Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

allahın adaleti var mı?

agnostist

Önerilen İletiler

Bizim kalbimiz karanlikta sizinki cok mu acik

Koru korune bir seye saplanmissiniz

Neye gittiginiz belli degil

Olmayan varliklara inaniyorsunuz...

Tabi sizi anliyorum dedelerinizden geldi bole dogdunuz

SIzler bizim gibi dusunemezsiniz

Cunku sorgulamaya korkarsiniz

Neden?Nicin?Gibi sorulardan korkarsiniz

Hepiniz kliselenmis laflari edersiniz...

Tanri ve din nutugu yaparsiniz....

Ve kendi sorularinizi kivirma sanatiniza acayip hayranim....

yaşadığım heranı sorgulayan bir insanım yaşamımın dünyanın bi amacı ve bi sonu olduğunu düşünüyordum sorguladım araştırdım öğrendim ve kalbimlede inandım geçmişten bana miras kalan tek şey her sorunun cvbını bulduğum kutsal kitabım....eğer cvp arayanlar olsaydınız elimden geldiğince aydınlatmaya çalışırdım sizleri ama dediğim gibi bu amaçta değilsiniz.bizim gibiler sorulan sorulara farklı cvplar verme yarışında değillerdir.Cvp larımız hep aynıdır (sizin tabirinizle klişeleşmiş) çünkü Allah kelamıdır ve üstüne ne bi ekleme yapılır ne bir eksiltme ....başkaları gibi farklı sözler arayıp farklı üsluplar kullanıp kafa karıştırmak yerine yalın anlatmayı tercih ediyoruz ayrıca burda nutuk atan biri varsa bunlar bizler değiliz arkadaşlar sorular soruyorsunuz ve bizde cvplamaya çalışıyoruz...ama ne istediğinizi bilmediğiniz için size böle gelmesi normal...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili yamyam kalpteki göz fiziki bir göz değil dedikçe neden hala aynı şeyleri yazıyorsunuz..

Gerçekten yazdıklarımı okumuyormusunuz..???

Sana bir soru yamyam..

Arkada bir gözün daha olsaydı saç tararken ve kafanın alt tarafı üşümesin diye şapkanı ensene kadar indirmen gerektiğinde nasıl olurdu..

Yada farzedelim otobüste yolculuk etmektesin ve koltuğun yaslanma bölümü kafanla aynı seviyede arkana yazlanacaksın ama bir göz var orada..????

Göz kapalı kalsamı daha iyi açık kalıp kocaman koltuk döşemelerini görsemi daha iyi..

Komik sorular oldu ama arkada bir gözün daha olması gerektiği kadar komik değil..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Espri anlayışınızın yanında biyoloji bilginizi de geliştiriniz lütfen...

yeterince biyoloji bilgim var inanın...kendim uydurmuyorum çalıştığım yer ve diplomamı kanıt gösterebilirim bu duruma...mecazi anlam diye bişi vardır hiç duydunuzmu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili yamyam kalpteki göz fiziki bir göz değil dedikçe neden hala aynı şeyleri yazıyorsunuz..

Gerçekten yazdıklarımı okumuyormusunuz..???

Sana bir soru yamyam..

Arkada bir gözün daha olsaydı saç tararken ve kafanın alt tarafı üşümesin diye şapkanı ensene kadar indirmen gerektiğinde nasıl olurdu..

Yada farzedelim otobüste yolculuk etmektesin ve koltuğun yaslanma bölümü kafanla aynı seviyede arkana yazlanacaksın ama bir göz var orada..????

Göz kapalı kalsamı daha iyi açık kalıp kocaman koltuk döşemelerini görsemi daha iyi..

Komik sorular oldu ama arkada bir gözün daha olması gerektiği kadar komik değil..

Saygılar..

Arkasından gelen bir aracı göremediği için, o aracın altında kalıp can verenleri düşünürsen, bu saydıklarının hiç de önemli şeyler olmadığını rahatlıkla anlayabilirsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başımın arkasında bir göz olacağına varsın arkamdan gelen bir arabanın altında kalayım..

Gerçi bu yaşa kadar arkamdan gelen bir arabın altında kalmadım..

Bu yaşa kadar yırttık..

Bakalım ilerde ne olur..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

adimlari konusucaksak bizim adimlarimiz sizinkini gecer...

Biz ogrenmeye acigiz cunku Tanri gibi bir derdimizin olmamasi

ve hayatimizi sadece olum anina adamak yada niye bir hayat tarzi

son yargilamaya olan inancin ifadesinde yonlensinki???

-sizin hep dediginiz tarz ise:cehennemde biz gunumuzu gorcez ve yuce hak yerini

bulcak..

Ya ole bir tanri yoksaa????

ozaman ne yapicaksiniz??

biz varsayımlarla hareket etmiyoruz.... sizede tavsiye ederim :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanirim ne istedigimizi bildigimiz icin bunlari yaziyoruz........

Tam olarak ne istiyorsunuz söyleyin bizde bilelim. Elinizden gelen tek şey karalamaya çalışmak ama buna gücünüz yetmez bu çabalarınız boşuna. eğer öğrenmek için ya da yararlı bir tartışma için yazışıyor olsaydınız daha doğru bilgilerle tartışırdınız ama bilginizin arabları gözlemlemekten ileri gitmediği ortada. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet dogru el urunu insan yapimi kitapla........

Iyi bir kanit...DEVAMMM........

bir büyüğüm derdiki neyi savunuyorsan veya neye karşı çıkıyorsan önce onun ne olduğunu bil araştır öğren kabul etmen veya karşı çıkman daha kolay olur.... şimdi bu tavsiyeyi bende sana veriyorum arkadaşım..kaldı ki kutsal kitabımızın yılardır değişmeyen tek kitaap olduğunu dünyada herkes kabul ediyor ve biliyor ....sakın sen bana tevrattan incilden veya zeburdan bahsediyo olmayasın...öleyse boşa çabalıyosun zaten ben onların doğru olmadığını biliyorum ben müslümanım arkadaşım...hani bil die sölüyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kralx yanlış kişi ile dalga geçmeye uğraşıyorsun... Dört gözün olsaydı dört gözlüleri değil, iki gözlüleri zombi olarak niteleyecektin.

Haşa dalga geçmiyorum..

Aksine çok mantıklı cevaplar veriyorum kendimce..

Sana mantıksız gelebilir..

Dört gözümüz olsaydı demişsin..

Adı üstünde, o da bir varsayım..

Varsayımlardan değil gerçeklerden bahsediyoruz..

Ayrıca dört göz daha bir felaket, dahada bir zombice..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben tanridan kkorkmam vardsada ki YOK gunes kremimi alirim yanima

Yılın espirisiydi tebrikler..

Ee artık yanmazsın o güneş kıremiyle, tabi orada 25-30 derecelik bir ateş varya dimi..:)

Güneş gibi ılık ılık ısıtır zarar vermez, güneş kremiyle geçiştirirsin ultra viyolesini..

Devam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haşa dalga geçmiyorum..

Aksine çok mantıklı cevaplar veriyorum kendimce..

Sana mantıksız gelebilir..

Dört gözümüz olsaydı demişsin..

Adı üstünde, o da bir varsayım..

Varsayımlardan değil gerçeklerden bahsediyoruz..

Ayrıca dört göz daha bir felaket, dahada bir zombice..

Saygılar..

Tamam kralx anlaşıldı, senin eşşşeğin erkek...

(Bu ifadeyi, ne olursa olsun düşüncesinde inat edenler için kullanıyorlar)

Zira sen de biliyorsun ki sana garip gelen şey, alışık olmadığın şeydir. 4 göz ile doğduysan, ve çevrendeki herkesde de 4 göz varsa bunu garipsemeyeceksin. Garipseyeceğin şey, senden farklı olan olacaktır... Bunu bildiğin halde inatla aynı şeyi söylüyorsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben tanridan kkorkmam vardsada ki YOK gunes kremimi alirim yanima :D:D:D

sayin katre_a banane sizin muslumanliginizdan

yada diger kitaplardan yada diger dinlerden

olmayanlari olmus gibi gostermek oldugu analamina gelmez...

Sizin kitabiniz insan urunu yada tanri onu gokten mi atti

olese bile niye arapca cok dilli yapabilirdi pek ala....

araplarin uydurduyu seyi osmanlilar aldii

osmanlidan geliyosak hristiyanliktan dondugunuzu unutmayin....

Gercek her zaman tektir...

Yoka var demek bos inanctan baska nedir??

O engin geniş düşüncelerinize noldu ...yeri geldiğinde naralar atmayı biliyosunuz ama geniş düşünün bilin öğrenin falan diye ama nedense saplanıp kaldınız olduğunuz yere.. dar kafalıların kim olduğu ortaya çıktı....aklınız ermiyosa bazı şeylere tartışmıcaksınız ve aklınızın erdikleriyle idare edeceksiniz..gerçek tabi ki tektir oda Allah'tır başka bişiyi savunmuyorum zaten saygı sınırları içinde tartışma alanı kalmadı ne yazıkki..bu iş deve hendek meselesine döndü o yüsden sizi girdaplarınızla bırakıyorum inandığınız veya inanmadığınız ne varsa yardım etsin size

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zira sen de biliyorsun ki sana garip gelen şey, alışık olmadığın şeydir. 4 göz ile doğduysan, ve çevrendeki herkesde de 4 göz varsa bunu garipsemeyeceksin. Garipseyeceğin şey, senden farklı olan olacaktır... Bunu bildiğin halde inatla aynı şeyi söylüyorsun...

Dikkat edersen zombi tanımlamamdan çok, başın arkasındaki göz'ün günlük hayatımızdaki bize vereceği sıkıntılardan bahsettim..

Alışılmışın dışındaki şeylerin gerip geleceği elbette doğru..

Eğer dört gözle yaratılsaydık bize normal gelecek olan oydu..

Fakat görünümden çok hayattaki zorluklarından bahsettim..

İşin zombi kısmı biraz latifeydi...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O engin geniş düşüncelerinize noldu ...yeri geldiğinde naralar atmayı biliyosunuz ama geniş düşünün bilin öğrenin falan diye ama nedense saplanıp kaldınız olduğunuz yere.. dar kafalıların kim olduğu ortaya çıktı....aklınız ermiyosa bazı şeylere tartışmıcaksınız ve aklınızın erdikleriyle idare edeceksiniz..gerçek tabi ki tektir oda Allah'tır başka bişiyi savunmuyorum zaten saygı sınırları içinde tartışma alanı kalmadı ne yazıkki..bu iş deve hendek meselesine döndü o yüsden sizi girdaplarınızla bırakıyorum inandığınız veya inanmadığınız ne varsa yardım etsin size

saygılar

Bende katılıyorum arkadaşım sana :clover: ve la boheme ile tartışmayacağım çünkü bu imkansız (şimdi kendisi engin bilgisinden :excl::) kaçtığımızı sanacaktır ama o öyle bilsin) :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet sardunyam bis yolumuza bakalım onlarda güneşlenmelerine baksınlar

Haklısın..

Sonuçta herkes kendi yoluna gidecek..

Bana bir gözün oluşumunu izah edemeyen mantık, elbette Allah'ın zati sıfatlarını anlamakta ve bu sıfatlara inananmakta güçlük çekecektir..

Oysa kafasını kaldırıp yıldızları bir mütala etse, o yıldızlar binlerce megaton ağırlıkta o boşlukta nasıl duruyor ve hareket ediyor, düşünseki, fezanın altı üstü tabanı tavanı nasıl olmaz, düşünse vücudunu.. iç organlarından fiziki görünüşüne kadar, yediğimiz içtiğimiz şeylerin tıpkı bir fabrika gibi içimizde ince ince işlenip enerjiye çevrildiğini görse, bize kalkıp örümcek kafa dermiydi..

Hanki akıl söyler fizik, kimya, biyoloji yada doğa bunların projelerini ve böyle olması gerektiğini akletmiştir diye..!!!

Alah (cc) boşuna tefekkür'ü emretmemiş..

Boşuna alimin uykusu abidin ibadetinden daha hayırlıdır demamiş..

Tefekkür=Fikretmek, Düşünmektir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.