Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İYİ BİR İNSAN NASIL OLMALI?

sardunyam

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Yine ayni soruyu soruyorum:Yani Allah korkusu olmayan ve herhangi bir dine bagli olmayan insanlar "Iyi insan olamazlar mi?"

Ben onca insan taniyorum ki;Allaha inanmazlar hicbir inanc kesimine bagli degiller ama cok iyi melek gibi insanlar,herkese yardima kosan "YETIM HAKKI YEMEYEN"kendisini herkesten üstün görmeyen özellikle kendilerini dine bagli gösteren bazilari gibi kendileri gibi düsünmeyenleri ötekilemeyen insanlar.

Yani iyi insan olmayi bir inanca ve Allaha baglamak bence yanlis bir yaklasimdir.

Inansin inanmasin,iyilik insanin genlerinde vardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

iyi olmalı... smile.png

"İyi" ve "kötü" görecedir. Yani sana göre iyi bana göre kötüdür. Bunun aksi de olabilir. Misal vermek gerekirse, bazı insanlar için törelere sadık kalmak iyidir. Bir o kadar insan ise bunun kötü olduğunu savunur. Binlerce misal vardır buna benzer.

Benim "iyi" gördüğüm ise; demokrat ve insan yararına işler yapan bir insan iyidir. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
Misafir sebuhi feteliyev.1

Iyi insan kendinede saygi duyan biri olmali etrafdakilara her kese saygi duyan biri olmali insanlar arasinda fark yapmamali zengin fakir onlari bir birinden ayirmamamlidir bazi insanlar kendileri zengin olduklari icin fakirleri asalarlar kotu seyler soylerler hem ailesine babasina hususen anesine saygi duymalidir onlar icin elinden geleni yapmalidir zaten biz bu dunyada ne yaparsak yapalim anemizin borcunu hic bir zamab odeyemeyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iyi bir insan "bir baskasinin farkinda olmadan yapmis oldugu bir hatayi onun yüzüne vurmayandir"

Iyi bir insan "kendine istemedigi bir seyi baskasi icin istemeyendir"

Iyi bir insan"elinde kendine yetecek kadarindan fazlasini paylasabilendir"

Bu ücüncü tanimlama bence müslüman gecinen ama mahallesindeki fakir fukarayi düsünmeyen zevk sefa icersinde yasayip bes vakit namaz kilarak Allahi kandiracigini sananlar icindir.

Bu ücüncü tanimlama,mahallesinde yokluktan evlenemeyen bir genc varken her yil HACCA gitmek icin para dökenler icindir.

Iyi bir insan " Kendi disindada insanlarin oldugunu onlarin da haklarinin oldugunu kabul edendir"

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Bu devirde iyi insan feneri bırak prajöktörünen bile zor bulunur komşusunun yoluna taş koyan yolu kapatan arkadaşını kullanan iyiniyetiliyi şeytanca kullanan faydalanan hepsi var .iyi insan olmak için kötülük lerin hepsini tecrübe bilmek ve yapmamak lazım en çok nefsine dikkat etmektir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.