Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

GERCEKTE TANRI YOKTUR

Romantik_Sovaylye

Önerilen İletiler

Bir canlı türü olarak insan, politik türeyen Tanrı fikrinden daha yararlı ve empatik duygularla iyi işler yapıyor bu dünyada. Yalnızca insan canlısını değil, yeri geldiğinde dünyadaki tüm canlıları gözeten uygulamalara haizdir insan. Tanrı, insanın bu becerisinden yoksundur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence mantık olarak 1 konuda haklısın oda tanrı insanın aklına ve yaşamına mudahale etmıyor bu çok acık ve net. bu konuda senınle aynı fıkırdeyım. bir insan bu evrenın içinde tanrıdır. ve asla kaybetmez ama tek bir sartla yaratılıştakı fiziksel baglamları kötü akıl ile birleştirebilr ve bir kaos yaratır. oda savasları ve adaletsızlıgı ve kötülüğün anlamını oluşturur. buda bizlerı aslında canlı ve düşünen gelışmış hayvanlar olarak sorgulamak zorunda kaldığımızı ispatlar . aslında bu yasam aklımızı yeterınce kullnırsak bizlere tanrının aslında senınde dediğin gibi hiç bir işe yaramadığını  ispatlar ispatlamakla kalmaz ve iyilere acı ve şiddet olarakta yansır. ben aslında canlı denılen kavramın ne olduğu konusunda  tam karar veremdım canlı dedıgımız organlarmı yoksa organları kontro leden tanrımı? eger organları kontrol eden tanrıysa gerçekten o zaman biz neyiz???

Bir canlı türü olarak insan, politik türeyen Tanrı fikrinden daha yararlı ve empatik duygularla iyi işler yapıyor bu dünyada. Yalnızca insan canlısını değil, yeri geldiğinde dünyadaki tüm canlıları gözeten uygulamalara haizdir insan. Tanrı, insanın bu becerisinden yoksundur.

kalpkirik.gif kalpkirik.gif kalpkirik.gif sinirli.gif sinirli.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

herkesin asagi yukari ortak bir noktasi vardir ( TEK TANRI )tek tanri var ise neden herkes tanri yi tasvir ediyor ve neden farkli yasiyor. sayet o tanri hepinizin tanrisi ise neden bu kaos.biri bana icindeki tanri yi anlatsin !!!

Asıl soru şu kardeşim bu kadar kaosun nedeni tanrı mı?

Insan yapısı olarak somurmeye, Çalmaya ve zulüm etmeye mahkumdur. Suriyede amerikanlının biri çocukları öldürsün sonra tanrı niye bu adamı yarattı diye soruyoruz. Savaşlara karşı bir etkinligimiz yok sadece yerimde mırıldanıyoruz. Bu br fiili eylemde bulunmuyordu karşılığında da tanrıyı sucluyoruz .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birileri zengın yaratılırken birileride fakır yaratılıyor sence bu özgür irademı? tanrı neden bana sormuyor ben zengın yaratsın sonrda sınasın ne? değişti hiçbirşe ydeğişmedı bak gördunmu? .. özgur irade ve kader yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düşünsene bir adam amelıyata giriryor ve narkoz veriyorlar akıl yok oluyor ve o adamın bacagın kesiyorlar ve o adam içbirşey hıssetmıyor sence o adam canlı bir varlıkmıdır? akıl yoksa sende yoksun asla unutma... akıl rıhtur ruhta akıldır akıl bilçtır bilncın kaynagıda tanrıdrr aaaaa bak gördunmu baska birşe ydaha ispatladım oda.. biz insanların aklı bile kontr olediliyor..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

all ispatmı? istoyorsun bende bol bol var   1000 yıl öncede leptoplar ve aypotlar ve karsıt madde ve özellıkle lazer sistemı ve configirasyonu mumkun değildi sanıırı msen 1000 yıl öncekı akıl ve mantıgı nı kullandın yanı şöyle adüşün 2017 yılındayız sen 3017 yılında yasıyan biriyle konusşan ve zama nmakınasına binsen konustuğun kişi senı deli zanneder ve senden uzaklasırdı tıp 1400 yıl önce olduğu gibi . şimdi peygamber olmamasının ası lnedenı psıkılojık ve delılık ıcguduyle yasıyan zihnıyetın modern hayatta... nasıl yok oldugunun ispatlanmasıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana örnek veremem ama sana şunu garant ıedebilirım cekım ysaları ve kuantım fiziki yasaları ve bu akıl varoldukça er ya da geç insanlık zaman makınasını icat edicektır. düşünsene zamna makınasına biniyorsun birde serı uretım yapılır büyük olasıkla işte ozaman biz fakırler bile alabiliriz. ve aldığımızda ben 77 milyon yıl gerıye gittiıgımde o yasamı görmuş olucam ve daha sonrada 1 milyar yıl sonrasına gidicem v herşeyı görucem belkıd sıradan bir olay gibi olucaktır. o zamanlar teknolojı farkındamısn?  ilerlıyor geriye gitmıyor.))) 1000 yıl önce elımde leptop ya da note 4 ile gezsem bana tanrı tanr ıdiye taparlardı..)))) demekkı  tanrı okadar güçlu ve aklı kaynagı birikı herşeyı ayarlamış önceden işte burada herşey sona eriyor  özgur irade yok  kıme göre neye göre daha o bellı değil.... 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu yasamda herkes ateist deist agnostik ve inanclılar yanı herkesın bir ortak noktası vardır oda bilinmeyen tanrının ceza ya da ödül kavramının asla çözülemedıgı gerçegidir. inanclılar korktukları için ve cennetı hayal edıp ödül alıcakları için içindekı gizemlı enerjıyı kullnırlar ve asla şüphe etmezler inancsızlarda her zaman sorgulayarak haklı olduklarını ispatlamaya calışırlar burada her iki mantıkla asla gerçegı bulamıyacaktır. nednıde şu bu yasam bizlere gecıcı olarak verildiği için bir gizemdır bir gizemlı bir oyunun içinde yaşıyoruz . anlıyormusn? . düşünsene bir şey ispatlansaydı bugune kadar ispatladığımız şey var ya da yok şimdi şu an 2017 yılında biz bu mantıkla yasıyor olucaktık.. ve ben burada olmuyacaktım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herşey baslangıctır baslangıcta herşeydır sen şimdi aklınla yaptıgın ve bedenınle uyum sagladığın bu görelı yasamın aldığı nzevkın nefretın kının arzuların ve unutların umutsuzlukların hayallerın hayalınde kurdugun herşey... bu dunyaya ait olduğunu düşünerek yasaman senı asla canlı bir varlık yapmıyor. kalıcı olansa yıne aklın oluyor aklınla herşeyi yapabilirsın ama tek bir sartla oda ölüm sonrasına ulaşmak zorunda olduğun gerçegını algılamandır. eger sen bu yasamda akıl canlıdır ölümden sonraklı yasamda yine akıl canlıdır aklın yoksa bedıyle yasıyanların halını görüyoruz. onlara delı diyorlar. cunku düşünemiyor ve yardım edılmeden yasamalrı imkansızdır asıl sana ilgınc gelıcek konuya giriyorum. hayvanlar ve bitkilerde insanlar gibidir düşündüklerını algılarlar ama asıl gerçekse onları düşündüren kaynagı göremezler hissetmezler bu bir programdır tıpkı senın ve benım gibi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak şöyle anlatim sana canlı dedıgımız şey nedir? önce onu anlatı msana canlı denılen varlık tanrıdır zamandan ve boyuttan bagımsız yasar herşeye gucu yeter herşeyi yaratır. ama birşeyı asla yaratamaz. oda 2. bir tanrıyı bak gördunmu? gerçekten hissediyormuusn? sıradan biri olmadığımı? senın sorunun çok basit bir sorun yeterınce zekı değilsın bu gayet dogaldır eger gerçekten zekı biri   olsaydın şimdi anladınmı? canlı ile cansız arasındakı farkları cansız varlıklar sadece akıl ile yasar bir bedenlerı yoktur bir beden sadece ölümsüz olursa bir anlam taşıt tıpkı tanrı gibi düşün. . . ama sana kızmıyorum sana ögretmek istiyorum. bu senın kaderın özgur iraden yok sen bir prıgramsın asla daha fazlasını algılayamazsın sen.. sadece belırlı kurallrla yasar ve ölursun sorguladıgı nala nbir cok dar ve anlamsızdır çunku sonuc odaklı düşünmeyen bir varlıksın... . cansız varlıklar ölümlüdür. ve bir gun kaynaga gerı döner canlı olmanın anahtarıda ölümdür ölüm bize 2 secenek vermıştır. 1. si sonsuz ruhanı yasam 2. sıde sonsuz cansızlıktır. bir secım hakkın yok özgur iraden yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tanrı varmı yada yokmu bilmiyorum ama ben tanrıyı şöyle algılıyorum ve anlıyorum. vicdanen bir sistem yaratıyorsun ve bu sistemın içine insan aklını sokuyorsun. sonrada adaletszılıkler  haksızlıklar ve ölümler oluyor. bunada özgur irade deniyor. sözylesenıze bana. şimdi insanların vicdanen kurdukları adelet kusursuzmuda tanrı böylesıne insan kaderını etkıleyen bir kavramı yıne yarattıgı insanların kaderıne bırakıyor. diyelımkı buna buna yapıcak birşey yok yanlışta olsa dogruda olsa ama şunu asla kabul etmedım ve aslada etmıeycegım. herşeyı önceden bilen tanrının böylesıne sacma sapan bir sınav yaptıgını bugune kadar hiç kımse bana mantıklı bir şekılde acıklayamadı. nednıde şudur. bunun mantıklı bir acıklaması yoktur. bu kadar.. basit..   ben.. tanrının güçlerıne sahip olsaydım. insanları.. yaratıcagıma bir tanrıca yaratırdım ve onunla yasardım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herşeyi önceden bilen bir tanrının sınav yapması bana insancıl geliyor. tanrı madem zamanın dısında yasıyor 1 milyon yı lsonrasını bile şimdi görebilyorken sen hala sınavdan bahsediyorsun. diyelımkı özgur irademız gerçekten var ve 1000 yolla farklı yerlere ayrıldı özgur irademız sonucta tanrı 1000 yoluda görmuyormu? tabiki görüyor. ve sonuclarını biliyor. işte bana garıp gelen kısım bunu şimdiye kadar hiç kimse mantıklı bir sekılde acıklayamadı. özgur irade denılen kavram eger sonuclarını bilnıyorsa özgur riademız yoktur. eger bilnmıyorsa özgur riademız vardır. özgur iradeyı kullanabilmem içn tanrının benım ne yapmak istedıgıımı bilmemesı getekır herşey daha önceden ayarlanmışken özgur riadeden bahsetmek oldukça anlamsız olucaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fizik kuralları yasadıgımız ispatlanmıştır eger fizik kuralları bana kzıtlı imkanlar sunuyorsa örnegın ben ucmak istiyorum yada özgur irademı kullanarak avustralyaya ucarak gitmek istiyorum bu benım en dıgal hakkım öyle değilmi? dahada önemlısı ben ksıtlanarak bir kaderee sürüklenıyorsam bu özgur iradenınde kısıtlı olduğunu ispatlar yaratılış gerçekten varsa yaratılıştakı iy iyada kötü ruh kavramları zaten herşeyi ispatlıyor iy ibir ruhu zorla kötü yapabilrsınız ama kötü bir ruhu zorla iyi yapamazsınız. kötülük her zaman galıp gelıcek ve kötü ile kötü aynı kaderı paylaşıcaktır derin dusunun aslında iyi yada kötü kavramları bile daha önceden yarlanmıştır biz sadece kölelık ve kuklalık görevlerını yapıyoruz bu suan benzer madem özgur irade var nedne öluyoruz madem yasıyoruz neden . sadece görecelı olanları görebilyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizce ölmektemı? özgur iradenın bir parcasıdır kimse bana neden? dogdum yada neden? öluyorum diye sormadı ..eger siz buna özgur irade diyorsanız . yanıldınız çok acık. ve net..sonucta tanrıda herşeyi önceddn bilyorsa sen istedıgın kader özgur iradenı kullan sonucta senın neden yaratıldıgını neler yapabilecegını nedn zamn ölucegını ne zaman dogucanı ne zaman isya nedicegını ne zaman ateist yada farklı bir iannç benımsiyecegını biliyordu .. sınav yapması için bilmedıgı birşey . olma kzorunda o zaman ben bile bu sınava anlam katarım saygılarımla .. bildiği herşey zaten herşeyi anlamsız hale getırmıyormu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence yasamak direnmekten çok ac ıcekmektır bilnçlı akıllar için. . fizik kuralları varolduğu sürece iyiler acı ceker kötülerde zevk alır. bu yasamdan . işte hayatın basit bir özetıdır aslında . uzun uzun yazmaya gerek yok ksa ve net yazıcaksın. bir tanrı var evrenı yaratmış onun dısında bir ispat varsa dinlerım ve tartısırım . kutsla olduğu düşünulen herşey kutsal değildir. kutsallık ilahın gücüdür. farklı birşey ispatlanamz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asıl soru şu kardeşim bu kadar kaosun nedeni tanrı mı?

Insan yapısı olarak somurmeye, Çalmaya ve zulüm etmeye mahkumdur. Suriyede amerikanlının biri çocukları öldürsün sonra tanrı niye bu adamı yarattı diye soruyoruz. Savaşlara karşı bir etkinligimiz yok sadece yerimde mırıldanıyoruz. Bu br fiili eylemde bulunmuyordu karşılığında da tanrıyı sucluyoruz .

pek isenın anlıyacagın dile sorayım o zaman benı daha iyi anlıyacaksı nsevgili dostum...  original.gif laughing.gif . söyle algıla lutfen benım aklım tanrı olmak istiyor. bu aklı yaratn kım? benmıyım yoksa tanrımı? tanrı benım tanrı olmak istedıdıgımı biiliyordu be birgun bunu istedıgımıde biilyordu öyle değilmi? o zaman benı nedne yarattı. buna mantıkl ıcevap verebilen çıkmadı şimdiye kadar beilkı sen verebilırsın....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

onun bildigi halde sınav yapmayacgını anlatıyorum. özgur irade denilen kavram zaten . kzıtlamalıdır. ben özur irademı kulllanamıyorumkı nasıl özgur iraadeden bahsedebilyorsun sen nefes alaıp vermen ın yada bir karar verdıgını düşünüyor ve bunu özgur iradeyle bagdastırıyorsun . vebunu özgur irade olarak algılıyorsun ama asıl gerçese çok farklıdır senın aklını kontro leden sen değilsın senın aklını ve ruhun yaratan senıde kontro lediyor. sen bir kuklasın asık olan bir programsın asık olan üzülen sevinen zevk alan acı ceken bir programsın. özgur iradeyı bilmiyorsun özgur riade tek kelımeyle tanrı gibi olmaktır cünku tanrının aklını kullnıyorsun ço akıl sana ait değil ölünce herşey sona ericek.ayrıca bir tanlısın daha var iyi yada kötü karakterlerıde tanrı belırlıyor. sen istedıgın kadar özgur iradenı kullan iy ibir ruhun varsa iyi ölürsun körü bir ruhun varsa kötü ölürsun bak gördunmu değişme sansın yok bana bir tane örnek gösteremessın kötü dogan biri yoktur o zaten kötüdür ve zamanı gelınce kötülük yapıcaktır. işte senın özgu riade anlayısın bu ne yazıkkı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tanrı bildiği birşeyi denermı? tanrı bildiği sınavı yaparmı? tanrının tanrısal ispatı nedir?  kuran alalhın ispatıysa kuran zaman boyutunda bir madde olduğuna göre ozaman yıldırımda bir maddedır yıldırımda zeusun ispatıdır. bu kadar basit. sonuç kader yok ilahın kım oldugu bellı değildir. ölunce ruuh varsa görucez ruh yoksa babayı görucez. öyle sayfalar dolusu yazman yerıne antıklı bir kac kelıme yetrlıdır. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

yasam varolduğundan beri gözlemledıgım asıl gerçekelr şunlardır . bir aslanı tanrı bir ceylanı yada bir gunuyu yesin diya yaratmış yanı sadıst bir zıhnıyet depğilmidir? halbukı kutsal kıtaplare tanrının vicdanlı bir karakter oldupundan behsediyor. ac oku istersen hiç okumadıgın nasılda bellı oluyor çok kısa kesıcem çünk usen gerçekten zek ıdeğilsın tartısmaya bile değmezsı nsen. ..yasam varolduğundan beri süreklı güçlüler kazanıyor zayıflar öluyor yada eziliyor. süreklı savaslar oluyor. vahsi ve acımasız bir yasam olduğu çok acık ve nettir.. ama kutsal kıtaplar tanrının adıl olduğundan bahsediyor .. sankı tanrıya konuşmuslarda bir kıtaba yazmışlar dahada trajı komık olsansa şuıdur evrenın dıısnda yasıyan tanrının bir kıtapa ihtiyac duyup insanlıga hediye etmesidir.. ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer her şey bizim için yaratıldı, hepsi bizim için varlar dersen, bu başlı başına bir dengesizlik olur çünkü hiçbir şeyin var olma amacı bize yarar sağlamak değil. Bunun örneklerini daha önceki yorumlarda vermiştim. Dünyada nüfus patlaması olması konusuna gelecek olursak; her canlı, ömrü boyunca birkaç tane yavru yetiştirse, ömrünü tamamlayanlar ölse, nüfus dengelenmiş olur zaten. Ama yeryüzünde hiçbir canlı (modern insanlar hariç) birkaç tane yavruyla yetinmez çünkü vahşi doğada yavruların yaşama şansları çok çok azdır. Birçok hayvan türü nadiren ömrü boyunca 3-4 tane yavrusunu yetişkinliğe kadar hayatta tutabiliyor. Zaten bu yüzden hayvanlar ve bitkiler fazla sayıda tohum üretirler, ne kadar fazla yumurtlarsan, o kadar çok şansın olur. ..Tanrı, yarattıkları arasında taraf tutmamalıdır, bir varlığı başka bir varlığın kullanımına sunmak, bizim gibi sıradan varlıkların yapacağı kötü bir şeydir. Tanrı bizim gibi olmamalıdır. Bunların hepsi dengesizliktir... Tanrı, insanları yaratıyor, daha sonra insanları sınava tabi tutmak için çeşit çeşit hastalıklar yaratıp, insanları öldürüyor, daha sonra insanlar birçok hastalığa karşı dirençli olsun diye bağışıklık sistemini yaratıyor ve en sonunda da AIDS virüsünü yaratıp, bu bağışıklık sistemini ortadan kaldırıyor ve insanların soğuk algınlığından bile ölecek kadar zayıf düşmesine neden oluyor! Sanki tanrı bizimle kafa buluyor, adeta bizimle eğleniyor. Ama her şeyin yaratıcısı, mutlak iyilik ve adalet sahibi olan tanrıya böyle bir şey yakışır mı? Kendisinden zayıflarla eğlenmek insanların yapacağı kötü bir davranıştır. Ben, böyle şeyleri tanrıya reva görmüyorum dostum. Bu söyledikleriniz ne dine uygun ne de insan aklına, o yüzden daha geniş kapsamlı düşünmenizi ve makul fikirlerle gelmenizi tavsiye ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

istersen bu alalhının yarttıgı otlardanda bahsedelım istersen yoksa işinemı? gelmıyor bunlarıda anlatsana sadece işine gelenlerı anlatmak sana hiçbirşey kazandırmaz..sevgili baver..fırat... bu 10 adeet ot turu oksıjen ve karbondioksit yerıne zehırl ıazot gazı üretiyor ve ölmemeizi saglıyor.. ..sen buna denge diyorsan git intihat ette bizde kurtulalı msende kurtul..1. Fulya Nergisgiller ailesine bağlı olan bu bitki oldukça zehirli. Özellikle yutulursa, kusma ve ishal ile sonuçlanacak olan yoğun mide ağrılarına sebebiyet verebilir. Yüksek tansiyondan yakınanlar, kalp çarpıntılarına dikkat. Nergisgillerin bu yanı gerçekten tehlikeli ve kesinlikle çocuklardan ve hayvanlardan uzakta durması gerekiyor. 2. Sümbül Sümbüller de yutuldukları taktirde, nergisgillerle aynı rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Bulantılar dikkat çekici. 3. Difenbahya bitkisi Herhalde evlerde ve gittiğimiz mekanlarda en fazla rastladığımız bitkililerden biridir bu bitki. Kaynana dili olarak da adlandırılmasında anlatılanlara göre, yenildiği zaman bünye de yaptığı etkiden ilham alınmış. Tehlikelerine gelince, kökü yenildiği taktirde, damak kabarır ve yanar. Yine hayvanlardan ve çocuklardan uzak durmalı. beyaz-zakkum-cicegi4. Zakkum Bu masum görünümlü çiçek de tehlikeli zehir depolarından. Daha önceleri, yapraklarının çiğnenmesinden ötürü ölüm vakaları kaydedilmiş. Özellikle ölümler, fazla tüketildiğinde de görülmüş. Çocukların pek de yaklaşmaması gereken sevilen bir başucu bitkisi. 5.Zambakgillerin bir üyesi olan bu çiçek, aslında gerçek bir zambak değildir. Hava temizleyici olaraka da kullandığımız bu familya yutulduğu taktirde, dudak boğaz yanmalarına kadar rahatsız edici semptomlara neden olabilir. 6. Paşa kılıcı otu.. Adını keskin kılıcımsı duruşundan alan, komşularda çok rastladığımız bitki aynı zamanda kendini bırakmadan dikey bir duruş sergiler. Eğer yanlışlıkla yutar ve zehrine maruz kalırsanız yukarıda saydıklarımıza göre daha az etkilenirsiniz. Tabii burada görülen rahatsızlıklar yine ağızda oluşan yanma ve bulantı gibi zehirlenme belirtisi için başta gelenler. Az da görülse de, dermatolojik bir reaksiyon da gözlemlendiği olmuş. Hayvanlara gelince ise kusma, aşırı tükürük salgılama ve ishal olarak reaksiyonla kendini gösterebilir. 7.. Aleo vera otu.. Bu bitki evimizde, farklı formlarda medikal faydalarından dolayı bulunuyor olabilir. Eğer bitkinizin jelinden faydalanmak istiyorsanız, dış katmanındaki sarı tabakanın içindeki jele çok da temas etmeden elde edildiğine emin olun. Bu katmanlar, cildi rahatsız edebilir hatta sindirilirse rahatsızlıklara yol açabilir. 8. Kaya sarmaşığı çiçegi Estetik gözükmesinden ötürü komşularımızda, sıklıkla dış mekanlarda karşılaştığımız bir bitki türü. Fakat yenildiği zaman hem insanlar hem de hayvanlar için oldukça tehlike yaratıyor. Nefes zorluğundan, kasılmalara, ve kusmaya sebep olabilir. 9. Ortanca çiçegi... Ortancayı yerseniz, mide kırampları, uyuşukluğa, ishalden komaya kadar semptomlar zehrin etkisini gösterebilir. 10. İris çiçegi Hayvan ve insanlar için geçerli olarak yenildiğinde çok da sevimli olmayan bir diğer bitki de iris. Bulantı, kusma ve mide krampları, ateş ve ishal görülen zehirlenme belirtilerinden.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

en büyük yalan dinlerdir onun dısındakı herşey gerçektir.. dinler senın kım olduğunu söylıyemez dinler gerçek olsaydı.. bu dunya cehennem değil cennet olurdu test gerçek olsaydı. .tanrı görecelı olurdu hiç bilmedımız bir tanrıyı sırf bilmiyoruz diye ateist olan birini cehennem atıcaksa bu sadece o tanrının kötü olduğunu ispatlar..anladınmı aslında o kadar basitkı? sadece senın işine gelmıyor...işine gelmıyor cunu kafanda ateistte olsan inançlıda olsan bir tanrı frofılı var ama en buyuk problem bakalım senın inandıgın tanrı mı yoksa benım inandığım tanrımı en büyuk problemse ya her ikiside yalansa bak gördunmuı? yasam bize tanrıyı vermıyor. ası lderın derın düşnmesı gereken sensın birde buraya yazmıssın sen önce kendıne bak .. evrenı çözsen ne olucakkı . tanrıyımı bulucaksın o dısarda bir yerde gizlenıyor . bunu bilmeyenler ya aptaldır yada işine gelmıyordur..bilim dünyasına hakaret diyorsun bende diyorumkı ne bilm nede dinler gerçektır herşey sadece bir similasyondur.. gerçek nedir gerçek tanrıdır onun dısındakı herşey bir gun yok olucak. ya zamnın içnde yasayıp olursun yada tanrı olursun . bir anlamın olur.senın yada benım nasıl bir anlamımız olabilrkı serın düşün bakalım ölumluyuz oglum biz . madem olucez neden yasıyoruz madem yasıyoruz neden. varız. daha bu bile gizmeın korurken sen kımsınkı nesınkı ben kimimkı neyımkı. tanrıyı bulucaz . bu hayatta en iyi bildiğim sey ne biliyormusn? bizler bilmek içn değil bilmemek için yaratıldık bir gun bu sözum tarıhe gecicektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

ne garip değilmi? koskoca ilah önce yahudi dili biliyor ve tevratı gönderiyor. dahasonra yine çok garıp kendı kararını yanlış bulan ilah yine fikir değiştiriyor ve bu seferde aramıce incil yazdırıyor. ve yine çok garıp yine koskoca ilah fikir değiştirıyor.(sankı insanlık ile dalga geciyor) ve yine bu seferde kuranı arapca indiriyor. ve islamı getiriyor. en garibide koskoca ilah kitap indirirken insan alfabesı kullanıyor. koskoca ilahın kendı dili yok dilsiz ve sagır bir ilah olmalı bu. :=))))sonuç: işiğn gerçegi şudur allah tanrı ve yehova yok din yalan. asıl gerçek ilahın zamanın dısında olduğu somut ispatıdır. buda şu gerçegi istesekte istemesekte herkesın kabul etmek zorunda olduğu en buyuk gerçektir. önemlı olan bu gerçegi kabul etmektır ilah kendı işinı kendı yapamıyacaksa melek ve peygamber göndrıcekse sah damarımdan daha yakın olucak ama yinede peygamber göndericekse ozaman ilah olmanın ne? anlamı var!!!!sinirli.gif sinirli.gif sinirli.gif sinirli.gif sinirli.gif sinirli.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evren labiterenttır . ve bukulur . ışık hızın asarsan evrenı bukersın ve. paralel evrene gecersın ama yine geldıgın yere gerı dönersın . bu kuranda yazmaz çünkü ilah akılda ve mantıkta yazar. yanı insna iradesi .dinlerle bagdasır . ilahla insna iradesı asla bagdasmaz. ilahın kendı iradesı . herşeyı belırler işte bu yuzden senın yada benım özgür irademız sadece kuralalrı ve sonucları bellı olan kader scalasını etkıler asla dejavu olamaz sadece . farklı yollara ayrılsa bile sonuçta yine kaynaga geri döner buda yanı basladıgı yere ilahın aklına ve mantıgına sonuç olarak yasam bilmekten çok bir bilnmeyendır. herkesın kendı AKLI aynıdır. sadece mantıgı farklıdır. işte bu mantıkta zeka ve kapasıteyı belırler herkes aynı olsaydı işte ozaman . herkesın aynı ilahı olucaktır . herkes farklı oldugu için herkesın ilahıda farklıdır. bunun anlamıda . herkes ölünce üzülücek demektır çünku gerçek dogru sadece 1 tanedir. ispatıda sudur 1 milyar müslüman ve mezzhepler ve ayrı mantık ve düşünceler hristiyanıktada ayndıır mezhepler ve düşünceler. ortada 4 din ama milyarlarca farklı din vardır. buda benım her zamankı gibi haklı olduğumu fazlasıyla ispatlıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.