Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Neden Kuranda Allah Hep biz diyor?

ece

Önerilen İletiler

Okudunuz mu kitabı?
Cıkkkkk!

İlk emir nedir? Bildiniz tabii ki. Ebeveynlerinize şükür.
Oku.

Ama ötesine geçebildiniz mi?
Cıkkkkk!

Üşenirseniz, adresinden indiriniz, mp3 formatında. Şakır şakır.

IPOD'unuza takar dinlersiniz, hede hödö etmeden önce fikriniz olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden Kuranda Allah Hep biz diyor?, Bu konu hakkında pek çok fikir yürüten..

Var.

Kuranı Muhammed ve arkadaşları yazmış.

Muhammedi de kullanmışlar.

O yüzden de habire BİZ deyip dururlar.

Ekipten birini seçmişler. Sen CİBRİL sin demişler. Adamın adı Dıhyetül Kelbi. Bu kişi ayetleri getirmiş Muahmmede.

Ayetleri hazırlayan kim. EKİP.

Bir olay oluyor ..... Ekip düşünüyor. Yönetim şekillerine uygun bir ayet peydahlanıyor. Dıhye kardeşe anlatılıyor. Dıhye de gelip Muhammede ezberletiyor.

Her ramazanda da çekip kenara ezber kontrolu yaptırıyor.

Olan bu.

En komiği de , azhap suresindeki ayet. 50-51-52 nci ayetler.

Muhammedin evlilik serüvenine DUR diyorlar.

Zeyneple ilgili içinden geçridiğim duyguları biliyoruz diyorlar.

Bakarmısın olaya.

Bunu da Kurana koyuyorlar.

Muhammed gerçekten peygamber falan olduğuna kendini o kadar kaptırmış ki.

Başka türlü yoldan çıkacak , laf dinlemeyecek.

Ekip Dihyetül Kelbi yi iyi kullanmış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Var.

Kuranı Muhammed ve arkadaşları yazmış.

Muhammedi de kullanmışlar.

O yüzden de habire BİZ deyip dururlar.

Ekipten birini seçmişler. Sen CİBRİL sin demişler. Adamın adı Dıhyetül Kelbi. Bu kişi ayetleri getirmiş Muahmmede.

Ayetleri hazırlayan kim. EKİP....

Ekip Dihyetül Kelbi yi iyi kullanmış.

Bu olabilir mi demeyin arkadaşlar.

2006 yılında bile oldu bu iş.

Kendini Hz. İsa, Muhammed, Allah diye tanıtan insanları dolandırabildiler.

Allah Allah!

Ankara'da zengin esnaf hakkında bilgi toplayan 11 dolandırıcı, daha sonra bu kişilere kendilerince mucizeler gösterip para istedi. Kendilerini peygamber ve hatta Allah olarak tanıtan sahtekarlar, esnaftan 10 yıl içinde fakirlere vermek üzere 2,5 trilyon topladı.

Trilyonluk saflık

Kendilerini Allah ve Pemgamber olarak tanıtan insafsızlar, sadece Ankaralı bir esnafı 10 yılda 2.5 trilyon lira dolandırdı. Vicdansızlardan 6'sı tutuklandı.

İsa'yım dedi para istedi

Ankara'da, yıllarca vatandaşların dini duygularını istismar eden insafsızlar, yakayı ele verdi. "Bu kadarına pes" dedirten olay, şöyle gelişti: Sitelerde esnaflık yapan R. O., 10 yıl önce dükkanına elinde tespih, cevşen ve Kur'anı Kerim ile dilenci kılığında gelen Bülent Ö.'ye sadaka verdi. Bülent Ö., bir süre sonra tekrar gelerek, kendisinin Hz. İsa olduğunu iddia ettikten sonra bu kişiden para istedi.

'BEN HZ. MUHAMMED'İM'

Şebekenin diğer 10 üyesi de, bu kişi hakkında detaylı bilgi topladı. Dolandırıcılar, vatandaşın ne kadar parası olduğunu, nereye sakladığını ve doğmamış çocuğunun cinsiyetini söyleyip güvenini kazandı. Daha sonra da bu kişiden 500 Alman markı aldı. Dolandırıcı Bülent Ö., saf vatandaşa şebeke üyelerinden bazılarını Hz. İbrahim, Hz. Muhammed ve Veysel Karani olarak tanıttı.

'EY KULUM YANINDAYIM'

VİCDANSIZ adam, son olarak şebeke üyesi Hakan Ö.'nün "Allah" olduğunu söyledi. İnsafsızlar, 10 yıl içinde bu esnafla defalarca buluşarak "yoksula vermek üzere" 2.5 trilyon lirasını aldı. Kendisini "Allah" olarak tanıtan Hakan Ö., aradığı vatandaşın cep telefonunda Mekke'nin alan kodunu gösterecek teknik bir düzenleme yapıp "Ey kulum, 45 dakika sonra yanındayım" diye mesaj bile attı.

SONUNDA BUNALIMA GİRDİ

AYNI vatandaşı arayan dolandırıcı bu sefer de "Sana istediğin peygamberi göndereyim" dedi. Yaşadığı bu olaylar nedeniyle bunalıma giren esnaf, 3 kez intiharın eşiğinden döndü. Yakınlarının olayı polise bildirmesi üzerine takibe alınan Bülent Ö., Hakan Ö., Ersel Ö., Necati U., Halil İbrahim Ö., Ali S., Katip T., Murat C., Ercan Y., Can Ö. ve Ersin Ö., yakalandı. Bu kişilerden 6'sı tutuklandı.

Dıhyetül Kelbi de Cebrail rolünü iyi oynamış.

Muhammed'in muzdarip olduğu psikolojik ve akli rahatsızlıkları dikkate alırsak, çok da zorlanmamış olsa gerek.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ekipte suikastçılar da var.

Allaha ve Muhammede eziyet edenleri , katlediyorlar.

Suikast yapıyorlar. Yalan söylüyorlar.

Bunu da Muhammedin emri ile yapıyorlar.

İyi ahlaktan bahseden kardeşlerimiz , bunlara hiç dokunmdan geçerler nedense.

Şimdi de bu ahlak timsali adamın mübarek KILLLARINI ziyarete başladılar.

O caminin imamının yüzündeki mutlu ifadeler gözümün önüne geliyor.... Sahtekarlar.

İnsanların duygularını nasıl da sömürüyorlar.

Allahla rüyasında konuşan adamın mübarek kılları.

Bu kılları toplayan kim aceba.

Ekipte kılcı başıda mı vardı.

Bu kıllara yaş testi yapmak kimsenin aklına gelmiyor.

Muhammeidn yaşadığı yılllar belli.

Ya karbon testinde yaş tam çıkmaz ise.

Bak şenliğe sen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görmediler mi ki , dinlensinler diye geceyi yarattık ve (çalışsınlar diye) gündüzü apaydınlık yaptık. İman eden bir kavim için elbette bunda ibretler vardır.

Hadi biz kelimesini mütevazilikten kullandığını biz yuttuk. Peki bu yarattık kelimesinide bi açıklayında yutalım.

Biz yaptık biz ettik mütevaziliğin yanısıra benim aklıma daha çok şey geliyor. Mesela tanrı yanında adam çalıştırıyor :) Herşeyi bilen herşeye gücü yeten derken bazı işleri yaparken zorlandığı oluyormu yorulma falan? Böyle durumlarda eleman çalıştırırsın hani herbiryana yetişemezsinde ne biliim işe tanrı szin tanrınız elbet bir kılıfı vardır bununda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kur'an'da Allah bazi yerlerde "biz", bazen de "ben" demistir. Bildigim kadariyla kisaca nedenini yazmak istedim;

Dikkat edildigi taktirde, arada hicbir nedenler zincirinin bulunmadigi ve direkt Allah tarafindan gerceklestirilmis (birinci elden) yaratilis olaylarinda "ben" kullanilir. Ornegin Adem'in yaratilisi, alemin ilk yaratilis evreleri gibi buna benzer durumlarda "ben yarattim, ben ruhumdan ufledim, ben emrettim..." gibi ifadeler gecer. Ama araya nedenler zincirinin girdigi olaylarda "biz" kullanilir. Ornegin yagmurun yagisinin bircok nedenler zincirine tabi oldugunu biliriz. Kur'an'da buna dair ayetlerde "ben yagmuru yagdiririm" turunden bir ifade bulamazsiniz. Bunun yerine "biz yagdiririz..." gecer. Buna dair ornekleri istediginiz kadar cogaltabilirsiniz..

dıkkat edılmesı gereken bır tespıt hatta dahada ılerı goturulebılır bı yonu ıle. konu uzerınde calısma ımkanım olur ınsaallah. sonuclarını buradan duyururuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam herkese,

Ben acikcasi konuya hakim diilim, ama ilgimi ceken su oldu?

Dinin tartisma veya bilimsel konuya getirilmesi bana tuhaf gelio.

Ister Inanirsiniz , ister inanmazsiniz ,bu iki secenek vardir inanc konusunda..

Niye inanmiyanlar dini incelerken salt celiski, hata ve tutarsizlik bulma cabasindalar??

Sizce inanamiyan bi insan icin, dinle bu kadar ilgilenmek zaman kayibi diilmi?

ve niye inanan insanlar inancsiz olanlari, misyonerlik görevini üstlenip, ikna etmeye calisirlar???

Bilim mantik la yogrulur,inanc yürekle!

bence hem inancli olup, hem de bilim le ilginlenmek bi celiski olusturmuyo.

Amerika da bilim adamlari, insanin Allah adini, yani onlarin dininde God adini zikr ettiklerinde, kan dolasiminin dengelendigini, insanin dua ederken, meditasyon modundaki iken, dünyevi seylerden kopup rahatladiklarini kesfetmis.

Ister inanin ister inanamayin

;)

:alkis::clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 yıl sonra...

Şimdi önce şunu söylemek istiyorum : Allah Kur-an'ı Kerim 'de Bakara Suresinde 6 ve 7. ayetlerde buyuruyorki :

6-Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da uyarmasan da onlarca aynıdır. İman etmezler.

7-Allah, kalplerini ve kulaklarını mühürlemiş; gözlerine de bir perde inmiştir. Bunların hakkı pek büyük bir azaptır.

Yani demek istediğim ben burdan nasıl bir cevap verirsem vereyim o kişi inanmak istemedikçe benim verdiğim hiçbir cevap Tatmin edici değildir

Ama o kişi eğer gerçekten niyet edip öğrenmek isterse o zaman kolaylıkla öğrenebilir

Şimdi sorunuzun cevabına gelince :

1.) Kur-an'ı Kerim en üstün edebe göre yazılmıştır . Bu yüzden nasıl biz karşımızdaki her insana sen demeyipde siz diyorsak Allah'da kendi büyüklüğünü anlatmak için biz demiştir

2.)Bazen televizyonlarda radyolarda basında yada sağda solda duyarız bir şirketin üst düzey yöneticisi ,müdürü yada bir futbol takımının yöneticisi Nasıl konuşur : hep derki "Biz ürettik ,biz başardık ,biz yendik gibi laflar ederler "

buda böyledir işte Allah her bir görev için bir melek görevlendirir ve melek bu görevi yerine getirir O yüzden bu biz kelimesini kullanmıştır

Yani olay bu şekildedir

Şimdi sizler eğer gerçekten inanmak istiyorsanız bu cevap sanırım yeterlidir

Ama inanmak istemiyorsanız sizi tatmin edecek cevap bulamam

Allah cümlemizi Doğru yoldan ve hidayetten ayırmasın .. Amin....

acaba en dogru cevap şu olabilirmi

diyelim ki iki yaratıcı var 

1) Herşeye Kadir Olan istedigini Sadece Ol diyerek  Anında Yaratan ve hiç kimseye ihtiyaç duymayan ve Yardımcısı Ordusu Melekleri de olmayan  Gerçek YARATCI Gerçek s ALLAH böylece dogrudan Yaratan O oldugu için  " Ben " ismini kullanma ona aittir 

2) Kendisine  Mühlet ( Kısıtlı Yaratma gücü  verilmiş ) ve Yardımcıları Olan Böylece istedigini Yaratmak için O Yardımcıları Melekleri , Rüzgarı ,Arıları v.s. Kullanmakta dır ve Bu Yaratıcı Herşeye Kadir olmadığı için Yardımcıları saesinde Melekleri saesinde Yarattığı için bu nedenle Onun Yarattiklari Hemen anında Yaratılmayarak Bir Zaman alarak bir Süreçten geçerek Yaratılmaktadır ve Böylece Bu Yaratıcı " Biz " ismini kullanmaktadır artı bu Yaratıcı gerçek Allahın Hem isimlerini hemde Sıfatlarını da Kullanırsa Böylece Bu sahte kısıtlı Yaratma gücüne sahip O iblis olursa 

Böylece bu sorunun doğru Cevabı olurmu 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.