Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

GERCEKTE TANRI YOKTUR

Romantik_Sovaylye

Önerilen İletiler

ben insanlarala yaşıyorum kaosuda görüyorum düzensizliğide görüyorum evet yaşadığımız dünyada insanlar savaşıyor anlamsız bir mücadele veriyor.anlamsız bir yaşam mücadelesi veriyor.ne olucak peki sonsuza dek böyle devam ederse ne olucak soruyorum..yada şöyle düşünün evren sonsuz bile olsa biz canlılar için yaşanmaya değer bir durum oluşmuştur insanları yok sayalım ve gezegenimizdeki yaşam koşullarını ele alalım mükemmel br eko denge varken ben nasıl tanrı yok diyebilirim özeliklede ispatlanması mkansız olan bir tanrıya nasıl bir garanti verebilirim.bu benim doğama aykırı bir durum oluşturur..var olduğuna da garanti veremem.ama şuna garanti verebilirim..çıkın uzayda yaşamayı deneyin ne olucak bakalım.mükemmel bir eko denge varken neden gözümü kapatayımki neden?madem tanrı yok o zaman ben neden varım ne işim var bu anlamsız gezegende ben bu gezegende yaşamak istemiyorum madem tanrı yok ben özgür irademi kullanarak istediğimi yapmak zorundayım.buda ,mkansız olduğuna göre biz neyi tartışıyoruz size neyi tartıştığımızı söylim çıkmaz sokakları tartışıyoruz..tanruyı bulmanın tek bir yolu vardır oda ölmektir .ölünce kapalı kodlu dna lar açığa çıkar. ve açık kodlu dna lar haline gelirki asıl enterasam olan bundanda emin olmak imkansızdır.ispat ve yaşam için sunulanlar çok farklı şeylerdir..algılama mekanizması bizi nereye kadar götürürse biz o kadar insanızdır..bizler yaratıcının yarattığı maddeyi algılamamız maddenin insan boyutunda olduğunun en büyük ispatıdır..yoksa bir seçim hakkım olsaydı ..insansız bir gezegende yaşamak isterdim buna özgür irade derler anlıyormusunuz?

Sence neden insanoglu biribiri ile savasiyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buzagidan kastin ne olduguna bagli ;

ben ''Allah'' degince kimin aklina ilk anda ne geliyorsa o kadar nakledebilirim : ))

Allahin kendine verdigi en genel isimdir Allah : )

onemli olan onun akli ve sanatini taktir edebilmektir .. onu kisisellestirmek yanilgi olur, cunku kisiyi yaratan guce inaniyoruz, o yarattigi gibi olmaz .. o bambaskadir ..

inancim sarsilmasin diye degil ; gordugum seyi inkar etmedikce olusan bisey bu ..

sen gordugun seyleri inkar ettikce ozgur kalabilecegini saniyorsun ..

Allah, yaratan anlamindadir !

yaratici bir kuvvete inanmamak ahmakliktir , bunun haricindeki hersey raslantisalciliktir biggrin.png

sen tam anlami ile raslantisalcisin. anlamadin mi hala ..

zaman ve mekani da Allah yaratmistir ; zaman yok iken onun oncesi de yoktur ; oncesi varsa bile o ayni ana denk dusen sonsuzluktur ..

tikanmaz ;

Allahi yaratan akil varsa ben o Allahi da yaratan Allahin aklini temel aliyorumdur ..

ne arapcaya ne isimlere takili kal ! ozune takili kal !

zaman sadece bir algi bicimidir .. zaman simdi bile hukum suren bir olay degildir ..

mekan simdi bile yok ! sonsuz uzayin kendisi mekanin ve zamanin sabit tasi olamaz .. algida kolaylastirma kasti haricinde zaman ve mekan mutlak bile degildir

Sana Allah'ina teslimiyetinde basarilar dilerim. Cunku bu oyle bir teslimiyetki ne yazilanlari algilamaya musait ne de teslimiyeti sorgulatmaya. Sen teslim olmaya devam et de, baskalarini da birak kendileri karar versinler. Sana Allah'in madalya mi verecek baskalarini da kendin gibi teslim edersen?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen teslim olmaya devam et de, baskalarini da birak kendileri karar

versinler.

tabi ki ;

ben baskasi adina karar vermeyi bole konularda cirkin buluyorum .. yobaz ve gerici zihniyete lanet ederim ..

amma velakin ; vicdanen bu konulara duyarli olan insanlar vardir .. benim inancima gore vicdanen duyarli kisiler zaten benim anlattiklarimi kendileri kendi iclerinde cok daha ozel bi sekilde biliyor olan kisilerdir : ) yani dogal bir iletisim hali olusmus olur 

Sana Allah'in madalya mi verecek baskalarini da kendin gibi

teslim edersen?

butun guc Allahindir, ben hali hazirda olan bir guc ile sohbet edebiliyorum o kadar .. gerisine karismam da ..

yani devil may cry daki vampir avcisi Dante ne kadar cool ve rahat ise ona da teslimiyet denen dogal ozguven iste o kadar yakisiyor : ))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabi ki ;

ben baskasi adina karar vermeyi bole konularda cirkin buluyorum .. yobaz ve gerici zihniyete lanet ederim ..

amma velakin ; vicdanen bu konulara duyarli olan insanlar vardir .. benim inancima gore vicdanen duyarli kisiler zaten benim anlattiklarimi kendileri kendi iclerinde cok daha ozel bi sekilde biliyor olan kisilerdir : ) yani dogal bir iletisim hali olusmus olur 

butun guc Allahindir, ben hali hazirda olan bir guc ile sohbet edebiliyorum o kadar .. gerisine karismam da ..

yani devil may cry daki vampir avcisi Dante ne kadar cool ve rahat ise ona da teslimiyet denen dogal ozguven iste o kadar yakisiyor : ))

Tamam senin Allah'in senin olsun, gule gule kullan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam senin Allah'in senin olsun, gule gule kullan.

bu ifadeni duzeltilmis bir sekilde ele aliyorum

:)

orasina endise etme : ))

kullandigim sey anca Allahin harika ayetleri olabilir, zaten o ayetin tilsimi da herkesi baglayiverir ... bak sen bile ne tepkisiz ne duyarsiz kalabiliyorsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ifadeni duzeltilmis bir sekilde ele aliyorum

smile.png

orasina endise etme : ))

kullandigim sey anca Allahin harika ayetleri olabilir, zaten o ayetin tilsimi da herkesi baglayiverir ... bak sen bile ne tepkisiz ne duyarsiz kalabiliyorsun

Benim tepkim mantiksal bilimsel ve bilisseldir. Bunlari icermeyen bir yanita tepki vermek ayni sosyo-psikolojiyi yasamak ve yasatmaktir. Buna ne benim ne de benim yazdigimi okuyanin ihtiyaci yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim tepkim mantiksal bilimsel ve bilisseldir

mantik denen seyin kriterleri vardir ; her kriterin farkli mantiksal orguleri vardir ;

mantiksal cikarimlarini hangi kritere gore yaptigin onemlidir ; mantik sacma ve alakasiz bir kriterde bile orgulu bir sekilde verilebilen bir paradoxtur ; mantik ve bilimsellik bircok seye yorumlanabilir ; mesela darvinizm ; mesela maymunlarin zamanla insan haline gelmeleri ;

bunlari izleyen orguler ise sosyal darvinizmi kacinilmaz hale getiren anahtarlar olucaktir ...

kisacasi bence sen mantikli bi sekilde bilimselliklen uzaksin ..

Bunlari icermeyen bir yanita tepki vermek ayni sosyo-psikolojiyi yasamak

ve yasatmaktir. Buna ne benim ne de benim yazdigimi okuyanin ihtiyaci

yok.

birak simdi ; senin olayin dinden yana bir endisede hayat buluyor .. hepsi bu; butun caban bazi felsefeleri bu amac icin cirpistirmak : )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mantik denen seyin kriterleri vardir ; her kriterin farkli mantiksal orguleri vardir ;

mantiksal cikarimlarini hangi kritere gore yaptigin onemlidir ; mantik sacma ve alakasiz bir kriterde bile orgulu bir sekilde verilebilen bir paradoxtur ; mantik ve bilimsellik bircok seye yorumlanabilir ; mesela darvinizm ; mesela maymunlarin zamanla insan haline gelmeleri ;

bunlari izleyen orguler ise sosyal darvinizmi kacinilmaz hale getiren anahtarlar olucaktir ...

kisacasi bence sen mantikli bi sekilde bilimselliklen uzaksin ..

birak simdi ; senin olayin dinden yana bir endisede hayat buluyor .. hepsi bu; butun caban bazi felsefeleri bu amac icin cirpistirmak : )

Bilimselligin ne oldugunu algilayamayan bir beynin bilimsellik hakkinda fikir yurutmesi bile mantik disidir.

Senin mantik kriterini bir anlatsan da ogrensek.

Benimkini soruyorsan, bu konuda yazilmis bir kac basliga bir bakabilirsin, hani belki bir fikir edinirsin ve cagimizin mantiksal algisinin ne oldugu hakkinda haberin olur acisindan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gercekte tanri yoktur diyen kisi

gercekte ne vardir sorusunu yanitlayamaz : ))

ona gore tesaduf hukum surer .. normalde bi arsada 3 tane tuglayi ust uste gorse bunun tesadufen ust uste konmayacagini iyice bildigi halde

tesadufun tum raslantisalliklarindan kendine harika bir evren modelini cikartip almayi cok iyi kivirir !

en basit anlatim ile %1 olasilikla meydana gelen bir akilli yapi %99 oraninda tahribata acik bir haldedir !

%1 lik olasiliklar trilyonlarca kez kasitli olarak cark etmelidir ki ve hatta geri kalan %99 luk raslantisal tahribat gucu surekli akilloi yapilari her defasinda bozmalidir ki tesaduflerin hicbirseyi meydana getiremeyecegi matematiksel olarak dogrulanabilsin ....

ama oyle olmuyor ! iste bu duzende bir israr ve kasit kendini belli ediyor !

bunun arkasindaki organizasyon ve iktidar gucune biz inaniyoruz ! akil ve mantik bunu gerektiriyor ;

ama adamlar bunu yok saymak icin bilime maymunlari ve tesadufleri iyice salca ediyorlar ...

takke dustu kel gozuktu : )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gercek olan tek sey

hayaldir : )

ruyadayken ruyada oldugumuzu soyleseler bedenimizin basla bir alemde komada oldugunu soyleseler de inanmayiz ; 

tam o anda uyanicagimizi soyleseler de inanmayiz ama bunun uzerine uyandigimizda son derece emin oldugumuz ruya alemi bizi yaniltmis gibi gelir ;

o halde bu dunyadaki hayatimizda ruhumuzun baska bir alemde sessizce bi cesit koma halinde hazir bulunmadigina asla emin olamayiz ! ... bu dunya asil yasam sahasi degildir aslinda gercek degildir ;

her gercek olmayan yani her sahte olan sey gibi bu dunya da gercekmis gibi gorunmesi ile on plana cikar ! sanki gercektir de ..

bu konulara girerken kendimden gectigimi itiraf etmeliyim ; kisacasi gercek olan tek sey yaradanin iradesinden baskasi degildir !

o irade gercek iken iradenin tecelli oluyor olmasi hayal iledir !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gercek olan tek sey

hayaldir : )

ruyadayken ruyada oldugumuzu soyleseler bedenimizin basla bir alemde komada oldugunu soyleseler de inanmayiz ; 

tam o anda uyanicagimizi soyleseler de inanmayiz ama bunun uzerine uyandigimizda son derece emin oldugumuz ruya alemi bizi yaniltmis gibi gelir ;

o halde bu dunyadaki hayatimizda ruhumuzun baska bir alemde sessizce bi cesit koma halinde hazir bulunmadigina asla emin olamayiz ! ... bu dunya asil yasam sahasi degildir aslinda gercek degildir ;

her gercek olmayan yani her sahte olan sey gibi bu dunya da gercekmis gibi gorunmesi ile on plana cikar ! sanki gercektir de ..

bu konulara girerken kendimden gectigimi itiraf etmeliyim ; kisacasi gercek olan tek sey yaradanin iradesinden baskasi degildir !

o irade gercek iken iradenin tecelli oluyor olmasi hayal iledir !

Anlasildi gercek ile hayali ayird edemeyen bir beyne bir sey sormanin da bir anlami kalmiyor zaten.

Sen ruyada yasamaya devam et, yalniz dikkat et herhangibir fiziksel temasi hissedersin. O pek hayale benzemez.

Ayrica sen bosver bu dunyayi bosuna ugrasma. teki dunya icin yatirim yap. Yana yana akillanirsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kisacasi hepimiz golge varliklariz asil gercek olan Allahtir

biz asansordeyken ; otobus beklerlen ev islerine daldigimiz zaman tam anlami ile yasayan oluler haline geldigimizn asla farkinda olmayiz .. biz gercekten golge varliklariz ..

Vallahi seni bilmem de ben golgem ile birlikte varim.

Sen bir golge olarak yasa da, dikkat et araba ezmesin. Hani olur ya "golgeyi araba ezmez" diye dusunebilirsin. Dogrudur da, araba golgeni degil de, seni ezer. Ama sen bu farki algilayamadigina gore, ezilme tehliken var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eeee begenmedin konuyu kivirirsin iste oyle :D

Sen ruyada yasamaya devam et, yalniz dikkat et herhangibir fiziksel temasi hissedersin. O pek hayale benzemez.

seni hipnotize etseler ; eline kor vericeklerini telkin etseler ama eline buz verseler ;

sen o gerceklik saplantisi ile elinin acidan paramparca oldugunu kesin olarak hissedersin !

iste bu da ruhunun uyuyor olmasindan kaynaklanir ... gercek mutlak olarak imkansizdir ! bunu anlayabilecegini sanmiyorum

cunku senin derin ruhsal korkularin bazi seyleri kabul edemez etse bile icine kahir verir o senin kaldiramazsin sen .. ben bunu kesin olarak eminim :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eeee begenmedin konuyu kivirirsin iste oyle biggrin.png

seni hipnotize etseler ; eline kor vericeklerini telkin etseler ama eline buz verseler ;

sen o gerceklik saplantisi ile elinin acidan paramparca oldugunu kesin olarak hissedersin !

iste bu da ruhunun uyuyor olmasindan kaynaklanir ... gercek mutlak olarak imkansizdir ! bunu anlayabilecegini sanmiyorum

cunku senin derin ruhsal korkularin bazi seyleri kabul edemez etse bile icine kahir verir o senin kaldiramazsin sen .. ben bunu kesin olarak eminim biggrin.png

Ben senin gibi parapsikoloji ya da sozde bilim inanclilarindan degilim.

Vallahi olmayan ruhun neyi hissettigi de hic onemli degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi seni bilmem de ben golgem ile birlikte varim.

Sen bir golge olarak yasa da, dikkat et araba ezmesin. Hani olur ya "golgeyi araba ezmez" diye dusunebilirsin. Dogrudur da, araba golgeni degil de, seni ezer. Ama sen bu farki algilayamadigina gore, ezilme tehliken var.

e tabi ki var .. buna zit bisey soylemedim ki :D

ruhun yapisi ile bedenin yapisi ayridir ; sana gore ruh yoktu di mi bak senle anlasmak imkansiz hale geldi artik ..

mustafa sandalin sarkisi gibi

malesef ruhu yok :D)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben senin gibi parapsikoloji ya da sozde bilim inanclilarindan degilim.

meseleyi gene anlayamadin

parapsikolojiye inansan da inanmasan da

senin hipnoz altinda iken yedigin en aci sogan sana elma gibi tatli gelicektir .. 

olay bu : ) ve gercekten ne yedin diye sorucaklar sana sen de elma yedim diye direticeksin ...

biggrin.png halbuki sogan verdiler sana ..

hz, ibrahimi de atese atiyorlar ama ates onu yakmiyor ! ayet var ;

biz atese onun icin esenlik ol dedik ve o Onu yakmadi (Kuran)

isin dogrusu ates asla soguk olmaz ama kisinin algisinda bir soguk hissiyat yaratir ! bu bilimsel olarak dogrulaniyor mu  DOGRULANIYOR !

bitti : ) tipki eline kor veriyorum diye hipnotize ettigimiz birinin eline buz versek daha elinin gercekten yanmasi gibi ... yapilan deneylerde ellerinde yaniklar cikan deneklere bile raslanmistir !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

e tabi ki var .. buna zit bisey soylemedim ki biggrin.png

ruhun yapisi ile bedenin yapisi ayridir ; sana gore ruh yoktu di mi bak senle anlasmak imkansiz hale geldi artik ..

mustafa sandalin sarkisi gibi

malesef ruhu yok biggrin.png)

Bilmem ben seni uyarayim da, sen yine ezilme. Cunku ezilirsen arkandan "kaderi boyleymis" demesinler.

Hani bir sarki var ya;

"Kader boyle imis, ne soylesem ne soylesem ne soylesem bos" :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

meseleyi gene anlayamadin

parapsikolojiye inansan da inanmasan da

senin hipnoz altinda iken yedigin en aci sogan sana elma gibi tatli gelicektir .. 

olay bu : ) ve gercekten ne yedin diye sorucaklar sana sen de elma yedim diye direticeksin ...

biggrin.png halbuki sogan verdiler sana ..

hz, ibrahimi de atese atiyorlar ama ates onu yakmiyor ! ayet var ;

biz atese onun icin esenlik ol dedik ve o Onu yakmadi (Kuran)

isin dogrusu ates asla soguk olmaz ama kisinin algisinda bir soguk hissiyat yaratir ! bu bilimsel olarak dogrulaniyor mu  DOGRULANIYOR !

bitti : ) tipki eline kor veriyorum diye hipnotize ettigimiz birinin eline buz versek daha elinin gercekten yanmasi gibi ... yapilan deneylerde ellerinde yaniklar cikan deneklere bile raslanmistir !

Iste bir mantiksizlik daha. Insan etinin ateste yanmamasi. Sakin deneme yanarsin cunku.

Cunku senin bu inancini bakarsin biri su istismar etmek isteyebilir, benden sana bir arkadas nasihati.

Ha unutmadan, diyojen demis ki "golge etme baska ihsan istemem" sence ne demnek istemis, acaba!

Bir de Sokrates "Aciklanamayan hayat, yasamaya degmez", demis. Neden ola ki!

Ustelik metafizigi insanoglunun basina bela eden ve tarihte yasamis ilk peygamber olarak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrica konu hipnotize degildir, bilimsel olarak beyinin uyarisi yoksa his te yoktur. Hic lokal anastezi olmadin mi, yani bir bolgenin uyusturulmasi ve oraya aci verilmeden mudahele edilmesi. Burada uyusan beynin iletecegi sinirler ve uyarilardir. Kisaca beyin yok ise zaten his de duygu da yoktur. Insanoglunun bes duyusu bile beyindedir, hani Kuran kalpte ariyor ya, iste o. Organlar sadece his ve duyguyu veren aracilardir.

Goren goz degil, beyindir. Goz sadece beynin gorme islevini organ olarak yerine getirir.

Bunun en guzel ornegi "bakar kor" terimidir. Cunku bakan gozun gorebilmesi icin, beynin oraya odaklanmasi gerekir.

Baak sana yine bir oyku anlatayim.

Iki arkadas yolda yuruyormus ve biri digerine "gordun mu?" diye sormus, o da "gormedim" demis ve arkadasi neyi gordugunu aciklamis. Yine "gordun mu?" diye sormus ve yine "gormedim" yaniti almis ve bu boyle otekini biktirana kadar surerken, iyice bu sorudan sikilan kisiye arkadasi bir daha "gordun mu?" diye sorunca, sirf kurtulmak icin ve sinirle "gordum, ne olacak?" demis. Bunun uzerine digeri "madem gordun de neden bastin o b.ka!" demis. rolleyes.gif

Gordugun gibi gozun bakmasi baska, beynin gozun bakmasina odaklanarak gormesi baska.

Ha bu arada kalbin beyin gibi bir islevi yok. Bence biri Kuran'inizi duzeltsin. Ayrica erkek menisi belden de gelmiyor.

Gerci 1400 yil onceki bir kitapta bugunun bilim duzeyinin beklenmesi zaten mantik disi da; artik bazi seyler iyice siritiyor, birileri su Kuran'a reform getirsin, caga gore yenilesin. O zaman belki inanirligi biraz artar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

baslik - gercekte tanri yoktur

gercekte tanri yoktur diyen kisi

gercekte ne vardir sorusunu bile yanitlayamaz : ))

ona gore tesaduf hukum surer .. normalde bi arsada 3 tane tuglayi ust
uste gorse bunun tesadufen ust uste konmayacagini iyice bildigi halde

tesadufun tum raslantisalliklarindan kendine harika bir evren modelini cikartip almayi cok iyi kivirir !

en basit anlatim ile %1 olasilikla meydana gelen bir akilli yapi %99 oraninda tahribata acik bir haldedir !

%1 lik olasiliklar trilyonlarca kez kasitli olarak cark etmelidir ki
ve hatta geri kalan %99 luk raslantisal tahribat gucu surekli akilli
yapilari her defasinda dogal olarak bozmalidir ki tesaduflerin hicbirseyi meydana
getiremeyecegi matematiksel olarak dogrulanabilsin ...

ama oyle olmuyor ! iste bu duzende bir israr ve kasit kendini belli ediyor !

bunun arkasindaki organizasyon ve iktidar gucune biz inaniyoruz ! akil ve mantik bunu gerektiriyor ;

ama adamlar bunu yok saymak icin bilime maymunlari ve tesadufleri iyice telkin edip bir de bunu ortbas ediyorlar ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

baslik - gercekte tanri yoktur

.

.

.

Dogru o da senin giibi gercek ile hayali ozdeslestirirse olacagi odur. Bahsettigin "o" kimdir bilmiyorum ama; burada olmayan birinin giyabinda konusmak pek etik degildir.

Akil ve mantik onu gerektirmiyor. Akilve mantik sadece gozlemledigini degerlendiriyor ve okuzun ardinda buzagi aramiyor.

Gorunen tek kel fizik otesinin ne akla ne mantiga uymadigidir.

Iste insanoglu akli boyledir. Kendi ortaya attigi mantiksizliga kendi bir mantik kilifi bulur.

Allah'inizin mekan ve zamandan muaf olmasi gibi. Buna inanan bir kisinin sosyo-psikolojik sorunu vardir.

Cunku boyle birseyin olabilme olanagi mumkun degildir. Zaten o yuzden de bir temele dayanmayan inanctir.

Pardon, korkuya ve suru psikolojisini dayanan inanctir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

en çok neye üzülüyorum biliyormusunuz yaşadığım sürece hiç bir şeyi ispat edemiyeceğime .bir müslümanın ve bir ateistin neden faklı mantığa sahip olduğuna arada kalanların bende dahil tost gibi ezilip psikolojik olarak etkilenmesine hayatın bir gerçeği varsa asla bulamayacağıma .neden savaştığımıza bir insanın savaştan nasıl bir zevk aldığına neden algılamadığımıza neden seçim hakkım olmadığını algıladığıma..neden kader olgusu altınd a ezilip yok olduğuma..NEDEN SADECE KUTSAL KİTAPLARIN TANRıDAN BAHSETTİĞİNE? neden? yaratıcının kutsal kitaplar dışında bilgi vermemesine neden tanrının sürekli din deyiştirip sabit bir din yaratıp herşeyi açık olarak belirtmemesine şüpheyle yaklaşmakta olup..neden tanrının her kaos sonrası fikrini deyiştirip.çorap deyiştirir gibi din deyiştirmesini anlamam imkansızdır. ve mantık dışıdır..anlıyormusunuz?tanrı yoksa ne var gibi basit bir soruya cevap verememek ve bilinmeyenlere doğru ilerlemek çok anlamsız.koskaca evrenin  tesadüfe bağlamak en mantıksızı bence yani bunu için ne müslüman olmaya gerek var nede ateist olmaya araştırıp bulunabilecek bir olguysa şimdiye kadar çoktan bir ipucu bulunması gerekmezmi?bir güç olgusu evreni amaçlı veya amaçsız şekillendirirken insanların onu algılaması nasıl olmalı işte bu bilinmeyenleri çözdüğümüzde.benimde inancım şekillenicek biliyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tanrının mantığını birazdan vericem örnekle bağdaştırdım yorum sizin tabiki ben bir programcıyım bir program üzerinde çalışıyorum o programı kendim kontrol etmem için ona bazı özellikler kazandırmam gerekiyor.örnek vermek gerekirse programın ara yüzünü programın dilini programın hangi şartlarda çalışıcağına programın hangi amaç için kullanılacağına ve hangi şartlara uyum sağlıyacağına ve aynı zamanda programın hangi işletim sisteminde daha uyumlu çalışacağına programın raf ömrünün ne kadar olacağına ve ne kadar güncel kalıcağına programın açma ve kapanma saatlerinin nasıl olucağına.programın maximum ve minimum matemetiksel olarak kaç sayı hesaplayabildiğine..ve en önemlisi o programı tasarlarken belli bir plan içerisinde bu planın zamanla en iyi olabilmesi için deyişikliğe uğrayabileceğine,bir insan olarak ben karar verdim.yani ben o programın tanrısı oluyorum..fakat o programda veremiyeceğim tek bir eksik var .oda duygular ve hisler evet.duygular ve hisleri hiç bir programa veremessiniz..işte aradaki en büyük farkta bu zaten bir insan tanrıdır..maddeye şekil verebilir..fakat hammadeyi  yaratan tanrıda insana şekil verebilir..bir insan asla hammadeyi yaratamaz..en büyük farkta bu sanırım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.