Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

'' Siyah x '' Foruma Geri İstiyormusunuz?

AsiMeLek

Önerilen İletiler

Bir serverın admini bir kullanıcının ip sine kalıcı biçimde ban koyamaz. . Çünkü hepimiz dinamik ip kullanıyoruz.

Yani Modemin elektrik bağlantısını kesip tekrar açtığınızda. ve çerezleri sildiğinizde DHCP size yeni bir İp nosu verir. Ve bir İRC chat kanalından banlanmış bile olsanız ip niz değiştiği için tekrar girebilirsiniz.

Uzun süreli IP banlama denilen olay ise. Bölgeseldir. Yani bir yada bir kaç kişiye ugulanamaz. , server admini, belli bir bölgeden bağlanan tüm iplere ban koyabilir.

Mesela Tüm dünyada Online olarak oynana Knight Online oyunun serverlarında, Türklerin hack yöntemine aşırı başvurması yüzünden. Türkiyeden bağlanan tüm bilgisayarlara ban konulmuştur.

Yine PalTalk adlı chat programının server admini, Türkiye, Yugoslavya ve İran'dan bağlanana tüm ip lere ban koymuştur.

Kısacası Forum yönetiminin, bir userın ip sine ban koyabilmesi için. Türkiyeden bağlanan tüm userların yada en ince haliyle diyelimki o user istanbuldan bağlanıyor İstanbuldan bağlanan tüm userların ip sine ban koyması gerekir.

Ki sadece bir userın ipsine ban koymak mümkün bile olsa. Yine server yöneticisinin böyle bir yönteme başvuracağını sanmam. Çünkü bir çok kişi, internet cafe, kampus , ofis gibi, bir bilgisayarı birden fazla kişinin kullandığı ortamlardan bağlanmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 110
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Popüler Olduğu Günler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

hepinize gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim arkadaşlar tekrar aranızdayım

Hoşgeldin bay Clooney :flowers:

evet banlanmış , ama geri geldi halı sahayı dikmek için

Dakka 1 gol 1 <_<:lol:

inşallah mineu abla yarın iftara sizin malikanedeyim

Kıs kankim bu sana apla diyo :unsure:

hişşşştttt kaynatmayın topicimii

Hiç yaparmıyıs öyle şeyler -_-:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya bunu bu forma kim aldı yine :angry: gelmiş baş belası :D şaka şaka :P

hoş geldin aramıza arkadaşım tekrar seni görmek çok güzel :)

sağol burcu :) sizleri görmekte çok güzel ayrıca baş belası ha :lol:siz baş belası görmemişsiniz daha görürsünüz :P:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşımız siyahx 'sin üyeliği 1 yıllığına dondurulmuş

sebebide imzaları olarak gösterilmiş foruma geri gelmek istiyor

ama yapacak bişeyi yok yeni üyeliklerlede giremiyomuş

tahminip ip nosundan banlandı :unsure:

burdan adminlerimize rica edelim ve arkadaşımız foruma tekrar gelsin.

adminimiz arkadaşımızı bize geri ver lütfen :(

Adminlerim, Abilerim mübarek günün yüzü hürmetine verin bari arkadaşı vakit geçiyordu. Hem arkadaşımız konu actımı konu içinde konu açılıyordu. Bizim buralarda bi söz var 'guluınuz köleniz olum. ' bak arkadaşlar tek ses olmuşlar istiyorlar onlar da giderse nolacak. Kırmayın şu gençleri bi daha yaparsa affetmeyin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adminlerim, Abilerim mübarek günün yüzü hürmetine verin bari arkadaşı vakit geçiyordu. Hem arkadaşımız konu actımı konu içinde konu açılıyordu. Bizim buralarda bi söz var 'guluınuz köleniz olum. ' bak arkadaşlar tek ses olmuşlar istiyorlar onlar da giderse nolacak. Kırmayın şu gençleri bi daha yaparsa affetmeyin.

arkadaşım ben burdayım :lol::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hepinize gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim arkadaşlar tekrar aranızdayım

hoşgeldin siyah amcam ;):)

inşallah mineu abla , yarın iftara sizin malikanedeyim

bugün bis dışarda yiyces ama -_- sana bişiler hasırlatırıs merak etme :lol:

Kıs kankim bu sana apla diyo

efet benimde dikkatimi çekti kankim :D

bende ona amca diyorum ama :P:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hoşgeldin siyah amcam ;):)

bugün bis dışarda yiyces ama -_- sana bişiler hasırlatırıs merak etme :lol:

efet benimde dikkatimi çekti kankim :D

bende ona amca diyorum ama :P:lol:

hoşbulduk mineu anla :lol:

zahmet etme sen bende dışarda yerim :)

ayrıca ben senden büyüğüm aba yakın gördüğümden abla diyorum o kıs kıskandığı için kışkırtmaya çalışıyo seni ablacım sen kaile alma onu :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zahmet etme sen bende dışarda yerim

ayrıca ben senden büyüğüm aba yakın gördüğümden abla diyorum o kıs kıskandığı için kışkırtmaya çalışıyo seni ablacım sen kaile alma onu

sende mi dışarda yiyceksin <_< o saman sanada köşedeki ekmek arası köfte satan amcadan bi randevu alam ben -_-:lol:

YAV PEK ANLAMIYORUM YAZMAYIM DİYORUM YAZIYORUM. KONU ÜSTTE OLUNCA GÜNCEL ZANNETTİM

GUSURA BAKMA KONUYA VAKIF OLAMADIM ONDAN MİLLET GÜLÜYOR VALLA HALİME HEMDE KAHKAKA ATIYOR

heyhat iletilerini küçük harfle yas istersen yuksa uyarı alabilirsin ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.