Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

GERCEKTE TANRI YOKTUR

Romantik_Sovaylye

Önerilen İletiler

son olarak  merhaba arkadaslar ben allah ve tanrıya müslümanlardan ve ateistlerden daha gerçekçi yaklaşıyorum nedenıde kurdugu sistemdır.olaya birde bu acıdan bakarsanız en azından ölmeden önce allahın ve tanrının kurdugu sistem insanı karumaktan çok zayıf ve gucsuzlerı acız bırakmaktır. bunu anlamak için bir arastırma yaptım ve carpıcı sonuclar elde ettım. dunyanın varolusundan itibaren dinlerden önce ilk insanlıgın baslangısından itibaren sistem geregı zayıflar aclıktan ölmuş ama gucluler her zaman saltanatını sürmüştur.şimdide aynı sistem devam etmektedır ve sonsuza dekte devam edicektır.evren dedıgımız sistemde sonsuza dek varolucaktır.ama insan dedıgımız gelışmış hayvan formu tasıyan dnalar birgun yerını farkl ıbir ture bırakıcaktır.bunlar öneml ıdeğil önemlı olan dinlerd belırtılen allah ve tanrı imajının asıl gerçeklıkle bagdaşmadığının gerçegıdır. hemde çok acı bir gerçektır.şimdikı sistemde yıne aynı düzen vardır. milletvekıllerı birbirinı dover biri biriının bacagını ısırır ama cezası yoktur onlar alalhtır tanrıdır.şunu çok iyi anladım allah ve tanrı güçlüleri seviyor ve kolluyor. milletvekılerının yaptını sıradan bir vatandas yapsaydı en az 2 yıl hapıs cezası alırdı. birazcık gerçekcı olun bırakın bu iyi allah ve iyi ve merhametlı tanrı masallarını.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tanrı ve allah herşeyi önceden biliyor değilmi? bu ispatlandı. tanrının yarattıgı bir insanı ele alalım bu insan zaman makınasını icat ediyor ve geçmişe ve gelecege giderek tanrının ve allahın gördüğü herşeyi . çok net görüyor.. ne olucak şimdi hani ?sadece tanrı herşeyi bilebilirdi. teknolojı ilerledıkçe gelecegın asıl tanrısının insanoglu olduğunu söyleyebilrmiyiz.burada şunu ispatladım tanrı ve allah ölümsüz olabilr. ama insan ruhuda ölümsüzdür. tanrı ve allah herşeyi bilyorsa gecmısı ve gelecegı insanda herşeyi biliyor demektır.buraya dikkat edın lutfen eger insan ruhu tanrı olmasaydı ölünce sonsuza dek yok olurdu. eger insan ruhu ölümlü olsaydı asla varolmazdık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan ruhu tanrıdır işte ispatı ruh mıstıksel boyutta sizi evrenın içinde kontrol eder. sistem böyle yaratıldı ruh harıç herşey yaratıldı..ruhunuz sizler ölünce özgur kalır tanrı ruhunuz esır almıştır siz insanlar zayıf tanrısınız ölümsüz olabilrsıız ama yaratmak için güçlü bir tanrı olmanız gerekır. ve guclu her zaman kazanır tanrı güçlü olduğu için kend ıyarattıgı fiziksel zaman baglı olarak çalısan sistem holografık.. evrende tek bir kural gecerlıdır. güçlüler her zaman kazanır. vicdanı ruhlarda her zamn kaybeder. işte baska bir ispat daha bu yazıya fazla odaklanmayın sadece şimdi yaşadıgınız sistemı sorgulayın yeter.evet yanlış duymadınız tanr ıevrenı yaratmadan öncede siz insan ruhu zaten ebediyen vardı. ama evrenı yaratan tanrı sizlerın ruhunu esır aldı ve evrenı yarattı. evren yaratılmadan öncede vardınız sonsuza dek varolucaksınız. ama tek bir şartla oda siz insanlar yasadıgınız sürece tanrının mistiksek kontrolu altında olucaksınız. ruhunuz asla özgür olamıyacak. fiziksel yasalar sizlerın hak arayısınızda sizlerı engellemek için yaratılan gizemli bir sistemdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çiftsel düşünce anatomısı bakalım ne kadar zekısnız sizin sınırlarınızı sonuna kadar zorlarım.aklınız ve ruhunuz hısseder..

1: tanrı neden? tanrı evrenı yarattıcı içn

2: tanrı neden? herşeyı biliyor.( evrenı yarattıcı içn herşeyı biliyor. )

3: tanrı neden? güçlü gücün kaynagı olduğu içi ndeğil en guclu ruh olduğu için. evet yanlış duymadınız tanrı denılen kavram zaman boyutu ve zamansızlık boytunda dahıl en guclu ruhtur.

4: tanrı neden? insanları yarattı.. bu olaya insancıl bakıldıgında insan aklı bunu yanlış algılayabilr. buda asıl gerçegı görmemıızi engeller yanı tanrının akıl oyununu.

5: tanrı neden? insan ruhuna ihtiyac duyar (evrenı yaratmak için )

6: tanrı neden? insna ruhuna derın acılar cektırır( evren yaratılmadan önce insan tanrıydı ve tanrıyı çok kızdırdı tanrıda intıkam almak için evrenı yarattı çünkü insan ruhuyla başka bir sistematık sekılde zamandan bagımsız oaln insan ruhuyla asla. basedemezdı

7: tanrı neden? kusurludur? (tanrı kusursuz olsaydı insanogluna asla acık vermezdı. göreceli evren modelı yerıne yine aynı sıstem olan görecesız bir sistem oturdurdu. buda insanların onu daha iyi ve daha gizemlı bulmasını saglar böylece insanoglunu bir arayısa iterdı. sistem daha saglıklı olurdu. insanlar sacma sapan sistemler kurmaz gerçek ilahın amacına odaklanırdı...

SONUC ANATOMISI

1: tanrı daha iyisini yapabilrdı. afrıkadakı acları doyurmak gibİ
2: tanrı daha iyisini yapabilrdı. 9 ay 10 gun yerıne anında anında yaratırdı.
3: tanrı daha iyisini yapabilrdi. insan ömru 80 yıl yerıne 800 yıl olabilrdi.
4: düşÜnsenıze her zAman daha iyisini yapamayan bir tanrı nasıl? olurda mukemmel olabilr. !!!!!!!:....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba çok zekı müslümallar bugun sizlere neden? islamdan ayrıldığımı anlatıcam.kuranı acıp bastan sona okudugumda alalhın hukmunun katı ve sonsuz olduğu yanı son karar olduğu anlatılır. allahın haksızlıklara karsı tek ve en anlamlı hakım olduğu kuranda anlatılır durur.ama burada bir garıplık vardı .hemde ne? garıplık sizin zavallı aklınıza şöyle anlatayım. bu yasamda dunyanın en kötü insanıda olsanız sizi insanlar değil sadece allah yargılar.. bu yuzden hakımlere savcılara avukatlara gerek yoktur. yasamda yaratıcının mantıgıdır bu.dahasonra şunu çok iyi anladım. madem allah herşeye karar veriyor.insanları farklı bir amac için yarattıgıda çok acıktı benım için.şimdi buraya odaklanın ve derın düşünün bir canı suc işledı insna öldurdu yada birine tecavuz ettı.onu hemen yargılarlar değilmi? en agır cezayı verırler.pekı allah ne? işe yarar. olaya bu acıdan bakmayı hıç denedınızmı? gerçek islamda yalnızca hukmu allah verır ayetınıı hiç okumadınızmı?* eyyy müslümallar. şimdide ispatlama zamanı,allah dileseydı ilk yarattıgı andan itibaren insanoglunu yargılamak için hakım ve savcılar yaratırdı aam allah ne yaptı kaos yarattı. ilk yaratılan insanlar birbirlerını öldürdü yylarca tecavuz edildi masumlara lanetlı allahınız..milyonlarca yıl nerdeydı bunlara tecavuz edilrken allahınızın aklı basına son 5000. yıldamı geldı? (yahudo hrıstıyan muslumal)madem allahınızı bu kadar çok seviyorsunuz hiç düşünmedınızmı? bu yasamda cezasın verdıgınız.insanların belkıde sonsuza dek cehenemde yanıcak iken onlar cezasını hakımler avukatlar savcılar verıyor. pekı allah bunları görmuyormu?ne olucagını size söylıyım. allah o katıli affedicek ve ve cennete gidecek sonsuza dek.o katıle ceza verenlerı yanı hakımlerı savcıları ve avukatlarıdacehenneme atıcak hıç süphesız öyle değilmi? alla hdemıcekmı??* eyyyyyy kullarım sızler kım? oluyorsunuzda gerçek islamın kurallarını karsı gelıyorsunuz. bence allahınız en çok buna kızıcak benden sizleree uyarı ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BANA TANRININ SINAVI EGER GERÇEK MERHAMETLI VE VİCDANLI ALLAHSA OLDUKÇA MANTIKLI GELİYOR AMA KURANDA ANLATILAN ALLAH HERŞEYİ ÖNCEDEN BİLİPTE SInAV YAPMASI İŞTE ASIL BURASI BANA ÇOK MANTIKSIZ GELIYOR. DÜŞÜNÜNÜN BİR İNSAN E 5 ÇIKIPTA BİR ARACIN ALTINDA KALIP ÖLÜCEGİNİ ÖNCEDEN BİLSEYDİ YİNEDE OGUN E 5 ŞE ÇIKARMIYDI. koskoca tanrı hiç yapmazdı öyle değilmi? DERİN DÜŞÜNÜN. BU İŞTE BİR GARIPLIK VAR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kahkaha.gif w00t.gif insanlar cehennemde ates oldugunu zannediyor en cok buna gülüyorum :)))))yahuu arkadaşlar geri zekalımısınız? cennt ve cehenennem evrenın dısındadır yanı farkl ıbir boyutta zamandan ve mekandan tam bagımsızdır. hala o taş kafalarınız almıyormu? bunu :)))) zaman yoksa ateşte yoksa zaman yoksa cennette yok cehennemde. yalnızca tanrı olan iinsan ruhu var.insan ruhu tanrıdır. hem ateş denılen fiziksel bir olaydır. fizik yasalarıyla calısır. evrenın dısında fizikl kanunları yoktur yalnızca ruhsal kanunlar vardır bunları sizlere alıştıra alıştıra söylıyecegım..)))))))))kahkaha.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba herkese buraya çok kalıtelı ve oldukça sağlam ispatlarımla tartışmaya geldim ben bir agnostıgım asıl konuya giriyorum şimdi müslümanlar hrstiyanlar allahın ve tanrının kitaplar ve peygamberler gönderdiğine inanıyor.ateistlerde olmadığına inanıyor ama hem müslüman olsun hemde ateist olsun inandıklarını yalnızca akılla ispatlıyorlar halbukı ispat çok farklı bir olgudur.biz agnostıklarde bilinmeyen ve yaşadığımız sürecede asla bilemiyecegimiz bir ilaha inanıyoruz.lütfen arkadaşlar saygı ve sevgi çercevesınde tartısalım ama ispatlarla tartısalım. ben müslüman olsaydım evrenın dısında olan bir ilahın yazdıgı kitabın söminede yanıcak kadar acız olduğunu gördüğümde. inancımın hıçbir anlamı kalmaz.ateist olsaydım evrene baktığımda ateistlıgmın bir anlam kalmazdı. yanı sizler sınavı ispatlamıyorsunuz sadece aklınızı ispatlıyorsunuz aklınızda ilahı ispatlamaya yetmıyor .buda en buyuk ispat.ilahı herkes farklı ispatlıyor ama ilah 1 tane bu gerçegı herkes biliyor.aam yınede inadına herkes farklı ilah pesinde ama şunu asla unutmayın 1 ilah var ve sadece bir mantıgı vardır. saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bazı temellere dayanır inanç eğer bir denge var ise bu tanrı olabileceği olasılığı çok fazladır ben inanç besleyen biriyim ama inancım var diye bu sadece benim bildiğim yada doğru sandığım şey olabilir asla var mı yada yok mu diye kanıtlayamam ispat ile ama bir mantığa dayanır var olabileceği yani kısaca herkes benim bildiğim en mantıklısıdır diyor kimse bir yere varamıyor bu ister en okumamış olsun ister bir ordinaryus hiç fark etmeyecek

iyi sohbetler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇİFTSEL DÜŞÜNCE ANATOMİSİ:...

ateist: tanrı kesınlıkle yoktur.

deist : bir ilah vardır ama dinler kesınlıkle yoktur..

agnostık: bildiğim herşey hiçbirşey bilmediğimdir 1f642.png:))))

determınıst: herşey enerjı ::

panteİST ..evren tanrıdır..

müslüman: allah birdır muhammed peygamberdır. şerıat vardır.

TANRI ŞÖYLE DER İNSANOĞLUNA:.. ÖLÜNCE HEPİNİZİN HAKSIZ OLDUĞUNUZU HEPİNİZ GÖRÜCEKSİNİZ MERAK ETMEYİN?.))))))ÖLÜM BUNUN İÇİN VAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

müslümanlar merhaba sevgili allahınız kurana islamı secen ve müslüman olan bir insanın cennet ve cehennem yerine reenkarnasyonla tekrar yartılması ve yeni bir hayat bulmasını isteseydı. buğün 1 milyar müslüman asla islamı seçmezdi dahada önemlisi buğün 7 milyar insan müslümanlıga hrıstıyanlıga ve yahudiliğe düşman olurdu.. bu ne? anlama gelıyor anlatım..sizler allaha cenneti ve cehennmemi verdiği için müslüman yada hirstiyan oldunuz. yani korkudan sectiniz bu inançları.. korkuyorsunuz. korktuğunuz için islamı sectiniz yada hrıstıyanlıgı.korktuğunuz içn .namaz kıldınız içinızden geldiği için değil.kokktuğunuz için oruç tuttunuz.. korktuğunuz için .hacca gittiniz. sizler allahtan ve tanrıdan değil aslında onun verdiği cezadan kokrtuğunuz için islamı ve hrıstiyanlığı sectiniz.anlatmak istediğim şu..bu gerçek inanç değildir. gerçek inançta koku yoktur. tanrıya ve allaha güven vardır. eger güven yerine allahtan korkuyorsanız allahla aranızda asla çözülemıyecek bir sorun var demektır..işte gerçek sınav budur. korku sizleri sadece gerçek ilahtan uzaklaştırır.korku sizlerin bu sınavı kaybetmesındekı en önemli nedendır.eger ruhunuzla ve kalbınızle onurunuzla allaha ve tanrıya inanan bir müslüman yada hristiyan asla kötülük yapamaz. asla ateistleri deistleri ve agnostıklerı yanı kısaca kendı gibi düşünmeyenleri asla dışlayamaz. vicdanı agır basardı. buda onu gerçek ilaha bir adım daha yaklaştırırdı.sonuç olarak içinizdeki cennet ve cehennem korkusu varolduğu sürece ,,ilahi adaletin gerçegini bulanlarda yavaş yavaş gerçek ilahın aklını bulmaya başladı kim? onlar bir bakalım işte gerçek ilahla akıl frekansı olarak tanısanlar.

1: ateistler..

2: agnostıkler..

3: deistler.

4 :determınıstler

5: panteist.

6: şamanıst.

bu saydıgım 6 inanç biçiminde insanlar tanrıdan korkmadıklarını ispatladılar. işte gerçek inanç bunlardır ve gelecegin inançlarıda bunlar olucaktır. hiç şüphesiz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyi geceler arkadaşlar o efsane sorumu tekrar soruyorum.... allah şeytanı kötü yarattıysa. neden? şeytan kötü oluyor burada asıl kötü . olan kötülüğün kaynağı ve yaratıcı olan allah değilmidir? allah dileseydi şeytanın rölünü bir meleğe değilde bir insana verseydi . ve o insan müslüman olsaydı allah sıf müslüman diye cehennemde cezası bitti gün onu cennete koyucaktı hiç süphesiz... değişen hiçbirşey olmazdı. öyle değilmi? ben bir programcıyım yazdıgım kötü programlar iyi.. programları yok ediyor. ve sonunda hiç iyi program kalmıyor.. şimdi yazdıgım kötü programlarmı? suclu yoksa o programları yazan benmı sucluyum? işte allahta böyle iyi yada kötü yaratır ama asla sorumluluk almaz. en buyuk spatıda şeytanı yartmasıdır. sorumluluk sahibi bir ilah olsaydı. hiç süphesiz şeytanı er yada geç affeder ve cennete koyardı. haksızymıyım..allah insanları çok güzel kandırmış hem şeytanı kötü yarat hemde masum ol yemezler. burada asıl masum şeytandır asıl sucluda allahtır .imzamı atarım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NEDEN? BİR ZAMANLAR MÜSLÜMANKEN UZUN ZAMAN SONRA ATEİST YADA AGNOSTIK OLDUK ..İŞTE CEVABI...kuranın 6666 ayetını okuduğumuzda gerçekten zekı akıllı isek şunları farketmemek imkansızdır!!!!

Allah, pis işleri için insanları kullanıyor
Yine Kuran’da görüyoruz ki, Allah, insanları hep birbirine düşürme derdiyle, kendisine inanmayanları, inananlara öldürtme emirleri yağdırıyor. Koca evreni yarattığı iddia edilen bir varlık, insanları birleştirici, yapıcı, sevgi ve saygıya yönelten bir formül üretmeyi başaramaz mıydı? Köleliği yasaklayamaz mıydı? Kadınları cariye (seks kölesi) olarak kullanmanın ve tecavüz etmenin yanlış bir şey olduğunu öğütleyemez miydi? Zengin-fakir arasında denge kurulmasını sağlayarak sömürüleri günah ilan edemez miydi? Tanrı, en azından çocuk istismarını, 50küsür yaşındaki sapkın bir insanın çocuklarla ilişkiye girmesini, pedofiliyi yasaklayamaz mıydı?
Ama bahsi geçen tanrı, domuz eti yemeyi affedilmez saydı!

3.800.000.000 yıllık evrende, dünya’da sadece 3.000.000.000 yıldır canlı yaşamı var. Bu canlılığın da 50.000 yılında bildiğimiz anlamda insan var. Ve sadece son 15.000 yıllık dönemde tanrıya dair izler görüyoruz. İslam ise 1.400 yıllık geçmişe sahip. Geri kalan milyarlarca yıl, tanrının israfı mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TÜRKLERİN GERÇEK DİNİ TENGRIYSE GERÇEKTEN bu şu anlamlara gelır. şimdi türkiyede yaşıyan 70 milyon türkü allah değilde göktanrı yargılayacak. ölünce bu dinde ilah şunlara destekliyor.

1: alkol serbest

2: müzik serbest.

3: namaz kılmak oruç tutmak ve haca gitme yok..

4: cami hiç yok

5: içkı ve kumar serbest

6: şiddet ve tecavuzun cezası suctur..

7: sex yapmak zina . sayılmaz sadece evlılık dısı ilişkı serbesttır..

8: goktanrı inancında ruhanı evlılık vardır. evlendıgın kişi ölmedıkçe . bir başkasıyla evlenmek suctur..

9: goktanrıda dogayı korumak vardır. islam gibi her yerı betonlastırmak çok agır bir suctur..

10: göktanrıda ruhanı ibadet vardır. islam gibi kadın köle değildir aksıne kadın özgurdur. en az erkek kadar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

allah bugun insanlık için hiçbirşey yapmadı evren varoldugundan berı hıçbirşey yapmadı her zaman iyilerın acı cekmesıni izledi kötülerınde zevk alması içinde elınden gelenı yaptı işte gerçek alalh bu kötü ve acımasız psıkopat ve lanetlı bir varlık onu reddediyorum. çünku ben ondan daha vicdanlı bir tanrıyım..bugün allah insanlık için, iyi şeyler yapabilirdi. bu onu yüceltirdi ama o ne yaptı?gizlenerek kötü olduğunu bügünde ispatladı. yarın yenı bir gün olucak ve tanrı yine izlemeye devam edicek. birgün ölücez ama biz ateistler bunu asla unutmuyacaz. bize bu yaşamda acılar çektıren bu ilahın ne? derece anlamsız olduğunu hiçbir güç içimizden söküp atamıyacaktır. sonsuza dek 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dincilerin yalanları çok amatörce Allah bizleri sınav yapıyormuş  bizleri Allah değil kötü insanlar sınav yapıyor. Sınav muhabbetı biz insanları kandırmak için uydurulmuş amatörce bir yalandır. Dincileler kendi kendine çelışkı içindelerdır. Sınav yapan Allah zaten merhametlı ve iyi bir ilahsa gerçekten sınav yaparken vicdanı agır basar ve hemen mudahale ederdı. Ama öyle olmadı ve aslada olmuyacak.. insanlar ölucek insanların ölümunden insanlar sorumlu olucak. Ölende öldüğüyle kalıcak. Ama kötü bir ilah olsaydı buraya asla yorum yapmazdım.. işte ispatladım. Daha iyisini ispatlıyan olursa dinlemeye hazırım saçmalamayın bana yeter. .))))):::::::::::::::DDD Müslüman olsaydım bana ögretılem merhametlı ilahın yerıne insanların tanrı olduğunu görücek ve anlıyacaktım. Ve şunu çok iyi anlıyacaktım benı mzamanım cok degerlı alalh yok din yalan bunun dışındakı her akılı reddedicek kadar zamanın olduğunu anlıyacaktım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

500 yıl önce mekkede yaşıyan kureslılerınde inancı vardı kureşlılerı öldüren islamcıları ndedıgı gibi değildi asıl gerçek kuresylıler kafır değildi onlarında evrenı yaratan ilahı putlara benzetıp tapmalarıydı bütüm hikaye. putlara tapmıyorlardı o putları tanrılara benzetiyorlardı. böylece gok tanrısı ay tanrısı yer tanrısı yıldız tanrısına benzer hayalı göruntulerle putları insan ediyorlardı. muhammedde bunları katlettı bana sorarsanız islamında aslında putculardan hıçbir farkı yoktur. islamın tanrısıda hayalı bir puta tapmaktadır. asla göremıyeceklerı ve yasadıkları sürece sadece hayal edemiyecekleri.. bir puta tapıyor putun adıda tıpkı kureyşlıler gibi sahte bir isim bulunmuştu bu puta putun adı allahtı.. o dönemde allah kelımesı arapça ilah demektı..yasamda buna benzer . birgun birilerı gelır islamcıların neslını tüketene kadar katleder. ve yenı bir dın ortaya cıkar ama asla insanın içindekı inanç değişmez. korkudan islamı secenelr bırgun aynı korkudan yenı bir dını secmek zorunda kalıcaklardır. sonuç olarak arkadaslar kısır döngü asla değişmez..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şte tesaduf eserı ilk inanışta böyle başladı hapiniz çok merak ediyordunuz değilmi? buyük olasılıkla yıllar suren arge arastırmalarından sonra böyle olduğuna ikna oldum..tesaduf eserı fiizksel yasalar milyonlarca yıl önce yasıyan neandertallerın yıldırımın etkısıyle yanan bir agactan korkmasıyla baslamıştır.bu öyle basıt bir arastırma değildir. sevgili arkadaslar. işte ilk inanış olan samanızmde böyle baslamıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba arkadaslar özellıkle müslümanlara bir sorum olucak. ben ateiste en yakın inançı olan biriryim ama ateist değilim .. .inandıgınız allahı nasıl? tanımlıyorsunuz. görecelımı? yoksa görecesızmı? eger görecesiz bir allaha inanıyorsanız, inandığınız ilah göeecelı olmadığı için.şekıl olarak aklınızda olmayacaktır. bunu anladınızmı?= bilmiyorum. ama şunu çok iyi biliyorum görecesız bir allahı aklınızda canlandırıp yada kuranı okuyup hayal ediyorsanız deistlerden yada ateistlerden yada agnostıklerden hıç bir farkınız yok demektır.eger gerçekten inanıyorsanız dogru yoldasınız demektır ama hayal kurupta peygamberlere yada onun gönderdıgını hayal ettıgınız dinlere inanıyorsanız yanlış yoldasınız demektır. bunları sizlere neden anlatıyorum benım hıç bir çıkarım yok bunu ispatlamak için. ben yenı bir inanç türüyüm aslında yaratıldığıma inanmak için evrene bakmak bana fazlasıyla yetıyor. ama hepsı bu. ölüm ve sonrası için .asla asla demeyın. bu yeni bir inanç türüdür. ben bir yaratıcının varlıgına inanıyorum ama ona tapmak yada onu övmek için burada ayetler yada farklı insan aklı kullnılmış akıllar katarak yorum ve eleştırı yapmak bana çocukca ve komık gelıyor. sadece inanıyorum. ilahın ispatıda evrendır diyorum. onun dışında her anlatııgm her algıladıgım bir akıl benı ilaha biraz daha uzaklastırır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yanı sunu acıkça belıtmek istiyorum ben yasamın ölüm olduğunu düşünüyorum ölümunde yaşam olduğunu bu sadece sinirsel alaşımlı bir sımılasyon yanı sizler aslında yasamıyorsunuz sadece duyu organlarınızın sınırsel baglılıgı size hayat veriyor. bu gerçek yasam değil. gerçek yasamada insan asla hata yapmaz. gerçek yasamda tek bir dogru vardır oda ilahın kendı. kuralları sahte bir yasamda ise her insan kendı kuralalrını koyar ve uygular. bu kadar basit işte.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sunu anlamakta neden? bu kadar zorlanıyorsunuz artık bazı şeylerı görmenızı istiyorum zamandan bagımsız bir varlık düüşnebilyormusunun? senın yada benım naklım bunu anlamaya yetıyormu? yoksa yetmıyormu? dahada derıne gidelım şimdi sen yada ben bir ilahı eleştırdıgımızde haklı olduğumuzu ona karsı nasıl? ispatlıyacagız hıç böyler düüşndünmü? hayır sen asla böyle düşünmedın bilyoırum..ben bir yaratıcıya ihtiyaz duymuyorum ama o bana bir ıhtıyac duymuskı ben burada sende evınde yazıyorsun. dememkı şu bir ilahın aklını okumak imkansız. zaman kuralı sadece ölümlüler iiçn vardır. bu tür sorular çok anlamsız kalıyor tanrıy ıkım? yarattı. tanrıyı biri yaratsa bile yine o ilah sonsuzluk demektır bu yuzden kım yarattı konusu artık çok anlamsız şimd asıl anlamlı olansa bizi neden varolduk. önce bunu bulmak zorundayız. tanrıyı kım yarattı konusu biz insnanları değil tanrıyı ilgilendırır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NİÇİN? İNSANLAR DEĞERSİZ VARLIKLARDIR.VE NEDEN? YENİ BİR DİNE İHTİYACIMIZ VARDIR.

1: KURAL KARMASASI OLDUĞU İÇİN ( TEMEL YARATILIŞ KURALLARI HEER ZAMAN FİZİKI YASALARIN TEMEL KANUNLARI İLE YÜRÜR.

2: EVRENİ YARATAN İLAHIN DEGER VERDIGI EVRENDEKI İNSANLAR DEĞİL. KENDI KURALLARIDIR.

3: AKLIN VİCDANIYLA YARATILIŞ YERINE MANTIGIN TEMEL KURGUSU VE FİZİKSEL SİSTEMIN ALTYAPISI VARDIR.

4: RUHANI YARATILIŞ YERINE MADDESEL VE EVRIMSEL YARATILIŞ VARDIR.

5: İNSANCIL VARLIKLAR STANDART TEMELLER DOGRULTUSUNDA YARATILMIŞTIR ( UYUMAK YEMEK YEMEK DOGMAK BÜYÜMEK VE YAŞLANMAK VE ÖLÜM .
6: İNSAN AKLININ ALAMADIGI FREKANSLAR YANI ZAMNA BOYUTUNUN DISINDAKI FREKANSLAR İNSAN İLE TANRININ BAGIMLI OLMADIĞINI İSPATLAR.

7: YENI DIN KARMASASI KAVRAMI(ESKIYEN HER ŞEY ÖLUR MADDE BİLE BU YUZDEN ESKIYEN DİNLERIN YERINE YENI BİR DİN GELME OLASILIGI . % ÜZERI % 999.999.999.999.999.999.999.DİR. İNSAN AKLI EVRIMLEŞTIKÇE YENI BİR DINEDE İHTİYAC DUYMAKTADIR

8: TANR IEVRENI YARATMIŞ VE İNSANLARI YARATMAMIŞTIR. İNSANLARIN . VAROLUSU EVRENDEKI FİZİKI YASALARIN TESADÜFÜ İŞLEYİŞİ SONUCUNDA OLUSAN KAVRAMLARDIR

9: SONUÇU BAGLADIGMIZDA TANRININ YARATTIGI VE YASATMAK ZORUNDA OLDUĞU BİZ İNSANLAR DEĞİL EVRENDIR. EVREN YOK OLURSA . TANRININDA HİÇ BİR ANLAMI KALMAZ. EVREN VARSA TANRIDA VARDIR EVREN YOKSA TANRIDA YOKTUR.

10: DİNSEL KURALLARDA BAKILDIGINDA ALLAHIN NE DERECE ANLAMSIZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKAR. İNSAN RUHUNUN CENNETE GİTMESI AMA YİNE ALLAHIN YARATTIGI HAYVANLARIN RUHUNUN OLMADDI GERÇEGI VE SONSUZA DEK YOK OLDUGU GERCEGIDIR. BUDA ŞU ANLAMA GELIR DINSEL BAKILDIGINDA TANRI AYRIMCILIK YAPAN BİR İLAHTIR. İNSANLAR İÇİN CENNET VE CEHENNEM AMA HAYVANLAR İÇİN SADECE VAROLUS VE ÖLÜM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fıravun bugun yasasaydı ne ekonomık krız nede siyaset olucaktı çünku fıravun ne siyasetle nede baskanlıkla ugrasıcak kadar aptladeğildi o bir dehaydı ve ona derınde saygı duyuyorum keske şimdi yasasaydı ateislerın altın cagı olurdu hıç süphesiz..firavundan sonrakı yylarda dinlerin gelışıyle savasların şiddetı ve yıkım gücü artarak miiluyonlarca insanın ölümuyle sonuclanmıştır . bedır savası uhud savası hendek savası osmanlının savası 1. dunya savası 2. dünyasavası ve vietrman ırak savası şimdide surıye savas hala devam ediyor ama insnalar barlara gidiyor eglenıyor. bu dunya bana oldukça garıp gelıyor .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.