı şimdi burda düşüncelerinizi böyle özgürce söyleyemezdiniz... Ne gurur verici ki böyle bir lider gelmiş ve cumhuriyeti kurmuş... Gençlerin önünü açmış...Ama yazıkki ATAMIZIN cumhuriyeti vatanını emanet ettiği şu gençliğe bakın..

O dünyaya gelmiş en yüce liderdir .. Ve hep vatanı ve milleti için mücadele etti... Ne Mutlu Türküm Diyene .. Ne Mutlu Atatürkçüyüm Diyene .............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk suçlu degil de (tarih sövgü kitabı degildir) Kemalizm için aynı düşünceleri söyleyemeyiz, çünkü Atatürk'ten sonra kotarılmış bir fikirler demetidir.Suçlu-suçsuz demekten ziyade dogru-yanlış daha uygun düşer.Bu açıdan başlık da duygusal bir yaklaşımı ifade ediyor.Duyguların yogun bir şekilde karıştıgı münazara, dogru ve yanlış ayrımı da yapamaz.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne hale düşmüşsünüz? sorabilir miyim?

ortaya bir laf atmış çekilmişsiniz. Atatürk Osmanlı'yı yıktı demek hiç tarih bilmemek demektir. Ve Atatürk'ün değil Osmanlıyı yıkmak Osmanlı'dan kalanlarla Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmaktır en büyük başarısı. Üstelik kurduğu bu Cumhuriyetli batının sömürgeci düzenine de balta vurmuştur. Tunus Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra Atatürk ilke ve inkılaplarını kabul eden ikinci islam ülkesidir. Ve diğer sömürü ülkeleri kurulan bu cumhuriyetle cesaret kazanmışlar ve sömürgelikten teker teker çıkmışlardır.

Türkiye'nin gelişeceğine geriye gittiğini söylemeye çalışıyorsanız onu da yapanlar ayan beyan ortadalar. Tekelcilik, ülkenin kötü yönetimi, padişahlıktan kalma alışkanlıklarda idare edilmek istenmesi Atatürk'ün vefatından hemen sonra başgöstermiş. Ve işaret ettiği medeniyeti yakalamak bir yana aksine geriye gidilmiştir.

Ne yazık ki geri bıraktıkları ülkenin yönetimine gelen muhafazakar partiler bütün bunlardan sıyrılmanın yolunu Atatürk'e saldırmakta bulmuşlar. Eğer Atatürk gibi bir komutana, bir cumhurbaşkanına, bir başöğretmene sahip olmasaydık bugün yıkılan Osmanlının küllerini bile bulamazdınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2nci Mahmut Fes'i getirdiğinde "Fes Gavur işidir" diyerek 2nci Mahmut'a "Gavur Padişah" diyen kesim, bu sefer M. Kemal Şapka'yı getirdiğinde Fes'i sahiplenmiştir nedense...

Bugün Atatürk'ü yadsıyan kimseler ya Said Molla ve Damat Ferit ahkamındandır yada Emperyalist ahkamından... Bunun başka bir ifadesi yoktur...

"Hakimiyet ve saltanat hiç kimse tarafından hiç kimseye, ilim icabıdır diye müzakereyle, münakaşa ile verilemez. Hakimiyet, saltanat kuvvetle, kudretle ve zorla alınır. Osmanoğulları zorla Türk Milletinin hakimiyet ve saltanatına vaziülyed olmuşlardı (zorla el koymuşlardı). Bu tasallutlarını altı asırdan beri idame eylemişlerdir. Şimdi de, Türk milleti bu mütecavizlerin hadlerini ihtar ederek, hakimiyet ve saltanatını isyan ederek kendi eline bilfiil almış bulunuyor. Bu bir emrivakidir. Mevzubahis olan, millete saltanatını, hakimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız meselesi değildir. Mesele zaten emrivaki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu behemehal olacaktır. Burada içtima edenler (toplananlar) Meclis ve herkes meseleyi tabii görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usulü dairesinde ifade olunacaktır. Fakat ihtimal bazı kafalar kesilecektir"

Osmanlı halkına "Kulluğu" emrederken, Atatürk halkına "Efendiği" tattırmıştır. Tarih ortadadır...

"Millete Efendilik olmaz, ancak Hizmetçilik olur" Belediye binalarında yazar bu söz...

"Köylü Milletin Efendisidir"...

Köylüsüne "Ananı da al git" diyen bir Başbakan ile bundan 80küsur yıl önce yukarıdaki sözleri söylemiş bir insanı karşılaştırın bakalım. Hangisi "Geleceğe" hitap ediyor, hangisi "Yüzlerce yıl öncesine" hitap ediyor...

Şöyle bir deyiş vardı: Kağıt Paranın "Sahte" olup olmadığını anlamak için para ışığa tutulur ve içinde Atatürk Resmi olup olmadığına bakılır. Eğer "Atatürk Resmi" yoksa o para "Sahte"dir. Bir insanıda "Aydınlığa" (Aydınlık: Devrim, Cumhuriyet, Laiklik, Demokrasi, Milliyetçilik, Halkçılık, Çağdaşlık vs...) tutunuz. Eğer ki içinde "Atatürk" yoksa...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2nci Mahmut Fes'i getirdiğinde "Fes Gavur işidir" diyerek 2nci Mahmut'a "Gavur Padişah" diyen kesim, bu sefer M. Kemal Şapka'yı getirdiğinde Fes'i sahiplenmiştir nedense...

Bugün Atatürk'ü yadsıyan kimseler ya Said Molla ve Damat Ferit ahkamındandır yada Emperyalist ahkamından... Bunun başka bir ifadesi yoktur...

"Hakimiyet ve saltanat hiç kimse tarafından hiç kimseye, ilim icabıdır diye müzakereyle, münakaşa ile verilemez. Hakimiyet, saltanat kuvvetle, kudretle ve zorla alınır. Osmanoğulları zorla Türk Milletinin hakimiyet ve saltanatına vaziülyed olmuşlardı (zorla el koymuşlardı). Bu tasallutlarını altı asırdan beri idame eylemişlerdir. Şimdi de, Türk milleti bu mütecavizlerin hadlerini ihtar ederek, hakimiyet ve saltanatını isyan ederek kendi eline bilfiil almış bulunuyor. Bu bir emrivakidir. Mevzubahis olan, millete saltanatını, hakimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız meselesi değildir. Mesele zaten emrivaki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu behemehal olacaktır. Burada içtima edenler (toplananlar) Meclis ve herkes meseleyi tabii görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usulü dairesinde ifade olunacaktır. Fakat ihtimal bazı kafalar kesilecektir"

Osmanlı halkına "Kulluğu" emrederken, Atatürk halkına "Efendiği" tattırmıştır. Tarih ortadadır...

"Millete Efendilik olmaz, ancak Hizmetçilik olur" Belediye binalarında yazar bu söz...

"Köylü Milletin Efendisidir"...

Köylüsüne "Ananı da al git" diyen bir Başbakan ile bundan 80küsur yıl önce yukarıdaki sözleri söylemiş bir insanı karşılaştırın bakalım. Hangisi "Geleceğe" hitap ediyor, hangisi "Yüzlerce yıl öncesine" hitap ediyor...

Şöyle bir deyiş vardı: Kağıt Paranın "Sahte" olup olmadığını anlamak için para ışığa tutulur ve içinde Atatürk Resmi olup olmadığına bakılır. Eğer "Atatürk Resmi" yoksa o para "Sahte"dir. Bir insanıda "Aydınlığa" (Aydınlık: Devrim, Cumhuriyet, Laiklik, Demokrasi, Milliyetçilik, Halkçılık, Çağdaşlık vs...) tutunuz. Eğer ki içinde "Atatürk" yoksa...

Saygılarımla...

:clover: aynen altına imzamı atıyorum +1

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Atatürk karşıtı görüşlerin çıkmasının temel nedeni insanımıza Atatürk'ü anlatamamamızdan kaynaklanan bi'şeydir. Bir Atatürk karşıtı görüş söyleyen kişiyi topa tutmak yerine sakincene olayın özünü benimsetmek,doğruyu göstermek lazım. İnsan olan her yerde düşünce farklılaşması olacaktır. Buradaki Atatürk'ümüzü savunan herkes farklı düşünceyi sindirelim , ezelim , psikolojik baskı yapalım anlayışı içerisindeler. Halbuki görüş ne derece dehşet verici de olsa düşünce farklılığına olan karşıt kişilerin ben her zaman karşısındayım. Bu anlayış Avrupa'nın Orta Çağına götürür çünkü bizi. ! Umarım farkı anlayabilmişsinizdir.

Gelelim bahsi edilen konulara ve yorumlara. Çok ayrıntıya girmiyeceğim , kısa kısa geçeceğim. Günümüzde Atatürk'ten hoşlanmayan bir TC vatandaşının olmasının mantığını kavramaya çalışalım. Kendimizi onun yerine koyalım. Neden Atatürk'ten nefret edilir? Neden şu an üzerinde yaşabildiğimiz toprakları şekillendirilmesinde büyük rol oynayan ve ve bizden önceki kuşaklarla bunu başaran liderden nefret edilir? Benim bakış açıma göre olay şundan iki şeyden ibaret.

1-)Türkiye vatandaşı görünümlü ruhunu başka ülkelere satmış düşman.

2-)Atatürk adı altında yapılan eziyetlerden bıkan bireyler, Atatürk'le aldatılanlar.

Birinci kısmı geçiyorum , anlamışsınızdır orasını sizler zaten. İkinci sınıflandırma çok önemli. Şu an basında , medyada , politikada ve daha başka heryerde insanları düşünceleri ile yöneten halkı kendini sevdiren, alanında belli bir kariyer yapmış kişiler var. Bu bulundukları mevkilerini kullanaraktan halkın sevgisini kazanıp sonradan halka ne denirse inananacak potansiyele getirmiş kötü adamlardan bahsediyorum. Günümüzde birçok mevkisini kullanan insan var. Bu insanlar gerekçelerini Atatürk göstererekten insanlara zulüm uyguluyorlar. Nedir efendim , en basit örnek "başörtüsü" . Atatürk'ün laik ilkesini koymasındaki amacını bal gibi biliyor bu kötü adamlar ama kendilerini sevdirterek olayı sapmaya uğratıp duygu sömürüsüyle halkın içinde kesim yaratıyorlar ve yaratmış durumdalar . Yani kısacası Atatürk ile aldatıyorlar. İnsanlarımıza Atatürk'ü akıllarda soru işareti bırakmayacak şekilde , karşıt görüşlere kesin yargıyla cevap verecek(soru işareti bırakmadan) şekilde anlatırsak ancak şu an bulunduğumuz vahim durumdan kurtulabiliriz.

Şu söze dikkat etmenizi istiyorum ; " Atatürk bu ülke için çok büyük fedakarlıklarda bulundu. Çağdaşlaşma için ilkeler koydu . Ve şimdi o ilkeleri üniversiteye başörtüsü sokaraktan çiğnemeyi hedeflemiş bir kitle meydanda. Bunlar vatan hainidir. Bunlar bilim karşıtıdır. Bunlar ülkemizi çağdaş seviyeden geriye götürmek isteyen ümmetçi görüşlü zavallılardır. Bunlar ölümü hakederler . Şu an bulundukları topraklarda durmaya hakları yoktur hatta...! "

Bu cümledeki düşüncede olan bir birey tabiiki bir panik içerisinde. Canından çok sevdiği ülkesinin elden gitmesini gönlü kimin el verir? Ve son deree asabi ,radikal bir biçimde bunları demektende kaçınmaz. Ülkenin yok olacağı bir adım atıldığını bilsem ben yerimde dururmuyum hiç. Halk içerisinde örgütlenir , olayları protesto edip bir kitle meydana getirirdim herhalde. Bu cümle başka yönlere kaymasın sakın ha! Böylece psikolojik baskı sonucunda ülkenin elden gitmesini kurtarmış olurduk. Ama kaçırıdğımız bir nokta var sevgili arkadaşlar. Savunduğumuz düşüncenin doğruluğuna %100 eminmiyiz? Yoksa sevdiğin bir yazarın romanından , sevdiğin bir politikacının görüşünden , ailenden, sevdiğin bir .... nden edindiğin bir görüş mü yoksa bu? İki kesime de soruyorum; savunduğumuz görüşün doğruluğundan ne kadar emin olabiliriz? Baktığımız kaynaklara ne kadar güvenebiliriz? Bu çok paranoyakça gelebilir ama bu işte paranoyakça davranmassan istediğin gibi kullanılır ,harcanırsın!

Empati kurmaya çalışalım. Ben bir bilim adamı olsam , labaratuvarda çalışmalarda bulunsam ve bana birileri gelip Atatürk'ün ilkelerine karşı geliyorsun , bilim yasaktır dese sizce benim içimde nefret doğmaz mı? İşte bağlamak istediğim sonuç bu. İnsanlara Atatürk adı altında kandırıyorlar. Atatürk'ün kastetmediği görüşleri Atatürk'e mal edip halkı yönlendirmeye çalışıyorlar. İnsanımızda kendi kurtarıcısı olan birine tabiiki toz kondurmaz. Ama Atatürk ile aldatılan kesimde çıkan nefret duygusundan dolayı bu kesime Atatürk'e minnet duygusu olan bizler nefret duymuş oluyoruz. Ortalıkta dönen entrikanın farkında mısınız?

Bu yüzden önce bazı kalıpları değiştirilemeyecek olduğu görüşünden sıyrılmalıyız. Empati kurmayı kesinlikle bilmeliyiz. Sizlere suçlusunuzda demek yanlış olur. Suç kötü adamlarda ama kendimizi eğitmemekte bizim suçumuz olmuyor mu? Öncelikle gergin,asabi davranışlardan sıyrılmayı bilmeliyiz. Sonra insanlar birbirleri ile seviyeyi bozmayacak şekilde , konuyu saptırmayacak şekilde konuşsa sizce sorun kalır mı? Çıkmazlar olur mu? Atatürk gibi dünyanın kabul ettiği bir lidere nefret duygusu kalır mı hiç!?

İşte bu temel neden yüzünden insanların kendi kafalarında kurgulandırıltmış Atatürk'e nefret doğuyor. Halbuki Atatürk'ü Atatürk gibi anlatsalar nefret doğmaz! Eğer herşey açıklığa kavuştuğunda , kimse soru işareti bırakabilecek soru akıllarda kalmasa yine de bir kin varsa bilinki işte düşmanınız orada!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2-)Atatürk adı altında yapılan eziyetlerden bıkan bireyler, Atatürk'le aldatılanlar.

Birinci kısmı geçiyorum , anlamışsınızdır orasını sizler zaten. İkinci sınıflandırma çok önemli.

Anlamadık,

Lütfen birinci kısmını açarmısınız.

zira yönünü batıya döndürenlerin ve atatürkçü olduğunu iddia edenlerin,geneli,

Bu kişilerden oluşmaktadır.

Bu gün Ülkeyi, batı hegemonyasına ****** çekenler.

Atatürkçü olmadığını söyleyenler değil, olduğunu söyleyenler.

Atatürkmü dedi ülkeye amerikan üsleri yerleştirin yarı müstemleke ülke haline getirin diye.

Konuyu ben biraz açtım size yardımcı olmak için,

devamını siz getirirseniz sevinirim,

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk gibi dünyanın kabul ettiği bir lidere nefret duygusu kalır mı hiç!?

İşte bu temel neden yüzünden insanların kendi kafalarında kurgulandırıltmış Atatürk'e nefret doğuyor. Halbuki Atatürk'ü Atatürk gibi anlatsalar nefret doğmaz! Eğer herşey açıklığa kavuştuğunda , kimse soru işareti bırakabilecek soru akıllarda kalmasa yine de bir kin varsa bilinki işte düşmanınız orada!

Atatürk e nefret duymanizi gayet normal karsiliyorum da.. Kizlari Türban´la hiristiyan örtüsüyle okadar erkegin arasina sokmaya calismanizi anlamiyorum?

bakin bu süreyi okuyun belki nefretiniz azalir?

"Evlerinizde oturun, eski cahiliye âdetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın. Namazı kılın, zekâtı verin, Allah'a ve Resûlüne itaat edin. Ey Ehl-i Beyt! Allah sizden, sadece günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor. " (ahzap 33)

Atatürk ün görüslerini kimse satin alamadi alamayacagini bildigi icinde? kimlerin hangi imamhatip lilerin satin alindigi ortada biraz cagdas biraz özgür okuyup arastirirsan göreceksin zaten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk e nefret duymanizi gayet normal karsiliyorum da.. Kizlari Türban´la hiristiyan örtüsüyle okadar erkegin arasina sokmaya calismanizi anlamiyorum?

bakin bu süreyi okuyun belki nefretiniz azalir?

"Evlerinizde oturun, eski cahiliye âdetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın. Namazı kılın, zekâtı verin, Allah'a ve Resûlüne itaat edin. Ey Ehl-i Beyt! Allah sizden, sadece günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor. " (ahzap 33)

Atatürk ün görüslerini kimse satin alamadi alamayacagini bildigi icinde? kimlerin hangi imamhatip lilerin satin alindigi ortada biraz cagdas biraz özgür okuyup arastirirsan göreceksin zaten.

Natoya kimler girmiştir, natonun şuanda bizim için çıkarı nedir?

Amerikan üslerinin ülkemizde konuşlanmasına kimler imza atmıştır.

Bizler gerçekten atatürkün belirttiği şekilde bağımsızmıyız?

Baş örtüsüne ve ayetlere saldırarak,

Ülke istilasının üzerini örtemezsiniz.

gözüken gerçekler, kanıt istemez,

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.