Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AİHM TÜRBANA GEÇİT VERMEDİ!

mystic river

Önerilen İletiler

• Cevaplar 658
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Nereden aldın bu bilgiyi.

Her başı örtülü bayana gidip tektek sordunmu..

Bakın arkadaşlar bir müslümanın söylemeyeceklerini yazıyorsunuz..

Siz müslümanmısınız ..

Önce onu söyleyin..

Ona göre konuşalım yazalım..

Çünkü bir kafire bu kadar söz etmeme gerek yok..

Ama müslümanım derseniz yüzde yüz haksızsınız..

Allahın emrini reddediyorsunuz..

Siz bunun üzerinede söz edersiniz...

Tarih: Düzenleyen: kralx
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kralx, insanların inançalrını sorgualyıp müslüman, kafir vs gibi sıfatlar koyabileceğin bir platformda bulunmuyorsun. burada insanların inançlarını değil fikirlerini eleştir.

sana ne insanların inançlarından senin inancın sana yetmiyor mu " her nefis kefaletini öder" lafıda mı bizim atasözümüzdür.

müslüman mısıznı, kafir misiniz ?

adamdaki soruya bak. bunun ilk cevabı sananedir. sen benim inancımı sorgulayacak yetiyi kendinde nereden buldun.

fikirler karşısında aciz kalınca insanları kafir ilan etmeye kalkmak tek kelimeyle, zavallılıktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ortada fikirmi var...))

Neyin acizliği bu..

Yani bişeyler yazdığınımı zannediyorsun..

Moda deyimle sanane ha..

Müslümansan bunları söyleyemezsin bu kadar basit..

Senin dinin tabiki banane ama bir müslüman sıfatıyla girip, Allahın yasakladığı bir meseletyi reddemezsin..Bu bir fikir değildir.. Aksine akılsızlık ve fikirsizliktir..

Görsen, bilsen, okusan bunları söylemezdin..

Fikir diyo ya..))

Fikre bak..

Kaç kişiyle anket yaptıysa diyo ki; " başı örtülülerin hemen hepsi belli bir yaşa gelince aileleri tarafından kapatılmışlar"

Bırak ya..

Sadece yazmak için bunlar..

Sen benim inancımı sorgulayacak yetiyi nereden buldun yazmış birde..

Peki sen başını kapatanın, örtüsünü sorgulayacak yetiyi nereden buldun..

İnancın neyse açık açık yaz..

Neden çekindin ve parladın bu kadar..))

Okuyanlara saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ortada fikir var. hemde senin bundan rahatsız olup cevap veremeyip, insnaların inancına saldırmana vesile olan bir fikir.

ama bu çok eski bir alışkanlık, fikirlerinden rahatsızo lduğun kismeleri dinsiz ilan etmeye kalkma alışkanlığı. ondan sonrada inancına insanlardan saygı beklemek.

ha keza müslüman olmayan herkes kafirmidir ? burada bir hristiyan ya da musevi olamazmı ?

dediğim gibi zavallılık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ortada fikirmi var...))

Neyin acizliği bu..

Yani bişeyler yazdığınımı zannediyorsun..

Moda deyimle sanane ha..

Müslümansan bunları söyleyemezsin bu kadar basit..

Senin dinin tabiki banane ama bir müslüman sıfatıyla girip, Allahın yasakladığı bir meseletyi reddemezsin..Bu bir fikir değildir.. Aksine akılsızlık ve fikirsizliktir..

Görsen, bilsen, okusan bunları söylemezdin..

Fikir diyo ya..))

Fikre bak..

Kaç kişiyle anket yaptıysa diyo ki; " başı örtülülerin hemen hepsi belli bir yaşa gelince aileleri tarafından kapatılmışlar"

Bırak ya..

Sadece yazmak için bunlar..

Okuyanlara saygılar...

elhamdülüllah müslümanım....bilirsinki bi müslümana sen kafir mi yoksa müslüman mısın diye sormakta çok günah...... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş tamam senin dinin sana benimki bana..

Gelelim madeye..

Made kardeş bak güzel söylüyorsun "elhamdülillah müslümanım diyorsun"

Şimsi dinle; Bir müslüman ilk önce imanını korumalıdır..

İman gittiği zaman karşılığında ebedi cehenem vardır..

İslam fıkhına göre iman nasıl gider..

1- Allahın herhangi bir ayetini, hükmünü, beğenmemek, alaya almak, hafife almak, inkar etmek, bana göre böyle olamaz demek..

2- Peygambere inanmamak yada reddetmek..

3- Kitaplara, meleklere, ahiret gününe, kadere, Hayrı ve şerrin Allahtan geldiğene inmamak..

1. madde çerçevesinde;

Örtünme emrinin geçtiği ayeti kerimeyi aşağıya yazıyorum..

"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz. " (Nur-31)

Saygılar-Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türban yasağı ile beyine örtüyü paralel buluyorum...

Laikliği sömürenleri de şiddetle kınıyorum...

Dini inançla alakalı bir şey nasıl yasaklanabilir???

Hristiyanların haçına karışabiliyorlar mı???

Sıkıyosa... :stuart:

ABD si AB si nasıl konuşur o zaman...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş tamam senin dinin sana benimki bana..

Gelelim madeye..

Made kardeş bak güzel söylüyorsun "elhamdülillah müslümanım diyorsun"

Şimsi dinle; Bir müslüman ilk önce imanını korumalıdır..

İman gittiği zaman karşılığında ebedi cehenem vardır..

İslam fıkhına göre iman nasıl gider..

1- Allahın herhangi bir ayetini, hükmünü, beğenmemek, alaya almak, hafife almak, inkar etmek, bana göre böyle olamaz demek..

2- Peygambere inanmamak yada reddetmek..

3- Kitaplara, meleklere, ahiret gününe, kadere, Hayrı ve şerrin Allahtan geldiğene inmamak..

1. madde çerçevesinde;

Örtünme emrinin geçtiği ayeti kerimeyi aşağıya yazıyorum..

"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz. " (Nur-31)

Saygılar-Sevgiler..

sen öcne kendin insanların inançlarına dini yaşayışlarına saygıyı öğren. fikrini beğenmediğin insanları müslüman değilsinzi kafirsiniz diye yarılamaktan vazgeç. başka dinelre saygıyı öğren. ondan sonra inanca saygıdan bahset. kendinde olmayan meziyetleri başkasından bekleme.

sen kimsenin inancını sorgulayamazsın. "her nefis kefaletini öder" bizizm müslümanlığımız yanlışsa biz öderiz seninki yanlışsa sen ödersin. Allah peygamberleri dışında bunu takdir yetkisini hiç bir kuluna vermemiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet aslında güzel oldu. türban tartışmasıda güzelbir sonuca oturdu. demek ki neymiş. insanlar önce başkalarının inancına saygı duymayı öğrenecekler. sonra kendi inançlarına saygı bekleyecekler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne diyosun sen kendi kendine..??

Bana inancını söyle bende saygı duyayım..

Hayrdır neden gizliyorsaun..

Müslümansan onu söyle ayıp değil..

Hıristiyansan onu söyle ayıp değil..

Museviysende ayıp değil..

Ateistsen de....

Varmı bir problem..

Benim inancıma saygı göstermek meselesine gelince; Allahın emrini bu şekilde ayaklar altına alan bir zihniyet, saygı göstermiyor demektir..

Ama sen buna fikir diyorsun dimi..))

Bana göre fikir değil, saygısızlık ve haddi aşmaktır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nereden aldın bu bilgiyi.

Her başı örtülü bayana gidip tektek sordunmu..

Siz müslümanmısınız ..

Önce onu söyleyin..

sen forum yöneticilerine başvur. üye olurken nickin ynaında bir de inanç kutucuğu olsun. nickin altında görünsün. sende ona göre konuşurusn işte insanlarla :)

cevabımda aynı sanane.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bizim inancımız bellidir sen kafanı yorma. imam şamilin torunlarıyız biz.

kimin haddinedir bizim inancımızı sorgulamak. biz kiminin önünde değil inancımızı adımızı bile söylemeyiz. üçyüz yıl yaşadı bizim aramızda, zerdüştler, şamansitler bir gün sormadık niye zerdüşstsünüz diye. kimsenin inancına karışmadık inancımıza karışanlarla savaşmak hakkını kendimizde gördük.

kimsenin inancına karışmayız o yüzden inancımıza karışılmasına izin vermeyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu arkadaş basma kalıp gibi yazıyorsun yazıyorsun aynını yazıyorsun..

Bende diyorumki, sen neden karışıyorsun başörtüsüne..

O inançla ilgili değilmi..

Başörtüsü emrini inkarmı ediyorsun..

Şeyh şamili ağzına alırken, birde başörtüsü hakkında yazdıklarını göz önüne getir..

O mübarek sana ne yapardı bunları görse..

Ya şeyh şamili tanımıyorsun yada kendini..

En büyük talihsizlik, kendinle çelişmektir..

Okuyanlara saygılar-sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bizim karıştığımız insnaların başörtüsü takması değildir, ikiyüzlülüktür. kendi inancına mdüahele edildiğinde ya da kendine karşı gösterilen haksızlığa karşı çıkarken başkalarına karşı gösterilen haksızlığı alkışlamaktır.

yılalrca yökü savunup, iktidar zamanlarında yöke inanılmaz yetkielr verip. yök ün dieğr öğrenciler üzerindeki baskılarını alkışlayıp. sorna bir anda yökü kötü ilan etmektir. neden bu gün aynı yökün başka sebepelrden attığı öğrencilerle ilgili bir düzenleme yapılmamaktadır. yökü kötü yapan sadece türbanı yasaklaması mıdır.

zira biz unutmasdık biz öğrenciyken yökü protesto ettiğimizde kimlerin bize saldırdığını

samimi gelmeyen budur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak arkadaşım..

Sen genede Şeyh Şamilin hayatını bir daha gözden geçir..

Ayrıca şamil diye hitabın, o büyük insana saygısızlıktır..

Onu güzel sıfatlarla dile getirmen gerekir..

Birde dedem diyorsun yani torunuymuşsun...

O mübareği öldürsen Allahın bir tek hükmüne dahi karşı gelmezdi..

İşin siyasi tarafı beni ilgilendirmiyor..

Hata yapan kim olursa olsun, hangi parti olursa olsun tasvip etmiyorum..

Her şeyde hedefim doğruyu bulmak ve doğrudan yana olmaktır..

Onun hatası başka hatayı haklı çıkarmaz...

Aklın yolu birdir, bu budur yani..

Hepinize iyi geceler..

Allaha emanet olun..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

giyim zenginliğini niye illa annelerinizin zevkine indirgiyorsunuz hanfendi. size böyle bir dayatma yapılırsa kabuledermisiniz. nedir bu saçmalık....

pejmürde ben annemin modasina göre giyim zevki yaratmam. her tarikatin degisik bir bas örtü takimi seklini oldugunu bildigim için yazdim ki bu tarikata üye olan birisi de bana okulda gösterdi nasil taktigini. lütfen konuyu saptirmayin, ben sadece annesinin kiyafetinden ibaret bir dünayada yasamiyorum...

Açıkçası çok güldüm

Bak arkadasim şimdi piyasada klasik pantolon diye bir şey var değil mi? Dileyen klasik pantolon giyer ama bunun yanısıra dileyen spor pantolon giyer dileyen daha değişik tarzlarda giyinir...Yani şimdi biz bunların altında birdeyler mi aramalıyız???

Bu arada hepsi farklıymış diyrsun ben merak ettim de bu sınıflandırmayı yapan kimler acaba??Başörtülüler mi?Aksi halde nereden biliyorlarmıs

Başörtünün takılış değişikliğide bu gibi tarz meselesidir...Pes yaa artık pes!

Berceste; klasik pantolon ile dini bir sembol diye savundugun seyleri birbirine benzetmemelisin. bu siniflandirmayi yapanlari yukarda okursun. bas örtünün tarzi nasil oluyor? kral x'in yazdigi sureye göre omuza kadar örtülmeli o zaman kendinle çelismiyormusun?

Siz müslümanmısınız ..

Önce onu söyleyin..

kralx, ben allaha da dine de inanan bir insanim. dini sartlarin bazi gerekli nedenlerle konulduguna inaniyorum ve insanlarin allah katinda iyi olmasi için sadece dine göre uymalari gerektigine de inanmiyorum. oruç tutmuyorum, namaz kilmiyorum. eger kafir oldumu düsünüyorsan saygi duyarim... ama burda kafirlerin varligina inaniyorsan lütfen yazma o zaman. sürekli müslüman kardesliginden bahsediyorsun.. sana göre dünya üzerinde sadece müslamanlar mi kardes oluyor? dinine çok bagli biri gibisin ama hepsine uyuyor musun? beni veya baskalarini türban konusunda elestiriyorsun ama kendi müslümanligini tarttin mi hiç? baskalarina kafir diyebiliyorsun ama sen yaptiklarini tarttin mi? ne kadar baglisin dinine?

konu geldi nerelere tirmandi... topic AIHM'nin türbana geçit vermemesi. vermemesi de hakli. cyrano'ya % 100 katiliyorum. zamaninda oruç tutmayan namaz kilmayanlara yapilmayan kalmadi. kimse sesini çikarmadi o zaman. neden bir türbanli çikip ta yapmayin arkadasim dinde zorlama olmaz dövmeyin vurmayin demedi.. arkadasimin ablasi Atatürk Üniversitesinden basi kapali olmadigi için atildi!!!!! Ismi Atatürk olan bir okuldan. neden kimse sesini çikarmadi? çünkü tuzlari kuruydu... gün oldu devran döndü. siyasi malzeme haline geldi diye türban yasaklandi aaaa bi de baktik tüm Türkiye ayaklandi!! neymis nerde kalmis özgürlük... nerde kaldi ölenlerin, dayak yiyenlerin özgürlükleri?? okuldan atilarak gelecekleri engellenen arkadaslarin özgürlükleri?? sonra çark tersine dönünce kendi dini inanci ile olusan bir seyi gitti avrupada hakli çikartmaya çalisti.. böyle bir durumda da kendilerine saygi gösterilmesi bekleniyor. zamaninda saygiyi göstermeyen, saygi da bekleyemez...

lütfen gerçekçi olun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.